Πρόγραμμα διαβάσματος για Πανελλήνιες

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα της ύλης της θεωρητικής κατεύθυνσης, που να με βοηθήσει να βάλω σε πρόγραμμα το διάβασμά μου και να τελειώσω έγκαιρα. Να μείνει και χρόνος για επαναλήψεις. Εννοείται ότι δεν υπάρχει δυνατότητα για φροντιστήριο. Μόνο με βοηθήματα. Για πείτε......:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonigp

Νεοφερμένος

Η leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το χρονοδιάγραμμα εξρτάται και από το βαθμό που θέλει κάποιος να βγάλει, αν έχει συνηθίσει να διαβάζει μόνος του, τις βάσεις που έχει αποκτήσει. Τί στόχο έχεις για τις εξετάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θέλω ΤΕΙ με 15.000 μόρια βάση (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) και έχω αποχή από το διάβασμα μια 10ετία. Ήμουν πολύ καλή μαθήτρια βέβαια, αλλά όπως και να το κάνεις ......έχουν περάσει πολλά χρονια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Θέλω ΤΕΙ με 15.000 μόρια βάση (μέχρι στιγμής τουλάχιστον) και έχω αποχή από το διάβασμα μια 10ετία. Ήμουν πολύ καλή μαθήτρια βέβαια, αλλά όπως και να το κάνεις ......έχουν περάσει πολλά χρονια:)
εγω πιστευω ανταρα οτι με ουσιαστικο αποφασιστικο και καλο διαβασμα εννοω να πεις τωρα θα διαβασω 2 ωρες και να διαβασεις οχι να κοιτας το βιβλιο που συμβαινει παντα στους περισσοτερους και να αναστεναζεις:Pπρολαβαινεις να χεις και διαλειμματα και το επιθυμητο αποτελεσματα και χρονο για επαναληψεις.Αλλωστε οπως λες δεν εχεις διαβασει για μια δεκαετια αλλα και τα βγαζεις περα και εχεις καλους βαθμους τουτ'εστιν εισαι τυπος που τα πιανει ευκολα για να χεις αυτα τα αποτελεματα keep walking κι εσυ σαν ολα τα παιδια της φετινης γαμα λυκειου κι ολα καλα θα μας πανε!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
εγω πιστευω ανταρα οτι με ουσιαστικο αποφασιστικο και καλο διαβασμα εννοω να πεις τωρα θα διαβασω 2 ωρες και να διαβασεις οχι να κοιτας το βιβλιο που συμβαινει παντα στους περισσοτερους και να αναστεναζεις:Pπρολαβαινεις να χεις και διαλειμματα και το επιθυμητο αποτελεσματα και χρονο για επαναληψεις.Αλλωστε οπως λες δεν εχεις διαβασει για μια δεκαετια αλλα και τα βγαζεις περα και εχεις καλους βαθμους τουτ'εστιν εισαι τυπος που τα πιανει ευκολα για να χεις αυτα τα αποτελεματα keep walking κι εσυ σαν ολα τα παιδια της φετινης γαμα λυκειου κι ολα καλα θα μας πανε!!:no1:
Συγνώμη εγώ φταίω. Δε διευκρίνησα ότι έχω τελειώσει το Λύκειο εδώ και πολλά πολλά χρόνια και τώρα εργάζομαι. Βέβαια και έξυπνη είμαι και γρήγορα τα πιάνω...:jumpy:
Άρα, μάλλον γίνεται αυτό που λες... Ευχαριστώ:thanks:
Με το χρονοδιάγραμμα τί γίνεται τελικά? Υπάρχει? Το έχει κανείς? Το θέλω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leonigp

