Ξανά Πανελλήνιες ή να μείνω στη σχολή;

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Στην αγορα εργασιας το πτυχιο απο ΑΕΙ μετραει πολυ παραπανω απο του ΤΕΙ.

Μπαα.. τελος παντων οπως νομιζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Βασικα δεν το λεω ετσι.Το εχω ψαξει.Ο πατερας μου συνεργαζεται με μια μεγαλη πολυεθνικη τεχνικη εταιρια καθως και με διαφορες τεχνικες εταιριες και εχω συζητησει το θεμα με αρκετους οικονομολογους και υπευθυνους προσληψεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Μάλλον εννοείς ότι δε έχεις δημιουργήσει γνωριμίες και παρέες;

Αν εννοείς αυτό , είναι νωρίς ακόμα , μην απογοητεύεσαι!

Όχι δεν εννοώ αυτό...αν μου άρεσε η πόλη και παρέες να μην είχα θα καθόμουν.Απλά σε γενικές γραμμές δεν μπορώ μακριά από την Αθηνα...


Σχετικά με τη δουλειά που λες , δε σε υποχρεώνει κανείς να μείνεις Λάρισα μόλις αποφοιτήσεις αν εσύ δεν το θέλεις!:D

Μιλάω για δουλειά ταυτόχρονα με το ΤΕΙ σε περίπτωση που δεν τελειώσω σύντομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Θα ξαναέδινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k-@-te.

Νεοφερμένος

Η Κατε. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γειααα..εχω βγαλει 17 463 μορια και εχω περασει αγγλικη φιλολογια στην αθηνα.ενω ηταν πρωτη μου επιλογη τα μαθηματα δεν μου αρεσουν. πιστευετε οτι ειναι καλυτερα να ξαναδοσω πανελληνιες προκειμενου να πιασω νομικη κατι που ηθελα απ'την αρχη η νομιζετε οτι δεν αξιζει τον κοπο?ξερει κανενας να μου πει τι μεταπτυχιακα εχει στο εξωτερικο η αγγλικη φιλολογια γιατι η εκπαιδευση δεν με ενδιαφερει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
αν δεν σου αρεσει η σχολη φυσικα και να ξαναδωσεις. καλυτερα να κουραστεις ενας χρονο ακομη παρα τα τοσα χρονια της αγγλικής φιλολογία..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Παντως ειναι καλη σχολη σε σχεση με το μετα τι μπορεις να κανεις.Ιδιαιτερα-φροντιστηρια-δημοσιο αλλα και σε εταιριες-μεταφρασεις κ.α
Αν δεν σου αρεσει ομως καθολου ξαναδωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Μιλάω για δουλειά ταυτόχρονα με το ΤΕΙ σε περίπτωση που δεν τελειώσω σύντομα...
και η λαρισσα εχει δουλειες ρε συ...

παντως ειναι στον χαρακτηρα του καθενος... εγω προσωπικα οπως προειπα το βρισκω ανουσιο να μην συνεχισεις εκει που εισαι. αλλα αν εισαι σιγουρος πως σε λιγο καιρο δεν θα αντεχεις αλλο τη ζωη στη Λαρισσα(?!) καλυτερα ξαναδωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Έχω αρχίσει ήδη το διάβασμα για τις πανελλήνιες ταυτόχρονα με το ΤΕΙ βεβαια.Έτσι στην χειρότερη περίπτωση θα χάσω μονο ένα εξάμηνο(το Εαρινό) και θα παραμείνω εδώ. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Αν,πιστεύεις οτι έχεις προοπτικές για κάτι κατι διαφορετικό,κάνε τη προσπάθεια σου...απλά αν δε σου βγεί,μη θεωρήσεις τον εαυτό σου αποτυχημένο και το τει μονόδρομο....
Υγ:Αν το αντικείμενο σε καλύπτει,το τει δεν υποβαθμίζει τις προοπτικές σου(υπάρχουν κάποια "θεματάκια" όσον αφορά τα δικαιώματα εργασίας,αλλά με ενα καλό μεταπτυχιακό ησυχάζεις!)...το ίδρυμα μετράει,αλλά σε καμία περιπτωση περισσότερο απο τη δυναμική σου και το αντίκρυσμα του πτυχίου σου!
Υγ2:To υπολογιστικών συστημάτων δεν δίνει ιδιαίτερο βάρος στον προγραμματισμό,κοίτα το ατει θεσσαλονίκης,που ναι εξίσου-αν όχι παραπάνω-οργανωμένο απο της αθήνας!(τώρα θυμήθηκα τι γράφεις στο αρχικό σου πόστ!)
Υγ3:Πάντως κουλό να μη μπορείς να τη παλέψεις στη λάρισα...3 θα σου πω
1)Κοπέλες(μετράει:P)
2)Προαστιακός για θεσσαλονίκη
3)πολλές άλλες ωραίες περιοχές κοντά ώστε να κάνεις και τις εκδρομές σου(πήλιο πχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αν,πιστεύεις οτι έχεις προοπτικές για κάτι κατι διαφορετικό,κάνε τη προσπάθεια σου...απλά αν δε σου βγεί,μη θεωρήσεις τον εαυτό σου αποτυχημένο και το τει μονόδρομο....

