Γενικές φοιτητικές απορίες

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και γω τόσα θα δώσω. Παρακολουθώ τα σοσ (σε όλα βοηθάει η παρακολούθηση) και τα άλλα τα διαβάζω από λίγο κάθε μερα μιας και είναι νωρίς. Δεν είναι και τόσο δύσκολο, ούτε είναι δύσκολη η σχολή σου. Μέσα σε 3 εξεταστικές μπορείς να ξεμπερδεύεις. Πάρε 8 μαθήματα και διάβασε τα καλά, αν δεις στην εξεταστική ότι σε παίρνει να διαβάσεις κανένα άλλο πρόσθεσε το και αυτό. Αν τα διαβάσεις καλά αυτά τα 8 δεν παίζει να περάσεις κάτω από 6. Εγώ σου λέω έδωσα 7 μαθήματα και πέρασα τα 5 και πήρα στα άλλα δυο μαθήματα από 4 και λογικά θα τα περάσω την επόμενη. Λίγη σοβαρότητα θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Και γω τόσα θα δώσω. Παρακολουθώ τα σοσ (σε όλα βοηθάει η παρακολούθηση) και τα άλλα τα διαβάζω από λίγο κάθε μερα μιας και είναι νωρίς. Δεν είναι και τόσο δύσκολο, ούτε είναι δύσκολη η σχολή σου. Μέσα σε 3 εξεταστικές μπορείς να ξεμπερδεύεις. Πάρε 8 μαθήματα και διάβασε τα καλά, αν δεις στην εξεταστική ότι σε παίρνει να διαβάσεις κανένα άλλο πρόσθεσε το και αυτό. Αν τα διαβάσεις καλά αυτά τα 8 δεν παίζει να περάσεις κάτω από 6. Εγώ σου λέω έδωσα 7 μαθήματα και πέρασα τα 5 και πήρα στα άλλα δυο μαθήματα από 4 και λογικά θα τα περάσω την επόμενη. Λίγη σοβαρότητα θέλει.

κατάλαβα. Απλώς εγώ θέλω να φτιάξω ένα πρόγραμμα εβδομάδων να ξέρω ότι την ταδε εβδομάδα θα κανω αυτό αυτό και αυτό. Γιατί αν δεν το κάνω αυτό θα πελαγώσω και θα ξεφύγω από το χρόνο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ε κάντο τώρα, μην λες απλά ότι θα το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ε κάντο τώρα, μην λες απλά ότι θα το κάνεις.

αυτό προσπαθώ απλά δεν ξέρω. είναι η πρώτη φορά που το κάνω και φοβάμαι μην κάνω ουτοπικό σχεδιάγραμμα :P ανασφάλειες μου :O:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Στείλε μου πμ, για τα μαθήματα της κατεύθυνσης και γενικά ό,τι χρωστάς, να δω αν μπορώ να σε βοηθήσω να φτιάξεις το πρόγραμμα. Γιατί πέρα από τη δυσκολία του μαθήματος, μεγάλο ρόλο παίζουν και οι καθηγητές που τα έχουν αναλάβει σ' αυτά τα εξάμηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erionaaa

Νεοφερμένος

Η erionaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γίνεται να ζητήσω να ξανακάνω αίτηση για πάσο λόγω κάποιου λάθους που εκανα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Τι, δεν είναι;



Μετά το χρονικό όριο τι; Θα σε αποκληρωσουν; Άλλο πάλι και τούτο..



Α ναι, γιατί αν ήταν 10 θα άλλαζαν πολλά...



Γιατί κορίτσι μου; Για την κατάσταση που εσύ ή ίδια δημιούργησες; Και τώρα το θυμήθηκες; Επειδή σου έτριξαν τα δόντια οι γονείς σου; Άμα δεν σου αρέσει αυτό που κάνεις, παράτα το το ρημάδι.



Ναι μωρέ, 4 χρόνια, τουλάχιστον, δεν έστρωσε κωλο τώρα θα τα περάσει όλα μαζί, αέρα και με την πρώτη.




Α ναι, αυτό είναι το πρόβλημα σε όλη αυτή τη κατάσταση. Κάθε προσπάθεια γιατί; Δικαιολογίες για τα αδικαιολογητα;



Όνειρο μου να φτάσω 5ο έτος και να χρωστάω τα μισά μαθήματα μου.

