Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ ενδιαφέρομαι μόνο για το εξής και θα ήθελα να μου απαντήσουν υπεύθηνα οι φοιτητές από αυτό το τμήμα:

-Πότε ακριβώς θα γίνει η μετονομασία του τμήματος σε ΗΜΜΥ?
-Όσοι ήταν ήδη φοιτητές στη σχολή κατά τη μετονομασία,τελειώνοντας ποιό πτυχίο θα πάρουν, του ΗΜΜΥ ή του Μηχ. Η/Υ Τηλ. & Δικτ ???
-(Επίσης, κάτι πιο λεπτό) Τι ροές θα έχει το νέο αυτό τμήμα ΗΜΜΥ και ποιά είναι τα ενεργειακά μαθήματα που υπάρχουν τώρα στο πρόγραμμα σπουδών και ποια θα προστεθούν έπειτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
η φοιτητικη ζωη στον βολο πως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Παιδιά, εγώ ενδιαφέρομαι μόνο για το εξής και θα ήθελα να μου απαντήσουν υπεύθηνα οι φοιτητές από αυτό το τμήμα:

-Πότε ακριβώς θα γίνει η μετονομασία του τμήματος σε ΗΜΜΥ?
-Όσοι ήταν ήδη φοιτητές στη σχολή κατά τη μετονομασία,τελειώνοντας ποιό πτυχίο θα πάρουν, του ΗΜΜΥ ή του Μηχ. Η/Υ Τηλ. & Δικτ ???
-(Επίσης, κάτι πιο λεπτό) Τι ροές θα έχει το νέο αυτό τμήμα ΗΜΜΥ και ποιά είναι τα ενεργειακά μαθήματα που υπάρχουν τώρα στο πρόγραμμα σπουδών και ποια θα προστεθούν έπειτα?

με ενδιαφερουν και εμενα αυτα αμα παρω τηλ στην σχολη θα μου απαντησουν, γενικα που μπορω να απευθηνθω για να δω εαν εγω που θα περασω φετος (λεμω τωρα εγω:D) εαν θα εχω το τιτλο του ημμυ?

το mail της σχολης ποιο ειναι? (αυτο που λενε στο site δεν μπορω να το χρησιμοποιησω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Η σχολη θα μετονομαστει σε ΗΜΜΥ τελικα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
η φοιτητικη ζωη στον βολο πως ειναι?

Ζω στον βολο και μπορω να σου πω για την ζωη..Βασικα να ξερεις οτι ο βολος δεν προσφερει τρελες εξοδους και τρελη νυχτερινη ζωη..Εχει αρκετα καλα μαγαζια αλλα γενικοτερα ειναι λιγο περιορισμενα..Τωρα βεβαια πεζει και ρολο το που ζεις..Δηλαδη αν καταγεσαι απο αθηνα η θεσσαλονικη ο βολος δεν θα σου φανει τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dj Freak

Νεοφερμένος

Ο Dj Freak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σχετικα με το mail του τμηματος, ΜΠΟΡΕΙΣ να το χρησιμοποιήσεις, μη σε παραξενεύει το AT, είναι το παπάκι(τι μαθαίνει κανείς :P ). Δλδ, g-inf@inf.uth.gr(αν θυμάμαι καλά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manic

Νεοφερμένος

Ο manic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ναι εστειλα μου απαντησαν :jumpy: (δεν το περιμενα) αλλα απο οτι μου ειπαν δεν ξερουν ακομα ποτε θα γινει αλλα σιγουρα το 2009-2010 η σχολη θα παραμεινει ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t0ny3

Νεοφερμένος

Ο t0ny3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δηλαδη πλεον η σχολη ειναι ΗΜΜΥ ε?
Μαλιστα!!
Η σχολη καλη φαινεται και με προοπτικες.Για την ζωη στον Βολο τι λετε?
Καπου ειδα οτι ο Βολος εχει 5000 φοιτητες.Ισχυει?
Αν παω εγω σε αυτη τη σχολη θα παρω πτυχιο ΗΜΜΥ ε?
Απο οτι εχω δει η σχολη δεν ειχε μονο ενεργεια μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ναι εστειλα μου απαντησαν :jumpy: (δεν το περιμενα) αλλα απο οτι μου ειπαν δεν ξερουν ακομα ποτε θα γινει αλλα σιγουρα το 2009-2010 η σχολη θα παραμεινει ιδια

Καλά αυτό εννοείται...
Τέτοια πράγματα συνήθως γίνονται την Άνοιξη (Απρίλιο με Μάιο)
...και σε καιρούς δύσκολους (πχ. εκλογές :lol::lol::lol:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δηλαδη πλεον η σχολη ειναι ΗΜΜΥ ε?

Όχι, δεν είναι ακόμη ΗΜΜΥ αλλά έχει εγκριθεί από το ΣΑΠΕ η μετονομασία της σχολής και η αναδιάρθρωση του προγράμματος σπουδών. Μάλλον από του χρόνου θα ονομαστεί ΗΜΜΥ και έτσι θα αναγράφεται στα μηχανογραφικά δελτία.


Αν παω εγω σε αυτη τη σχολη θα παρω πτυχιο ΗΜΜΥ ε?

