Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Θα σου πουμε μολις αρχισουμε τα μαθηματα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι τελεια!! Τη λατρευω αυτη τη σχολη... Και γω μαλλον Αλεξανδρουπολη περναω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

W4What

Νεοφερμένος

Ο W4What αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγω έχω ακούσει πως των Ιωαννίνων είναι καλή σχολή .

Και εγω αυτο εχω ακουσει,αλλα σιγουρα ολα θα φανουν οταν ξεκινησουν τα μαθηματα.Νομιζω της Πατρας δεν ειναι καλο,οπως και των Αθηνων.Αλλα δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Απο ποιά κατευθυνση στο λυκειο περνας στο Π.Τ.Δ.Ε.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Από όλες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σίγουρα ; Γιατι εγώ νομιζα οτι μόνο απο τη θεωρητική περνάς ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
όχι,απ'ολες μπορείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Κατα τ΄αλλα νομίζεται πως η δουλειά του εκπεδευτικού είναι καλή ? Δηλαδή αξίζει καποιος να ακολουθήσει αυτό το επαγγελμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εξαρταται το αν σου αρεσει...εγω το ηθελα απο το γυμνασιο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
https://www.mixanografiko.gr για να πειστείς: και να ψαχτείς γενικότερα.. bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisitna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
γιατι δεν ειναι καλο της Αθηνας?πω....μου φτιαξατε τη μερα...πιθανοτατα εκει περναω...εχετε καμια πληροφορια για το ποσο θα ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
To Iωαννίνων πώς το βλέπετε?Μάλλον εκεί θα'μαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

balletvasia

Νεοφερμένος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όλες τις σχολές που υπάρχουν..Πόλεις βάσεις κοκ:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Γεια σας....του χρονου θελω να δηλωσω και να περασω φυσικα στο παιδαγωγικο...θα ηθελα λοιπον να ρωτησω...τί ακριβως κανετε εκει??ποια ειναι τα μαθηματα??τι ειδους??σας μαθαινουν ας πουμε πως να συμπεριφερεσαι σε ενα παιδι??και γενικα το τι γινεται εκει μεσα...θα το εκτιουσα πολυ αν μου απαντουσατε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Στέφανε.... :)
σου παραθέτω το site του Παιδαγωγικού του ΑΠΘ (αν και δεν νομίζω να ενδιαφέρεσαι να περάσεις στην πολή σου:D) https://www.eled.auth.gr/
αλλά και τον οδηγό σπουδών του ίδιου τμήματος https://www.eled.auth.gr/education/guide/ODIGOS.pdf, για να αυτοπληροφορηθείς..!!!

Άντε και καλή σταδιοδρομία... χεχε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despi01

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σ Στεφανε!Λοιπον εγω σπουδαζω στο Παιδαγωγικο Δημοτικης κ μπορω να σ απαντησω σε ο,τι θες (αρκει βεβαια να ξερω!).Καταρχάς, πρεπει να σ πω οτι πρεπει πραγματικα να σου αρεσει το επαγγελμα για να ασχοληθεις κ δεν πρεπει να το δεις μονο απο την πλευρα της αποκαταστασης.Το λεω γιατι ξερω πολλους που ηθελαν κτ αλλο κ τελικα δηλωσαν Παιδαγωγικο για να διοριστουν κ δεν την παλευουν τωρα με τπτ!
Λοιπόν,τα μαθηματα ειναι πααααρα πολύ ενδιαφέροντα!Κανεις πολλα πραγματα.Ας πουμε εκτος απο τα αμεσα παδαγωγικά μαθήματα οπου μαθαίνεις διαφορες παιδαγωγ. θεωριες,πως να οργανώνεις το μαθημα,την ύλη,πώς να συμπεριφερθεις μεσα στην τάξη κτλ κανουμε κ μαθηματα Ψυχολογίας(Γνωστική, Αναπτυξιακη κυριως),Κοινωνιολογία,Παιδική Λογοτεχνία. Μαθηματικάκ Φυσικη (στανταρ),Γραμματικη,Βιολογια,Περιβαλλοντική Εκπαιδευση,Βιολογία κτλ.Κ ακομα πως να αντιματωπιζουμε παιδιά με μαθησικά προβληματα,π'ως να χρησιμοποιήσουμε τις τεχνολογιες στη Διδασκαλία, Εικαστικά κτλ.Και μαλιστα,εμεις τουλαχιστον στο Παιδαγωγικο στο Ρεθυμνο,αρχιζουμε απο το 2ο ετος πρακτικη στο σχολείο κ διδασκουμε!Τωρα τα αλλα τμηματα δεν ξερω κατα ποσο κανουν πρακτικη αλλα σιγουρα δεν ειναι σε τοσα επιπεδα σαν τη δικη μας(νομιζω στην Αθηνα ειναι μονο 2 επιπεδα).
Εγω παντως ηθελα στην αρχή να περάσω Θεσ/νικη,(αφου επιανα οπου ήθελα) γτ ειμαι απο Ηράκλειο κ οσο να ΄ναι το Ρεθυμνο ειναι δίπλα,αλλα μετα το εψαξα το θεμα κ εβαλα πρωτη επιλόγή Ρεθυμνο γτ ακουσα τα καλύτερα.
Ελπίζω να σε βοήθησα!Ο,τι αποροία,έχεις ρώτα με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranioula

Νεοφερμένος

Η Ranioula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας παιδιά!Είμαι καινούργια στο forum και δεν ξέρω και πολύ καλά πως λειτουργεί...θα το μαθω που θα πάει..
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση...Ξέρει μήπως κανείς απο εσάς παλιά θέματα κατακτηρίων εξετάεων του τμήματος Παιδαγωγικό δημοτικής στη Φλώρινα????Η έστω σε τι στύλ είναι οι εξετάσεις?? Ευχαριστω............:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν απευθυνθείς στη γραμματεία ίσως σου δώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despi01

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Του Ρεθυμνου ειναι απο τα καλυτερα και τα πλεον οργανωμενα Παιδαγωγικα και σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια και πληροφοριες που εχω παρει απο αλλους που φοιτουν στα παιδαγωγικα τμηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Θα ηθελα να ακουσω τις προβλεψεις σας για την πορεια των βασεων στα παιδαγωγικα τμηματα, μιας και σιγα σιγα φαινεται να σπαει η "φουσκα" του αμεσου διορισμου... Κακα τα ψεματα εχουνε αλλαξει αρκετα πραγματα στον κλαδο μας (η τουλαχιστον αρχιζουν να αλλαζουν) και σιγουρα το στοιχειο αυτο δε θα αφησει ανεπηρεαστους τους υποψηφιους!! Εκτιμω λοιπον πως φετος θα δουμε ακομα μεγαλυτερη πτωση, σε σχεση με περυσι, ειδικα αν υπολογισουμε και τη δυσκολια των φετινων θεματων... Ενδεικτικα, πιστευω πως τα παιδαγωγικα τμηματα σε Ροδο, Ρεθυμνο και Αλεξανδρουπολη θα δεχτουν υποψηφιους με λιγοτερα απο 17000 μορια, ενω το τμημα της Φλωρινας θα βρεθει κοντα στα 17300-17400 μορια!! Αναλογη θεωρω πως θα ειναι η πτωση και στα υπολοιπα παιδαγωγικα τμηματα, ενω τρομακτικα μεγαλυτερη πιστευω πως θα ειναι στα τμηματα των νηπιαγωγων...

Το ξερω πως ακουγομαι λιγο σαν τον μ@@@@α τον Κατσικα, αλλα εκανα ολον αυτο τον προλογο, για να καταληξω στο εξης ερωτημα: "Πιστευετε πως η πτωση των βασεων συνεπαγεται και αναλογη πτωση στο επιπεδο της σχολης??" Προσωπικα ειμαι της αποψης πως επιτελους θα αρχισουν να μπαινουν στο τμημα παιδια που το γουσταρουν πραγματικα, κατι που σημερα ειναι σπανιο φαινομενο, και κατ'επεκταση καλυτεροι δασκαλοι;)!! Θελω να πω δηλαδη πως ολες αυτες οι αλλαγες μονο καλο μπορουν να κανουν στον κλαδο μας:)...

Μολις διαβασα κατι εξαιρετικα ανησυχητικο, που δυστυχως δε μπορω να το αφησω ασχολιαστο!! Περυσι ειχανε γινει 1050 διορισμοι ΜΟΝΙΜΩΝ δασκαλων και αρκετοι ακομα αναπληρωτων... Σε γενικες γραμμες δεν ειχε μενει κανεις χωρις δουλεια (ενταξει, σχεδον κανεις:P)!! Φετος οι διορισμοι ΜΟΝΙΜΩΝ δασκαλων θα ειναι μολις 84:eek:!!! Οπως καταλαβαινετε, επιστρεφουμε στις εποχες πριν την ιδρυση των ολοημερων σχολειων και το να βρουμε δουλεια θα ειναι εξαιρετικα δυσκολο πλεον... Συγχαρητηρια σε ολους μας, με το να καθομαστε με τα χερια δεμενα και να μην αντιδρουμε στις συγχωνευσεις και τα λοιπα παραλογα, καταφεραμε να δημιουργησουμε ακομα μια στρατια ανεργων!!
Λυπη, αηδια και απογνωση, τιποτα αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top