Ναυπηγών - Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
περασε ο κολλητος μου 2ος:P αν εισαι ο πρωτος με τα 20 μορια παραπανω θα σε σκοτωσει:P (πλακιτσα) .
θα τον ενημερωσω να σου μιλησει αυριο.χαχαχα.:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

extravaganza??

Νεοφερμένος

Ο extravaganza?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γεια!!! Και εγω περασα στην εν λογω σχολη περασα!!! Οριακα βεβαια αλλα ειμαι χαρουμενος που περασα! Εσυ σε τι σειρα περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logikosS

Νεοφερμένος

Ο logikosS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Υποθετω οτι εγω ειμαι ο κολλητος του Rufus... :P
Αρα αλλο ενα μελος του ischool περασε ΝΜΜ!!! :jumpy::jumpy::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
μμμμ σιγα μην χεστειται και απο την χαρα σας :jumpy::jumpy::jumpy: λογικεεεεε:P
αντε μπραβο σας καμαρια και καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

logikosS

Νεοφερμένος

Ο logikosS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
γιατι? αμα το θελαμε τρελαα?? :P
kypselioth, τα λεμε οταν ανοιξει η σχολη!
Ηταν 1η σου επιλογη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
34ος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ναι!!!η πρωτη φιλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angi

Νεοφερμένος

Η angi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
παιδια ελπιζω η σχολη να ειναι τοσο καλη οσο λενε!! τα λεμε εκει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

extravaganza??

Νεοφερμένος

Ο extravaganza?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μαλιστα!! εγω 86ος! ξερεις ποσους πηρε συνολικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
120!!!!!!!!η κοζανη 99 το εμπ (κοζανη περασα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

extravaganza??

Νεοφερμένος

Ο extravaganza?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
α! και ερχεσαι με μεταγραφη στο ΕΜΠ! ξερεις καθολου τι παιζει στην σχολη σχετικα με την ποσοτητα του διαβασματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω (και αυτο θα κανω) οτι οι καλες σημειωσεις ,η καθημερινη παρακολουθηση των μαθηματων,η μελετη των σημειωσεων οσο πιο συχνα γινεται και το ποιοτικο διαβασμα πριν την εξεταστικη αποτελουν εναν πολυ καλο τροπο να αντεπεξελθεις στην δυσκολια των μαθηματων της σχολης!
οσο για την ποσοτητα ,αυτη παραμενει αρκετα μεγαλη ,καλυπτει μεγαλο ευρος και οπωσδηποτε το ενδιαφερον για την εν λογω σχολη πρεπει να υπαρχει διοτι αλλιωςειναι δυσκολο να την βγαλεις


βεβαια αυτη ειναι η αποψη μου την οποια σχηματισα τοσο συζητωντας με αποφοιτους του εμπ, οσο και διαβαζοντας τον οδηγο σπουδων και γενικα οσο πιο πολλα στοιχεια ειχα στην διαθεση μου για τους μηχανολογους μηχανικους!

προς το παρον αυτο που ξερω σιγορα ειναι οτι εχω τρομερο ενδιαφερον για το αντικειμενο και πολυ ορεξη για να παρακολουθησω τα μαθηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Παιδιά συγχαρητήρια!! --Ιδιαιτέρως στον συμπατριώτη μου τον Μιχάλη:P
Η σχολή είναι πολύ δύκολη όμως... Είχα και από κει έναν πρώην και ξέρω:P:P
Καλό κουράγιο και θα σας έρχομαι συχνά,πάντα κόβουμε κίνηση από ΕΜΠ με τα κορίτσια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
λοιπον ανακεφαλαιωντας ,τα μελη του φορουμ που εχουν ποσταρει μεχρι στιγμης και με τα οποια θα ειμαστε συμφοιτητες στο τμημα μηχανολογων μηχανικων στο ΕΜΠ ειναι τα:
--------------------------------
- Μιχάλης-Νάξος (εγω)
- extravaganza??
- vasilis_91
- PANOS91