Νεοφερμένος

Η leonigp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αφού πας για θεωρητική και έχεις να διαβάσεις χρόνια, καλή ιδέα είναι να ξεκινήσεις με τα λατινικά (και β΄για γραμματοσυντακτικά και γ΄ λυκείου), καθώς δεν έχουν αλλάξει και κάποια αλλαγή στην ύλη δε θα κάνει πρόβλημα. Επίσης, θα ήταν απαραίτητο να ξεσκονίσεις τα αρχαία σου στα γραμματικοσυντακτικά και για εξάσκηση χρησιμοποίησε τα κείμενα του γνωστού για να εξοικειωθείς. Θα κάτσω να το σκεφτώ για να ρποτείνω γυγκεκριμένα βοηθήματα, αν το επιτρέπει η σελίδα και δεν το θεωρεί διαφήμιση.
Αν από Σεπτέμβρη που θα έχει βγει η ύλη είσαι σε καλό δρόμο σε αρχαία και λατινικά, που θέλουν χτίσιμο, θα τα βολέψεις με τα άλλα δύο της κατεύθυνσης, ιστορία (μικρή ύλη) και λογοτεχνία.
Για την έκθεση, πρέπει να εξοικειωθείς με το νέο στιλ. Μια καλή πρώτη ιδέα είναι να βρεις παλιά θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις φροντιστηρίων. Να ξέρεις ότι τώρα δίνουν περίληψη, ερωτήσεις πάνω στο κείμενο και έκθεση συγκεκριμένου κειμενικού είδους (π.χ. γράμμα ή ομιλία). Η θεωρία των βιβλίων είναι απαραίτητη. Είναι ένα μάθημα όπου πιστεύω θα σε βοηθήσουν οι πλουσιότερες εμπειρίες σου σε σχέση με τους περισσότερους υποψήφιους, αλλά θα χρειαστείς αρκετή εξάσκηση.
Σε συμβουλεύω να δεις ποιο μάθημα γενικής παιδείας θα διαλέξεις (οι περισσότεροι διαλέγουν βιολογία).

Το πλάνο είναι για τονε επόμενο Ιούνη, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Συγνώμη εγώ φταίω. Δε διευκρίνησα ότι έχω τελειώσει το Λύκειο εδώ και πολλά πολλά χρόνια και τώρα εργάζομαι. Βέβαια και έξυπνη είμαι και γρήγορα τα πιάνω...:jumpy:
Άρα, μάλλον γίνεται αυτό που λες... Ευχαριστώ:thanks:
Με το χρονοδιάγραμμα τί γίνεται τελικά? Υπάρχει? Το έχει κανείς? Το θέλω!!!!!
εχεις τελειωσει και τωρα θες να δωσεις πανελληνιες λες?βοηθα με λιγο να καταλαβω!!καλοκαιριασε και χαζεψα λοολ:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

