Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Θα ηθελα να ακουσω τις προβλεψεις σας για την πορεια των βασεων στα παιδαγωγικα τμηματα, μιας και σιγα σιγα φαινεται να σπαει η "φουσκα" του αμεσου διορισμου... Κακα τα ψεματα εχουνε αλλαξει αρκετα πραγματα στον κλαδο μας (η τουλαχιστον αρχιζουν να αλλαζουν) και σιγουρα το στοιχειο αυτο δε θα αφησει ανεπηρεαστους τους υποψηφιους!! Εκτιμω λοιπον πως φετος θα δουμε ακομα μεγαλυτερη πτωση, σε σχεση με περυσι, ειδικα αν υπολογισουμε και τη δυσκολια των φετινων θεματων... Ενδεικτικα, πιστευω πως τα παιδαγωγικα τμηματα σε Ροδο, Ρεθυμνο και Αλεξανδρουπολη θα δεχτουν υποψηφιους με λιγοτερα απο 17000 μορια, ενω το τμημα της Φλωρινας θα βρεθει κοντα στα 17300-17400 μορια!! Αναλογη θεωρω πως θα ειναι η πτωση και στα υπολοιπα παιδαγωγικα τμηματα, ενω τρομακτικα μεγαλυτερη πιστευω πως θα ειναι στα τμηματα των νηπιαγωγων...
Τώρα που μας τελείωσαν οι διορισμοί, λογικά οι υποψήφιοι απλώς θα στραφούν εκ νέου στις σχολές "φιλέτα" αποδεικνύοντας με τον πλέον εύγλωττο τρόπο ότι ήταν μία παροδική μόδα.

"Πιστευετε πως η πτωση των βασεων συνεπαγεται και αναλογη πτωση στο επιπεδο της σχολης??"
Ναι, το επίπεδο δυστυχώς θα πέσει στα Τάρταρα. Ο νοών νοείτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Παιδια, οι φετινοι υποψηφιοι των παιδαγωγικων τμηματων, δωστε το παρον αν θελετε...
Αντε, να γνωριζουμε και το νεο αιμα σιγα-σιγα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
να μαζευομαστε οι μελλοντες δασκαλοι σιγα-σιγα εδω?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποιος με φώναξε; 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω ΠΤΔΕ στα Γιάννενα,είναι το πιο δύσκολο πανεπιστήμιο σε σχέση με τα Παιδαγωγικά των άλλων πόλεων!Εξεταστική δεν έχουμε τώρα γτ αποφάσισαν στη συνέλευση να κλείσουν τη σχολή οι....συνάδελφοι..μη χάσουμε κανά εξάμηνο φοβάμαι κ είμαστε κ στο πτυχίο!ελπίζω να πάνε όλα καλά!αλλά σαν πόλη ωραία είναι!!και σαφώς και όσον αφορά τις προοπτικές του επαγγέλματος θα δουλεύουμε για το κράτος,παίρνοντας ψίχουλα,όπως κ τα άλλα επαγγέλματα!δυστυχώς!!Προσωπικά πριν 3-4 χρόνια που τα παιδιά της ηλικίας μου σκεφτόμασταν να πάμε δάσκαλοι,οι περισσότεροι το επιλέξαμε λόγω αποκατάστασης χωρίς να δώσουμε ΑΣΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω ΠΤΔΕ στα Γιάννενα,είναι το πιο δύσκολο πανεπιστήμιο σε σχέση με τα Παιδαγωγικά των άλλων πόλεων!Εξεταστική δεν έχουμε τώρα γτ αποφάσισαν στη συνέλευση να κλείσουν τη σχολή οι....συνάδελφοι..μη χάσουμε κανά εξάμηνο φοβάμαι κ είμαστε κ στο πτυχίο!ελπίζω να πάνε όλα καλά!αλλά σαν πόλη ωραία είναι!!και σαφώς και όσον αφορά τις προοπτικές του επαγγέλματος θα δουλεύουμε για το κράτος,παίρνοντας ψίχουλα,όπως κ τα άλλα επαγγέλματα!δυστυχώς!!Προσωπικά πριν 3-4 χρόνια που τα παιδιά της ηλικίας μου σκεφτόμασταν να πάμε δάσκαλοι,οι περισσότεροι το επιλέξαμε λόγω αποκατάστασης χωρίς να δώσουμε ΑΣΕΠ.

