Απορίες για κατατακτήριες

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πέρυσι πήραμε έξι άτομα. Στο παντειο δίνουν λιγότεροι, στο εκπα δίνουν οι διπλασιοι σχεδόν. Αξιοκρατικά μπαίνουν πιστεύω απλά οι περισσότεροι δεν διαβάζουν. Στο παντειο θέλω και ρώτησα μήπως έδωσε κάνεις να μου πει πως του φάνηκαν τα θέματα και η ύλη.

Πήραν έξι άτομα στο παντειο*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasots

Νεοφερμένος

Η vasots αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά

Και γω θα ήθελα πληροφορίες για Ψυχολογία Παντείου. Αν υπάρχει κάποιος φοιτητής να με διαφωτίσει για τις απαιτήσεις της σχολής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amateur666

Νεοφερμένος

Ο amateur666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
λοιπον τελειωσα Διοικηση Επιχειρησεων.... κ επειδη δεν πολυψηνομαι τοσο....σκεφτομαι αν αξιζει να δωσω ή για Χαροκοπειο διατροφη-διαιτολογια( ή τεεφα Αθηνα σαν εναλλακτικη πιο ευκολη παρεμφερη με τ διατροφη γυμναστικη φιτνες κτλπ).....αλλα το φοβαμαι λιγο για διατροφολογια γιατι ειναι 5 βιβλια απο 3 μαθηματα εκ των οποιο τα 2 βιολογια και χημεια...εχω να ασχοληθω απο το λυκειο....επισης δεν εχω κ ενα μπουσουλα να διαβασω απο αυτα τα βιβλια τουλαχιστον τα πιο σημαντικα sos κτλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_stem

Νεοφερμένος

Ο thanos_stem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Έχω ενα θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο και θα ηθελα την αποψη σας.Ειμαι 28 χρονων και εχω τελειωσει τη φαρμακευτικη.Εχω παει και στρατο.Δεν εχω λεφτα ομως να ανοιξω φαρμακειο και η εργασια ως υπαλληλος δεν ειναι οτι καλυτερο.Το θεμα μου ομως δεν ειναι εκει.Πάντα ηθελα να γινω γιατρος.Στη φαρμακευτικη μπηκα γιατι δεν επιανα τα μορια.Και εχει αρχισει να μου μπαινει η ιδεα να δωσω κατατακτηριες για ιατρικη.Το σκεφτομαι συνεχεια τον τελευταιο καιρο και το εχω ψαξει το θεμα.
Αλλα δεν ξερω αν ειμαι αρκετα μεγαλος πλεον για να το επιχειρησω.Εχω ολη την καλη διαθεση να το προσπαθησω αλλα σε οσους το εχω πει το βλεπουν αρνητικα.
Επισης κατι ακομη.Κοιταζοντας τις προκυρηξεις για κατατακτηριες μου εκανε κατι εντυπωση.Γιατι απο φαρμακευτικη μπαινεις με κατατακτηριες στο α εξαμηνο στην θεσσαλονικη οταν στην αλεξανδρουπολη απο φαρμακευτικη μπαινεις στο γ;
Ακόμα το σκέφτομαι παιδιά.Πείτε καμιά άποψη.
Το είπα στους δικούς μου ώστε να μη δουλέψω 2 μήνες πριν τις εξετάσεις και ήταν αρνητικοί στο να δώσω.Όμως το σκέφτομαι συνέχεια και θέλω να δώσω εξετάσεις ακόμα και αν συνεχισω να εργάζομαι ως υπάλληλος σε φαρμακείο.Ξέρω πως αν περασω θα με βοηθησουν ασχετα το τι λενε τωρα.
Τι κόλλημα έχω φάει ρε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaMp

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ακόμα το σκέφτομαι παιδιά.Πείτε καμιά άποψη.
Το είπα στους δικούς μου ώστε να μη δουλέψω 2 μήνες πριν τις εξετάσεις και ήταν αρνητικοί στο να δώσω.Όμως το σκέφτομαι συνέχεια και θέλω να δώσω εξετάσεις ακόμα και αν συνεχισω να εργάζομαι ως υπάλληλος σε φαρμακείο.Ξέρω πως αν περασω θα με βοηθησουν ασχετα το τι λενε τωρα.
Τι κόλλημα έχω φάει ρε;
Εγώ πάντως λέω δώσε :) Mετά δύσκολα μπορεί να έχεισ κ άλλες υποχρεώσεις και να το μετανιώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ακόμα το σκέφτομαι παιδιά.Πείτε καμιά άποψη.
Το είπα στους δικούς μου ώστε να μη δουλέψω 2 μήνες πριν τις εξετάσεις και ήταν αρνητικοί στο να δώσω.Όμως το σκέφτομαι συνέχεια και θέλω να δώσω εξετάσεις ακόμα και αν συνεχισω να εργάζομαι ως υπάλληλος σε φαρμακείο.Ξέρω πως αν περασω θα με βοηθησουν ασχετα το τι λενε τωρα.
Τι κόλλημα έχω φάει ρε;

Aπο΄την στιγμή που δεν βλέπεις εξέλιξη σε αυτο το επάγγελμα και η μοναδικές σου προοπτικές ειναι να δουλέψεις φαρμακεία άλλων προτείνω να δώσεις.

Δε χρειάζεται να έχεις την έγκριση των γονιών σου απλά πες τους.

Επίσης μάζευε λεφτά και μην παρατήσεςι ποτέ την δουλειά που έχεις τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα το σκέφτομαι παιδιά.Πείτε καμιά άποψη.
Το είπα στους δικούς μου ώστε να μη δουλέψω 2 μήνες πριν τις εξετάσεις και ήταν αρνητικοί στο να δώσω.Όμως το σκέφτομαι συνέχεια και θέλω να δώσω εξετάσεις ακόμα και αν συνεχισω να εργάζομαι ως υπάλληλος σε φαρμακείο.Ξέρω πως αν περασω θα με βοηθησουν ασχετα το τι λενε τωρα.
Τι κόλλημα έχω φάει ρε;

Ειλικρινά απορώ τι σε προβληματίζει. ΑΣΦΑΛΩΣ και να δώσεις! Μην το σκέφτεσαι καθόλου! 1) επειδή το θέλεις, 2) επειδή η σχολή που τελείωσες είναι συναφέστατη και δεν θα αντιμετωπίσεις προβλήματα, 3) γιατί αν δεν το κάνεις μια ζωή θα σκέφτεσαι τι θα είχε γίνει αν το είχες επιχειρήσει, 4) επειδή θα αναβαθμίσεις το επαγγελματικό σου μέλλον (μιας και δεν υπάρχει η δυνατότητα να ανοίξεις δικό σου φαρμακείο), 5) γιατί δεν είσαι 50 χρονών για να σκέφτεσαι ότι είναι αργά να κάνεις ένα καινούριο ξεκίνημα.΄Αντε ξεκίνα το διάβασμα και μην σκέφτεσαι κουταμάρες. Σου εύχομαι προκαταβολικά καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Απλα να ξερεις οτι ο διαγωνισμος κατατακτηριων ειναι πολυ δυσκολος και ανταγωνιστικος πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα ξεκινα απο τωρα.Μπορει να δωσουν 300 ατομα για 11 θεσεις εκ των οποιων βιολογοι και χημικοι και οδοντιαττροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλα να ξερεις οτι ο διαγωνισμος κατατακτηριων ειναι πολυ δυσκολος και ανταγωνιστικος πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα ξεκινα απο τωρα.Μπορει να δωσουν 300 ατομα για 11 θεσεις εκ των οποιων βιολογοι και χημικοι και οδοντιαττροι