history

Νεοφερμένος

Ο history αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά πήρες μία δύσκολη απόφαση. Το λέω αυτό, γιατί έχοντας μία ηλικία, από όσο μπορώ να υπολογίσω, γύρω στα 28, είναι πολύ πιθανό να έχεις επαγγελματικές υποχρεώσεις, αλλά και οικογενειακές. Επομένως, λιγότερο διαθέσιμο χρόνο σε μία κατεύθυνση που βασίζεται στη μελέτη, σε πολύωρη μελέτη. Από εκεί και πέρα, δεν μας έχεις ξεκαθαρίσει τη σχέση σου με τα μαθήματα της θεωρητικής, ήσουν τριτοδεσμίτισσα, έχεις κάποιο άλλο πτυχίο θεωρητικής σχολής. Πρώτα απ' όλα, πρέπει να μάθεις τις απαιτήσεις του νέου εξεταστικού συστήματος, τη δομή των θεμάτων των εξετάσεων σε κάθε μάθημα. Όσο για το σχόλιο περί των λατινικών, που είναι το μόνο μάθημα που έχει παραμείνει ίδιο σε σχέση με το σύστημα των δεσμών, θα καταθέσω τη δική μου άποψη. Έχοντας πάρει πτυχίο φιλοσοφικής και μην έχοντας ασχοληθεί ποτέ με τα λατινικά φέτος που χρειάστηκε να κάνω ιδιαίτερα, μου πήρε πολύ χρόνο για να έρθω στο επιθυμητό στάδιο. Εξίσου απαιτητικό, για να μην πω περισσότερο απαιτητικό, θα είναι και για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί 10 χρόνια. Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω, αλλά σου παρουσιάζω τα πράγματα ως έχουν. Α, και για να μην πεις ότι ο καθένας σχολιάζει χωρίς να σου δίνει απαντήσεις στα ερωτήματά σου, υπολόγισε ότι στα περισσότερα μαθήματα οι υποψήφιοι που κάνουν και θερινή προετοιμασία ολοκληρώνουν την ύλη τέλη φεβρουαρίου με αρχές μαρτίου. Μια άλλη παράμετρος στην οποία θα πρέπει να δώσεις μεγάλη σημασία είναι τα διαγωνίσματα. Πρέπει να συνηθίσεις να γράφεις διαγωνίσματα. Είναι απαραίτητο. Δεν μπορείς να προετοιμάζεσαι σε ένα μάθημα πανελλαδικών και να πας να δώσεις γραπτό για πρώτη φορά στις πανελλαδικές. Και κάτι τελευταίο η θεωρητική κατεύθυνση όσο και γρήγορα να τα πιάνει κανείς θέλει πολύωρο και συστηματικό διάβασμα. Αν ήταν μαθηματικά, θα το συζητούσαμε. Εδώ έχουμε να κάνουμε στα αρχαία με φιλοσοφικά έργα που ακόμη και αν πιάσεις το νόημα ως μεγαλύτερη και εμπειρότερη, έχει κάτι μεταφράσεις τρελές, στα λατινικά είναι η αποθέωση της λεπτομέρειας, στην ιστορία (το μάθημά μου) χρειάζεται όσο το πιο δυνατόν πιστή εκμάθηση του βιβλίου(δυστυχώς), η έκθεση μπορεί να ακούγεται-φαίνεται εύκολο μάθημα, αλλά έχει μία ευρεία θεματολογία, αλλά προϋποθέτει και την εκμάθηση της τεχνικής της έκθεσης, η δε λογοτεχνία είναι το πιο ¨φλου¨ μάθημα κυρίως σε επίπεδο βαθμολόγησης. Δεν αναφέρω το έκτο τη βιολογία, γιατί είναι σαφώς το ευκολότερο των υπολοίπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Φαίνεται ότι είναι πιό δύσκολο από ότι νόμιζα. Είπα να ικανοποιήσω μια φιλοδοξία μου, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο. Γιατί όπως φαίνεται, μιλάμε για πολύ κόπο. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μην τον ακούς, μάλλον ιδιοκτήτης φροντιστηρίου είναι ή κάνει ιδιαίτερα.. αν επικρατήσει η άποψη "είναι εύκολα" θα χάσει πελατεία.. δεν είναι και πολύ δύσκολο να βγάλεις 15.000 μόρια στη θεωρητική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οντως δεν ειναι και τοσο δυσκολος στοχος τα 15.000 μορια. Το μονο που ισως σε δυσκολεψει ειναι η γραμματικη/συντακτικο στα αρχαια και στα λατινικα, αλλα αν ησουν καλη μαθητρια και αν πηγαινες 3η δεσμη με το παλιο συστημα δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα. Με ενα 13-14 εισαι καλυμμενη σ' αυτα τα δυο μαθηματα. Επισης στη Βιολογια γενικης ειναι πολυ ευκολο να γραψεις πανω απο 18, πραγμα που θα σου ανεβασει τα μορια. Βεβαια εγω πηγαινα θετικη και δεν ξερω ακριβως τι "παιζει" στη θεωρητικη, αλλα πιστευω οτι αν ξεκινησεις απο Σεπτεμβρη και διαβαζεις λιγο-λιγο, θα τελειωσεις τελη Μαρτιου-αρχες Απριλιου και θα κανεις επαναληψεις.
Φαντασου οτι η μητερα μου που τελειωσε το Λυκειο το 1989, ειναι 36 χρονων με 2 παιδια και εχει μια δουλεια με κυκλικο ωραριο, σκεφτεται να δωσει πανελληνιες και μαλιστα απο τη θετικη κατευθυνση με στοχο καποιο παραιατρικο ΤΕΙ. Εχει τελειωσει διετη σχολη νοσηλευτικης και δεν ειναι ικανοποιημενη απο αυτα που της εξασφαλιζει το πτυχιο της. Γι' αυτο σου λεω οτι με θεληση και προσπαθεια ολα γινονται. Δυσκολο θα ηταν αν ηθελες να μπεις νομικη π.χ.
Για το χρονοδιαγραμμα δεν μπορω να σε βοηθησω καθως ειμαι της θετικης κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Μου δώσατε πάλι κουράγιο...:no1: Άντε να δούμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

