Ναυπηγών - Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Όντως ρε Μιχάλη, έχεις δίκιο... Έκαστος στο είδος του:D. Ίσως να υπάρχουν από εξωτερικό, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Όχι οι Ναυπηγοί είναι φαντάσματα στο πολυτεχνείο. Είναι ελάχιστοι και δεν έχουν δικό τους κτήριο. Είναι μαζί με τους Μηχανολόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

extravaganza??

Νεοφερμένος

Ο extravaganza?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια σας παιδια (ή συμφοιτητες)! λοιπον τα μαθηματα επιλογης του πρωτου εξαμηνου ειναι τα εξης: 1)ιστορια των επιστημων και της τεχνολογιας
2)πολιτικη οικονομια
3)στοιχεια κοινονιολογιας
4)εισαγωγη στην φιλοσοφια
και εδω μπορειτε να βρειτε διαφορες πληροφοριες https://dapmech.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=17
Κατα την γνωμη μου το πιο ενδιαφερον ειναι τα στοιχεια κοινονιολογιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Έλα, μη γίνεσαι κακός. Έχουν ολόκληρο το Δ για δικό τους (εκτός από το pc lab). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Περιττό να ου πώ ότι από την πιο πρόσφατη έρευνα του ΤΕΕ, προκύπτει οτι οι πιο ικανοποιημένοι μηχανικοί είναι οι ναυπηγοί, οι οποίοι δηλώνουν τα μεγαλύερα εισοδήματα,που εύκολα ξεπερνούν τα 50.000 ευρώ ετησίως...
πολύ σημαντικό επίσης το γεγονός ότι το τμήμα δέχεται κάθε χρόνο 60 άτομα ακριβώς κάτι που δεν επιτρέπει να γίνεται ούτε κουβέντα για κορεσμό του συγκεκριμένου επαγγέλματος...

(οφφ τόπικ: τώρα πως γίνεται μια χώρα σαν την ελλάδα που μια ζωή φημίζεται για τις θάλασσες της και τους περίφημους ναυτικούς της, η οποία μάλιστα κατάφερε μέσα στον 20ό αιώνα να αναδείξει πανίσχυρους πλοιοκτήτες και εφοπλιστές να βγάζει μόλις 60 ναυπηγούς μηχανικούς ετησίως σε αντίθεση με καμιά 500αριά μηχανολόγους μηχανικούς για την ανύπαρκτη βαριά της βιομηχανία...???)

Καράβια έχει η Ελλάδα, όχι ναυπηγεία. Οι περισσότεροι ναυπηγοί που θέλουν να κάνουν κάτι φεύγουν ειτε Γερμανία, είτε Ανατολική Ασία, Κίνα, Κορέα, Ιαπωνία. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει κανένα σοβαρό ναυπηγείο εκτός του Ναυπηγείου Ελευσίνας που ασχολείται κυρίως με επισκευές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soultil

Νεοφερμένος

Ο soultil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
welcome to the club συνάδελφοι!!
μια χαρά θα περάσετε λίγοι και καλοί! είναι λίγο ζόρι το πρώτο εξάμηνο με τα 9 μαθήματα βέβαια, αλλά μην αγχώνεστε. εγώ δεν ανυπομονώ τόσο, γιατί έχω πρώτα να τελειώσω με αυτή την εξεταστική.
Επίσης χαίρομαι που βλέπω δραστήριο κόσμο στο ιντερνετ μπας και οργανωθούμε καθόλου (δεν υπάρχει ενεργό φόρουμ για τη σχολή μας)

καλή αρχή
ένας 2ο-ετής πλέον ναυπηγός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
φιλε σορρυ αλλα το σάιτ που παρεθεσες φερει ενα τεραστιο ΔΑΠ-ΝΔΦΚ,ωστωσο θα του ριξω μια ματια...
εμενα ενδιαφερον μου φαινεται η ιστορια ειναι δυσκολη?
-----------------------------------------
με χαλαει που ειναι κομματικο το σαιτ...αν και θα ηθελα να συμμετασχω το σκεφτομαι σοβαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpete

Νεοφερμένος

Ο panagiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγώ σκέφτομαι για φιλοσοφία, πάντα μου άρεσε αλλά δν έχω δει να το προτείνουν πουθενά. αλλιώς μετά για ιστορία, μιας κ το προτείνουν κ εδώ.

