Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων ΠΑ.ΠΕΙ.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ναι αλλά πόσοι είναι τελικά οι αξιοπρεπείς φοιτητές σε αυτό το τμήμα? Αυτό βέβαια σημαίνει και λιγότερος ανταγωνισμός. :shifty:

Δεν ειναι πολλοί . Αλλα εσυ μπαίνεις με συνείδηση τα καταφέρνεις . Ειναι ποκυ δύσκολη σχολη επισης . Μίλησα με Ροντογιαννη και μου είπε οτι ειναι πολυ καλη επιλογή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ειναι πολλοί . Αλλα εσυ μπαίνεις με συνείδηση τα καταφέρνεις . Ειναι ποκυ δύσκολη σχολη επισης . Μίλησα με Ροντογιαννη και μου είπε οτι ειναι πολυ καλη επιλογή !
Ποιος είναι ο Ροντογιαννης?
Τεσπα δε νομίζω να είναι πολύ δύσκολη η σχολή εκτός αν δε σε ενδιαφέρει καθόλου. Αυτό μου το πε ένας τύπος που αποφοίτησε πέρσι. Έχει όμως πολύ καλό εξοπλισμό και όχι και τόσες πολλές καταλήψεις το οποίο είναι πολύ μεγάλο ατού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Ποιος είναι ο Ροντογιαννης?
Τεσπα δε νομίζω να είναι πολύ δύσκολη η σχολή εκτός αν δε σε ενδιαφέρει καθόλου. Αυτό μου το πε ένας τύπος που αποφοίτησε πέρσι. Έχει όμως πολύ καλό εξοπλισμό και όχι και τόσες πολλές καταλήψεις το οποίο είναι πολύ μεγάλο ατού.

Και καλά έπρεπε να τον ήξερες( ; ) Εγώ που είναι και στην σχολή πρώτη φορά τον βλέπω τώρα.

Όντως στο ΠΑΠΕΙ δεν κάνουν πολλές καταλήψεις.Η σχολή δεν είναι δύσκολη.Είναι ελάχιστα τα άτομα που ενδιαφέρονται όμως πραγματικά!Όσους γνωρίζω δεν ασχολούνται καθόλου με την σχολή πάντως :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτοί που ασχολούνται πραγματικά στο ΠΑΠΕΙ... ζουν ανάμεσά μας. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ναι ελάχιστοι.

Όντως ειναι λίγοι . Υπαρχουν ομως !
Γενικώς μαρεσει να ψάχνω βιογραφικά και τα σχετικά και ξέρω καθηγητές απο διάφορα τμήματα με δουλεια πάνω στο αντικείμενο που σπουδαζω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ναι ελάχιστοι.
Που το ξέρεις; πηγες και τους μέτρησες;

"-Ελα εδώ...ασχολείσαι με τη σχολή;
-Εσένα τι σε κόφτει;
-Α κατάλαβα..και αλλο τούβλο στα ψηφιακά συστήματα...Ευτυχώς που είμαι DIT και γαμάω και όλες οι άλλες πληροφορικές είναι Γ.Τ.Π."

seriously, είσαι άτομο που λεει τους ΗΜΜΥ κομπλεξικούς; Πόσα κόμπλεξ κρύβεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Να πέσουν τηλέφωνα και ραντεβού για να τα πείτε απο κοντα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Να πέσουν τηλέφωνα και ραντεβού για να τα πείτε απο κοντα !

Δεν είμαι θεραπευτής για κομπλεξ :P
Αυτός κάθεται και κράζει οτιδήποτε πιστεύει οτι τον απειλεί.. Τα συμπλέγματα τρέχουν πάνω κάτω.. :P
Νιώθει σαν ένα θηρίο που προσπαθεί να προστατεύσει την τροφή του απο τον ανταγωνισμό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δεν είμαι θεραπευτής για κομπλεξ :P
Αυτός κάθεται και κράζει οτιδήποτε πιστεύει οτι τον απειλεί.. Τα συμπλέγματα τρέχουν πάνω κάτω.. :P
Νιώθει σαν ένα θηρίο που προσπαθεί να προστατεύσει την τροφή του απο τον ανταγωνισμό :P