Χμμμμμμ,καποιες αποριες εχω::hmm:
1)Απο πού το ξερεις οτι το παιδαγωγικο της πολης σου ειναι το πιο δυσκολο τμημα στην Ελλαδα?
2)Διαλεξες κι εσυ τη σχολη σου λογω αποκαταστασης?Δεν υπηρχε καποιο αλλο επαγγελμα που να σου κεντριζε το ενδιαφερον?:hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Χμμμμμμ,καποιες αποριες εχω::hmm:
1)Απο πού το ξερεις οτι το παιδαγωγικο της πολης σου ειναι το πιο δυσκολο τμημα στην Ελλαδα?
2)Διαλεξες κι εσυ τη σχολη σου λογω αποκαταστασης?Δεν υπηρχε καποιο αλλο επαγγελμα που να σου κεντριζε το ενδιαφερον?:hmm::)

1)το ξέρω διότι έχω αφιερώσει 3 χρόνια κ κάτι από τη φοιτητική μου ζωή,ξέρω τι καθηγητές έχουμε,πώς βαθμολογούν,τι θέματα βάζουν..ε δε θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβεις!μου το έλεγαν πριν 3 χρόνια,ούσα πρωτοετής φοιτήτρια,τα μεγαλύτερα έτη αλλά το κατάλαβα και μόνη μου!γ αυτό κ στον ιδιωτικό τομέα προτιμάνε το 7 βαθμό πτυχίου μας από το 9 κ 10 των άλλων πόλεων του ΠΤΔΕ.
2)Από μικρή ήθελα να γίνω δασκάλα,απλά η αποκατάσταση ενέτεινε την προτίμησή μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
1)το ξέρω διότι έχω αφιερώσει 3 χρόνια κ κάτι από τη φοιτητική μου ζωή,ξέρω τι καθηγητές έχουμε,πώς βαθμολογούν,τι θέματα βάζουν..ε δε θέλει και πολύ μυαλό να το καταλάβεις!μου το έλεγαν πριν 3 χρόνια,ούσα πρωτοετής φοιτήτρια,τα μεγαλύτερα έτη αλλά το κατάλαβα και μόνη μου!γ αυτό κ στον ιδιωτικό τομέα προτιμάνε το 7 βαθμό πτυχίου μας από το 9 κ 10 των άλλων πόλεων του ΠΤΔΕ.
2)Από μικρή ήθελα να γίνω δασκάλα,απλά η αποκατάσταση ενέτεινε την προτίμησή μου!

Μπορεί και να ισχύει αλλά τώρα δε νομίζω ότι οι εργοδότες προτιμάνε αόφοιτους από το δικό σου τμήμα σε σύγκριση απόφοιτους άλλων σχολών που έχουν πάρει μεγαλύτερο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X_tina

Νεοφερμένος

Η X_tina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μπορεί και να ισχύει αλλά τώρα δε νομίζω ότι οι εργοδότες προτιμάνε αόφοιτους από το δικό σου τμήμα σε σύγκριση απόφοιτους άλλων σχολών που έχουν πάρει μεγαλύτερο βαθμό.

