Το Επίσημο "Βαρέθηκα" Τοπικ

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
από συζήτηση που είχα με τη Ριρίκα στο msn:
1ον βαρεθηκα να διαβαζω
2ον βαρεθηκα να αγχωνομαι
3ον βαρεθηκα να ξυπναω απο τις 7 παρα
4ον βαρεθηκα να ακουω τις παπαριες του καθενος πρωι πρωι
5ον βαρεθηκα να γελανε με την 1η μαλακια που θα πει καποιος
6ον βαρεθηκα τα 7λεπτα διαλλειματα
7ον βαρεθηκα να γραφω διαγωνισματα
8ον βαρεθηκα τα απροειδοποιητα
9ον Β-Α-Ρ-Ε-Θ-Η-Κ-Α

Πόσες φορές έχετε βαρεθεί πραγματικά τα πράγματα γύρω σας; Είτε αυτό είναι σχολείο, είτε αυτό είναι ζωή, εδώ λοιπόν ας μοιραστούμε τα "Βαρέθηκα" μας! Η δικη μου λιστα ειχε να κανει με το σχολείο!
PS: το θεμα δεν ειναι να φτιάξετε λίστα αλλά να μας πειτε τι βαρεθηκατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Αν κάνω τη δική μου λίστα με τα όσα έχω βαρεθεί γύρω , πέρα από το ότι θα βγει τεράστια η λίστα, θα με πάρει και πολύ χρόνο να τη γράψω και
βαριέμαι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αν κάνω τη δική μου λίστα με τα όσα έχω βαρεθεί γύρω , πέρα από το ότι θα βγει τεράστια η λίστα, θα με πάρει και πολύ χρόνο να τη γράψω και
βαριέμαι. :D

χαιρομαι που μπηκες στο κλιμα! αλλα το θεμα δεν ειναι να φτιάξετε λίστα αλλά να μας πειτε τι βαρεθηκατε:D πχ Βαρεθηκα να μιλαω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εχει απαντηση ηδη ο Ασιμος για εμενα....


Βαρέθηκα τη μίζερή μου φύση
κανένας πια δε λέει να ξεκουνήσει
κανένας πια δε λέει να ξεκουνήσει
αναμφιβόλως
δε με χωράει ο τόπος ρε παιδιά.

Βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια,

τα δάκρυα να κάνω μπιχλιμπίδια,
τα λόγια, μοναχά, μας απομείναν κι οι θεωρίες
στην πράξη μας χαλάνε οι θεσμοί.

Βαρέθηκα να λέω πως θα αλλάξει

το σύστημα μας έχει επιτάξει
απόκληρα απομείναμε πουλάκια
κυνηγημένα
με ξεπουπουλιασμένα τα φτερά

Απόκληρα απομείναμε πουλάκια

με ξεπουπουλιασμένα τα φτερά

Βαρέθηκα κι αυτό το μονοπάτι

ακόμα και σαν βρω κάνα κομμάτι
πώς είναι δυνατό να μαστουριάζεις
εξήγησέ μου
άμα σου περιφράξαν την καρδιά.

Για πες μου, πώς μπορείς και μαστουριάζεις

άμα σου περιφράξαν την καρδιά.

Συνέχεια μου έρχεσαι από πίσω

δεν έχω πια το σάλιο να σε φτύσω
πώς γίνεται στον ένα παλαβιάρη
εξήγησέ μου
κουτόχορτο χιλιάδες να βοσκάν.

Πώς γίνεται στον κάθε παλαβιάρη

κουτόχορτο χιλιάδες να βοσκάν
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εχει απαντηση ηδη ο Ασιμος για εμενα....


Βαρέθηκα τη μίζερή μου φύση
κανένας πια δε λέει να ξεκουνήσει
κανένας πια δε λέει να ξεκουνήσει
αναμφιβόλως
δε με χωράει ο τόπος ρε παιδιά.

Βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια,

τα δάκρυα να κάνω μπιχλιμπίδια,
τα λόγια, μοναχά, μας απομείναν κι οι θεωρίες
στην πράξη μας χαλάνε οι θεσμοί.

Βαρέθηκα να λέω πως θα αλλάξει

το σύστημα μας έχει επιτάξει
απόκληρα απομείναμε πουλάκια
κυνηγημένα
με ξεπουπουλιασμένα τα φτερά

Απόκληρα απομείναμε πουλάκια

με ξεπουπουλιασμένα τα φτερά

Βαρέθηκα κι αυτό το μονοπάτι

ακόμα και σαν βρω κάνα κομμάτι
πώς είναι δυνατό να μαστουριάζεις
εξήγησέ μου
άμα σου περιφράξαν την καρδιά.

