Πρόβλημα με τον υπολογιστή

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Μα δεν διευκρίνησα τον αριθμό ίσως είναι λιγο παραπάνω :-) τι να πω ελπιζω ολα να είναι καλα αυριο, ευχαριστω για τις απαντήσεις :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αύριο θα δεις. Τώρα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω. Είπες λίγο νερό, ε αν δεν είναι ένα νεροπότηρο, δεν έχεις πάθει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αύριο θα δεις. Τώρα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω. Είπες λίγο νερό, ε αν δεν είναι ένα νεροπότηρο, δεν έχεις πάθει τίποτα.

Ναι λίγο ξεχείλισε απλά, δεν έπεσε όλο το ποτήρι.. Ελπιζω να είναι ολα καλα! Το εχω ανάποδα χωρίς μπαταρια.. Αυτό με τα ρυζια δεν το καταλαβα :-):-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Το ρύζι έχει την ιδιότητα να απορροφά τα υγρά,όπως στη μαγειρική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Αα τωρα καταλαβα :-) απλα ίσως δεν είναι απαραίτητο στη δική μου περιπτωση επειδη είναι πολυ λίγο το νερό :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αυτό με το ρύζι το κάνουμε στα κινητά, γιατί είναι ευκολότερο να γεμίσεις ένα μπωλ με ρύζι κα να βάλεις το κινητό μέσα. Δεν χρειάζεται να το γεμίσεις και ρύζια. Ντάξει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αυτό με τα ρυζια δεν το καταλαβα :-):-/
Δεν είναι πλάκα. Διάβασε ΕΔΩ
(Δεν χάνεις κάτι αν το κάνεις)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Πάντως με ρυζάκι και μετά στην κατσαρολίτσα βγαίνει πεντανόστιμο ..
Προσεχώς έρχεται και συνταγή ''Λαπτοπίλαφο''

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Δεν είναι πλάκα. Διάβασε ΕΔΩ
(Δεν χάνεις κάτι αν το κάνεις)

Οχι δεν ειπα οτι είναι πλακα απλα δεν ήξερα πως να το κανω :-)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Παιδιά, πήρα καινούριο λάπτοπ (:P), και θέλω να κατεβάσω anti-virus.
Το avg είναι καλή επιλογή; Προτείνετε κάποιο άλλο;

Ευχαριστώ.:P

(Δεν ξέρω αν είμαι οφφ, αλλά δε βρήκα κάποιο καταλληλότερο τόπικ. Αν είμαι, μεταφέρετέ με.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδιά, πήρα καινούριο λάπτοπ (:P), και θέλω να κατεβάσω anti-virus.
Το avg είναι καλή επιλογή; Προτείνετε κάποιο άλλο;

Ευχαριστώ.:P

(Δεν ξέρω αν είμαι οφφ, αλλά δε βρήκα κάποιο καταλληλότερο τόπικ. Αν είμαι, μεταφέρετέ με.:P)
Εγω εχω το Comodo εδω και 1+ χρονο, ειναι παρα πολυ καλο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryTheCherry

Νεοφερμένος

Η MaryTheCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά ζητώ τη βοήθεια όποιου γνωρίζει από υπολογιστές.Το λαπτοπ μου εδώ και 2 μέρες σταμάτησε ξαφνικά να βρίσκει και να συνδέεται στο ασύρματο δίκτυο που έχω.Το πήγα σε τεχνικό και σε εκείνου συνδέθηκε κανονικά.Λέω τοτε θα είναι η συνδεση προβληματική.Παίρνω την εταιρία τηλ. κάνουμε reset το router,κωδικούς κτλπ αλλά πάλι τπτ.Και το θέμα είναι οτι το ιντερνετ λειτουργεί κανονικά,το ίδιο και το wifi γιατί από το κιν. μπαίνω κανονικά.Αλλά το θέμα είναι στο λαπτοπ.Άλλες φορές βρίσκει μια-δυο συνδέσεις αλλων,καμιά φορά(μια-δυο φορες εχει γίνει) βρίσκει τη δική μου αλλα δεν συνδεεται.Καμιά ιδέα γιατί έχω πελαγώσει καθώς οι τεχνικοί με στέλνουν στην εταιρία και το αντίστροφο.Ευχαριστώ!

Σημείωση:
Τα μηνύματα 92-94 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Πρόβλημα με ασύρματο δίκτυο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
δεν ξερω πολλα απο υπολογιστες.αλλα μηπως φταιει η καρτα δικτυου?μηπως εχει χαλασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakisH

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Δηλαδή το router δουλεύει (αφού συνδέεται με άλλες συσκευές) αλλά και το laptop δουλεύει (αφού συνδέεται στου τεχνικού) αλλά μεταξύ τους δεν κάνουν παρέα; :confused: Πολύ περίεργο πρόβλημα...
Δοκίμασε το εξής: κάπου έχει μια επιλογή "connect to hidden network"*. Αν βάλεις εκεί τα στοιχεία του δικτύου σου συνδέεται;

*ή "manually connect to network" ή "connect to other network", κάπως έτσι. Δεν είμαι σε Windows αυτή τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
καλησπερα!
εχο μια απορεια,σε ενα παιχνηδι φιλομετρητης(ικαριαμ).
θελω να φτιαξω την εκσωτερικη σελιδα της συμμαχια μας...
χρησιμοποιω 2 ιστοσελιδες αλλα εχο ενα μικρο προβλημα...
Το προβλημα:
γραφω ενα κειμενο στην εικονα και μετα κανω αποθηκευση και μου βγαζει το κειμενο με ερωτηματικα και διαφορα αλλα περιεργα η ιστοσελιδα που χρησιμοποιω ειναι photobucket.
Παρακαλω απαντηστε μου..εδο αν δν ενοχλουμε η σε προσωπικο μνμ!
ευχαριστω!


Σημείωση συντονιστή : Το μήνυμα αυτό προήλθε από νήμα "Ιατρική Πάτρας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εξηγείς καλύτερα; Τι εννοείς "γράφω ένα κείμενο στην εικόνα";

Από όσο θυμάμαι στο Ikariam έχει τις ρυθμίσεις όπου προσαρμόζεις τη σελίδα συμμαχίας και βάζεις κείμενο σε ένα κουτί το οποίο προορίζεται για αυτό. Τώρα, τα ερωτηματικά δε σου τα βάζει επειδή είτε δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες είτε, σε περίπτωση που προσπαθείς να εισάγεις εικόνα, κάτι δε πάει καλά με την εικόνα στο photobucket. Πάντως, θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο επίσημο Board του Ikariam για το πρόβλημα σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εξηγείς καλύτερα; Τι εννοείς "γράφω ένα κείμενο στην εικόνα";

Από όσο θυμάμαι στο Ikariam έχει τις ρυθμίσεις όπου προσαρμόζεις τη σελίδα συμμαχίας και βάζεις κείμενο σε ένα κουτί το οποίο προορίζεται για αυτό. Τώρα, τα ερωτηματικά δε σου τα βάζει επειδή είτε δεν αναγνωρίζει τους χαρακτήρες είτε, σε περίπτωση που προσπαθείς να εισάγεις εικόνα, κάτι δε πάει καλά με την εικόνα στο photobucket. Πάντως, θα ήταν καλύτερα να ρωτήσεις στο επίσημο Board του Ikariam για το πρόβλημα σου. :)

Μάλλον εννοεί ότι έχει μία εικόνα και θέλει να γράψει κείμενο πάνω σε αυτή.Τώρα που λες ότι δεν σου εμφανίζει σωστά τα γράμματα κάτι παίζει με την κωδικοποίηση δοκίμασε να το αλλάξεις σε UTF-8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δε νομίζω να έχει τέτοια δυνατότητα φίλε Στέλιο γιατί είναι feature μέσα στο παιχνίδι και δε μπορεί να γράφει ό,τι θέλει. Δε νομίζω να εκλαμβάνει τις html εντολές ως εντολές, απλώς θα το <<κατανοήσει>> ως απλό κείμενο ότι και να γράψει. Νομίζω δηλαδή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
μια ερωτηση και εγω..
Πρόσεξα οτι τις τελευταιες 5-6 μέρες η μπαταρία του laptop τελειωνε γρήγορα (σε 35-45 λεπτά)...
Την Κυριακή ,ανοιξα τον υπολογιστή απο windows και μου εβγαλε "η μπαταρια παρουσιάζει προβλημα.Η λειτουργια του υπολογιστή μπορει να σταματησει απροσδόκητα"(η κατι τετοιο :P)
Ωστόσο,λειτουργεί με μπαταρία κανονικά και φορτίζει πάλι κανονικά..Προτείνετε να την κρατήσω εκτός την μπατάρια? η να την έχω και να φορτίζεται?
Που μπορεί να οφείλεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Laptop είναι, έχουν και ένα όριο ζωής. Πόσο μάλλον οι μπαταρίες. Λογικό είναι. :)

Για πόσο καιρό μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top