Στον ιδιωτικό τομέα ισχύει αυτό που σου λέω!!δεν κοιτάνε τόσο το βαθμό του πτυχίου γτ το βλέπουμε άλλωτε κ στην καθημερινή μας ζωή πως αυτοί που έχουν lower k proficiency αγγλικών συγκεκριμένα,και ξέρω τέτοια παιδιά,δεν μπορούν να σταθούν σε μια συζήτηση αγγλικών κ αν τους βάλεις να ακούσουν bbc κ άλλoυς native speakers δε θα τα καταλάβουν όλα,κι όμως στα χαρτιά φαίνεται ότι ξέρουν να χειρίζονται άπταιστα τη γλώσσα..επαναλαμβάνω στον ιδιωτικό τομέα γτ ξέρουν πόσο δύσκολο είναι το τμήμα μας!!Γι αυτό και κοιτάνε την ποιότητα των γνώσεων κ όχι τόσο το φαίνεσθαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα βοήθεια από φοιτητές του παιδαγωγικού Αλεξανδρούπολης
Από φέτος μπορώ να επιλέξω μαθήματα από το τμήμα σας και θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με το μάθημα " Εισαγωγή στην Παιδαγωγική" και " Εκπαίδευση Ενηλίκων" καταρχήν ποιοί είναι οι καθηγητές και πως είναι ( βάζουν άπειρη ύλη? υπάρχουν εργασίες? βαθμολογούν αντικειμενικά ? ) πρέπει να παρακολουθείς ? και ότι άλλο υπάρχει στην αντιλήψη σας δεκτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα βοήθεια από φοιτητές του παιδαγωγικού Αλεξανδρούπολης
Από φέτος μπορώ να επιλέξω μαθήματα από το τμήμα σας και θα ήθελα να μου πείτε σχετικά με το μάθημα " Εισαγωγή στην Παιδαγωγική" και " Εκπαίδευση Ενηλίκων" καταρχήν ποιοί είναι οι καθηγητές και πως είναι ( βάζουν άπειρη ύλη? υπάρχουν εργασίες? βαθμολογούν αντικειμενικά ? ) πρέπει να παρακολουθείς ? και ότι άλλο υπάρχει στην αντιλήψη σας δεκτό.

Aπο τα δυο θα σου προτεονα να παρεις την εκπαιδευση ενηλικων!! Και τα δυο μαθηματα τα κανει η Κουγιουρουκη, η οποια σε γενικες γραμμες δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητικη, απλα το πρωτο εχει πολυ μεγαλυτερη υλη και εργασια... Η παρακολουθηση δεν ειναι υποχρεωτικη σε κανενα απο τα δυο μαθηματα!! Παντως για την εκπαιδευση ενηλικων μην το φοβασαι,,, Παρτο και αν κανεις ενα σωστο διαβασμα θα το περασεις 100% (και με βαθμο;))!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε. Μιλάς από προσωπική πείρα ? τι έτος είσαι? το έχεις πάρει αυτό το μάθημα? το 10άρι παίζει ή άπιαστο? διαβάζεις από βιβλίο ή χρειάζονται οπωσδήποτε και σημειώσεις? ( γι΄αυτό ρώτησα για την παρακολούθηση ) τα μαθήματα αρχίσαν στη σχολή σας ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντίνε. Μιλάς από προσωπική πείρα ? τι έτος είσαι? το έχεις πάρει αυτό το μάθημα? το 10άρι παίζει ή άπιαστο? διαβάζεις από βιβλίο ή χρειάζονται οπωσδήποτε και σημειώσεις? ( γι΄αυτό ρώτησα για την παρακολούθηση ) τα μαθήματα αρχίσαν στη σχολή σας ?

