Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
μιας που δυστυχως βγηκαν οι βαθμοι μας θελω τη βοηθεια σας.
αν μενατε λακωνια(οπως εγω)τι θα προτιμουσατε να πατε αλεξανδρουπολη ρεθυμνο ή ροδος;(παιδαγωγικο εννοειται)
οσο αναφορα τα εξοδα μετακινησης και την ταλαιπωρια.
ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δηλωσε οποιο ειναι πιο κοντα σε σενα,δηλαδη Πατρα πρωτα.Μετα νομιζω οτι εισαι πιο κοντα στο Ρεθυμνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μιας που δυστυχως βγηκαν οι βαθμοι μας θελω τη βοηθεια σας.
αν μενατε λακωνια(οπως εγω)τι θα προτιμουσατε να πατε αλεξανδρουπολη ρεθυμνο ή ροδος;(παιδαγωγικο εννοειται)
οσο αναφορα τα εξοδα μετακινησης και την ταλαιπωρια.
ευχαριστω.

Αν το θέλεις πραγματικά θα δεχτείς να πας ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ (όπως εγώ)...Βεβαια δεν ξερω την οικονομικη σου κατασταση,αλλα ουτως η αλλως θα πρεπει να μετακινηθεις.Για αλεξανδρούπολη πάντως θα μπορείς να έχεις την άνεση να μετακινείσαι οδικώς (βέβαια είσαι και στην άλλη άκρη).Για ρέθυμνο/ρόδο θα παίρνεις αεροπλάνα,αλλά και από εκεί που είσαι πάλι θα ξοδεύεις το κατιτίς σου.Για αλεξανδρούπολη τουλάχιστον θα πάρεις 2 λεωφορεία.Για τα 2 νησιά λεωφορείο+αεροπλάνο ή λεωφορείο+καράβι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Αν το θέλεις πραγματικά θα δεχτείς να πας ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ (όπως εγώ)...Βεβαια δεν ξερω την οικονομικη σου κατασταση,αλλα ουτως η αλλως θα πρεπει να μετακινηθεις.Για αλεξανδρούπολη πάντως θα μπορείς να έχεις την άνεση να μετακινείσαι οδικώς (βέβαια είσαι και στην άλλη άκρη).Για ρέθυμνο/ρόδο θα παίρνεις αεροπλάνα,αλλά και από εκεί που είσαι πάλι θα ξοδεύεις το κατιτίς σου.Για αλεξανδρούπολη τουλάχιστον θα πάρεις 2 λεωφορεία.Για τα 2 νησιά λεωφορείο+αεροπλάνο ή λεωφορείο+καράβι..
επειδη λαμβανω υποψη μου αρκετα και την οικονομικη καταστ. τα εξοδα ειναι περισσοτερα για 2 λεωφορεια μεχρι αλεξανδρουπολη ή για λεωφορειο και πλοιο(αεροπλανο) μεχρι ροδο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
επειδη λαμβανω υποψη μου αρκετα και την οικονομικη καταστ. τα εξοδα ειναι περισσοτερα για 2 λεωφορεια μεχρι αλεξανδρουπολη ή για λεωφορειο και πλοιο(αεροπλανο) μεχρι ροδο;;
κοίτα,τα έξοδα για 2 λεωφορεία είναι λιγότερα,μιας και θα έχεις και φοιτητικό πάσο..Το να παίρνεις κάθε φορά που θες να γυρίσεις σπίτι σου αεροπλάνο/καράβι και λεωφορείο,εκτός από παραπάνω έξοδα είναι και ταλαιπωρία..Εκτός αν βέβαια σου αρέσει και το αντέχεις οικονομικά,επαναλαμβάνω.Σαν φοιτητική ζωή,πανεπιστήμιο,κτλ μπορώ να σε ενημερώσω για οτιδήποτε θέλεις για την αλεξανδρούπολη.Επίσης,το παιδαγωγικό εδώ έχει πάρα πολλά θετικοτεχνολογικά μαθήματα σε σύγκριση με άλλα παιδαγωγικά (είδα ότι ησουν τεχνολογική):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
επειδη λαμβανω υποψη μου αρκετα και την οικονομικη καταστ. τα εξοδα ειναι περισσοτερα για 2 λεωφορεια μεχρι αλεξανδρουπολη ή για λεωφορειο και πλοιο(αεροπλανο) μεχρι ροδο;;

