Φοιτητικές παρατάξεις

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά είσαι... Και παιδιά να παίρνουν 10άρια σε μαθήματα που άλλοι χρωστάνε εξάααμηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αυτά να τα θυμόμαστε όταν πάλι όλοι αυτοί οι λάκηδες θα κατεβάζουν σαν τα πρόβατα τους φοιτητές στους δρόμους επειδή βαριούνται ή απειλέιται η βολεμένη ύπαρξη τους και τα πρόβατα θα μας αραδιάζουν 10 τόνους ιδεολογιες (μερικές σωστές) παρ'όλο που δεν έχουν συνηδειτοποιήσει ότι απλά είναι κατευθυνόμενα θύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Οι περισσότεροι συνδικαλιστές του Πανεπιστημίου είναι μικρά λαμόγια τα οποία εκμεταλλεύονται το σύστημα προς ιδίον όφελος.

Διαφθορά και διαπλοκή σε εκκολαπτικό στάδιο.

Όχι όμως όλοι…. και φυσικά δεν μπορεί κανένας να πει ότι το φοιτητικό κίνημα δεν έχει διεκδικήσει ή δεν έχει διασφαλίσει τα δικαιώματά του ή ότι ο συνδικαλισμός δεν έχει θέση στην Ανώτατη/τερη Εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αυτά να τα θυμόμαστε όταν πάλι όλοι αυτοί οι λάκηδες θα κατεβάζουν σαν τα πρόβατα τους φοιτητές στους δρόμους επειδή βαριούνται ή απειλέιται η βολεμένη ύπαρξη τους και τα πρόβατα θα μας αραδιάζουν 10 τόνους ιδεολογιες (μερικές σωστές) παρ'όλο που δεν έχουν συνηδειτοποιήσει ότι απλά είναι κατευθυνόμενα θύματα.

εδω προσβαλεις ενα σωρο ατομα που δεν ξερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
εδω προσβαλεις ενα σωρο ατομα που δεν ξερεις...

Προσβάλλει...ίσως! Σωρό...όχι! Δεν είναι όλοι γνήσιοι αγωνιστές (αλλά υπάρχουν ακόμα γνήσιοι)!

Απορρίπτεις την άποψη ότι οι μη γνήσιοι, μετά από 4-5 +χ, χρόνια φοιτητικού συνδικαλισμού και αγώνα, βάζουν κουστουμάκι και γραβατούλα και αλλάζουν χρωματάκι στην κάλπη εν ριπή οφθαλμού;:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Προσβάλλει...ίσως! Σωρό...όχι! Δεν είναι όλοι γνήσιοι αγωνιστές (αλλά υπάρχουν ακόμα γνήσιοι)!

Απορρίπτεις την άποψη ότι οι μη γνήσιοι, μετά από 4-5 +χ, χρόνια φοιτητικού συνδικαλισμού και αγώνα, βάζουν κουστουμάκι και γραβατούλα και αλλάζουν χρωματάκι στην κάλπη εν ριπή οφθαλμού;:whistle:

καθολου δεν το απορριπτω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι προβατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
καθολου δεν το απορριπτω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι προβατα

Σαφώς! Αυτοί που λέω ότι αλλάζουν και χρωματάκι μετά από Χ χρόνια, ήξεραν και ξέρουν πολύ καλά τι κάνουν.

Πρόβατο είναι όποιος/α γραφτεί σε μια παράταξη για να γ@μ..σει τις κοπέλες αυτής ή για να πιάσει γκόμενο κανένα μεγαλοστέλεχος, τρέχει κολλάει αφίσες, νομίζει ότι κάνει πολιτική και στο τέλος όχι μόνο δεν εξελλίσεται πολιτικά αλλά ούτε και γ@μ..σι βλέπει. Έχει απλά φάει τις ώρες του/της για να ελαφρύνει λίγο τα βάρη των μεγαλοστελεχών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
εδω προσβαλεις ενα σωρο ατομα που δεν ξερεις...
Ίσως αν θες να το πάρεις έτσι.

Αλλά το μέρικες σωστές που έγραψα για αυτό που λες το έγραψα. Απλά δεν καταλαβαίνουν ότι κάποιοι εκμεταλεύονται με τον χειρότερο τρόπο όποιες ευαισθησίες έχουν με αποτέλεσμα τελικά να μην πετυχαίνουν τίποτα ουσιώδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Το να γραφτεις σε μια κομματικη παραταξη ειναι πολυ μεγαλος μπελλας. Π.χ. ο εργοδοτης αναλογα με τα συμφεροντα του μπορει να μην σε προσλαβει σε δουλεια. Προσωπικα, εδω και 3 χρονια πηγαινω στο φεστιβαλ της ΚΝΕ, αυτη τη χρονια με επιασαν πολλαααα ατομα για να με βαλουν μεσα στη παραταξη... Εννοειτε πως δεν δεχομουνα, αφου η πολιτικη ειναι ενα πραγμα που το μισω αφανταστα...
συμφωνω για την πολιτικη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos<91>