Εννοείται ότι θα θεωρήσω τον εαυτό μου αποτυχημένο αν δεν βγάλω τουλάχιστον 15000 μόρια :P
Έχω ρίξει τρελό διάβασμα τις τελευταίες μέρες για ΤΕΙ και πανελλήνιες και θα απογοητευτώ παρα πολύ αν δεν τα καταφέρω φέτος.


Υγ:Αν το αντικείμενο σε καλύπτει,το τει δεν υποβαθμίζει τις προοπτικές σου(υπάρχουν κάποια "θεματάκια" όσον αφορά τα δικαιώματα εργασίας,αλλά με ενα καλό μεταπτυχιακό ησυχάζεις!)...το ίδρυμα μετράει,αλλά σε καμία περιπτωση περισσότερο απο τη δυναμική σου και το αντίκρυσμα του πτυχίου σου!

Δεν θα ξανάδινα πανελλήνιες μονο και μονο για να περάσω σε ΑΕΙ πληροφορικής.Ο λόγος που ξαναδίνω είναι για να περάσω Πληροφορική Αθηνας ή αν τα καταφέρω να περάσω Μαθηματικό Αθηνας που ήταν και αυτό που ήθελα από την αρχή.




Υγ2:To υπολογιστικών συστημάτων δεν δίνει ιδιαίτερο βάρος στον προγραμματισμό,κοίτα το ατει θεσσαλονίκης,που ναι εξίσου-αν όχι παραπάνω-οργανωμένο απο της αθήνας!(τώρα θυμήθηκα τι γράφεις στο αρχικό σου πόστ!)

Ναι το έψαξα καλύτερα για το Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων.Δίκιο έχεις.Τελικά μάλλον θα είναι η τελευταία επιλογή.

Υγ3:Πάντως κουλό να μη μπορείς να τη παλέψεις στη λάρισα...3 θα σου πω
1)Κοπέλες(μετράει:P)
2)Προαστιακός για θεσσαλονίκη
3)πολλές άλλες ωραίες περιοχές κοντά ώστε να κάνεις και τις εκδρομές σου(πήλιο πχ)

Και όμως δεν μπορώ με τίποτα.Γενικά επειδή είχα ακούσει από πολλούς καλά λόγια πριν έρθω μου φαίνεται υπερβολικά overrated σαν πόλη.

1) Οι Αθηναίες είναι way better :P
2)Μιάμιση ώρα για να πας περίπου...
3)Δεν μαρεσούν οι εκδρομές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Κοίτα αν δεν επικεντρωθείς στις πανελλήνιες και κάνεις λίγο απ'όλα,χέσε μέσα να στο πώ χύμα να μη κλαίγεσαι μετά...λοιπόν αν αποφάσισες να δώσεις...φύγε απο τη λάρισα πήγαινε στη πόλη σου,κάτσε 10-20 μέρες και δές ποιες σχολές θέλεις,καθ'ότι αν είναι να ξαναδώσεις δεν υπάρχει "τελευταία επιλογή",η θα πάς στη σχολή που θές η δε θα ξαναδώσεις και θα ψάξεις ανταλλαγή μήπως πάς στο ίδιο τει σ'αλλη πόλη...
Δε ξέρω αν είσαι απο αθήνα η απο που είσαι,αλλά πολύ αρνητικά το βλέπεις το πράγμα.
Μη ξεχάσεις να μας ενημερώσεις για τη πορεία σου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Έχω αρχίσει το διάβασμα εδώ και 15 μέρες.Δε νομίζω ότι το ΤΕΙ με εμποδίζει σε κάτι.Το αντίθετο θα λέγα.Τα μαθηματικά που κάνουμε στο ΤΕΙ με έχουν βοηθήσει παρα πολύ και στο διάβασμα για τις πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
:no1:Εσύ ξέρεις...εμείς περιμένουμε τα νέα σου(αν θα δώσεις,πως τα πήγες κτλ);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κοίτα αν δεν επικεντρωθείς στις πανελλήνιες και κάνεις λίγο απ'όλα,χέσε μέσα να στο πώ χύμα να μη κλαίγεσαι μετά...λοιπόν αν αποφάσισες να δώσεις...φύγε απο τη λάρισα πήγαινε στη πόλη σου,κάτσε 10-20 μέρες και δές ποιες σχολές θέλεις,καθ'ότι αν είναι να ξαναδώσεις δεν υπάρχει "τελευταία επιλογή",η θα πάς στη σχολή που θές η δε θα ξαναδώσεις και θα ψάξεις ανταλλαγή μήπως πάς στο ίδιο τει σ'αλλη πόλη...
Δε ξέρω αν είσαι απο αθήνα η απο που είσαι,αλλά πολύ αρνητικά το βλέπεις το πράγμα.
Μη ξεχάσεις να μας ενημερώσεις για τη πορεία σου!;)