Ναι αλλά ο άνθρωπος είναι πτυχιούχος Φαρμακευτικής που σημαίνει ότι έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα λόγω συνάφειας του αντικειμένου. Γιαυτό σε αρκετές ιατρικές σχολές αν επιτύχουν στις κατατακτήριες, εισάγονται σε μεγαλύτερο εξάμηνο (πχ στις ιατρικές Αθήνας και Αλεξανδρούπολης στο 3ο εξάμηνο, στης Πάτρας στο Δ΄εξαμηνο). Αυτό βέβαια δεν πρέπει να τον κάνει να επαναπαυθεί αλλά να τα δώσει όλα ,όπως λες κι εσύ. Απλά πιστεύω πως αφού το θέλει τόσο πολύ, έχει όλα τα εχέγγυα για να το πετύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_stem

Νεοφερμένος

Ο thanos_stem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας.Έχω ανάγκη να το συζητήσω.
Τα μαθήματα για τη θεσσαλονίκη τα έχω ήδη διαβάσει.Και ξερω ότι και χωρις φροντιστήριο μπορω να γράψω αν διαβάσω καλά.Το θέμα όμως είναι αλλού.
Αν δεν εχω την εγκριση των δικων μου δε μπορω να το επιχειρησω.Γιατί αν περάσω πολύ πιθανό για κάποια χρόνια να πρέπει να συμβάλλουν οικονομικά.
Και οι δικοί μου το βλέπουν εντελώς αρνητικά.Μέχρι που λένε ότι το κάνω γιατι θελω να μη δουλεύω και να ξαναγίνω φοιτητής.
Πώς να πείσεις κάποιον οτι το θες πραγματικά όταν σου απαντάει έτσι;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας.Έχω ανάγκη να το συζητήσω.
Τα μαθήματα για τη θεσσαλονίκη τα έχω ήδη διαβάσει.Και ξερω ότι και χωρις φροντιστήριο μπορω να γράψω αν διαβάσω καλά.Το θέμα όμως είναι αλλού.
Αν δεν εχω την εγκριση των δικων μου δε μπορω να το επιχειρησω.Γιατί αν περάσω πολύ πιθανό για κάποια χρόνια να πρέπει να συμβάλλουν οικονομικά.
(

Δε τους χρειάζεσαι μπορεί να συνεχισεις την φοιτητική σου ζωη και παράλληλα να δουλεύεις. Μέχρι να φτάσεις στα κλινικά έτη οι ίδιοι θα σου Πουν σταματά την δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos_stem

Νεοφερμένος

Ο thanos_stem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δε τους χρειάζεσαι μπορεί να συνεχισεις την φοιτητική σου ζωη και παράλληλα να δουλεύεις. Μέχρι να φτάσεις στα κλινικά έτη οι ίδιοι θα σου Πουν σταματά την δουλειά.
Μακάρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα.Εδώ σκέφτομαι να σταματήσω το καλοκαίρι τη δουλειά για να προετοιμαστώ όσο πιο καλά γίνεται.Γιατί ή θα περάσω φέτος ή ποτέ.Δεν πρόκειται να ξαναδώσω αν δεν περάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι δυνατόν οι γονείς σου να θέλουν να είσαι μια ζωή υπάλληλος φαρμακείου όταν έχεις τη δυνατότητα να γίνεις γιατρός. ΄Ολοι οι γονείς ακόμα και οι πιο σκληροπυρηνικοί, θέλουν το καλύτερο για το παιδί τους. Πάντως δεν συμφωνώ να αφήσεις τη δουλειά σου. Μπορείς να τα καταφέρεις διαβάζοντας τις ώρες που δεν δουλεύεις. Τώρα αν επικαλεστείς κούραση, χάσιμο χρόνου, έλλειψη διασκέδασης κτλ συγγνώμη αλλά δεν είμαι με το μέρος σου. Θα κάνεις θυσίες αλλά θα τις κάνεις γιατί το θέλεις πραγματικά και το έχεις αποφασίσει ενσυνείδητα. ΄Οταν με το καλό τα καταφέρεις τότε μπορείς να πιάσεις μια part-time δουλειά που θα σου εξασφαλίζει το χαρτζιλίκι σου χωρίς να εμποδίζει την παρακολούθησή σου. Να δεις που όταν οι γονείς σου δουν ότι προχωράς στη σχολή, οι ίδιοι θα σου ζητήσουν να συνεισφέρουν. Και σ΄αυτό που λες ότι θα δώσεις μια κι έξω δεν συμφωνώ. Δεν λέω να δίνεις κατατακτήριες επί 10 συναπτά χρόνια αλλά αφού θα έχεις διαβάσει, μπορείς να δώσεις άλλη μια ευκαιρία στον εαυτό σου με ακόμα πιο σίγουρα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
να σταματήσεις μόνο αν είσαι σίγουρος ότι μπορείς να βρεις άμεσα νέα σε περίπτωση αποτυχίας. Επίσης αν θέλεις οπωσδήποτε να περάσεις καλύτερα να δώσεις και για Αλεξανδρουπολη όχι μόνο Θεσσαλονίκη.