Τραίνο παίζει στα μέρη σου; Αν ναι, κύττα και αυτή την εναλλακτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τρενο απο σπαρτη μεχρι αθηνα και μετα παει αθηνα-θεσσαλονικη και θεσσαλονικη-αλεξανδρουπολη..Το απευθειας απο αθηνα-αλεξανδρουπολη δεν υπαρχει πλεον...3 τρένα θα αλλάζει;ψόφια θα πηγαινοέρχεται :P
εδώ μια φοιτήτρια που ήρθε από αθήνα με τρένο μου είπε ότι είναι σκέτη ταλαιπωρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
λεωφορειο απο σπαρτη αθηνα και τρενο απο αθηνα θεσσαλονικη και θεσσαλονικη αλεξανδρουπολη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ναι,πλεον χωριστηκε σε 2 γραμμες..παει αθηνα θεσσαλονικη και στη θεσσαλονικη αλλαζεις..αλλα ειναι απιστευτη ταλαιπωρια..περιμενεις,εχει καθυστερησεις,πολυωρο ταξιδι..λεωφορειο καλυτερα απο αθηνα για αλεξανδρουπολη ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
οκ πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου.
κατι αλλο.πιο κοντα τις λες να ειναι.γιαννενα ή ρεθυμνο;;
εννοω απο αποψη εξοδων και ταλαιπωριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
λεωφορειο απο σπαρτη αθηνα και τρενο απο αθηνα θεσσαλονικη και θεσσαλονικη αλεξανδρουπολη??

Καλό φαίνεται. Τραίνο Αθήνα- Αλεξανδρούπολη, αν θυμάμαι καλά, ήταν περίπου 9 ώρες πριν κάτι χρόνια. Το γρήγορο. Τώρα με τις αλλαγές δε ξέρω τι ισχύει. Δες καλύτερα στην ιστοσελίδα τους.

Υγ. Προφανώς σε συμφέρει ξηρά. Η θάλασσα το χειμώνα δε παλευεται. Άρα Γιάννενα. Υπ' όψιν είναι ακριβή πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Καλό φαίνεται. Τραίνο Αθήνα- Αλεξανδρούπολη, αν θυμάμαι καλά, ήταν περίπου 9 ώρες πριν κάτι χρόνια. Το γρήγορο. Τώρα με τις αλλαγές δε ξέρω τι ισχύει. Δες καλύτερα στην ιστοσελίδα τους.

Υγ. Προφανώς σε συμφέρει ξηρά. Η θάλασσα το χειμώνα δε παλευεται. Άρα Γιάννενα. Υπ' όψιν είναι ακριβή πόλη.
υπαρχει κατευθειαν για αλεξανδρουπολη;
και αν ναι που μπορω να ψαξω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
απ'το ρέθυμνο θα σου έλεγα γιάννενα,μιας και αντιμετωπίζεις τα ίδια..Εννοώ πάλι 2 λεωφορεία παίρνεις.Για ρέθυμνο δε λέει να παίρνεις λεωφορείο μέχρι αθήνα,μετά άιντε στο ελευθέριος βενιζέλος και μετά αεροπλάνο. (εκτός αν σου είπα,το προτιμάς εσύ)..Για πρακτικούς λόγους να βάλεις σε προτεραιότητα τις πόλεις στις οποίες θα μπορείς να μετακινείσαι οδικώς.Πάντως από φοιτητική ζωή είναι και τα 2 μια χαρά.Γιάννενα μαγεία απλά <3 και αλεξανδρούπολη είναι ωραία για φοιτητές..Σε περιμένουμε με το καλό :P χαχαχ..Ειδικά αν περάσεις εδώ,ρώτα οτιδήποτε..=)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
σκεφτομαι να βαλω πρωτα πατρα βολο γιαννενα ρεθυμνο αλεξανδρουπολη ροδο.
τωρα δν ξερω αν θα αλλαξω ρεθυμνο αλεξανδρουπολη.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
προτεινετε μου διεξοδους απο το παιδαγωγικο εκτος απο διορισμο στο δημοσιο...πχ πειτε μου πως με το ταδε συγκεκρμενο μεταπτυχιακο μπορω να κανω αυτο με το αλλο κατι αλλο....εγω πχ εκτος απο διορισμο εχω σκεφτει και την ερευνα και μαλιστα στο εξωτερικο...τι αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
σκεφτομαι να βαλω πρωτα πατρα βολο γιαννενα ρεθυμνο αλεξανδρουπολη ροδο.
τωρα δν ξερω αν θα αλλαξω ρεθυμνο αλεξανδρουπολη.:redface:

όπως σε βολεύει:)
απλά σχετικά με τη συγκοινωνία έχε το σοβαρά υπόψην σου και αποφάσισε έπειτα..
Σωστή η επιλογή σου να βάλεις το κοντινότερο παιδαγωγικό στην πόλη σου..Αλλά σου τονίζω,βάλε ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ,καμιά μην παραλείψεις επειδή ''νομίζεις'' πως ''δεν την πιάνεις!''
Απλά είναι εξαιρετικά βολικό να μπορείς να μετακινείσαι οδικώς..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
προτεινετε μου διεξοδους απο το παιδαγωγικο εκτος απο διορισμο στο δημοσιο...πχ πειτε μου πως με το ταδε συγκεκρμενο μεταπτυχιακο μπορω να κανω αυτο με το αλλο κατι αλλο....εγω πχ εκτος απο διορισμο εχω σκεφτει και την ερευνα και μαλιστα στο εξωτερικο...τι αλλο?

Λοιπον, τελειωνοντας το παιδαγωγικο, λιγο πολυ μπορεις να παρακολουθησεις οποιο μεταπτυχιακο προγραμμα θελεις. Θελω να πω πως στα περισσοτερα δεν υπαρχει καποιος περιορισμος. Τωρα απο εκει και περα, καλο θα ηταν το μεταπτυχιακο σου να εχει και μια σχετικη συναφεια με το πτυχιο σου. Λογου χαρη, με μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη μπορεις να δουλεψεις και σαν δασκαλςο ειδικης αγωγης. Απο εκει και περα υπαρχουν πολυ ενδιαφεροντα μεταπτυχιακα σε διαφορους τομεις (οπως π.χ διδακτικη των μαθηματικων-γλωσσας κ.λ.π), οπως και μεταπτυχιακα που εχουν να κανουν με νεες τεχνολογιες και αξιοποιηση τους στην εκπαιδευση και γενικα οτι μπορεις να φανταστεις. Το πως θα αξιοποιησεις το μεταπτυχιακο που θα παρεις με το καλο στο χερι σου θελει και προσωπικο ψαξιμο και αγωνα. Κανεις δε μπορει να σου δωσει τη μυστικη συνταγη. Εισαι λιγο μικρος ακομα, αλλα μολις μπεις στο πανεπιστημιο θα καταλαβεις τι σου λεω.

Παντως για μενα, αν σου αρεσει το παιδαγωγικο να το δηλωσεις χωρις δευτερη σκεψη. Ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερουσα σχολη και το επαγγελμα του δασκαλου μπορει να γινει πολυ δημιουργικο:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
το ξερω μωρε ειναι το ονειρο μου αυτο...βασικα που μπορω να βρω μεταπτυχιακα σχετικα με παιδαωγικο?και ξερεις αν ειναι δυνατο να κανω μεταπτυχιακα σε λογοθεραπεια ή ψυχολογια και μετα να ανοιξω γραφειο για συμβουλες κλπ?τελος υπαρχουν φροντιστηρια για παιδια δημοτικου και αν ναι ειναι νομιμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
pit14 εφόσον το έχεις όνειρο...ΤΙ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ 1000 ΔΙΛΛΗΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΧΟΛΕΣ; :P xDDDD
τα μεταπτυχιακά τα ψάχνεις κι όταν μπεις στη σχολή,άσε που τα πράγματα θα αλλάζουν συνεχώς,ίσως προστίθενται καινούρια,τροποποιούνται,κτλ...
ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΟΣ για 5-10-20 χρόνια έπειτα;απόλαυσε την επιτυχία σου,επέλεξε βάσει της επιθυμίας και χαλάρωσε λίγο! ^^ :)
διάλεξε ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να κάνεις κι άσε τα υπόλοιπα,θα βρεις το δρόμο σου εύκολα αν το αγαπάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
απλως θελω να ειμαι σιγουρος γι'αυτο που παω να κανω...εξαλλου απο αυτο που θα διαλεξω θα εξαρτηθει η μιση μου ζωη...:P κι εφοσον ζουμε και σε εποχη κρισης πρεπει να βλεπουμε τα πραγματα πιο ρεαλιστικα και να μην κοιταμε μονο ο,τι μας αρεσει αλλα και ο,τι μπορει να μας παει πιο περα...γι'αυτο και θελω να ειμαι σιγουρος πως με το πτυχιο του παιδαγωγου μππορω να κανω κι αλλα πραγματα εκτος απο διορισμο στο δημοσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top