Ναυπηγών - Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ

devilfather

Νεοφερμένος

Ο devilfather αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
<--ΜΗΧ-ΜΗΧ ΕΜΠ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Παιδιά σας έρχομαι και εγώ ρεεεεεεεεε!!!!!
Θα πάρω μετεγγραφή απο Πάτρα και θα έρθω Αθήνα!!!!
Εχουμε βρει σπίτι στο Γουδί!! Κανείς γείτονας???
Πάμε ρε μηχανολόγοιιιιιιιιιιιιιιι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpete

Νεοφερμένος

Ο panagiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
πέρασα κ εγώ 74/99 ΕΜΠ κ έρχομαι απο κεφαλονια στο παγκράτι.
μετά από μένα πέρασαν 25 άτομα κ όλοι είχαμε διαφορά 50μορια άμα σκεφτείτε ότι έβγαλα 19188. δλδ όλοι είχαμε ελάχιστη διαφορά
iwanna μου έδωσες κουράγιο γιατί είχα ακούσει ότι στους μμ τα ποσοστά είναι σα να λέμε 99προσ1(φοιτητές-φοιτήτριες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
πέρασα κ εγώ 74/99 ΕΜΠ κ έρχομαι απο κεφαλονια στο παγκράτι.
μετά από μένα πέρασαν 25 άτομα κ όλοι είχαμε διαφορά 50μορια άμα σκεφτείτε ότι έβγαλα 19188. δλδ όλοι είχαμε ελάχιστη διαφορά
iwanna μου έδωσες κουράγιο γιατί είχα ακούσει ότι στους μμ τα ποσοστά είναι σα να λέμε 99προσ1(φοιτητές-φοιτήτριες)



στην πολυτεχνειουπολη φοιτουν πανω απο 12000 φοιτητες ,αρα οπως καταλαβαινεις δεν θα λοιπουν οι φοιτητριες,εξ αλλου διπλα ειναι οι πολιτικοι μηχανικοι...:xixi:
-----------------------------------------
λοιπον ανακεφαλαιωντας ,τα μελη του φορουμ που εχουν ποσταρει μεχρι στιγμης και με τα οποια θα ειμαστε συμφοιτητες στο τμημα μηχανολογων μηχανικων στο ΕΜΠ ειναι τα:
--------------------------------
- Μιχάλης-Νάξος (εγω)
- extravaganza??
-vasilis_91
-PANOS91
-devilfather
-blackpete
-konstadinus

ηδη ειμαστε 7 ατομα!μονο εγω και ο konstadinus ειμαστε με μετεγγραφη...:'(

αλλα δεν πειραζει τουλαχιστον μπηκα στην σχολη που ηθελα!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kypselioths

Νεοφερμένος

Ο kypselioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
γιατι? αμα το θελαμε τρελαα?? :P
kypselioth, τα λεμε οταν ανοιξει η σχολη!
Ηταν 1η σου επιλογη?

ναι! πρωτη επιλογη μου...αντε καλη αρχη να χουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Ε ναι ρε φίλε αυτό μετράει πάνω απο όλα!! Αλλά δεν καταλαβαίνω τα δάκρυα λύπης?!?! Εδώ ξέρω παιδιά που πήγαν με Μετεγγραφή στο ΕΜΠ (οχι μεταγραφή, δεν είμαστε ομάδα ποδοσφαίρου!!:)) και τέλειωσαν απο τους πρώτους στα 5 έτη!! Αλλο το διάβασμα πανελληνίων , αλλο των πανεπιστημίων!

Ρε όμως μόνο 99 άτομα μπήκαν τώρα? Μου φαίνονται λίγα! Με τις μετεγγραφες θα πάει πιο πολύ λογικά εε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpete

Νεοφερμένος

Ο panagiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
με τις μετεγγραφές με τους αλλοδαπούς με τούς κύπριους κτλ από όσο μου έχουν πει υπολόγισε άλλους τόσους +

λίγο πρόωρο αλλά τι ροή (έτσι δεν λέγονται) σκοπεύετε να διαλέξετε στο 3έτος. εγώ έχω ακούσει ότι η ενέργεια είναι το μέλλον τώρα με εναλλάχτηκες πηγές ενέργειας κ έτσι κ θα έχει κ δουλειά στην Ελλάδα. κατασκευαστικός φαίνεται ενδιαφέρον αλλά λογικά έχει δουλειά μόνο έξω. κ ένα τελευταίο που έχω βρει είναι η βιοτεχνολογία. δεν θυμάμαι που αλλά ξέρω ότι βιολόγοι συνεργάζονται με μηχανολόγους μηχανικούς για την κατασκευή robot στο μέγεθος των αιμοπεταλίων για διάφορους σκοπούς όπως την καταστροφή καρκινικών κυττάρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
με τις μετεγγραφές με τους αλλοδαπούς με τούς κύπριους κτλ από όσο μου έχουν πει υπολόγισε άλλους τόσους +

με τις μετεγγραφές και τις κατατακτήριες (θα είμαι κι εγώ σε αυτούς, χεχε) θα μπουν αρκετοί ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Φίλε blackpete (Μαύρος Πητ? ) και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα 2 που ανέφερες είμαι!!