Eπίσης περιόρισε βραδινές εξόδου και διακοπές το Καλοκαίρι όχι ότι θα επηρεάσει κάτι αν πας λίγες διακοπες και βγεις μερικά βράδια με την παρέα αλλά μόνο έτσι οι γονείς θα καταλάβουν ότι τι θέλεις πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Οι κατατακτηριες σε ολα τα τμηματα γινονται μονο Δεκεμβρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι κατατακτηριες σε ολα τα τμηματα γινονται μονο Δεκεμβρη;

Ναι πολυ παλαιότερα γινόντουσαν 2 φορές το χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_d

Νεοφερμένος

Ο John_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια εγω φετος τελειωνω την σχολη μου σπουδαζω οικονομικα.αλλα μολις τελειωσα το δευτερος ετος και κανοντας μια πρακτικη πανω στο αντικειμενο πειστικα οτι δεν μου αρεσει να ασχοληθω με αυτο στην ζωη μου.απο πιο μικρος μου αρεσε η ιατρικη και απο προσωπικα βιωματα αυτα τα χρονια καταλαβα πτι αυτο το επαγγελμα θα μου αρεσε να ακολουθησω.πλεον σκεφτομαι να αρχισω προετοιμασια για να δωσω κατατακτηριες ιατρικης τον δεκεμβριο.θεωρειται καλη ηλικια τα 22 για να αρχισει καποιος ιατρικη;η εχω αργησει υπερβολικα;γιατι οκ καλο ειναι να λεμε τι θελουμε να κανουμε αλλα υπαρχουν και εξωγενεις παραγοντες.(οι γονεις μου ,μου ειπαν οτι θα με στηριξουν οικονομικα αν επιλεξω αυτο τον δρομο)αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μεχρι τα 28 δεν θα ειμαι ανεξαρτητος με οτι συνεπαγεται αυτο!!ποια η γνωμη σας, αξιζει τον κοπο να το κυνηγησω αυτο που θελω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaMp

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια εγω φετος τελειωνω την σχολη μου σπουδαζω οικονομικα.αλλα μολις τελειωσα το δευτερος ετος και κανοντας μια πρακτικη πανω στο αντικειμενο πειστικα οτι δεν μου αρεσει να ασχοληθω με αυτο στην ζωη μου.απο πιο μικρος μου αρεσε η ιατρικη και απο προσωπικα βιωματα αυτα τα χρονια καταλαβα πτι αυτο το επαγγελμα θα μου αρεσε να ακολουθησω.πλεον σκεφτομαι να αρχισω προετοιμασια για να δωσω κατατακτηριες ιατρικης τον δεκεμβριο.θεωρειται καλη ηλικια τα 22 για να αρχισει καποιος ιατρικη;η εχω αργησει υπερβολικα;γιατι οκ καλο ειναι να λεμε τι θελουμε να κανουμε αλλα υπαρχουν και εξωγενεις παραγοντες.(οι γονεις μου ,μου ειπαν οτι θα με στηριξουν οικονομικα αν επιλεξω αυτο τον δρομο)αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μεχρι τα 28 δεν θα ειμαι ανεξαρτητος με οτι συνεπαγεται αυτο!!ποια η γνωμη σας, αξιζει τον κοπο να το κυνηγησω αυτο που θελω;
Εννοείται πως αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδια εγω φετος τελειωνω την σχολη μου σπουδαζω οικονομικα.αλλα μολις τελειωσα το δευτερος ετος και κανοντας μια πρακτικη πανω στο αντικειμενο πειστικα οτι δεν μου αρεσει να ασχοληθω με αυτο στην ζωη μου.απο πιο μικρος μου αρεσε η ιατρικη και απο προσωπικα βιωματα αυτα τα χρονια καταλαβα πτι αυτο το επαγγελμα θα μου αρεσε να ακολουθησω.πλεον σκεφτομαι να αρχισω προετοιμασια για να δωσω κατατακτηριες ιατρικης τον δεκεμβριο.θεωρειται καλη ηλικια τα 22 για να αρχισει καποιος ιατρικη;η εχω αργησει υπερβολικα;γιατι οκ καλο ειναι να λεμε τι θελουμε να κανουμε αλλα υπαρχουν και εξωγενεις παραγοντες.(οι γονεις μου ,μου ειπαν οτι θα με στηριξουν οικονομικα αν επιλεξω αυτο τον δρομο)αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μεχρι τα 28 δεν θα ειμαι ανεξαρτητος με οτι συνεπαγεται αυτο!!ποια η γνωμη σας, αξιζει τον κοπο να το κυνηγησω αυτο που θελω;
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο αναρωτιέσαι αν αξίζει. Έχασες λίγα χρόνια και τι; Σκέψου ότι το επάγγελμα που θα επιλέξεις θα το ασκείς για τα επόμενα 40 χρόνια. Δεδομένου ότι έχεις και την στήριξη των γονιών σου θα έλεγα go for it, με τα μάτια κλειστά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκμήνη*

Νεοφερμένος

Η Αλκμήνη* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Έχω ενα θεμα που με απασχολει τον τελευταιο καιρο και θα ηθελα την αποψη σας.Ειμαι 28 χρονων και εχω τελειωσει τη φαρμακευτικη.Εχω παει και στρατο.Δεν εχω λεφτα ομως να ανοιξω φαρμακειο και η εργασια ως υπαλληλος δεν ειναι οτι καλυτερο.Το θεμα μου ομως δεν ειναι εκει.Πάντα ηθελα να γινω γιατρος.Στη φαρμακευτικη μπηκα γιατι δεν επιανα τα μορια.Και εχει αρχισει να μου μπαινει η ιδεα να δωσω κατατακτηριες για ιατρικη.Το σκεφτομαι συνεχεια τον τελευταιο καιρο και το εχω ψαξει το θεμα.
Αλλα δεν ξερω αν ειμαι αρκετα μεγαλος πλεον για να το επιχειρησω.Εχω ολη την καλη διαθεση να το προσπαθησω αλλα σε οσους το εχω πει το βλεπουν αρνητικα.
Επισης κατι ακομη.Κοιταζοντας τις προκυρηξεις για κατατακτηριες μου εκανε κατι εντυπωση.Γιατι απο φαρμακευτικη μπαινεις με κατατακτηριες στο α εξαμηνο στην θεσσαλονικη οταν στην αλεξανδρουπολη απο φαρμακευτικη μπαινεις στο γ;

Ακόμα το σκέφτομαι παιδιά.Πείτε καμιά άποψη.
Το είπα στους δικούς μου ώστε να μη δουλέψω 2 μήνες πριν τις εξετάσεις και ήταν αρνητικοί στο να δώσω.Όμως το σκέφτομαι συνέχεια και θέλω να δώσω εξετάσεις ακόμα και αν συνεχισω να εργάζομαι ως υπάλληλος σε φαρμακείο.Ξέρω πως αν περασω θα με βοηθησουν ασχετα το τι λενε τωρα.
Τι κόλλημα έχω φάει ρε;
Δικός μου είσαι εσύ! Έλα να τα πούμε! Χαχα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top