Έχεις απόλυτο δίκιο. Το λίγο απ' όλα είναι καταστροφή... για όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ντάξει,αν πιστεύει ότι τον βοηθάνε τα μαθήματα τις σχολής,so be it...αλλά αυτό φανερώνει ότι δε το χει πάρει ακόμα απόφαση(όπως και η φράση "τελευταία" σχολή,σημαίνει πως δεν πιστεύει στις δυνάμεις του...λογικό μεν μετά απο πανελλήνιες,θα του στοιχίσει δε;))...το θέμα είναι απο 1η δεκεμβρίου και μετά να ρίξει 8ώρα ασκήσεων και σιγά-σιγά θεωρία,γιατι αφού θέλει σχολές 2ου/4ου χωρίς βαθμούς στα μαθ.κατ και φυσ.κατ δεν γίνεται...τέλως πάντων 19 χρονών είναι,δε νομίζω πως χρειάζετε περεταίρω υποδείξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Το λίγο απ' όλα είναι καταστροφή... για όλα.

Ντάξει,αν πιστεύει ότι τον βοηθάνε τα μαθήματα τις σχολής,so be it...αλλά αυτό φανερώνει ότι δε το χει πάρει ακόμα απόφαση(όπως και η φράση "τελευταία" σχολή,σημαίνει πως δεν πιστεύει στις δυνάμεις του...λογικό μεν μετά απο πανελλήνιες,θα του στοιχίσει δε;))...το θέμα είναι απο 1η δεκεμβρίου και μετά να ρίξει 8ώρα ασκήσεων και σιγά-σιγά θεωρία,γιατι αφού θέλει σχολές 2ου/4ου χωρίς βαθμούς στα μαθ.κατ και φυσ.κατ δεν γίνεται...τέλως πάντων 19 χρονών είναι,δε νομίζω πως χρειάζετε περεταίρω υποδείξεις!

Ποιος μίλησε για λίγο you guys.Απλά πιστεύω ότι μπορώ να τα συνδυάσω και τα δυο ταυτόχρονα.Μαθηματικά και Φυσική κάνουμε και στο ΤΕΙ γιατί να μην τα χρησιμοποιήσω σαν φροντιστήριο?

Στα μαθηματικά αν γράψω λίγο πάνω από όσο έγραψα την πρώτη φορα μια χαρά θα είμαι....η φυσική είναι το πρόβλημα και μέχρι στιγμής δεν έχω δει και σημάδια βελτίωσης :P
Τέλος πάντων, θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατί δεν έχει καμία σχέση με τα Μαθηματικά του σχολείου. Ακόμα κι αν η ύλη είναι η ίδια δεν μπορεί να σε βοηθήσει για τις πανελλήνιες, το πνεύμα είναι τελείως διαφορετικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gourlis

Νεοφερμένος

Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σπουδάζω στην Λάρισα Πληροφορική και Τηλεπικοινωνίες και είμαι στο δεύτερο εξάμηνο.Δεν έχω πρόβλημα με την σχολη...σε γενικές γραμμές είναι super και είναι ακριβώς αυτό που θέλω απλά θα ήθελα να περάσω αθηνα (ή ακόμα καλύτερα πειραιά).
Μου φαίνεται σχεδόν απίθανο να περάσω αλλα 3 χρονια(minimum) στην Λάρισα και σκέφτομαι να ξαναδώσω πριν είναι αργά.

Επειδή όμως έχω και αυτό το κόλλημα με τον Προγραμματισμό αποκλείεται να πάω σε σχολη που δεν είναι σχετική με Πληροφορική,οποτε ο minimum στόχος είναι τα 13.143 του Πειραιά (Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων).

Την πρώτη φορα που έδωσα δεν καταφέρω να φτάσω Αθηνα επειδή δεν έγραψα καλά Βιολογία και Φυσική.Σχετικά καλά σε όλα τα αλλα.Πιστεύετε ότι με άπειρο διάβασμα στα θεωρητικά,μέτρια Μαθηματικά,super Ανάπτυξη Εφαρμογών και πλήρης ανιωθηλα(sic) στην Φυσική μπορώ να φτάσω τον στόχο?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν μετράνε οι προφορικοί βαθμοί.Νομίζω στο μηχανογραφικό λέει ότι μετά από δυο χρονια μετράνε μονο οι γραπτοί βαθμοί.Ευχαριστώ.

Γουλφι, οπως σου ειπαν και αλλοι, αξιζει να το κανεις αν στοχευεις σε κατι παραπανω.Δηλαδη να περασεις σε καποια πανεπιστημιακη σχολη.Και στην Αθηνα-Πειραια υπαρχει πληθωρα καλων επιλογων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ποιος μίλησε για λίγο you guys.Απλά πιστεύω ότι μπορώ να τα συνδυάσω και τα δυο ταυτόχρονα.Μαθηματικά και Φυσική κάνουμε και στο ΤΕΙ γιατί να μην τα χρησιμοποιήσω σαν φροντιστήριο?
Στα μαθηματικά αν γράψω λίγο πάνω από όσο έγραψα την πρώτη φορα μια χαρά θα είμαι....η φυσική είναι το πρόβλημα και μέχρι στιγμής δεν έχω δει και σημάδια βελτίωσης :P
Δε μπορείς να τα συνδυάσεις και τα 2,ειδικα μέτα τα χριστούγεννα ειναι απαγορευτικό να πιασεις αλλα μαθηματα στα χερια σου...αν είχες τέτοιες πνευματικές ικανότητες,θα σουν με υποτροφία στο χάρβαρντ τώρα και δε θα ψαχνες για 2η φορά.Επειδή έχω φίλους με τη δική σου ιδιοσυγκρασία θα σου πώ οτι είπα και σε αυτούς,"όποιος ψάχνει τα πολλά,χάνει και τα λίγα".Αν έχεις αποφασίσει να ξαναδώσεις,για να πάς στη σχολή που θέλεις(ποιος τη γαμά τη πόλη αν σπουδάζει το αντικείμενο που τον ενδιαφέρει?),πήγαινε σπίτι σου να μη πληρώνουν τσάμπα οι γονείς σου,και άρχισε εντατικό διάβασμα...μαθηματικά πόσο έγραψες φέτος?(και γνκ στείλε μου τους βαθμούς σου-έστω με πμ-αν είναι δυνατόν,θα με βοηθήσουν να σχηματίσω καλύτερη εικόνα)
Εντελώς φιλικά στα λέω,και εντελώς φιλικά δές τα!
Γιατί δεν έχει καμία σχέση με τα Μαθηματικά του σχολείου. Ακόμα κι αν η ύλη είναι η ίδια δεν μπορεί να σε βοηθήσει για τις πανελλήνιες, το πνεύμα είναι τελείως διαφορετικό
Συμφωνώ ακράδαντα
Γουλφι, οπως σου ειπαν και αλλοι, αξιζει να το κανεις αν στοχευεις σε κατι παραπανω.Δηλαδη να περασεις σε καποια πανεπιστημιακη σχολη.Και στην Αθηνα-Πειραια υπαρχει πληθωρα καλων επιλογων.
Το κάτι παραπάνω δεν είναι οπωσδήποτε αει,και δεν είναι στην αθηνα-πειραια-θεσσαλονίκη-πάτρα-ηρακλειο...Το κάτι παραπάνω είναι να δεί ποιες ΣΧΟΛΕΣ τον εκφράζουν ως αντικείμενα σπουδών,να βάλει τα δυνατά του να τις πιάσει,και ας είναι και στη καπερναούμ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top