αν θελει καποιος να τα λεμε μεσω MSN ας μου στειλει το μαιλ του σε πμ
:thanks:
-----------------------------------------
Παιδιά συγχαρητήρια!! --Ιδιαιτέρως στον συμπατριώτη μου τον Μιχάλη:P
Η σχολή είναι πολύ δύκολη όμως... Είχα και από κει έναν πρώην και ξέρω:P:P
Καλό κουράγιο και θα σας έρχομαι συχνά,πάντα κόβουμε κίνηση από ΕΜΠ με τα κορίτσια!!

σε ευχαριστω πολυ ιωαννα,να ερχεστε ,να ερχεστε εχει καλο κοσμο το εμπ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
θα ναι θα ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angi

Νεοφερμένος

Η angi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
θα ναι θα ναι

μεγαλη ανοδος παντως φετος για το τμημα! εμειναν πολυ εξω που το ειχαν και πολυ σιγουρο..
-----------------------------------------
και επισης αυτο που με ανησυχει ειναι οτι με βλεπω να ειμαι απο τις απειροελαχιστες γυναικες στο τμημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
θα καλοπερασεις. :D θα σε προσεχουν ολοι !! :no1:
καλα οι βασεις φετος αγγιξαν τον θεο.να δουμε ΠΟΣΟ ακομα μπορουν να ανεβουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί έχει τόσο μεγάλη ζήτηση το συγκεκριμένο τμήμα?
ty προκαταβολικά =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Περιττό να ου πώ ότι από την πιο πρόσφατη έρευνα του ΤΕΕ, προκύπτει οτι οι πιο ικανοποιημένοι μηχανικοί είναι οι ναυπηγοί, οι οποίοι δηλώνουν τα μεγαλύερα εισοδήματα,που εύκολα ξεπερνούν τα 50.000 ευρώ ετησίως...
πολύ σημαντικό επίσης το γεγονός ότι το τμήμα δέχεται κάθε χρόνο 60 άτομα ακριβώς κάτι που δεν επιτρέπει να γίνεται ούτε κουβέντα για κορεσμό του συγκεκριμένου επαγγέλματος...

(οφφ τόπικ: τώρα πως γίνεται μια χώρα σαν την ελλάδα που μια ζωή φημίζεται για τις θάλασσες της και τους περίφημους ναυτικούς της, η οποία μάλιστα κατάφερε μέσα στον 20ό αιώνα να αναδείξει πανίσχυρους πλοιοκτήτες και εφοπλιστές να βγάζει μόλις 60 ναυπηγούς μηχανικούς ετησίως σε αντίθεση με καμιά 500αριά μηχανολόγους μηχανικούς για την ανύπαρκτη βαριά της βιομηχανία...???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.
(οφφ τόπικ: τώρα πως γίνεται μια χώρα σαν την ελλάδα που μια ζωή φημίζεται για τις θάλασσες της και τους περίφημους ναυτικούς της, η οποία μάλιστα κατάφερε μέσα στον 20ό αιώνα να αναδείξει πανίσχυρους πλοιοκτήτες και εφοπλιστές να βγάζει μόλις 60 ναυπηγούς μηχανικούς ετησίως σε αντίθεση με καμιά 500αριά μηχανολόγους μηχανικούς για την ανύπαρκτη βαριά της βιομηχανία...???)

Γιατί οι μηχανολόγοι δεν χρειάζονται μόνο στην βαριά βιομηχανία...Αν σκεφτείς τις δουλειές που κάνουν οι μηχανολόγοι(μελέτες οχημάτων, ανελκυστήρες κλπ.) εδώ στην Ελλάδα, δεν είναι και τόσοι πολλοί αυτοί που βγαίνουν κάθε χρόνο...Τέλος το off.

ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όσους πέρασαν ΝΜΜ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top