για τα κόμματα εγώ ελπίζω να μείνω απέξω με βάση αυτά που πιστεύω τώρα, αλλά βλέπουμε, όλα είναι ανοικτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
:jumpy:ρε παιδια τα κομματα δινουν σημειωσεις,πρπει να εισαι οργανομενο μελος για να παρεις το υλικο που προσφαιρουν???
ακομα εχω αρχισει να βλεπω με τι ασχολειται το καθε μαθημα του 1ου εξαμηνου,ειναι παλουκιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
ειλικρινα πως θα τα βγαλουμε περααααααα!????:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
:jumpy:ρε παιδια τα κομματα δινουν σημειωσεις,πρπει να εισαι οργανομενο μελος για να παρεις το υλικο που προσφαιρουν???
ακομα εχω αρχισει να βλεπω με τι ασχολειται το καθε μαθημα του 1ου εξαμηνου,ειναι παλουκιααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
ειλικρινα πως θα τα βγαλουμε περααααααα!????:jumpy:

Καλως ήρθες στον κόσμο του Πολυτεχνείου. Ψαρώσαμε, Ψαρώσαμε; Μην ανησυχείς. Κι εμένα αυτή ήταν η πρώτη μου αντίδραση:D. Τώρα κολύμπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
φρικαρω στην ιδεα οτι ενω δεν εχω διαβασει ποτε βιβλιο 500-600-700 σελιδων (ενταξει μονο τον χαρι ποτερ:P)θα το κανω τωρα και μαλιστα θα δωσω και εξετασεις!

αν και βρισκω εξερεαιτικα ενδιαφεροντα τα μαθηματα απ οσα διαβαζω μεχρι τωρα στις περιγραφες,μου ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ πως θα τα δωσω!

αλλα φτανει το κλαψιμο:'( ο,τι μπορω θα κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freestylemachine

Νεοφερμένος

Ο freestylemachine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Και εγω μεσα ειμαι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μια χαρα ειμαστε!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ASTRONIK999

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Χουσάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.

Τζίνα

Νεοφερμένος

Η Τζίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
φρικαρω στην ιδεα οτι ενω δεν εχω διαβασει ποτε βιβλιο 500-600-700 σελιδων (ενταξει μονο τον χαρι ποτερ:P)θα το κανω τωρα και μαλιστα θα δωσω και εξετασεις!

αν και βρισκω εξερεαιτικα ενδιαφεροντα τα μαθηματα απ οσα διαβαζω μεχρι τωρα στις περιγραφες,μου ειναι ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ πως θα τα δωσω!

Ωχ....αυτό δεν το χα σκεφτει!!:jumpy::jumpy::scared:
Θέλω να ξαναπάω σχολείο!!!!:'(:'(:'(
:read:Και θεωρούσαμε τις πανελλήνιες βουνο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logikosS

Νεοφερμένος

Ο logikosS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ετσι μπραβο, λιγοι και καλοι! :D:P
Ευχαριστουμε για το καλωσορισμα!!!
Εγω, απο την αλλη, χαιρομαι που υπαρχει ενας μεγαλυτερος ναυπηγος εδω, για να μας δινει συμβουλες! :jumpy:

(Οντως, φορουμ ενεργο δεν υπαρχει... ας γινει κατι ρε παιδια! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

extravaganza??

Νεοφερμένος

Ο extravaganza?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
φιλε σορρυ αλλα το σάιτ που παρεθεσες φερει ενα τεραστιο ΔΑΠ-ΝΔΦΚ,ωστωσο θα του ριξω μια ματια...
εμενα ενδιαφερον μου φαινεται η ιστορια ειναι δυσκολη?
-----------------------------------------
με χαλαει που ειναι κομματικο το σαιτ...αν και θα ηθελα να συμμετασχω το σκεφτομαι σοβαρα...


Και εμενα μου το προτειναν αυτο το σαιτ και επειδη το βρηκα πολυ ενδιαφερον και με χρησιμες πληροφοριες για αυτο το παρεθεσα!!! Τωρα για τις σημειωσεις που ρωτας δεν πρεπει να γραφτεις σε παραταξη για να τις παρεις και το ιδιο ισχυει και για τις εκδρομες που διοργανωνονται!! Σχετικα με την συμμετοχη σε παραταξη εγω θα παω να δω τι παιζει σε ολες και αν δω οτι δεν με εκμεταλλευονται και οτι δεν με εχουν μονο για την ψηφο ισως γραφτω σε μια απο αυτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
Ωχ....αυτό δεν το χα σκεφτει!!:jumpy::jumpy::scared:
Θέλω να ξαναπάω σχολείο!!!!:'(:'(:'(
:read:Και θεωρούσαμε τις πανελλήνιες βουνο!!:P


τζινα και εσυ μηχ-μηχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
σταματα το γλυψιμο εσυ για τις σημειωσεις ! αντε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top