Διαφορές Ιατρικής από άλλες σχολές

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Καμία σχολή δεν είναι η σχολή των σχολών. Αλλά η ιατρική δεν είναι απλά η επιστήμη του σώματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsiyo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tsiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωγραφίας Αιγαίου (Μυτιλήνη) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
ε οπως και η φυσικη δεν ειναι απλα επιστημη ξερω γω των δυναμεων :/ η γεωγραφια απλα μια επιστημη της φυσης η χημεια μια επιστημη των στοιχειων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καμία σχολή δεν είναι η σχολή των σχολών. Αλλά η ιατρική δεν είναι απλά η επιστήμη του σώματος.

ΔΙαφωνώ γιατί πλέον η σύγχρονη ιατρική εχει να κάνει και με την ψυχική υγεία όχι μόνο την σωματική. Πιστεύω ότι είναι η επιστήμη που ασχολείται με την ψυχική και σωματική ολοκλήρωση του ανθρώπου. Δεν είναι σίγουρα πάντως η σχολή των σχολών απλά είναι μια σχολή όπως όλες οι αλλες.:) και η επιστήμη ειναι το ίδιο σημαντική όπως όλες οι αλλες (η ιατρική χωρίς χημεία φυσικη και βιολογία θα ηταν πολύ πισω.

Πσρόλα αυτά οι αντιδράσεις των περισσότερων για την ιατρική είναι εντελώς διαφορερικοί καθώς βλέπουνε τον ιατρό ως παντοδύναμο (αφού παιζουν σημαντικό ενεργό ρόλο στην ίαση). Αυτο΄το φαινόμενο έχει οδηγήσει στο να υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρουν για αυτή την σχολή καθώς και ο κόσμος να εχει πολυ μεγάλη εκτιμηση τους ιατρούς (ανεξάρτητα για το πόσο καλοί είναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Αν κρίνω από τη δική μου σχολή η μόνη διαφορά είναι ότι μαζεύει τα πανελλαδικώς περισσότερο καθυστερημένα άτομα εν ζωή.
Ναι. Δηλαδή περπατάνε και γράφουνε στο μέτωπο έβγαλα 19600 είμαι υπεργαμάτος.

Υ.Γ1: Αγαπάω τα 10-15 άτομα που έχω γνωρίσει εκεί μέσα γιατί απλά είναι διαφορετικοί από τους άλλους συμφοιτητές μας.

Υ.Γ2: ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ποια άλλη σχολή θα υπάρχει άτομο που την ώρα των ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ σήκωσε το χέρι να ρωτήσει πως μετράμε τα ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ;
Απλά και μόνο γιατί δεν μπορούν να ξεφύγουν από την νοοτροπία του Λυκείου που ο καθηγητής πληρωνόταν για να ακούει και να απαντάει τις μαλακίες τους.

Δηλαδή shoot me να λυτρωθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αν κρίνω από τη δική μου σχολή η μόνη διαφορά είναι ότι μαζεύει τα πανελλαδικώς περισσότερο καθυστερημένα άτομα εν ζωή.
Ναι. Δηλαδή περπατάνε και γράφουνε στο μέτωπο έβγαλα 19600 είμαι υπεργαμάτος.

Υ.Γ1: Αγαπάω τα 10-15 άτομα που έχω γνωρίσει εκεί μέσα γιατί απλά είναι διαφορετικοί από τους άλλους συμφοιτητές μας.

Υ.Γ2: ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ποια άλλη σχολή θα υπάρχει άτομο που την ώρα των ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ σήκωσε το χέρι να ρωτήσει πως μετράμε τα ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ;
Απλά και μόνο γιατί δεν μπορούν να ξεφύγουν από την νοοτροπία του Λυκείου που ο καθηγητής πληρωνόταν για να ακούει και να απαντάει τις μαλακίες τους.

