Σπουδές: Ελλάδα ή Βρετανία

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ξέρεις τίποτα για LEicester Cardiff η Surrey?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν δεν είμαι αδιάκριτη, πόσο πάει το μαλλί...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
6,500 λιρες..και μετα τα εξοδα εκει..κανα 5 χιλιαρκια η εστια..οποτε υπολογισε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εντάξει, δεν είναι πολύ τραγικά τα χρήματα...Αν ήταν περισότερα, θα σου πρότεινα να μην πας...
Εγώ έχω ακούσει μόνο για το Cardiff καλά λόγια, για τα άλλα δεν έχω ακούσει τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Πολύ καλά Βρετανικά Πανεπιστήμια πάνω στις Φυσικομαθηματικές Επιστήμες είναι το Imperial, Warrick, Leeds, Liverpool, Loughborough και Manchester (και ίσως το UCL). Στα πρώτα Πανεπιστήμια έρχονται το Oxford γενικά στον κλάδο της Φυσικής και των (Θεωρητικών) Μαθηματικών και το Cambridge κυρίως πάνω στην Θεωρητική Φυσική, Αστροφυσική και Εφαρμοσμένα Μαθηματικά. Μάλιστα στο Cambridge διδάσκει και ο διάσημος Έλληνας Μαθηματικός-Γιατρός-Αεροναυπηγός, κ.Αθανάσιος Φωκάς στην έδρα των Εφαρμοσμένων Μαθηματικών (Μη Γραμμικών Μαθηματικών και Μαθηματικής Φυσικής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Εγω στο Leicester κλεινω...Μου πε και ενας καθηγητης μου οτι ειναι δυνατο στα οικονομικά ..και εχει συνεργασία με το CFA που ειναι αμερικανικος επαγγελματικος τίτλος στα χρηματοοικονομικα.Από την άλλη με δέχτηκαν στο πρόγραμμα του ΕΚΠΑ με τον ΣΟΛ και οι αποφοιτοι απορροφούνται απο τις ελεγκτικες εταιρίες αμέσως μου παν..στην τιμή είναι και αυτό 8,200 αλλά ειναι 2 χρόνια..Είμαι μπερδεμένος όσο δεν π'αει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ίσως θα έπρεπε να μείνεις εδώ...Ταπεινή μου άποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
και οι αποφοιτοι απορροφούνται απο τις ελεγκτικες εταιρίες αμέσως μου παν.
...αν ήταν έτσι, θα είχαν πάει και οι ίδιοι ρε μαν. :P





υγ.


Ξέρεις τίποτα για LEicester Cardiff η Surrey?

Ναι, παίξε την Κάρντιφφ άσσο και το Σάρρευ Χ...

(ελεολ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marios21aek

Νεοφερμένος

Ο marios21aek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
...αν ήταν έτσι, θα είχαν πάει και οι ίδιοι ρε μαν. :P





υγ.




Ναι, παίξε την Κάρντιφφ άσσο και το Σάρρευ Χ...

(ελεολ)

Εισαι λίγο ακυρος η μου φαίνεται?τι εννοεις θα ειχαν παει και οι ιδιοι?οι ελεγκτες?ναι εχουν παει μιας και σου κάνουν μάθημα οι ελεγκτες και βγαίνεις έχοντας περάσει τα μαθήματα του ΣΟΛ
Το κόμπλεξ ξεχειλίζει
αλλα δεν πρεπει να εισαι πάνω απο 15 για να γράφεις ελεολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Θέλω να σπουδάσω Αγγλική Φιλολογία. Λατρεύω τα αγγλικά, αλλά στις πανελλήνιες δεν τα πήγα καθόλου καλά οποτε δεν περνάω!
Να κάτσω εδώ και να σπουδάσω Γαλλική Φιλ, ή να πάω στην Αγγλία που έχω κάνει κ αίτηση???
Εσείς τι λέτε??
Τί θα κάνατε????
Βοηθείστεεεεεεεεεεεε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ε αν δεν ειναι οικονομικο το θεμα πηγαινε αγγλια και ζησε το ονειρο σου;)

(μη σου πω κατσε και εκει θα βρεις ευκολότερα δουλειά:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Θέλω να σπουδάσω Αγγλική Φιλολογία. Λατρεύω τα αγγλικά, αλλά στις πανελλήνιες δεν τα πήγα καθόλου καλά οποτε δεν περνάω!
Να κάτσω εδώ και να σπουδάσω Γαλλική Φιλ, ή να πάω στην Αγγλία που έχω κάνει κ αίτηση???
Εσείς τι λέτε??
Τί θα κάνατε????
Βοηθείστεεεεεεεεεεεε :/:

Φύγε όσο το δυνατόν γρηγορότερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

mar0ulihp

Νεοφερμένος

Ο mar0ulihp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γεια σας!εγω σκεφτομαι να σπουδασω χημεια και μετα να ασχοληθω κυριως με ερευνα..θα δωσω πανελληνιες κανονικα αλλα παραλληλα εχω κανει και τα χαρτια μου για Αγγλια οπου προς το παρον με εχουν δεχτει το πανεπιστημιο της Γλασκωβης και του Καρντιφ.Εσεις τι μου προτεινεται να κανω?Να μεινω εδω και να βγω για μεταπτυχιακο εξω ή να παω κατευθειαν Αγγλια?

Ευχαριστω πολυ!

Υ.Γ. οποιαδηποτε πληροφορια για την φοιτητικη ζωη εκει ευπροσδεκτη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Bρεττανία: Γλασκωβης και του Καρντιφ


έχω γνωρίσει σκωτσέζους και ουαλλούς
που θα έβρισκαν προσβλητικό
το να τους αποκαλέσουν "βρεττανούς"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν θες να ασχολιθεις με την ερευνα μαλλον το καλητερο που εχεις να κανεις ειναι να φυγεις εξ αρχης εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Φυγε να σωθεις γενικοτερα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickmi

Νεοφερμένος

Ο nickmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πορτογαλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Βασικά με έχουν δεχθεί στο πανεπιστήμιο Edinburgh napier στο τομέα πληροφορικής, από την άλλη είμαι Έλληνας του εξωτερικού και ως αρχικό σκοπό είχα την είσοδο μου σε τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανολόγων σε καπιο πολυτεχνείο στην Ελλάδα. Δυστυχώς βρίσκομαι σε ένα αδιέξοδο. Να μείνω να φύγω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
run forest.....RUN! Δυστυχώς η Ελληνική παιδεία είναι σαφώς πιο υποβαθμισμένη απο του εξωτερικού...καλύτερα λοιπόν να σπουδάσεις έξω και έρχεσε για να δουλέψεις εδώ(έχεις περισσότερες ευκαιρίες με πτυχίο από το εξωτερικό)αν και εσύ το θες...καλή επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moments

Νεοφερμένος

Η Moments αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Να πας στι καλύτερο πανεπιστημίο από τις επιλογές σου.
Ψάξε για το αν αναγνωρίζεται το πτυχίο και τσέκαρε και την παγκόσμια λίστα κατάταξης όπως επίσης και τις προοπτικές που έχεις μόλις πάρεις το πτυχίο (επίσκεψη στο British Council, σε συμβουλο επαγγελματικου προσανατολισμου, σε άτομα που έχουν αποφοιτήσει από τα ανάλογα πανεπιστήμια κτλ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top