Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Νοέμβριος-Δεκέμβριος 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
Αχα... ωραία! Θα τα έχω υπόψιν μου. Σε ευχαριστώ πάααααρα πολύυυυυ... Amy :) :)

τιποτα βρε ο,τι θες πες μου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
και τωρα κατι ασχετο....
μηπως εχει κανεις καμια ιδεα ποτε θα παραλαβουμε τα πτυχια εμεις του μαιου?
στην αμερικανικη μου ειχαν πει το σεπτεμβριο αρχες οκτωβριου
τιποτα συγκεκριμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Μέσα-Τέλη Οκτωβρίου.
Εκτός αν το καθυστερήσουν κι τα πάρουμε αρχές Νοέμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
α οκ
σ'ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathy25

Νεοφερμένος

Η cathy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ. Δηλαδή πιστεύεις οτι είναι πιο εύκολο το CPE από το ECPE? Ή είχες προετοιμαστεί μόνο για αυτό? Δεν ξέρω γενικά με αγχώνουν τα Αγγλικάγιατί δεν τα συμπαθώ και τρελά :Ρ

Κοίτα το CPE έχει γράψιμο ενώ το ECPE είναι multiple choice.Ανάλογα τι σε βολεύει.Είναι κάπως πιο εύκολο το ECPE αρκεί να μη σε μπερδέψουν οι πολλές πιθανές απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
ποιο μερος του ecpe θεωρειται συνηθως πιο δυσχερες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
ποιο μερος του ecpe θεωρειται συνηθως πιο δυσχερες?
Δεν υπάρχει αντικειμενικά δυσκολότερο μέρος.Η δυσκολία είναι υποκειμενική και καθένας θεωρεί κάποιο διαφορετικό part δυσκολότερο απ' τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εννοω ποσοτικα που κοβονται συνηθως οι εξεταζομενοι,αυτα ειναι αντικειμενικα ποσοστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Τέτοια ποσοστά δε δημοσιεύονται.Έχω παρατηρήσει όμως πως συχνά οι εξεταζόμενοι που δεν περνάνε , έχουν αποτυχία στο Listening.Δε βρίσκω και πάλι νόημα όμως στο να στέκεσαι σε τέτοια πράγματα.Σε ένα part που πολλοί αποτυγχάνουν , εσύ μπορεί να διαπρέπεις (και το ανάποδο).Προετοίμασου όσο καλύτερα μπορείς κι εξασκήσου στο κομμάτι της εξέτασης που σε δυσκολεύει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Κοίτα το CPE έχει γράψιμο ενώ το ECPE είναι multiple choice.Ανάλογα τι σε βολεύει.Είναι κάπως πιο εύκολο το ECPE αρκεί να μη σε μπερδέψουν οι πολλές πιθανές απαντήσεις!

Αχα...μάλιστα!!! ωραία.. ECPE θα δώσω με το καλό-του χρόνο βασικά- σε ευχαριστώ πολυ! Εσύ το έχεις δώσει? Τι βιβλία κάνεις? Εγω της Burnigton και του Macmillan..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
αληθευει οτι ta express publishing ειναι καλυτερα απο τα burlington books?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
τα πιστοποιητικα του μαιου 2011 θα ειναι διαθεσιμα απο τις 13/10/2011
https://www.hau.gr/?i=examinations.en.news.2033
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathy25

Νεοφερμένος

Η cathy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αχα...μάλιστα!!! ωραία.. ECPE θα δώσω με το καλό-του χρόνο βασικά- σε ευχαριστώ πολυ! Εσύ το έχεις δώσει? Τι βιβλία κάνεις? Εγω της Burnigton και του Macmillan..
Κοίτα εγώ είμαι καθηγήτρια έχω τελειώσει αγγλική φιλολογία!Στους μαθητές μου κάνω burlington και griva αλλά και τα macmillan καλά είναι!Θέλει πολύ διάβασμα πάντως και καθόλου άγχος.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Κοίτα εγώ είμαι καθηγήτρια έχω τελειώσει αγγλική φιλολογία!Στους μαθητές μου κάνω burlington και griva αλλά και τα macmillan καλά είναι!Θέλει πολύ διάβασμα πάντως και καθόλου άγχος.:D

Καθηγήτρια Αγγλικών ε; Μάλιστα, μια χαρά :) Ναι είναι πολύ δύσκολα..
Το ξέρω οτι δεν θέλει άγχος, αλλάααα... μια κουβέντα είναι αυτή! Άπο Past Papers για ECPE ποια είναι πιο καλά κατά τη γνώμη σου; Συγνώμη που σε ρωτάω συνέχεια. Απλά ξέρω ότι σου αρέσει αυτό που κάνεις και σίγουρα θα ξέρεις κάτι παραπάνω απο εμένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathy25

Νεοφερμένος

Η cathy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καθηγήτρια Αγγλικών ε; Μάλιστα, μια χαρά :) Ναι είναι πολύ δύσκολα..
Το ξέρω οτι δεν θέλει άγχος, αλλάααα... μια κουβέντα είναι αυτή! Άπο Past Papers για ECPE ποια είναι πιο καλά κατά τη γνώμη σου; Συγνώμη που σε ρωτάω συνέχεια. Απλά ξέρω ότι σου αρέσει αυτό που κάνεις και σίγουρα θα ξέρεις κάτι παραπάνω απο εμένα :)
Ναι μην ανησυχείς δεν με ενοχλεί καθόλου.Εγώ να βοηθήσω θέλω!Του Γρίβα είναι πολύ καλά ένα πράσινο βιβλίο Michigan ECPE:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Thanks a lot Miss Cathy :) Του Griva είναι πάρα πολύ καλά.. τα έκανα όταν ήταν να δώσω Gambrige για lower..αλλά πολύ Fail στη ζωή μου απο το Gambrige! :P Ωραία ίσως το πάρω τότε.. σε ευχαριστώ και πάλι!
https://www.youtube.com/watch?v=t6LzkdqK3bc&feature=related και ένα τραγούδι πουυυ..το ακούω όλη μέρα! Παιδιά relax..μια ζωή την έχουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathy25

Νεοφερμένος

Η cathy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Nice song!!!I like it!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
παιδια εμαθα οτι υπαρχει και επιπεδο Γ1(Advanced) του Michigan, ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Το Γ1/C1 Advanced δεν είναι του Πανεπιστημίου του Michigan, αλλά του Hellenic American University και της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top