history

Νεοφερμένος

Ο history αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν είναι εύκολο σε μία απόφοιτο 10 ετών, που έχει παρατήσει τα μαθήματα και τη καλώς εννοούμενη μαθητική νοοτροπία (ότι πάω σχολείο, διαβάζω και συντηρούμαι από τους γονείς μου) να συγκεντρώσει 15.000 μόρια, τα οποία σε ενδεχόμενη άνοδο των βάσεων μπορεί να μην είναι ούτε αυτά αρκετά, τότε - κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου-, γιατί ήταν δύσκολο πριν μία 10ετία το συγκεκριμένο άτομο-που τα πιάνει και εύκολα-και με το σύστημα των δεσμών που σου επέτρεπε να κατοχυρώσεις και κανένα μαθηματάκι και να περάσεις με τη δεύτερη ή την τρίτη χρονιά δεν κατάφερε να περάσει εκεί που ήθελε;
Α, και για τους καχύποπτους, ούτε είμαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου ούτε ψαρεύω μαθητές με κανένα τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Αν είναι εύκολο σε μία απόφοιτο 10 ετών, που έχει παρατήσει τα μαθήματα και τη καλώς εννοούμενη μαθητική νοοτροπία (ότι πάω σχολείο, διαβάζω και συντηρούμαι από τους γονείς μου) να συγκεντρώσει 15.000 μόρια, τα οποία σε ενδεχόμενη άνοδο των βάσεων μπορεί να μην είναι ούτε αυτά αρκετά, τότε - κάνοντας το δικηγόρο του διαβόλου-, γιατί ήταν δύσκολο πριν μία 10ετία το συγκεκριμένο άτομο-που τα πιάνει και εύκολα-και με το σύστημα των δεσμών που σου επέτρεπε να κατοχυρώσεις και κανένα μαθηματάκι και να περάσεις με τη δεύτερη ή την τρίτη χρονιά δεν κατάφερε να περάσει εκεί που ήθελε;
Α, και για τους καχύποπτους, ούτε είμαι ιδιοκτήτης φροντιστηρίου ούτε ψαρεύω μαθητές με κανένα τρόπο...
Την ιστορία της ζωής μου θέλεις να σου πω? Δεν έχει σημασία πια, έχουν περάσει τόσα χρόνια...Και δεν είναι και το θέμα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annitachron

Νεοφερμένος

Η annitachron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
είμαστε στην ίδια μοίρα μπορώ να πώ ότι εγώ είμαι και σε χειρότερη, απόφοιτος 1991, με τρία παιδιά και εργαζόμενη.
Ωστόσο θεωρώ ότι ποτέ δεν είναι αργά για μάθηση και ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε
Συμφωνώ ότι εμείς θα πρέπει να το παλέψουμε πολύ!!
Ελπίζω να μην εγκατέλειψες την ιδέα, τώρα έχεις και συμπαράσταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos25203

Νεοφερμένος

Ο aggelos25203 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
3 παιδια?χεχε εισαι προοδευτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkis1983