Ρε ντεμ,έχεις δει πώς απαντάς σε όλα τα ποστ σου και μετά μου μιλάς για συμπλέγματα;

Να πέσουν τηλέφωνα και ραντεβού για να τα πείτε απο κοντα !
Μέσα!
Που το ξέρεις; πηγες και τους μέτρησες;

"-Ελα εδώ...ασχολείσαι με τη σχολή;
-Εσένα τι σε κόφτει;
-Α κατάλαβα..και αλλο τούβλο στα ψηφιακά συστήματα...Ευτυχώς που είμαι DIT και γαμάω και όλες οι άλλες πληροφορικές είναι Γ.Τ.Π."

seriously, είσαι άτομο που λεει τους ΗΜΜΥ κομπλεξικούς; Πόσα κόμπλεξ κρύβεις;

Ναι γνώρισα και τα 150 άτομα του έτους και τα ρώταγα ένα ένα.:confused:

Σου λέω ότι όσους έχω γνωρίσει από ψηφιακά,αρχικά δεν ήθελαν να μπουν σε αυτήν την σχολή και δεν πατάνε καν στην πάπεια , ενώ ελάχιστοι ασχολούνται.Τι δεν καταλαβαίνεις;

Υ.Γ. : Η ΣΗΜΜΥ δεν είναι καλή στο κομμάτι της Πληροφορικής.Τι να κάνουμε τώρα;Σε κομμάτι eng γαμάει.Αλλά να αναγνωρίζεται του καθένα τις πραγματικές γνώσεις.Ας πούμε θα ήταν χαζό να πω ότι ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ δεν πέρνουν αρκετές γνώσεις Πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ρε ντεμ,έχεις δει πώς απαντάς σε όλα τα ποστ σου και μετά μου μιλάς για συμπλέγματα;


Μέσα!


Ναι γνώρισα και τα 150 άτομα του έτους και τα ρώταγα ένα ένα.:confused:

Σου λέω ότι όσους έχω γνωρίσει από ψηφιακά,αρχικά δεν ήθελαν να μπουν σε αυτήν την σχολή και δεν πατάνε καν στην πάπεια , ενώ ελάχιστοι ασχολούνται.Τι δεν καταλαβαίνεις;

Υ.Γ. : Η ΣΗΜΜΥ δεν είναι καλή στο κομμάτι της Πληροφορικής.Τι να κάνουμε τώρα;Σε κομμάτι eng γαμάει.Αλλά να αναγνωρίζεται του καθένα τις πραγματικές γνώσεις.Ας πούμε θα ήταν χαζό να πω ότι ΟΠΑ/ΠΑΠΕΙ δεν πέρνουν αρκετές γνώσεις Πληροφορικής.

Παρόλα αυτα ολοι οι καλοί μαθητές που θέλουν πληροφορικη πανε ημμυ . Νομίζεις αυτοί δεν το ψάχνουν ; Φυσικα και το ψάχνουν αλλα υπάρχει λόγος που επιλέγουν ημμυ ΕΜΠ . Δεν ειναι τυχαίο που ο πρώτος της σχολής σου ειναι λίγο κάτω απο τον τελευταιο ημμυ ΕΜΠ σχεδόν καθε χρονο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Παρόλα αυτα ολοι οι καλοί μαθητές που θέλουν πληροφορικη πανε ημμυ . Νομίζεις αυτοί δεν το ψάχνουν ; Φυσικα και το ψάχνουν αλλα υπάρχει λόγος που επιλέγουν ημμυ ΕΜΠ . Δεν ειναι τυχαίο που ο πρώτος της σχολής σου ειναι λίγο κάτω απο τον τελευταιο ημμυ ΕΜΠ σχεδόν καθε χρονο !

Δηλαδη να μην πηγαινει καποιος στην σχολη του αντικειμενου του αλλα να πηγαινει με βαση τα μορια του σε αλλες σχολες που εχουν 1-2 χρονια απο τα 5 το αντικειμενο του. I seee :D Εξυπνο...