Για πες μου, πώς μπορείς και μαστουριάζεις

άμα σου περιφράξαν την καρδιά.

Συνέχεια μου έρχεσαι από πίσω

δεν έχω πια το σάλιο να σε φτύσω
πώς γίνεται στον ένα παλαβιάρη
εξήγησέ μου
κουτόχορτο χιλιάδες να βοσκάν.

Πώς γίνεται στον κάθε παλαβιάρη

κουτόχορτο χιλιάδες να βοσκάν
.

περίμενα ότι καποιος θα το εβαζε αυτο:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
χαιρομαι που μπηκες στο κλιμα! αλλα το θεμα δεν ειναι να φτιάξετε λίστα αλλά να μας πειτε τι βαρεθηκατε:D πχ Βαρεθηκα να μιλαω;)
Για να πω τι βαρέθηκα , θα πρέπει να φτιάξω μια μεγάλη λίστα , οπότε maybe later. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Βαρέθηκα να βαριέμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
1)βαρεθηκα τους 17χρονους που μαρσαρουν με τα μηχανακια(χωρις κρανοι παρακαλω) στο χωριο και βαζουν σε κινδυνο τη δικια τους ζωη και των συγχωριανων
2)βαρεθηκα γενικα τους καγκουρες
3)βαρεθηκα τους ξερολες
4)βαρεθηκα να ακουω την αντιληψη οτι οταν καποιος βγαζει 18+ ειναι φυτο
5) βαρεθηκα ολα τα dance και τα hip hop κομματια μα πανω απο ολα τους ανθρωπους που ειναι ψωνια και τα ακουνε
6)βαρεθηκα να ακουω οτι εισαι <<in>> αμα ακους μονο τα παραπανω ειδη μουσικης
7)βαρεθηκα να μου υπενθυμιζουν οτι κανω συνεχως ορθογραφικα(και να τους απανταω οτι στο p/c κανω περισσοτερα απο οτι στο γραπτο λογο)
8)βαρεθηκα να ακουω για θανατους αυτο το καλοκαιρι
9)βαρεθηκα να λεω στους γονεις μου <<συγνωμη>>
10)βαρεθηκα να ακουω οτι διαφοροι φιλοι μου βαριονται το καλοκαιρι(ενω κατα τη διαρκεια της σχολικης χρονιας παρακαλουσανε να ερθει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Βαρέθηκα τους άμυαλους ανθρώπους όπως επίσης και τους πολύ έξυπνους ανθρώπους. (Αυτές οι δυο κατηγορίες δημιουργούν τα μεγαλύτερα προβλήματα στον κόσμο μας. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βαρέθηκα τις κυράτσες της γειτονιάς που όταν βλέπουν ένα κορίτσι με ένα αγόρι έξω, ακόμα και αν απλά περπατάνε δίπλα δίπλα, της κολλάνε το "τσουλάκι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
1)Βαρέθηκα την γκρίνια
2)Βαρέθηκα τους <<δήθεν>>
3)Βαρέθηκα τη ζέστη
4)Βαρέθηκα τις ειδήσεις της τηλεόρασης
5)Βαρέθηκα να κάνω δουλειές στο σπίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
πάρτε και αυτό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
+1 στο "Βαρέθηκα την γκρίνια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Βαρέθηκα τις κυράτσες της γειτονιάς που όταν βλέπουν ένα κορίτσι με ένα αγόρι έξω, ακόμα και αν απλά περπατάνε δίπλα δίπλα, της κολλάνε το "τσουλάκι"

+1 στο "Βαρέθηκα την γκρίνια".

+1 και στα δυο.

Βαρέθηκα το καλοκαιρι(φετος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
βαρεθηκα να περιμενω τις βασεις..μετα κατι θα βρω να βαριεμαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Provlima Megalo

Νεοφερμένος

Ο Provlima Megalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά, βαρέθηκα να βαριέμαι . Ονειρό μου είναι ν'αχω ένα όνειρο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
βαρεθηκα να περιμενω τις βασεις..μετα κατι θα βρω να βαριεμαι :P

[offtopic]ετσι όπως πανε σε βλέπω να βαριεσαι για αυτες πολυ ακομη:P[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Βαρέθηκα να βλέπω νέους ανθρώπους να βαριούνται την ζωή τους! *.*

Έλεος πια! :P
Τι βαρεθήκατε; Έχετε ακόμα μπροστά όλη την ζωή σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
βαρεθηκα να βαριεμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Βαρέθηκα την γκρίνια του bro για ό,τι κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top