Τι τσάντα να πάρω φέτος;

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Μεγάλη κούραση η μετακίνηση βιβλίων;:hmm:
Δεν ειναι κουραση αλλα πολλες φορες δεν προλαβαινεις να το κανεις αυτο οταν εχεις 3 φροντιστηρια το ενα μετα το αλλο
<<Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά>>
Πολύ αμφιβάλλω λοιπόν σε αυτό που λες... Φαίνεται ένα παιδί που κάθε χρόνο αλλάζει τσάντα κλπ κλπ. Εντάξει, κάντο. Προφανώς από τους γονείς σου, περισσεύουν κ με το παραπάνω για να σε έχουν μάθει έτσι. Αλλά δεν χρειάζεται να το διαφημίζεις. Ο κόσμος έχει σοβαρότερα προβλήματα... ΠΟΛΥ σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθεί, από το τι τσάντα θα πάρεις εσύ φέτος, επειδή η περσινή σου ξυνίζει..
Οντως το τοπικ ειναι καπως.....ασκοπο:worry: παντως μακαρι και τα δικα μου προβληματα να ηταν σαν και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
βασικα δε βγαζω νοημα τι λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Αν η περσινή σου τσάντα είναι σε καλή κατάσταση μπορείς να πάρεις την ίδια και φέτος για το σχολείο.

Σε περίπτωση που έχει φθαρεί, έχουν ξηλωθεί τα χερούλια, έχει αλλάξει χρώμα, την έχεις βάψει με μαρκαδόρους, κανονικά θα έπρεπε να μείνεις με την ίδια επειδή την κατέστρεψες. :P Αν οι γονείς σου όμως, έχουν λεφτά για μια καινούργια μπορείς να τους ζητήσεις να σου πάρουν μία. Αν δεν σου πάρουν μείνε με την προπέρσινη που ήταν μια χαρά και ξόδεψες λεφτά για να πάρεις την περσινή. :P

Δεν αγοράζουμε τσάντα αν δεν έχουν περάσει τουλάχιστον 2 χρόνια χρησιμοποιώντας την, γιατί τόσο είναι περίπου η διάρκεια ζωής μιας τσάντας. Τώρα αν την έχουμε καταστρέψει, είναι άλλη περίπτωση. Επίσης, δεν αγοράζουμε τσάντα με σκοπό να μας πει ο συμμαθητής μας: "Αααα, έχεις πολύ ωραία τσάντα. Είναι η καλύτερη μάρκα." κτ.λ.

Ο σκοπός που παίρνουμε τσάντα στο σχολείο, είναι για να κουβαλάμε τα βιβλία και όχι να μας πουν οι φίλοι μας αν είναι ωραία ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Απλά να πούμε ότι απ' το Μάρτιο της Γ και μετά δε θα παίρνετε καθόλου τσάντες στο σχολείο, εμείς τουλάχιστον δεν παίρναμε. Το λέω για να μη σκέφτεστε ότι θέλετε κάτι ανθεκτικό, μέχρι τη Β εντάξει, μετά απλά θα ξεχάσετε τι χρώμα είναι --αν δεν την ξεχάσετε στην τάξη.

Καλή αρχή μάγκες.

Ποιο Μάρτιο ρε; Από τότε που φέρναμε μόνο τα βιβλία της κατέυθυνσης και τα της γενικής τα αφήναμε κάτω από το θρανίο, δηλαδή από την αρχή της χρονιάς. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μα δε φέρναμε ΟΥΤΕ κατεύθυνσης, μόνο άνετα ρούχα για ύπνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
τωρα συγγνωμη λιγο...ρωτας τι τσαντα θελεις να παρεις...ε λοιπον παρε οποια τσαντα σου αρεσει και χωραει τα βιβλια σου..οι αλλοι τωρα τι λετε οτι να παρει οικονομικη κλπ...αυτο δικο της θεμα ειναι...δν ειναι ολοι στην ιδια οικονομικη κατασταση..

αν και το θεωρω καπως ανοητη τν ερωτηση αλλα επειδη θες γνωμες,η αποψη μου ειναι παρε μια τσαντα καλη -εστω και ακριβη αν εχεις να πληρωσεις- ωστε με αυτην να βγαλεις και το λυκειο...αν παλι σου αρεσει να αλλαζεις τσαντες παρε μια μαιμου ωραια απο τν λαικη και αλλαζε ανα 2-3 μηνες.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Την περσινή βέβαια. Εγώ θα έχω φέτος την ίδια τσάντα για 4ο χρόνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Κράτα την περσινή σου τσάντα...
εμένα η τσαντούλα μου πάλι καλά 2 χρόνια με έχει βγάλει, φρόντιζα να μην την σκίσω... γενικά φροντίζω τα πράγματα μου...
και φέτος λοιπόν για 3η χρονιά θα με συντροφεύσει στο ταξίδι που ονομάζεται Γ λυκείου, δεν νομίζω πως χρειάζομαι καινούρια...
ντάξει έχει ξεβάψει λιγάκι, αλλά δεν είναι αυτός λόγος να δίνουμε λεφτά για καινούρια...
(και η κασετίνα το ίδιο... )

