Πρόβλημα με τον υπολογιστή

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Προφανως koaxis7 δεν χρησιμοποιει usb hub , εκτος κι αν χρησιμοποιει και δεν ξερει πως λεγεται.
Στεφανε, με λιγα λογια σε ρωτα αν την συσκευη την συνδεεις απευθειας σε μια θυρα usb του υπολογιστη σου ή αν χρησιμοποιεις κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
το συνδεω σε ενα usb που εχει ο υπολογιστης απο μπροστα

τωρα μου λεει αγνωστη θυρα usb!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μπορω να το γυρισω πισω αλλα το θεμα ειναι οτι τις πρωτες 2 μερες ηταν καλα και την τριτη αχισε να γινετε!

Γυρισέ το πίσω και ζήτα καινούρια συσκευή. Αφού κάνει τα ίδια κόλπα σε 2 διαφορετικά pc μην το ψάχνεις πολύ. Δεν χρειάζεται να τους πεις ότι τις 2 πρώτες δούλετε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ο εκτυπωτης μου μου βγαζει οτι η τοποθετηση κεφαλης ειναι κατεστραμενη ή δεν προοριζετε για αυτον τον εκτυπωτη.ξερει κανεις τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ειναι ο hp B109n-z
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
δυστυχωςκ εγω αντιμετωπιζω προβλημα...αγορασα προσφατα ενα λαπτοπ (SONY VAIO) και προσπαθω να το σνυδεσω με τον σταθερο μεσω καλωδιου που και στα 2 ακρα εχει θυρα usb ανοιγω ενα προγραμμα που εχουν τα windows 7 που λεγεται ευκολη μεταφορα των Windows και στους 2 υπολογιστες και επιλεγω μεταφορα μεσω καλωδιου αλλα τιποτα...δεν βρισκει το ενα το αλλο,προσπαθησα κ μεσω Bluetooth αλλα κ παλι τιποτα....γνωριζει κανενας καποιον τροπο να μεταφερω αρχεια του υπολογιστη στο λαπτοπ (χωρις cd,dvd,εξωτερικους δισκους):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ο εκτυπωτης μου μου βγαζει οτι η τοποθετηση κεφαλης ειναι κατεστραμενη ή δεν προοριζετε για αυτον τον εκτυπωτη.ξερει κανεις τι να κανω?

????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
ξερει κανεις πως γινετε reset σε εκτυπωτη hp b109n?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
θα το ψαξω.ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
δυστυχωςκ εγω αντιμετωπιζω προβλημα...αγορασα προσφατα ενα λαπτοπ (SONY VAIO) και προσπαθω να το σνυδεσω με τον σταθερο μεσω καλωδιου που και στα 2 ακρα εχει θυρα usb ανοιγω ενα προγραμμα που εχουν τα windows 7 που λεγεται ευκολη μεταφορα των Windows και στους 2 υπολογιστες και επιλεγω μεταφορα μεσω καλωδιου αλλα τιποτα...δεν βρισκει το ενα το αλλο,προσπαθησα κ μεσω Bluetooth αλλα κ παλι τιποτα....γνωριζει κανενας καποιον τροπο να μεταφερω αρχεια του υπολογιστη στο λαπτοπ (χωρις cd,dvd,εξωτερικους δισκους):worry:

Προσωπικά, επειδή έχω και σταθερό και λάπτοπ, χρησιμοποιώ μια εφαρμογή cloud για να μοιράζομαι τα αρχεία μου. Τι είναι αυτό;
Τα αρχεία που θες να μοιραστείς με τον άλλον υπολογιστή σου, τα "ανεβάζεις" σε έναν εικονικό χώρο αποθήκευσης που βρίσκεται στο διαδίκτυο. Έτσι, από όποιον υπολογιστή και αν μπεις, θα μπορείς να έχεις πρόσβαση (εννοείται με κωδικό) στα αρχεία σου. Εγώ χρησιμοποιώ το Dropbox, αλλά έχει μικρή χωρητικότητα. Υπάρχουν πολλά, όπως το Skydrive της Microsoft...