Δηλαδή shoot me να λυτρωθώ.
1. Προτρέχεις.
2. Η επίδειξη είναι στην ανθρώπινη φύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ποσοστο σχολών με υψηλή βάση είναι μαθητές φυτά που έχουν μάθει να γλύφουν και να ρωτάνε ηλίθιες ερωτήσεις οχι γιατί έχουν απορία αλλά να δείξουν πως έχουν απορία για να τους εκτιμήσει ο δάσκαλος. Κουτές ερωτήσει μα γιατί αυτό, τι θεραπεία έχει αυτό και αν δεν ιαθεί τι θα γίνει; Δυστυχώς το μικρόβιο αυτό της φυτουκλιάς δύσκολα φεύγει πάντως κάποτε φεύγει. Το 1ο έτος είναι γεματο τέτοια φυτά κατά βάση ψωνισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_m_kOnStAnTiNa

Νεοφερμένος

Η i_m_kOnStAnTiNa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ένα μεγάλο ποσοστο σχολών με υψηλή βάση είναι μαθητές φυτά που έχουν μάθει να γλύφουν και να ρωτάνε ηλίθιες ερωτήσεις οχι γιατί έχουν απορία αλλά να δείξουν πως έχουν απορία για να τους εκτιμήσει ο δάσκαλος. Κουτές ερωτήσει μα γιατί αυτό, τι θεραπεία έχει αυτό και αν δεν ιαθεί τι θα γίνει; Δυστυχώς το μικρόβιο αυτό της φυτουκλιάς δύσκολα φεύγει πάντως κάποτε φεύγει. Το 1ο έτος είναι γεματο τέτοια φυτά κατά βάση ψωνισμένα.

δηλαδη εγω απο θεωρητικη εχω να φαω ενα δουλεμα εε? :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ποια άλλη σχολή θα υπάρχει άτομο που την ώρα των ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ σήκωσε το χέρι να ρωτήσει πως μετράμε τα ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ;

:lol: (αυτό το γεγονός μου θυμίζει μια συμμαθήτριά μου :P ) Από ό,τι φαίνεται, θα έχει πολύ γέλιο η σχολή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ποια άλλη σχολή θα υπάρχει άτομο που την ώρα των ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ σήκωσε το χέρι να ρωτήσει πως μετράμε τα ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ;
Απλά και μόνο γιατί δεν μπορούν να ξεφύγουν από την νοοτροπία του Λυκείου που ο καθηγητής πληρωνόταν για να ακούει και να απαντάει τις μαλακίες τους.

Δηλαδή shoot me να λυτρωθώ.

ωωωω επιτελους καποιος που πιστευει το ιδιο!!! μα χανεις τη μιση ωρα του μαθηματος ακουγοντας ανοητες ερωτησεις, μην πω για φοιτητες που...... ερχονται διαβασμενοι, λες και απο φροντιστηριο, και σηκωνουν το χερι για να συνεχισουν το μαθημα του καθηγητη...:confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ελατε που δε το περιμενατε.Ετσι ειναι με τις πιο υψηλοβαθμες σχολες, στην αρχη τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ δεν το περίμενα να σου πω την αλήθεια. Αλλά οκ.
Στην αρχή έλεγα ''και εκείνο και το άλλο και μας τα έχει πρήξει κτλ κτλ''
Γενικότερα με μία δόση χιούμορ-ειρωνείας-τρολαρίσματος η μέρα περνούσες ωραία.
Αλλά τώρα πια σκέφτομαι και λέω ότι ο καθένας εκεί μέσα από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο μπήκε για κάποιο λόγο.
Κάποιοι είναι ψωνισμένοι, κάποιοι όχι. Κάποιοι ασχολούνται πολύ κάποιοι λιγότερο. Κάποιοι ξέρουν πολλά κάποιοι λιγότερα.
Δεν είναι σχολείο. Είμαστε 100+ μέσα και προφανώς υπάρχουν όλα τα είδη φοιτητών.
Αλλά κλαιν.
Μακάρι να γίνουν καλοί γιατροί και καλύτεροι άνθρωποι για το κοινό καλό κι ας ήταν και σπασικλάκια κι ας ήταν και τουρίστες στην αρχή.
Εξάλλου μπαίνεις 18 χρονών και βγαίνεις 25.
Μέσα σε αυτά τα χρόνια το μεγαλύτερο ποσοστό τον φοιτητών αλλάζουν δραματικά. Και λόγο γενικότερης ωρίμανσης και επειδή έχουν δει πολλά τα μάτια τους.
(εντάξει κάποιοι μένουν το ίδιο)
Αλλά είναι λογικό ένας πρωτοετής να είναι κάπως. Είναι πρώτο έτος. Όλοι ασχολούνται με όλους.
Πιστεύω σε κάποια φάση θα κοιτάζει ο καθένας τη δουλειά του και θα σταματήσουν όλα αυτά να έχουν σημασία.