Νεοφερμένος

Ο alkis1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Κι εγω θα ξαναδωσω και ειμαι 25 χρ...εδωσα πανελλαδικες τον ιουνη μα λογω προβληματων υγειας εγραψα τα 4 απο τα 6 πιανοντας ομως το μ.ο. και επιλεγοντας συνειδητα να μην δηλωσω μηχανογραφικο και να μην πιασω μια σχολη που δεν ηταν στα ζητουμενα μου...πιστευω πως μπορεις να τα καταφερεις πολυ καλα μα και οσοι εχουν πεισμα ειτε εχουν αποφοιτησει το 1991 ειτε το 2007...και σε οτι εχει σχεση με τα σχολια ορισμενων μην δινεις σημασια...πιστεψε στον εαυτο σου και ολα θα πανε καλα...η βιολογια ειναι πανευκολο μαθημα και η ιστορια κατευθυνσης εξισου(τουλαχιστον για μενα...)-μπορει να πιασεις ανετα πανω απο 15,η εκθεση ειναι μαθημα στο οποιο ολα ανατρεπονται,στα αρχαια αν διαβασεις τα σχολια,τις μεταφρασεις και τις εισαγωγες πιανεις ανετα ενα ταπεινο αλλα τιμιο 12αρακι ενω και στα λατινικα αν διαβασεις και εκει τις μεταφρασεις και γραψεις καποια απο τις ασκησεις μπορεις να πιασεις την βαση...οκ στη λογοτεχνια χρειαζεται περισσοτερη σημασια μα δεν σε φοβαμαι αν ησουν καλη μαθητρια...ξαναπροσπαθησε και με πιστη θα τα καταφερεις...και κατι τελευταιο παιδια...οταν μας ρωτουν μια συγκεκριμενη ερωτηση ας απανταμε σε αυτην και οχι να κανουμε κουτσομπολια η σεναρια....δεν ειναι ευγενικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ενταξει δεν ειναι και τοοοσο δυσκολο να βγαλεις 15.000 μορια αλλα και αυτο δεν ειναι απολυτο γιατι ειναι αναλογως τα θεμτα που θα πεσουν.
το θεμα ειναι εσυ να προετοιμαστεις σωστα και να εισαι ενταξει με τον εαυτο σου οταν τελειωσει ολο αυτο.
στην ουσια δεν ειναι τιποτα ..απλως διαβασμα.εγω φετος εδωσα πανελληνιες και το μονο που εκανα ειναι να διαβαζω οσο μπορουσα περισσοτερο εβγαλα 17.000 μορια και ειμαι μια χαρα. ποτε μου ομως δεν ειχα πει θελω να βγαλω τοσα μορια.
μην βαζεις στο μυαλο σου ποσα μορια θες γιατι θα βγαλεις λιγοτερα..το μονο που πρεπει να βαλεις στο μυαλο σου ειναι οτι θελω να περασω στην ταδε σχολη και θα κανω ο,τι το δυνατον καλυτερο μπορω!!!!
μην αγχεσαι θα τα καταφερεις!οσο για το ποτε πρεπει να εχεις βγαλει την υλη..ε πανω κατω τελος φλεβαρη το αργοτερο..οχι τιποτα αλλο για να κανεις και επαναληψΕΙς πολλες..βεβαια αυτο εξαρταται και απο το προγραμμα τοσο το δικο σου οσο και του καθηγητη σου!
ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑΑΑΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rainbow.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rainbow. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
καλησπέρα! υπάρχει κάποιος που να έχει δώσει πανελλήνιες ή να γνωριζει να μου πει ένα καλό και αποδοτικό πρόγραμμα διαβάσματος για θεωρητική κατεύθυνση;; ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
νομίζω ότι αυτό θα το φτιάξεις μόνη σου βλέποντας και κάνοντας από Σεπτέμβρη :worry:
Ωστόσο ένα έχω να σου πω.
ΜΗΝ αφήσεις κενά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top