αλλιώς, μπορείς να το κάνεις και μέσω Wi-Fi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Απο ασφαλεια τι λεει ; Ευκολο και πολυ χρησιμο, ομως σου εξασφαλιζει κανεις την ασφαλεια των αρχειων σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Με το dropbox δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα για ασφάλεια, αλλά δεν είναι για να βάλεις και όλη την περιουσία σου πάνω...
Πάντως, όσοι ανακατεύονται με mac το iCloud είναι ότι πρέπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Εχω ενα προβλημα , και θα ηθελα γνωμες :hmm: .Τον τελευταιο καιρο οταν βλεπω ταινιες (κυριως) πολλες φορες εκει που παιζει η ταινια το συστημα 'παγωνει'.Κοκαλωνουν τα παντα , και ετσι αναγκαζομαι να κανω ρισταρτ. Το θεμα ειναι οτι αν κοκαλωσει μια φορα μετα θα συνεχισει να κοκαλωνει (αν βαλω παλι την ταινια να παιζει) Εκτος αν βγω απο το φουλ σκριν και δω την ταινια σε μικρο παραθυρο
Να σημειωσω οτι στο σταθερο δεν εχω καρτα γραφικων , καθως την εκαψα το καλοκαιρι απο οβερκλοκινκγ:redface: , οποτε ειμαι με την εσωτερικη της μαδερμπορντ. Εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι? (πιστευω οτι υπερθερμενετε η καρτα γραφικων του μαδερμπορντ αλλα δε ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestman

Νεοφερμένος

Ο orestman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Έχω κι εγώ ένα μικρό προβληματάκι και δεν ξέρω τι να κάνω. Για δώστε κανά χέρι βοηθείας και σε μένα παρακαλώ. Πρόσφατα πήρα το modern warfare 3 για το pc (έχω windows7). Στην αρχή μου έπαιζε μια χαρά, μετά όμως από 1-2 μέρες μου έκοψε το παιχνίδι στα καλλά του καθουμένου και μου έβγαλε ένα μύνημα με το πρόγραμμα που μου εγκαταστήθηκε το παιχνίδι (το steam είναι το πρόγραμμα). Εγώ σαν βλάκας που είμαι δεν του έδωσα σημασία και το έσβησα. Πήγα να ξαναπάιξω και στο κύριο μενού κάτι εικονίδια που έχει ήτανε πιό μικρά, και τα γράματα ήτανε χάλια. Τι μπορεί να φταίει;;; Μήπως χάλασε λίγο η κάρτα γραφικών;;;;;;;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κανε μια επανεγκατασταση πριν αλλαξεις καρτα γραφικων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
orestma:Έχω κι εγώ ένα μικρό προβληματάκι και δεν ξέρω τι να κάνω. Για δώστε κανά χέρι βοηθείας και σε μένα παρακαλώ. Πρόσφατα πήρα το modern warfare 3 για το pc (έχω windows7). Στην αρχή μου έπαιζε μια χαρά, μετά όμως από 1-2 μέρες μου έκοψε το παιχνίδι στα καλλά του καθουμένου και μου έβγαλε ένα μύνημα με το πρόγραμμα που μου εγκαταστήθηκε το παιχνίδι (το steam είναι το πρόγραμμα). Εγώ σαν βλάκας που είμαι δεν του έδωσα σημασία και το έσβησα. Πήγα να ξαναπάιξω και στο κύριο μενού κάτι εικονίδια που έχει ήτανε πιό μικρά, και τα γράματα ήτανε χάλια. Τι μπορεί να φταίει;;; Μήπως χάλασε λίγο η κάρτα γραφικών;;;;;;;


κανε μια επανεκκινηση και μετα πανε να δεις τα settings του παιχνιδιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Έχω κι εγώ ένα μικρό προβληματάκι και δεν ξέρω τι να κάνω. Για δώστε κανά χέρι βοηθείας και σε μένα παρακαλώ. Πρόσφατα πήρα το modern warfare 3 για το pc (έχω windows7). Στην αρχή μου έπαιζε μια χαρά, μετά όμως από 1-2 μέρες μου έκοψε το παιχνίδι στα καλλά του καθουμένου και μου έβγαλε ένα μύνημα με το πρόγραμμα που μου εγκαταστήθηκε το παιχνίδι (το steam είναι το πρόγραμμα). Εγώ σαν βλάκας που είμαι δεν του έδωσα σημασία και το έσβησα. Πήγα να ξαναπάιξω και στο κύριο μενού κάτι εικονίδια που έχει ήτανε πιό μικρά, και τα γράματα ήτανε χάλια. Τι μπορεί να φταίει;;; Μήπως χάλασε λίγο η κάρτα γραφικών;;;;;;;:/:

δεν ξερω τι φταιει για το δικο σου το προβλημα.Ψαξε στο youtube και στο google και ισως βρεις τι φταιει ή πανε σε καποιο καταστημα με ηλεκτρονικα παιχνιδια και πες τους το προβλημα σου και ισως σου πουν κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orestman

Νεοφερμένος

Ο orestman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
το έκανα αλλά δεν γίνεται τίποτα. Κοίταξα όμως την ανάλυση της οθόνης και άλαξα τις ρυθμίσεις απο 1680επι 1050 σε 1280 επι 960. Μου μεγάλωσαν βέβαια τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας αλλά το παιχνίδι είναι καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top