Νεοφερμένος

Ο panos<91> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια μηπως μπορειτε να μ εξηγησετε ποσα κομματα υπαρχουν στα πανεπιστημια και τι αντιπροσωπευει τ καθενα?? ειμαι ασχετος απο αυτα..ολοι οι φοιτητες πρεπει ν ενταχθουν σε ενα κομμα ή ειναι προαιρετικο??? καθε ποτε γινονται εκλογες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, δεν χρειάζεται να ενταχθείς πουθενά. Θα σου έλεγα δε, πως συνήθως οι γραμμένοι στις φοιτητικές παρατάξεις είναι ένα τσούρμο καμμένοι που καταλήγουν ν'ασχολούνται περισσότερο με τις μαλακίες που τους υπαγορεύει το κόμμα παρά με το πτυχίο τους. Εκλογές δεν ξέρω κάθε πότε γίνονται, αλλά με την κατάντια της πολιτικής στη νεολαία εγώ δεν θα πήγαινα να ψηφίσω καν. Αυτό που σου λέω μόνο είναι ότι κάθε κομματική παράταξη αντιπροσωπεύει έναν και μόνο στόχο. Να βγει μπροστα στις εκλογές ώστε να δώσει ώθηση στο κόμμα που βρίσκεται απο πίσω και να ικανοποιηθούν οι αλητήριοι συνδικαλιστές του που δεν δούλεψαν ποτέ στη ζωή τους. Στην ουσία δεν έχουν καμία σχέση με τη βελτίωση των πανεπιστημίων. Τα κόμματα δεν έχουν καμία δουλειά στην εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
...έχουν επανεφεύρει την έννοια του υποκριτικά γελοίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Όχι, δεν χρειάζεται να ενταχθείς πουθενά. Θα σου έλεγα δε, πως συνήθως οι γραμμένοι στις φοιτητικές παρατάξεις είναι ένα τσούρμο καμμένοι που καταλήγουν ν'ασχολούνται περισσότερο με τις μαλακίες που τους υπαγορεύει το κόμμα παρά με το πτυχίο τους. Εκλογές δεν ξέρω κάθε πότε γίνονται, αλλά με την κατάντια της πολιτικής στη νεολαία εγώ δεν θα πήγαινα να ψηφίσω καν. Αυτό που σου λέω μόνο είναι ότι κάθε κομματική παράταξη αντιπροσωπεύει έναν και μόνο στόχο. Να βγει μπροστα στις εκλογές ώστε να δώσει ώθηση στο κόμμα που βρίσκεται απο πίσω και να ικανοποιηθούν οι αλητήριοι συνδικαλιστές του που δεν δούλεψαν ποτέ στη ζωή τους. Στην ουσία δεν έχουν καμία σχέση με τη βελτίωση των πανεπιστημίων. Τα κόμματα δεν έχουν καμία δουλειά στην εκπαίδευση.

Συμφωνω απολυτα.Απο εκει και περα,καλυτερα μη γραφτεις καπου,και αν γραφτεις οχι σε ΔΑΠ και ΠΑΣΠ γιατι το μονο που νοιαζει οσους πηγαινουν εκει ειναι το βολεμα τους και οι θεσεις στα κλαμπ και το καθε ειδους χαπενινγκ παρα η βελτιωση των συνθηκων μεσα στο πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoker

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ θα σας πω κάτι, το οποίο γινόταν πολύ συχνά στη σχολή μου και πραγματικά με ενοχλούσε έντονα.
Δεν μπορεί την ώρα που καθηγητής παραδίδει μάθημα ( χωρίς καν να χτυπήσουν την πόρτα ή να τον παρακαλέσουν από πριν εάν μπορούν να πουν κάτι για 5' ) να μπουκάρουν καμιά 12 άτομα μέσα λες και βρίσκονται σε μπαρμπουτολέσχη, αγνοόντας τον πλήρως και να άρχισουν για κάνα 20' να βγάζουν "λόγο".
Ξαναλέω το έχω δει πολλές πολλές φορές αυτό!!!. . . και δεν θέλω να ακούω τη δικαιολογία πως <<έχουμε δημοκρατία>>!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ΤΙ; ΠΟΥ γινόταν αυτό; ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kavazis

Νεοφερμένος

Ο kavazis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ
Προωθείται η κομματικοποίηση και όχι η πολιτικοποίηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
@ tzoker:Τι σχεση εχει με τα κομματα αυτο; ηταν σε καποια παραταξη αυτοι;

Δεν εχω πειρα βεβαια μεσα απο τα πανεπιστημια ακομα, αλλα απο αυτα που ακουω το ασχημο ειναι οι εκλογες στα πανεπιστημια... κομματα δυσκολα δε θα μπορουν να υπαρχουν, εφ'οσον μιλαμε για ενηλικες ανθρωπους, ενεργα μελη της κοινωνιας με συγκεκριμενες αποψεις οι οποιοιες μπορουν να αντιστοιχουν σε κομματα. Απ'οσο εχω καταλαβει ολες οι μαλακιες γινονται σχετικα με τις εκλογες ομως.


Ακυρο το απο πανω προς τον τζοκερ


Δεν μπορεί την ώρα που καθηγητής παραδίδει μάθημα ( χωρίς καν να χτυπήσουν την πόρτα ή να τον παρακαλέσουν από πριν εάν μπορούν να πουν κάτι για 5' ) να μπουκάρουν καμιά 12 άτομα μέσα λες και βρίσκονται σε μπαρμπουτολέσχη, αγνοόντας τον πλήρως και να άρχισουν για κάνα 20' να βγάζουν "λόγο".


Οκ τωρα που το διαβασα καλυτερα, θα χα τσαντιστει πολυ αν γινοταν κατι τετοιο ε... δεν τους βρισατε? Εγω θα το κανα (θα προσπαθουσα τουλαχιστον γιατι ειμαι κ λιγο ντροπαλη :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoker

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
-Έχει γίνει αρκετές φορές, αλλά η πιο "χοντρή" φορά που είχε γίνει ήταν πριν 2 χρόνια! Αν ήμουν στη θέση του καθηγητή, θα έτρωγαν μπουνιά!!!
-Στο Μαθηματικό Αθηνών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μ' αυτό μου φέρνει τρόμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzoker

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Θα το δεις πολλές φορές. . .πίστεψέ με!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top