Νταξει εισαι φοιτηταρας, το καταλαβαμε. Να την διαπομπευσουμε που ειναι επι πτυχιω και χρωσταει 17 μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γίνεται να ζητήσω να ξανακάνω αίτηση για πάσο λόγω κάποιου λάθους που εκανα;

Θα επικοινωνήσεις με τη γραμματεία της σχολής σου και θα τους ζητήσεις να βάλουν την αίτησή σου σε κατάσταση "Χρειάζεται επεξεργασία από τον φοιτητή" ώστε να διορθώσεις το λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erionaaa

Νεοφερμένος

Η erionaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα επικοινωνήσεις με τη γραμματεία της σχολής σου και θα τους ζητήσεις να βάλουν την αίτησή σου σε κατάσταση "Χρειάζεται επεξεργασία από τον φοιτητή" ώστε να διορθώσεις το λάθος.
Ευχαριστώ πολυυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofi09

Νεοφερμένος

Η sofi09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα!Ξερετε αν γινεται να μην επιλεξω κανενα μαθημα επιλογης;;Πρωτοετης φυσικα,απειρη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ναι ξέρουμε, επίσης λέμε και το φλιτζάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είναι υποχρεωτικό επιλογής (ΥΕ) ή σκέτο επιλογής (Ε)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofi09

Νεοφερμένος

Η sofi09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φαινεται να ειναι σκετο επιλογης αλλα δεν μπορω να αποκλεισω και το ενδεχομενο να ειναι υποχρεωτικο..Η αληθεια ειναι οτι τα υποχρεωτικα ειναι 4 οποτε πρεπει να επιλεξω και καποιο επιλογης υποθετω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Φαινεται να ειναι σκετο επιλογης αλλα δεν μπορω να αποκλεισω και το ενδεχομενο να ειναι υποχρεωτικο..Η αληθεια ειναι οτι τα υποχρεωτικα ειναι 4 οποτε πρεπει να επιλεξω και καποιο επιλογης υποθετω.
Σε ποια σχολή είσαι κούκλα μου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Στο πρόγραμμα θα σου λέει πόσα επιλογής μπορείς να επιλέξεις, συνήθως ένα είναι για τους πρωτοετής, δεν γίνεται κανένα γιατί και με αυτά συμπληρώνεις τους εξαμηνίτικους αναγκαίους "πόντους" που πρέπει να έχεις, τουλάχιστον! Στην γραμματεία σου καλύτερα να ρωτήσεις γιατί κάθε σχολή είναι διαφορετική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Αυτό που πάει κάποιος να ρωτήσει κάτι σχετικό με το πρόγραμμα σπουδών σε ένα φόρουμ δίχως πρώτα να δει τον οδηγό σπουδών ή να ρωτήσει την γραμματεία που εγγυημένα θα έχει σίγουρη κι άμεση απάντηση ειλικρινά με ξεπερνάει. Και δε φτάνει αυτό, δεν δίνει καν αναλυτικές πληροφορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Αυτό που πάει κάποιος να ρωτήσει κάτι σχετικό με το πρόγραμμα σπουδών σε ένα φόρουμ δίχως πρώτα να δει τον οδηγό σπουδών ή να ρωτήσει την γραμματεία που εγγυημένα θα έχει σίγουρη κι άμεση απάντηση ειλικρινά με ξεπερνάει. Και δε φτάνει αυτό, δεν δίνει καν αναλυτικές πληροφορίες.

omg savage
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Έτυχε σήμερα να χάσω χαρτί από την τράπεζα για e-banking και είχε αφμ, αριθμό ταυτότητας. Τι μπορώ να κάνω? Μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα εάν κάποιος το βρεί?

Καλησπέρα, έχασα σήμερα ένα χαρτί της τράπεζας που έκανα για ebanking και πάνω στο χαρτί ανέφερε αφμ, αριθμό της ταυτότητας, κωδκό χρήστη. Τι να κάνω? Μπορεί να υπάρξει προβλήμα εάν κάποιος το βρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κωδικό χρήστη; Προφανώς. Εκτός αν τον έχεις αλλάξει. Συνήθως η τράπεζα σου δίνει έναν προσωρινό κωδικό χρήστη και εσύ μετά με το πρώτο log in τον αλλάζεις αναγκαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Εννώ τον userid και τονκωδικότον έβαλα εγώ. Λες να δημιουργηθεί πρόβλημα? Εαν κάποιος βρει το χαρτί? Τι να κάνω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top