Ειναι σαν να μου λες, οτι καποιος θελει με χιλια Οδοντιατρικη, αλλα για να μην 'πανε χαμενα τα μορια του' και να ειναι και μουρατος, παει Ιατρικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Δηλαδη να μην πηγαινει καποιος στην σχολη του αντικειμενου του αλλα να πηγαινει με βαση τα μορια του σε αλλες σχολες που εχουν 1-2 χρονια απο τα 5 το αντικειμενο του. I seee :D Εξυπνο...

Ειναι σαν να μου λες, οτι καποιος θελει με χιλια Οδοντιατρικη, αλλα για να μην 'πανε χαμενα τα μορια του' και να ειναι και μουρατος, παει Ιατρικη.
Οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν και τρελα και με μαθηματικα, φυσικη, οποτε ψαχνουν μια σχολη που τα συνδυαζει ολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδη να μην πηγαινει καποιος στην σχολη του αντικειμενου του αλλα να πηγαινει με βαση τα μορια του σε αλλες σχολες που εχουν 1-2 χρονια απο τα 5 το αντικειμενο του. seee :D Εξυπνο...

Ειναι σα μου λες, οτι καποιος θελει με χιλια Οδοντιατρικη, αλλα για να μην 'πανε χαμενα τα μορια του' και να ειναι και μουρατος, παει Ιατρικη.

Δες ξανά το πρόγραμμα σπουδών των ΗΜΜΥ, έχουν αρκετή πληροφορική. Ιδιαίτερα στο Μετσόβιο ένας καλός βαθμός πτυχίου σχεδόν σου εξασφαλίζει υποτροφία για τα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου,οι καθηγητες κορυφαιοι οπως και το επίπεδο. Τα παραδείγματα πάρα πολλά για να αγνοηθούν.Αύριο που λέει ο Βικάμ για το πρώτο στο ΕΚΠΑ είναι πάρα πολύ σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Δες ξανά το πρόγραμμα σπουδών των ΗΜΜΥ, έχουν αρκετή πληροφορική. Ιδιαίτερα στο Μετσόβιο ένας καλός βαθμός πτυχίου σχεδόν σου εξασφαλίζει υποτροφία για τα καλύτερα πανεπιστήμια του κόσμου,οι καθηγητες κορυφαιοι οπως και το επίπεδο. Τα παραδείγματα πάρα πολλά για να αγνοηθούν.Αύριο που λέει ο Βικάμ για το πρώτο στο ΕΚΠΑ είναι πάρα πολύ σωστό.
Δες τον κάτω
|
|
\/
Δηλαδη να μην πηγαινει καποιος στην σχολη του αντικειμενου του αλλα να πηγαινει με βαση τα μορια του σε αλλες σχολες που εχουν 1-2 χρονια απο τα 5 το αντικειμενο του. I seee :D Εξυπνο...

Ειναι σαν να μου λες, οτι καποιος θελει με χιλια Οδοντιατρικη, αλλα για να μην 'πανε χαμενα τα μορια του' και να ειναι και μουρατος, παει Ιατρικη.


Πάμε πάλι.Άλλο επίπεδο μαθητών,άλλο γνώσεις.Πέρνετε παραπάνω γνώσεις Μαθηματικών από έναν του Μαθηματικού;Παραπάνω γνώσεις Φυσικής από έναν Φυσικό;Παραπάνω γνώσεις Πληροφορικής από Πληροφορικό;

Όχι.

Όμως πέρνετε αρκετές από όλα τα παραπάνω ,γιατί είστε Μηχανικοί και χρειάζεστε να ξέρετε αρκετά από όλα,και όχι πάρα πολλά από κάτι συγκεκριμένο.ΝΙΩΣΤΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Eξάλλου το πακέτο μαθημάτων "φυσικομαθηματικών" προσφέρεται από το Τμήμα Εφαρμοσμένων Επιστημών (Department of Engineering Sciences) ή Γενικό Τμήμα του Πολυτεχνείου (τύπου ΣΕΜΦΕ αν μιλάμε για το ΕΜΠ). Κάθε Πολυτεχνείο έχει ένα Τμήμα Εφαρμοσμένων Επιστημών ή Γενικό Τμήμα που είναι αφιερωμένο στα λεγόμενα μαθηματικά και φυσική για μηχανικούς. Συνήθως προσφέρει μεταπτυχιακές και διδακτορικές σπουδές. Εξαίρεση αποτελεί το ΕΜΦΕ του ΕΜΠ που χορηγεί και προπτυχιακού επιπέδου πτυχίο. Bασικά δεν καταλαβαίνω πως σχετίζεται ένα Τμήμα Εφαρμοσμένων Επιστημών ή Γενικό Τμήμα Πολυτεχνικής Σχολής με ένα κλασικό Τμήμα Πληροφορικής, Μαθηματικών ή Φυσικής Σχολής Θετικών Επιστημών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δηλαδη να μην πηγαινει καποιος στην σχολη του αντικειμενου του αλλα να πηγαινει με βαση τα μορια του σε αλλες σχολες που εχουν 1-2 χρονια απο τα 5 το αντικειμενο του. I seee :D Εξυπνο...

