Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,633 εγγεγραμμένα μέλη και 2,465,985 μηνύματα σε 78,264 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 395 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

internet_robber

Μαθητής Β' λυκείου

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O internet_robber έγραψε: στις 00:54, 29-11-08:

Επειδή είδα το Rescue me και τις 4 season που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα , τις οποίες προτείνω , ψάχνω για μια νέα σειρά ..
Προτείνετε σειρές , αν μπορείτε γράψτε και την υπόθεση .
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

::Forg0tt3n::

Φοιτητής

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 241 μηνύματα.

O ::Forg0tt3n:: έγραψε: στις 03:18, 29-11-08:

The Shield
Damages
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 03:28, 29-11-08:

The Big Bang Theory
Californication
House M.D.
Prison Break

Με σείρα προτίμησης .
Παράθεση

Wolly (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O Wolly έγραψε: στις 04:07, 29-11-08:

Lost,Prison Break, CSI:miami,CSI las vegas,CSI NY,24,Las Vegas.
Παράθεση

Wolfie

Φοιτητής

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 456 μηνύματα.

O Wolfie έγραψε: στις 06:27, 29-11-08:

Dexter http://en.wikipedia.org/wiki/Dexter_(TV_series)
Παράθεση

~kynthia (Κύνθια)

Φοιτητής

H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε: στις 10:46, 29-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dythor
The Big Bang Theory
Californication
House M.D.
Prison Break

Με σείρα προτίμησης .
Ακριβώς, μα ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια, και Heroes τελευταία - πολύ κατώτερη σε σενάριο, βλέπεται όμως ευχάριστα. :xixi:

ΥΓ: Θα μάθω Klingon, τελείωσε.
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Φοιτητής

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πάτρας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 14:29, 29-11-08:

Klingon Boggle!
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 19:24, 29-11-08:

csi miami!!!!!!!!!
Παράθεση

nicole (Νικολέττα)

Μαθητής Β' λυκείου

H Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H nicole έγραψε: στις 00:28, 30-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Wolly
Lost,Prison Break, CSI:miami,CSI las vegas,CSI NY,24,Las Vegas.

Μες το μυαλό μου είσαι!!!!!!
Παράθεση

ilianna

Φοιτητής

H ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H ilianna oleee έγραψε: στις 00:45, 30-11-08:

Dexter, Heroes, House M.D., Lost, Prison Break, One Tree Hill
Παράθεση

~kynthia (Κύνθια)

Φοιτητής

H Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H ~kynthia goodbye, Nerya. έγραψε: στις 02:33, 30-11-08:

Βρήκα τί δώρο θα σου κάνω για τα Χριστούγεννα, ΙΧΙΧΙΧΙΧ
Παράθεση

beautiful loser (----)

Φοιτητής

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

O beautiful loser έγραψε: στις 04:35, 30-11-08:

Dexter
Californication
Six Feet Under
Boondocks
Παράθεση

SCULLY

Μαθητής Β' λυκείου

H SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.

H SCULLY έγραψε: στις 10:30, 30-11-08:

LOST
Prison Break
House M.D
Παράθεση

~Λένα~

Μαθητής Α' λυκείου

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 16:27, 30-11-08:

λοστ και πρισον βλεπω εγω και τις συνιστω ανεπιφυλακτα!
Παράθεση

mariza100 (Κν)

Μαθητής Α' λυκείου

H Κν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H mariza100 έγραψε: στις 01:15, 18-01-09:

charmed
Παράθεση

who

Φοιτητής

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

O who έγραψε: στις 01:25, 18-01-09:

Το πρώτο το βαρέθηκα από την πρώτη κιόλας σεζόν (ε, με τόσες επαναλήψεις), το δεύτερο από το λίγο που το 'χω παρακολουθήσει, είναι απλά άθλιο, το τρίτο απλά ΚΟΡΥΦΑΙΟ.
Παράθεση

Uncle Ernie

Πτυχιούχος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 158 μηνύματα.

O Uncle Ernie έγραψε: στις 01:46, 18-01-09:

House M.D. που είπαν και οι περισσότεροι φυσικά.

Μετά, εμένα μου άρεσε πολύ η πρώτη season του Roswell, αλλά οι επόμενες δύο ήταν λιγάκι ότι να ναι. Επίσης πολύ καλό το Dead Like Me του Bryan Fuller και από τον ίδιο δημιουργό διαφορετικό αλλά επίσης καλό το Pushing Daisies που προβάλλεται ακόμη αν και έφαγε cancel από το ABC.

Από comedies, εξαιρετικό sitcom είναι το That 70's Show, ενώ και οι πρώτες σειρές του Scrubs είναι πολύ καλές. Στην αγγλική σκηνή, το καλύτερο sitcom που έχω δει είναι το Coupling. Πολύ γέλιο, humour γύρω από το σεξ, τρομεροί χαρακτήρες κλπ. Το αμερικάνικο και φυσικά το ελληνικό remake δε λέγανε και πολλά πράγματα.

Επίσης, αγγλική καταπληκτική σειρά είναι το Life on Mars. Αστυνομική μυστηρίου αλλά όπως ήταν οι αστυνομικές ταινίες των 70s. Αν σας αρέσει η βρεταννική κουλτούρα των 70s τότε θα λατρέψετε αυτή τη σειρά.

Μια άλλη βρετανική κωμωδία περσινή που μου άρεσε ήταν το How Not To Live Your Life, αλλά έμεινε στον αέρα (κλασσικά) και μάλλον δε θα βγει άλλο. Τέλος, αν θέλετε κωμωδία αντισυμβατική, μακριά από τα δεδομένα του friends(δηλαδή μπλέκουμε σε καταστάσεις αλλά στο βάθος είμαστε καλοί άνθρωποι πάντα και κάνουμε το σωστό), προτείνω το It's Always Sunny in Philadelphia που είναι ακριβώς το αντίθετο.
Παράθεση

maria_st8 (maria)

Φοιτητής

H maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H maria_st8 έγραψε: στις 14:22, 18-01-09:

friends(sorry,τους λατρευω),2 guys and a girl,er(επι george clooney κυριως),grey's anatomy..
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,718 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 19:49, 21-01-10:

φιλαρακια!!!!!!!!!!!κ csi καπως
Παράθεση

sylvia19

Φοιτητής

H sylvia19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.

H sylvia19 έγραψε: στις 20:25, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Uncle Ernie

Από comedies, εξαιρετικό sitcom είναι το That 70's Show, ενώ και οι πρώτες σειρές του Scrubs είναι πολύ καλές. Στην αγγλική σκηνή, το καλύτερο sitcom που έχω δει είναι το Coupling. Πολύ γέλιο, humour γύρω από το σεξ, τρομεροί χαρακτήρες κλπ. Το αμερικάνικο και φυσικά το ελληνικό remake δε λέγανε και πολλά πράγματα.

Επίσης, αγγλική καταπληκτική σειρά είναι το Life on Mars. Αστυνομική μυστηρίου αλλά όπως ήταν οι αστυνομικές ταινίες των 70s. Αν σας αρέσει η βρεταννική κουλτούρα των 70s τότε θα λατρέψετε αυτή τη σειρά.
ξερεις μηπως αν το καπλινγκ και το σεβεντιζ σοου προβαλλονται τωρα στην αγγλικη τηλεοραση?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες