Πρόβλημα με τον υπολογιστή

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Προσφατα μου προεκυψε ενα προβληματακι στον υπολογιστη

Οταν παταω f5,αντι για ανανεωση της σελιδας μου βγαζει παραθυρο Open File και μου δινει να ανοιξω ενα αρχειο απο τον υπολογιστη μου.Πως το αλλαζω?

Δεν είναι πρόβλημα. Πάτησες το "F Lock" ή όπως αλλιώς το γράφει το πληκτρολόγιό σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν είναι πρόβλημα. Πάτησες το "F Lock" ή όπως αλλιώς το γράφει το πληκτρολόγιό σου :D

Ωραιος ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εχω προβλημα με την μπαταρια του λαπτοπ μου,με πληρη φορτιση κραταει μιση ωρα μονο...
Δεν ξερω γιατι ενω πηγα στις ρυθμισεις δεν εχει παει κατι στραβα και θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι ασχετος,αν μπορω να αλλαξω μπαταρια και ποσο κοστιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εχω προβλημα με την μπαταρια του λαπτοπ μου,με πληρη φορτιση κραταει μιση ωρα μονο...
Δεν ξερω γιατι ενω πηγα στις ρυθμισεις δεν εχει παει κατι στραβα και θα ηθελα να ρωτησω επειδη ειμαι ασχετος,αν μπορω να αλλαξω μπαταρια και ποσο κοστιζει;
Θα πρέπει να αλλάξεις τη μπαταρία...
Η τιμή της μπαταρίας εξαρτάται από το laptop που έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά μου επεσαν λίγες σταγονες νερού πάνω στο πληκτρολογιο και δεν πατιουνται τα κουμπια και ώρες ώρες κολλαει, τι να κανω; Εχει χαλασει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά μου επεσαν λίγες σταγονες νερού πάνω στο πληκτρολογιο και δεν πατιουνται τα κουμπια και ώρες ώρες κολλαει, τι να κανω; Εχει χαλασει;

Καταρχάς κλείνεις το πισί.Μετά παίρνεις πιστολάκι για τα μαλλιά,το βάζεις στο κρύο!,και το στεγνώνεις.
Αν παρόλα αυτά υπάρχει ακόμα ζημιά,είναι μόνιμη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Με νερό κάνεις έτσι...;
Εγώ στο προηγούμενο είχα ρίξει δύο καφέδες και μία πορτοκαλάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Και ζει ακομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Άντεξε με τον έναν καφέ και την πορτοκαλάδα δύο χρόνια...στον δεύτερο καφέ, άρχισε και ζεσταινόταν..Στο εξάμηνο τον άλλαξα για να μην χαλάσει τελείως και να τον έχω backup.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,059 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά μου επεσαν λίγες σταγονες νερού πάνω στο πληκτρολογιο και δεν πατιουνται τα κουμπια και ώρες ώρες κολλαει, τι να κανω; Εχει χαλασει;
Έτσι το έπλυνες?

Δοκίμασε με το πιστολάκι. Επόμενο βήμα είναι να κάνεις το ίδιο αφού βγάλεις όλα τα πλήκτρα. Αν δεν γίνει τίποτα, μάλλον χρειάζεσαι καινούργιο πληκτρολόγιο. Αρχίζουν από 10€. (Ελπίζω να μην μιλάμε για laptop ε?).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Για λάπτοπ μιλαμε :-/:-(

Δοκίμασα πιστολάκι αλλα δεν γίνεται τπτ, πως βγαίνουν τα κουμπιά χωρίς να σπάσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βασικά τι έχυσες; Nερό ή κάτι με ζάχαρη μέσα; Άμα είναι νερό, πρέπει απλά να το ανοιξεις από πίσω, βασικά από κατω, τώρα δεν ξέρω τι μάρκας είναι για να σου πω ακριβώς. Το ανοίγεις λοιπόν, και το αφήνεις ανοιχτό όλη τη μέρα/νύχτα.
Με νερό συνήθως δεν καίγεται με σταγόνες, αλλά με ποτήρι :P Εγώ είχα ρίξει μισή κούπα τσάι με μέλι και κολλάγανε τα πλήκτρα μετά.