Συγνωμη που αργησα να απαντησω, αλλα τωρα ειδα το μηνυμα σου... Τα μαθηματα της σχολης μου αρχισαν τη δευτερα;)!! Ειμαι στο τριτο ετος τωρα... Μιλαω απο προσωπικη πειρα, χωρις ομως να εχω παρει το συγκεκριμενο μαθημα (λιγο οξυμορο ακουγεται αυτο, ετσι:P??), αλλα εχοντας τη συγκεκριμενη καθηγητρια σε αλλα μαθηματα!! Το 10αρι δεν ειναι απιαστο, αλλα για να το παρει χρειαζεσαι σιγουρα πολυ καλο διαβασμα... Το θετικο της υποθεσης ειναι πως δε χρειαζεται να παρακολουθεις τα μαθηματα, καθως αν διαβασεις καλα τη βιβλιογραφια του μαθηματος δε θα εχεις κανενα προβλημα!! Γενικα δε ζηταει πραγματα που δεν υπαρχουν στο βιβλιο (η τουλαχιστον αυτο εκανε στα αλλα μαθηματα που την ειχα:P:P)... Εσυ απο ποια σχολη εισαι?? Παντως επιμενω πως το μαθημα ειναι καλη επιλογη!! Αν αποδειχθει πως εκανα λαθος εδω ειμαι και εχεις καθε δικαιωμα να με βρισεις:P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σ΄ευχαριστώ πολύ! Είμαι στο Ιστορίας και Εθνολογίας της Κομοτηνής αλλά μένω Αλεξανδρούπολη και με βολεύει να επιλέξω μαθήματα από το Παιδαγωγικό. Για πόσες σελίδες ύλες μιλάμε? Σίγουρα δεν έχει εργασία? γιατί στην περιγραφή του μαθήματος την αναγράφει υποχρεωτική! Μάλλον θα το επιλέξω αλλά αν αποδειχθεί ότι έκανες λάθος, με που θα σε βρίσω, θα ανέβει ο βαθμός μου? ??????????? θα είναι αργά... Προσπαθώ να επιλέξω μαθήματα για να ανεβάσω βαθμούς γιατί αν περιμένω από το τμήμα μου..... άστα. Μπορείς να μου πεις ποιά μέρα και ώρα είναι το συγκεκριμένο μάθημα? στο site της σχολής δεν βρίσκω το πρόγραμμα. Να κάνω και μια "χαζή" ερώτηση? το κτίριο ποιό είναι?
Μήπως υπάρχει κάποιος να μιλήσει από προσωπική πείρα? ή κάποιος φίλος/φίλη σου ?
Όπως και να έχει σ΄ευχαριστώ πολύ. Η " ΕΙδική Παιδαγωγική " και η "Διαπολιτισμική αγωγή" τι λένε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχω πει πόσο αγαπάω τη σχολή μου; :redface: Πήρα όλα τα μαθήματα που ήθελα σε αυτό το εξάμηνο και όσα παρακολούθησα μέχρι στιγμής έχουν ξεπεράσει και τις προσδοκίες μου. ^^

Καλή χρονιά να έχουμε. :D
(όχι, δεν είμαι οφφτόπικ :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Σ΄ευχαριστώ πολύ! Είμαι στο Ιστορίας και Εθνολογίας της Κομοτηνής αλλά μένω Αλεξανδρούπολη και με βολεύει να επιλέξω μαθήματα από το Παιδαγωγικό. Για πόσες σελίδες ύλες μιλάμε? Σίγουρα δεν έχει εργασία? γιατί στην περιγραφή του μαθήματος την αναγράφει υποχρεωτική! Μάλλον θα το επιλέξω αλλά αν αποδειχθεί ότι έκανες λάθος, με που θα σε βρίσω, θα ανέβει ο βαθμός μου? ??????????? θα είναι αργά... Προσπαθώ να επιλέξω μαθήματα για να ανεβάσω βαθμούς γιατί αν περιμένω από το τμήμα μου..... άστα. Μπορείς να μου πεις ποιά μέρα και ώρα είναι το συγκεκριμένο μάθημα? στο site της σχολής δεν βρίσκω το πρόγραμμα. Να κάνω και μια "χαζή" ερώτηση? το κτίριο ποιό είναι?
Μήπως υπάρχει κάποιος να μιλήσει από προσωπική πείρα? ή κάποιος φίλος/φίλη σου ?
Όπως και να έχει σ΄ευχαριστώ πολύ. Η " ΕΙδική Παιδαγωγική " και η "Διαπολιτισμική αγωγή" τι λένε?

Εργασια στην εκπαιδευση ενηλικων και μαλιστα υποχρεωτικη, μαλλον αδυνατο μου φαινεται!! Γνωστα μου ατομα που το ειχαν επιλεξει δεν εκαναν καμια εργασια και το περασαν με μεγαλο βαθμο... Γι'αυτο σου λεω, ε δε νομιζω να ειναι τυχαιο!! Και με την καθηγητρια δε θα εχεις κανενα προβλημα, ειναι απολυτα συνεννοησιμη;)... Οσο για την υλη, δυστυχως δε μπορω να βοηθησω, αλλα φανταζομαι πως δε θα ειναι τραγικα μεγαλη!! Στην τελικη, πηγαινε εσυ στο πρωτο μαθημα και μιλα και με την καθηγητρια, δεν εχεις να χασεις τιποτα... To προβλημα βεβαια ειναι πως δε μπορω να βρω το συγκεκριμενο μαθημα στο προγραμμα, οποτε παιζει να μη γινει σ'αυτο το εξαμηνο:/:!! Εχω να σου αντιπροτεινω ομως τα μεσα διδασκαλιας, που το κανει η ιδια καθηγητρια;)... Το κτιριο ειναι στη Χιλη, απεναντι απο το βιβλιοπωλειο Σισμανιδης!! Νομιζω πως θα το καταλαβεις αν πας κατα 'κει... Η διαπολιτισμικη αγωγη δυστυχως δε θα διδαχθει σ'αυτο το εξαμηνο, γιατι ο καθηγητης που την εκανε εφυγε σ'ενα πανεπιστημιο της Γερμανιας και για την Ειδικη αγωγη δεν εχω να σου πω πολλα, γιατι τωρα θα την κανω και δεν ξερω!! Αν θες να με ρωτησεις για καποιο αλλο μαθημα η να σου προτεινω εγω καποια, τοτε στειλε μου π.μ;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριλιααα

Νεοφερμένος

Η μαριλιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Γαλήνη (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια καταλαβαινω πως η ερωτηση μου 9α σας φερει σε δυσκολη 9εση γιατι η κατασταση που επικρατει στη χωρα μας,μας δημιουργει πολλες αβεβαιοτητες για το πως 9α εξελιχ9ουν τα πραγματα αλλα 9α με βοη9ουσε πολυ η αποψη σας!οι σχολες που σκεφτομαι να δηλωσω εναι οι εξης:παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης,αγωγη στη προσχολικη ηλικια,παιδαγωγικο νηπιαγωγων και λογοθεραπεια...τ μονο που 9ελω απο εσας ειναι να μ πειτε ποιο κατα τν γνωση σας εχει καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες κ καλυτερη απορροφηση στον δημοσιο τομεα...ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω, γιατί σε ενδιαφέρει τόσο ο δημόσιος τομέας, όταν ο μισθός που σου δίνει πλέον δε φτάνει ούτε για ζήτω; :hmm:

Επί του θέματος όμως και για να μην είμαι οφ, με μόλις 47 διορισμούς για το 2011, δε νομίζω πως μπορούμε να μιλάμε για αποκατάσταση στους παιδαγωγούς της δημοτικής εκπαίδευσης. Το μέλλον για τους δασκάλους του δημοσίου είναι πραγματικά δυσοίωνο και τα ιδιωτικά έχουν αρχίσει να έχουν όλο και περισσότερες αιτήσεις για εργασία από πτυχιούχους παιδαγωγικών τμημάτων. Για τα υπόλοιπα δε γνωρίζω.

ΥΓ: Το πληκτρολόγιό σου έχει το γράμμα Θ στο U. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LeftNorth

Νεοφερμένος

Ο LeftNorth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μπαίνοντας στο Παιδαγωγικό ΔΕ, έχεις στη συνέχεια την ευκαιρία του μεταπτυχιακού σε Λογοθεραπεία, οπότε αυτό είναι ένα συν.
Απο τη στιγμή που αυτά σου αρέσουν, ακολούθησε κάποιο και μη σκέφτεσαι μόνο το διορισμό.
Τα δεδομένα άλλωστε σε 6 χρόνια που εσύ θα παίρνεις πτυχίο θα έχουνε αλλάξει, άγνωστο προς ποιά κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
βγηκε μια ερευνα στη δημοσιοτητα για το μελλον των δασκαλων...χωρις ενθαρρυντικες προοπτικες παιδια. αν μπειτε στο paideia-ergasia.gr θα δειτε αναλυτικα την έρευνα! για οποιον ενδιαφερεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top