αν όμως θα πάρεις έτσι και αλλιώς...
εγώ προσωπικά κοίταγα πάντα να έχει πολλές τσέπες, ειδικά αν έχει "κρυφές" τσεπούλες που δεν φαίνονται, τρελενόμουν :P
και φυσικά να μπορεί να χωρά πολλά βιβλία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγώ δευτέρα γυμνασίου μέχρι και Χριστούγεννα πρώτου έτους είχα την ίδια τσάντα, δυστυχώς σκίστηκε :(
είχα δεθεί μαζί της!! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σε άλλη εποχή ζω? Εγω γιατι με τους συμμαθητές μου εκανα διαγωνισμο ποιος θα κρατησει -καλοδιατηρημενη- την τσαντα του για τα περισσοτερα χρονια? και για τις κασετινες το ιδιο!! (η κασετινα που ειχα ηταν απο την Ε' Δημοτικου και χαλασε Χριστουγεννα Γ' Λυκειου...τη λατρευα...:()
Και γενικα, νομιζα οτι ειναι must να ζωγραφιζεις την τσαντα σου και να την κρατας για 2-3 χρονια τουλαχιστον για να την επιδεικνυεις:/:! Αλλαξε τη στο Λυκειο που -θεωρητικα- τα πραγματα σοβαρευουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εγώ δευτέρα γυμνασίου μέχρι και Χριστούγεννα πρώτου έτους είχα την ίδια τσάντα, δυστυχώς σκίστηκε :(
είχα δεθεί μαζί της!! :p
Πες μου ότι είχε και τον Spiderman πάνω και πήγες μ' αυτή στη σχολή,please,πες το μου...!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Kαμία. Δεν θα έχουμε βιβλία. :P

Πάρτε σακίδιο από τα τουριστικά, το ίδιο είναι. Πάρτε την περσινή, δε θα σας κοροιδέψουν, αν πάτε με την παλιά σας τσάντα.
Εκτός και αν θέλετε να πουλήσετε μούρη ξέρω γω. :P Αν δεν έχει χαλάσει ποιος ο λόγος να πάρετε νέα;

(πωπω αντί για τσάντα διάβασα άλλο αρχικά.:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Κατ'αρχήν καλώς όρισες στο i-school! :)
Δεύτερον,απορώ που αποκλείσατε την περίπτωση να είχε την προηγούμενη της τσάντα πολλά χρόνια! :/ Πώς βγήκε το συμπέρασμα ότι αλλάζει κάθε χρόνο τσάντα???? Απλά ρωτάει η κοπέλα να της πούμε μια γνώμη!
Αλεξανδρα Ασπ.,Θα σου προτείνω να πάρεις μια μεγάλη τσάντα και άνετη, για να σου χωράνε τα βιβλία και να είναι ανθεκτική για να μπορέσεις να την κρατήσεις όσο πιο πολύ γίνεται... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Πραγματικα τι τοπικ ειναι αυτο? Ψαξε στην ντουλαπα σου και θα βρεις καμια 5αρια τσαντες οχι μονο 1! Τα ρασα δεν κανουν τον παπα!Τι σημασια εχει τι τσαντα θα παρεις?Αντε να πεταξεις τα χρηματα των γονιων σου χωρις λογο........Ουτε οικονομικη κριση εχουμε ουτε τιποτα αλλωστε γιατι να μην το κανεις! Σοβαρευτειτε που για να πατε σχολειο μια σταλια παιδια θελετε να ειστε σαν την Παρις Χιλτον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εγω λεω να φιαξεις μια πανινη,θα ειναι και τρεντι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Όπως βλέπεις με το να ζητάς την γνώμη των άλλων δεν βγάζεις και πολύ άκρη. έπρεπε να μας πει για την δική σου περίπτωση συγκεκριμένα (νομίζω)..

απλά θα σε ρωτήσω. την χρειάζεσαι ή απλά θες καινούρια;
από 'κει και πέρα it's up to you αν θα αγοράσεις ή όχι. φρόντισε να ψαχτείς λίγο με την ποιότητα και τις τιμές και πάρε μια καλή για να μην έχεις πρόβλημα με την σπονδυλική σου στήλη και να την κρατήσεις και για τις επόμενες χρονιές

εγώ την δικιά μου δεν την αλλάζω (δεν έχει πάθει τίποτα). είμαι ερωτευμένη μαζί της *_*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά [...] σας ικετευω :( να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.

Πωπωωω..μας ικετευει..Ξυπνηστεε ρεε..Μια τσαντα ειναι.Απλα κατι αναγκαιο για να κουβαλατε τα βιβλια(που πολλα δεν θα δωθουν αμεσως)Ποιο ειναι το προβλημα σου ακριβως?Υπαρχουν τσαντες απο 7 εως και :whistle: ευρω.Ελεος.Και αν την εχεις χρονια το ιδιο λεω.Παρε ο,τι να ναι αρκει να ειναι ασφαλης ,δυνατη και να προστατευει και την μεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Kαλά ρε παιδιά ηρεμήστε λίγο, μην την αποπαίρνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxim

Δραστήριο μέλος

Η {Fucking Dreamer} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Να πω οτι ειπα μαλλον ολοι :eek:
ας πουμε εγω που η περσινη μου τσαντα εχει ενα σκισιμο σε ενα σημειο
απο το βαρος τον βιβλιον και ειθελα να παρω αλλη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top