Είναι σίγουρο. Μέχρι να τελειώσεις σίγουρα θα έχει γίνει η μετονομασία. Για τους εν ενεργεία φοιτητές κατά την διάρκεια της μετονομασίας μάλλον θα ισχύσει ειδικό καθεστώς: Π.χ. όσοι επιθυμούν να εξεταστούν σε έναν αριθμό μαθημάτων παραπάνω (όπως 4-5) τότε θα φέρουν τον καινούριο τίτλο αλλιώς τον παλιό (που νομίζω ότι είναι εκείνος του ηλεκτρονικού μηχανικού).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Οταν μετονομαστει σε ΗΜΜΥ λογικα θα ανεβει αρκετα η βαση η οποια τωρα ειναι στα 16742:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t0ny3

Νεοφερμένος

Ο t0ny3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω λεω θα εκτοξευτει.Αυτο που με ανυσηχει ειναι το προγραμμα σπουδων,το οποιο μπορει να μην αλλαξει απο φετος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Λογικα θα προστεθουν ορισμενα μαθηματα σε σχεση με ηλεκτρολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t0ny3

Νεοφερμένος

Ο t0ny3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ξερει κανεις που μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες πανω σε αυτο το θεμα?Δηαλδη στην αλλαγη της ονομασιας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Δεν ξερω.Ψαξε στο google...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βασικά αυτό που έχω ακούσει είναι ότι θα αλλάξουν και τα μαθήματα της σχολής σε ένα με δύο χρόνια, μιας και θα γίνει κανονική σχολή Ηλεκτρολόγων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t0ny3

Νεοφερμένος

Ο t0ny3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μιλησα με ενα παιδι που σπουδαζει εκει και ειπε οτι ηδη προστεθηκαν καποια μαθηματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
παιδια εβγαλα 17736 και ηθελα ημμυ ξανθησ αλλα απο οτι φαινεται δεν το πιανω και λογω τησ επερχομενησ μετονομασιασ σκεφτομαι να δηλωσω αυτο το τμημα...θα ηθελα αν μπορει καποιοσ που ηδη σπουδαζει εκει να με ενημερωσει τοσο για το προγραμμα σπουδων οσο και για την κατασταση που επικρατει στισ εστιεσ(για στεγαση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή η εν λόγω σχολή είναι (ή μάλλον θα είναι από μεθαύριο) η δεύτερη επιλογή στο μηχανογραφικό :read:μου θα ήθελα να ξέρω κατά πόσο είναι καλή επιλογή τελικά. Γιατί αυτές οι μετονομασίες κτλ με τρομάζουν λίγο:nyxterida:.:emm::emm: Οι βασικές μου απορίες είναι:
1) Θα μπορώ μπαίνοντας φέτος στην σχολή να πάρω μεταγραφή για το ceid της Πάτρας ή τελικά θα καταλήξω στο ημτυ λόγω της μετονομασίας?
:sorry:
2) Το κτίριο είναι καλό ή δεν έχετε όντως τίποτα από υποδομές όπως ακούω μέχρι τώρα?:ntomata:
3) Τα δικαιώματά σας ποιά είναι? Ίδια με των ceid ή μήπως έχετε και παραπάνω λόγω του ότι ασχολείστε και με το κομμάτι των τηλεπικοινωνιών?:niki:
4) Η φοιτητική ζωή στο Βόλο λέει τίποτα?:zilia::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.

1) Θα μπορώ μπαίνοντας φέτος στην σχολή να πάρω μεταγραφή για το ceid της Πάτρας ή τελικά θα καταλήξω στο ημτυ λόγω της μετονομασίας?
:sorry:
2) Το κτίριο είναι καλό ή δεν έχετε όντως τίποτα από υποδομές όπως ακούω μέχρι τώρα?:ntomata:
3) Τα δικαιώματά σας ποιά είναι? Ίδια με των ceid ή μήπως έχετε και παραπάνω λόγω του ότι ασχολείστε και με το κομμάτι των τηλεπικοινωνιών?:niki:
4) Η φοιτητική ζωή στο Βόλο λέει τίποτα?:zilia::hehe:
1)Θα μπορέσεις.Οι αντιστοιχίες τμημάτων θα αλλάξουν όταν μετονομαστεί το τμήμα,δηλαδή ΣΊΓΟΥΡΑ όχι φέτος...απο κει και πέρα,εσύ αφού μπήκες στο τμήμα ενώ ήταν μηχανικόι η/υ και οχι ηλεκτρολόγοι,νομίζω οτι προαιρετικά θα ακολουθήσεις το πρόγραμμα σπουδών των ηλεκτρολόγων,άρα προαιρετικά θα βγείς ηλεκτρολόγος απο κει.Άρα πιθανόν και αφ'ότου γίνει η μετονομασία,εσύ να μην έχεις πρόβλημα μεταγραφής στης πάτρας.Τον πρώτο χρόνο δε θα χεις στάνταρ
2)Ε όχι και τίποτα...χαλάρωσε.Απλα όκ κανα δυο εργαστήρια η κάποιος εξοπλισμός για μαθήματα 3 κύκλου,δε θα διόλου κακή ιδέα...αλλα να μην κάνουμε τη τρίχα τριχιά :P
3)Δυνητικά έχουμε ακριβώς τις ίδιες πιθανότητες να εργαστούμε όπου ερζάζονται οι ceid και vice-versa.Το μονο που θα απασχολήσει τον εργοδότη-δεν μιλάω για δημόσιες/κρατικές υπηρεσίες της ελλάδας-είναι αν έχεις το δικαίωμα να κάνεις τη δουλειά που θέλει-αν μπορείς να βάλεις τη τζίφρα εν ολίγοις-και αν μπορείς.Οπότε τυπικά ceid vs δικτυάδες δεν υφίσταται,γιατί έχουμε τα ίδια δικαιώματα,οπότε μετράει μόνο αν είμαστε καλοί σε αυτό που κάνουμε.Και γι'αυτό δεν εξαρτάται απο τη σχολή;)
4)Φοιτητική.Και δυόμιση ώρες απο σαλονίκη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top