Ενεργειακος απο τη μία,λόγω ενδιαφέροντος αλλά και της εύκολης (απο ότι ακούγεται) δυνατότητας επαγγελματικής αποκατάστασης στην Ελλάδα..

Αλλά και Κατασκευαστής λόγω ακόμα πιο πολύ ενδιαφέροντος.. ( Εχω ψιλοκ**λώσει με τα μαθήματα Συστήματα Ευφυούς Ελέγχου και Ρομποτική και μικρο νανοκατεργασίες, αλλα και γενικά με τη ρομποτική..)

Ωστόσο είναι νωρίς, και πιστεύω χρειάζομαι και άλλα ερεθίσματα για να αποφασισω..Αλλα κατα 98% θα είναι ανάμεσα σε αυτά τα 2 !!!!

ΥΓ. Αυτό που λες για συνεργασία Βιολογίας-μηχανολογίας πρέπει να ισχύει!! Αλλά δεν πόσοι και που κάνουν κάτι τέτοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackpete

Νεοφερμένος

Ο panagiotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
to blackpete μην το συζητάς πως βγήκε...:P
αυτό το παράδειγμα που ανέφερα δν γίνετε στην Ελλάδα. αν θυμάμαι καλά μου το επισήμανε μία κοντινή συγγενής από το πανεπιστήμιο του Sydney όπου αυτή ως βιολόγος συνεργάζεστε με μηχανολόγους μηχανικούς πάνω στο θέμα που προανέφερα,αλλιώς αυτή συνεργάζεται με τους μηχανολόγους πάνω σε αλλο θέμα κ το άκουσα σε μία ομιλία ενός επιστήμονα του Φωκά, πολύ αναγνωρισμένος στο εξωτερικό αλλά κ στην Ελλάδα, που έγινε εδώ πριν λίγο καιρό. άμα θέλετε το ψάχνω κ σας λέω.

επίσης κάτι άλλο που πρέπει να αποφασίσουμε είναι το μάθημα επιλογής 1 εξαμήνου. κάπου εδώ διάβασα ότι η ιστορία είναι το πιο εύκολο αλλά εγώ για να μάθω κάτι απέξω φτύνω αίμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
επίσης κάτι άλλο που πρέπει να αποφασίσουμε είναι το μάθημα επιλογής 1 εξαμήνου. κάπου εδώ διάβασα ότι η ιστορία είναι το πιο εύκολο αλλά εγώ για να μάθω κάτι απέξω φτύνω αίμα

Και εγώ ρε απέξω παπαγαλία, που κυρίως να μην είναι και ενδιαφέρουσα, δεν νομίζω να μάθω εύκολα...Αλλα και τα υπολοιπα μαθήματα, μονο ονομαστικά τα ξέρω, δεν γνωρίζω τι έχουν ως ύλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logikosS

Νεοφερμένος

Ο logikosS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Χαιρομαι!! τα λεμε λοιπον! :bye:

angi, οντως, λιγες κοπελες υπαρχουν στη συγκεκριμενη σχολη... δεν εχει καθολου σημασια ομως! :)

Σας εχω και αλλο ναυπηγο! Ενας φιλος μου... μεγαλωνει η ομαδα..!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ποιον φιλο σου ρε ψευτη???δινεις φρουδες ελπιδες στα παιδια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logikosS

Νεοφερμένος

Ο logikosS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
για κανενα λογο?? ειμαστε 4 ηδη απο τους 60! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Oυαου!!!!!!! Nα τα χιλιάσετε! :P:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
αν εννοειτε Ιστορία των Επιστημών και της Τεχνολογίας,την βρισκω εξαιρετικα ενδιαφερουσα,απο μικρος μ αρεσεουν κατι τετοια :P αλλα καλυτερα ειναι να δουμε τι ''παιζει'' στην σχολη (απο καθηγητες,υλη μαθηματων ,να ρωτησουμε φοιτητες σε αλλα ετη) και μετα να αποφασισουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angi

Νεοφερμένος

Η angi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
και φετος αν θυμαμαι καλα δεν πηρε 60 ατομα..πηρε ακομα λιγοτερα ..ΜΟΝΟ 54!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kypselioths

Νεοφερμένος

Ο kypselioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
και φετος αν θυμαμαι καλα δεν πηρε 60 ατομα..πηρε ακομα λιγοτερα ..ΜΟΝΟ 54!

οχι 60 ατομα παιρνει συνολικα - 54 με το 90% ,οι υπολοιποι ειναι με το 10% και καναδυο απο τη κυπρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Και άλλοι 4 στο εαρινό εξάμηνο από κατατακτήριες, 65-66. Λίγοι είστε ρε παιδιά. Άντε να αυξηθείτε λίγο και με τις μετεγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
:Pδεν υπαρχουν!το τμημα αυτο ειναι μοναδικο (και ο λουμιδης στους καφεδες:bye:)


περα απο την πλακα δεν εχει αντιστοιχαι με κανενα αλλο τμημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top