Ένα πράγμα που βλέπω εγώ στη σχολή είναι ο τεράστιος ανταγωνισμός.
Θέλει πο-λύ γε-ρά νεύρα. Δεν είναι για συναισθηματικούς τύπου. Αλλά και συναισθηματικός να είσαι θα γίνεις ατσάλι σε κάποια φάση.
Ο καθένας κοιτάει την πάρτι του. Να το ξέρετε. Όχι ότι είναι κατακριτέο αυτό. Απλά μερικές φορές κοιτώντας την πάρτη σου, θάβεις άλλους.
Και είναι η σχολή που ισχύει πιο πολύ πιστεύω το ''τα σιγανά τα ποταμάκια να φοβάσαι''. Γιατί τους βλέπεις ξέρω γω ήρεμους, στη θεσούλα τους, με τα χαρτάκια του, τα γυαλάκια τους και λες ''αυτός? έλα ρε φίλε. αυτός τον κουβά με τα σκατά αλλάζει μόνο, τι να μας κλάσει'' .Ε και μετά αυτός είναι που στην φέρνει.

Λέω εγώ τώρα. Την άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
H ιατρική πλέον δεν είναι χρυσωρυχείο (που ήτανε παλιά) όμως προσφέρει πολύ μούρη ακόμα και αν είσαι νέος στο επάγγελμα. Δυστυχως αυτή η κατάσταση φτιάχνει ιατρούς ψώνια που δε νοιάζεονται για τον συνάθρωπο αλλά για το προσωπικό ώφελος πράγμα που για ένα λειτουργημα (λέμε τώρα) δε θα έπρεπε να συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν ξέρω για εσένα, αλλά εγώ περιμένω πώς και πως να τελειώσω του χρόνου και να πουλάω μούρη στο αγροτικό με τα 800 ευρουλάκια πού θα τσεπώνω (αν είναι τόσα μέχρι τότε). Μέχρι και οι ΕΠΟΠ περισσότερα παίρνουν ή τουλάχιστον έπαιρναν. Ας ελπίσουμε οι φαρμακευτικές να κάνουν το θαύμα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
800 ευρώ + τις εφημερίες + τα τυχερά δεν είναι άσχημα για έναν που μόλις πήρε το πτυχίο.

δεν αναφέρομαι όμως για τις οικονομικές απολαβές αλλά πως αντιμετωπίζει έναν απλός άνθρωπος τον νέο ιατρό ακόμα και αν αυτός δεν έχει καθόλου εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μα στα τυχερά βασίζομαι κι εγώ (οι εφημερίες σου αποφέρουν το ιλιγγιώδες ποσό των 3ευρώ/ώρα, κοινώς η απόλυτη ξεφτίλα). Στο δεύτερο σκέλος της απάντησής σου συμφωνώ, η καλοκάγαθη γιαγιάκα της πέρα ραχούλας, θα μας αντιμετωπίζει σαν μικρούς θεούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα στα τυχερά βασίζομαι κι εγώ (οι εφημερίες σου αποφέρουν το ιλιγγιώδες ποσό των 3ευρώ/ώρα, κοινώς η απόλυτη ξεφτίλα). Στο δεύτερο σκέλος της απάντησής σου συμφωνώ, η καλοκάγαθη γιαγιάκα της πέρα ραχούλας, θα μας αντιμετωπίζει σαν μικρούς θεούς.