Ειναι σαν να μου λες, οτι καποιος θελει με χιλια Οδοντιατρικη, αλλα για να μην 'πανε χαμενα τα μορια του' και να ειναι και μουρατος, παει Ιατρικη.

Δεν το λέω εγω . Η στατιστικη το λέει . Γιατι κανείς που πιάνει ημμυ ΕΜΠ δεν πηγαίνει σε σας ; Δεν ειναι τυχαίο !

Eξάλλου το πακέτο μαθημάτων "φυσικομαθηματικών" προσφέρεται από το Τμήμα Εφαρμοσμένων Επιστημών (Department of Engineering Sciences) ή Γενικό Τμήμα του Πολυτεχνείου (τύπου ΣΕΜΦΕ αν μιλάμε για το ΕΜΠ). Κάθε Πολυτεχνείο έχει ένα Τμήμα Εφαρμοσμένων Επιστημών ή Γενικό Τμήμα που είναι αφιερωμένο στα λεγόμενα μαθηματικά και φυσική για μηχανικούς. Συνήθως προσφέρει μεταπτυχιακές και διδακτορικές σπουδές. Εξαίρεση αποτελεί το ΕΜΦΕ του ΕΜΠ που χορηγεί και προπτυχιακού επιπέδου πτυχίο. Bασικά δεν καταλαβαίνω πως σχετίζεται ένα Τμήμα Εφαρμοσμένων Επιστημών ή Γενικό Τμήμα Πολυτεχνικής Σχολής με ένα κλασικό Τμήμα Πληροφορικής, Μαθηματικών ή Φυσικής Σχολής Θετικών Επιστημών.

Δεν ειναι εξεύρεση η Σεμφε . Όλα τα Πολυτεχνεία πια εχουν ανοίξει προγράμματα προπτυχιακων σπουδών στα εφαρμοσμένα μαθηματικα και φυσικη ! Το δικό μας προγράμμα ειναι εμπνευσμένο απο το Μόναχο και το εκολ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ισχύει πράγματι, πώς ο πρώτος της πληροφορικής του ΕΚΠΑ δεν έπιανε ΗΜΜΥ? Γιατί όταν έδινα εγώ η ΠΤ του ΕΚΠΑ είχε αρκετά υψηλή βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δεν το λέω εγω . Η στατιστικη το λέει . Γιατι κανείς που πιάνει ημμυ ΕΜΠ δεν πηγαίνει σε σας ; Δεν ειναι τυχαίο !

Όχι δεν είναι τυχαίο.
Την αιτία μας τη λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ισχύει πράγματι, πώς ο πρώτος της πληροφορικής του ΕΚΠΑ δεν έπιανε ΗΜΜΥ? Γιατί όταν έδινα εγώ η ΠΤ του ΕΚΠΑ είχε αρκετά υψηλή βάση.

Ναι ισχύει . Καθε χρονο !

Όχι δεν είναι τυχαίο.
Την αιτία μας τη λες;

Ιδιες προοπτικές εξέλιξης στην πληροφορικη και ταυτόχρονα ποκυ περισσότερες γνώσεις και ευκαιρίες σε άλλους τομείς , ποκυ καλύτερους καθηγητές και είτε σας αρέσει είτε οχι πανεπιστήμιο με περισσότερες διασυνδέσεις στο εξωτερικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top