Αν τρέχεις στον υπολογιστή που έριξες το νερό, κλείστον τώρα. Μπορεί το νερό να περάσει και πιο μέσα και να πάθει άλλη βλάβη μετά.

Πανικοί και πιστολάκια μακριά. Και προς θεού, αν δεν έχεις ιδέα ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ.
Το πιστολάκι στα λαπτοπ δε βοηθά, γιατί μέσα είναι γεμάτο και μεταλλικά εξαρτήματα και πλαστικά/ταινίες κλπ τα οποία από την μεγάλη στοχευμένη θερμότητα που θα πυροβολήσεις με το πιστολάκι, μπορεί να καταστραφούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Βασικά τι έχυσες; Nερό ή κάτι με ζάχαρη μέσα; Άμα είναι νερό, πρέπει απλά να το ανοιξεις από πίσω, βασικά από κατω, τώρα δεν ξέρω τι μάρκας είναι για να σου πω ακριβώς. Το ανοίγεις λοιπόν, και το αφήνεις ανοιχτό όλη τη μέρα/νύχτα.
Με νερό συνήθως δεν καίγεται με σταγόνες, αλλά με ποτήρι :P Εγώ είχα ρίξει μισή κούπα τσάι με μέλι και κολλάγανε τα πλήκτρα μετά.

Αν τρέχεις στον υπολογιστή που έριξες το νερό, κλείστον τώρα. Μπορεί το νερό να περάσει και πιο μέσα και να πάθει άλλη βλάβη μετά.

Είναι ΗΡ, λίγο νερό έπεσε χωρίς τπτ.. Αλλα πως να το ανοίξω από κάτω;; Σορρυ αλλα ειμαι τελείως ασχετη :-(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,059 μηνύματα.
Για λάπτοπ μιλαμε :-/:-(
Τότε λέμε ΩΧ ! ! ! Όμως δες κάποιες πιθανές λύσεις ΕΔΩ

Μην βγάλεις τα κουμπιά. Δεν είναι απλό για το laptop.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ναι το HP δε λέει τίποτα. :P
Αν δεν μπορείς να το ανοίξεις, απλά κλείστο. Κακό μόνο κάνεις άμα το έχει ανοιχτό και θερμαίνεται μετά μέσα.
Δία, απλά αν το κλείσει έχει περισσότερες πιθανότητες να μην της χαλάσει, παρά να κάθεται στο ισκούλ και να διαβάζει συμβουλές :P πανικόβλητη.

Κλείστο κοπέλα μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Οχι εχω μπει από το κινητό, το pc το εχω κλεισει και έβγαλα την μπαταρια.. Ανοίγει και δουλεύει απλά δεν πατιουνται τα πλήκτρα.. Συγνωμη για τους τόνους σε κάποιες μόνο λέξεις αλλα είναι από το κινητό και δεν εχω την πολυτέλεια να κάθομαι να φτιάχνω σωστά τις λέξεις.. Τωρα για λεπτομέρειες της μάρκας δεν ξέρω :-( από κάτω παντος μόνο η μπαταρια μπορει να βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ωραία. Βγάλε την μπαταρία άστην έξω από το λαπτοπ. Άστο ανάποδα να πάρει αέρα μέχρι αύριο. Για 3 σταγόνες μωρέ δε νομίζω να έχει μεγάλη βλάβη. Τα πλήκτρα κολλάνε για αυτό το λόγο, έχει νερό ανάμεσα και ο μηχανισμός "χάνει" .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Και ίσως χρειάζεται να το παω σε μηχανικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Και ίσως χρειάζεται να το παω σε μηχανικό;

Κοπέλα μου 3 σταγόνες λες ότι είναι :P Άστο ανοιχτό, μπορεί να στεγνώσει και μετά να είναι όλα μια χαρά. Άκου εκεί μηχανικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σε κάτι αεροστεγές, βάζεις μπόλικο ρύζι. Ωμό εννοείται. Και το λάπτοπ. Αστο 2-3 μέρες, να τραβήξει την υγρασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top