ναι αλλά η εφημερία είναι 24ωρη και στο αργοτικό λόγω έλλειψης προσωπικού κάνουν πολλές μέρες εφημερίες και τα λεφτά μαζεύονται .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ναι αν σκιστείς στις εφημερίες (8-10 τον μήνα) ενδέχεται να μαζέψεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο εισόδημα, αλλά οι εφημερίες προυποθέτουν και νοσοκομείο ή έστω κέντρο υγείας κόντα σου (επίσης απαραίτητη προυπόθεση είναι και κάποια στιγμή να τις πληρωθείς). Επιπρόσθετα χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πώς οι πληρωτέες εφημερίες έχουν κάποιο πλαφόν, 7 τον αριθμό αν δεν κάνω λάθος. Πάντως εγώ σκοπεύω να την κάνω για το νησί μου (Κάρπαθο συγκεκριμένα), χωρίς ενοίκια και λοιπά επιπλέον έξοδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
H ιατρική πλέον δεν είναι χρυσωρυχείο (που ήτανε παλιά) όμως προσφέρει πολύ μούρη ακόμα και αν είσαι νέος στο επάγγελμα. Δυστυχως αυτή η κατάσταση φτιάχνει ιατρούς ψώνια που δε νοιάζεονται για τον συνάθρωπο αλλά για το προσωπικό ώφελος πράγμα που για ένα λειτουργημα (λέμε τώρα) δε θα έπρεπε να συμβαίνει.

Ελα, πες την αλήθεια... Ψάχνεις ενα-ενα τα τοπικ που γράφτηκαν πριν 1 χρόνο και τα ξεθάβεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Eντάξει μπορεί τα λεφτά να έχουν πέσει πολύ,αλλά ακόμα κουτσά στραβά ένα εισόδημα το βρίσκεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ελα, πες την αλήθεια... Ψάχνεις ενα-ενα τα τοπικ που γράφτηκαν πριν 1 χρόνο και τα ξεθάβεις... :P

όχι ήθελα να γράψω αυτό το post και αντί να φτιάξω δικό μου θέμα έκανα search και βρήκα παρόμοιο θέμα από αυτό που θα άνοιγα. Τόσα χρόνια που λειτουργεί το forum η θεματολογία του είναι αρκετά μεγαλή.

Ναι αν σκιστείς στις εφημερίες (8-10 τον μήνα) ενδέχεται να μαζέψεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο εισόδημα, αλλά οι εφημερίες προυποθέτουν και νοσοκομείο ή έστω κέντρο υγείας κόντα σου (επίσης απαραίτητη προυπόθεση είναι και κάποια στιγμή να τις πληρωθείς). Επιπρόσθετα χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω πώς οι πληρωτέες εφημερίες έχουν κάποιο πλαφόν, 7 τον αριθμό αν δεν κάνω λάθος. Πάντως εγώ σκοπεύω να την κάνω για το νησί μου (Κάρπαθο συγκεκριμένα), χωρίς ενοίκια και λοιπά επιπλέον έξοδα.


Συνεπώς θα γλυτώσεις ένα μεγάλο αριθμό κόστους που αλοι θα επιβαρύνουυν. Είμαι της λογικής να χαιρόμαστε με αυτά που έχουμε και ας είναι λίγα γιατί αλλιώς θα θέλουμε όλο και περισσότερα με αποτέλεσμα να γίνουμε φιλάργυροι και ανταγωνιστικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top