Ιστορίας και Εθνολογίας Θράκης (Κομοτηνή)

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά...Ήθελα να δω αν έχει περάσει κάποιος σίγουρα στο Ιστορικό της Κομοτηνής ή αν λογικά (σύμφωνα με τις προτεινόμενες βάσεις) έχει περάσει στη σχολή αυτή... Υπάρχει κανείς;;; :hmm:


Υ.Γ Επίσης υπάρχει κανείς που να σπουδάζει ήδη στη σχολή αυτή;Αν ναι ας μου πει αν είναι καλή η σχολή και αν ο/η ίδιος/ίδια είναι ευχαριστημένος/η...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefteris278

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Δέν σπουδάζω σε αυτή τη σχολή, αλλα ξέρω λίγα πράγματα για την οργάνωση του ιστορικού στη Κομότα. αν θές να σου πώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ναι θα θελα πολύ!!στείλε μου προσωπικό μήνυμα αν μπορείς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
γεια σου!ειμαι νεα στο φορουμ αλλα ετυχε να δω το θεμα σου.εγω σπουδασα σε αυτη τη σχολη και εχω τελειωσει εδω κ κατι χρονακια!ειναι καλη σχολη,λιιιγο ανοργανωτη καποιες φορες,οι καθηγητες μερικοι ειναι ολα τα λεφτα, αλλα εχει τους παραξενους που σε κοβουν στα καλα καθουμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Και πώς είναι η σχολή;;; καλή;εύκολη;ευχάριστη; περίγραψε την μου αν μπορείς με κάποια επίθετα...:P Υπάρχει καθόλου επαγγελματική αποκατάσταση;Βασικά φιλόλογος βγαίνεις έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Και πώς είναι η σχολή;;; καλή;εύκολη;ευχάριστη; περίγραψε την μου αν μπορείς με κάποια επίθετα...:P Υπάρχει καθόλου επαγγελματική αποκατάσταση;Βασικά φιλόλογος βγαίνεις έτσι;

φιλολογος βγαινεις ναι..τωρα για δουλεια...ε καταλαβαινεις!!οπως κ ολα πλεον δυσκολα αλλα μπορεις να κοιταξεις για ιδιαιτερα...εχει διαβασμα η σχολη,δεν την λες κ ευκολη,ειδικα καποιοι καθηγητες οπως πχ παπαζογλου (να με θυμηθεις) ειναι αρκετα ζορικος.κατα τα αλλα εχει λιγη παρακολουθηση,μονο σε αυτους που εξεταζουν απο σημειωσεις τους και ολα τα αλλα τα διαβαζεις τους μηνες τις εξεταστικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
θα σε θυμηθώ και θα σου πω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tourtitsa

Νεοφερμένος

Η tourtitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά...Ήθελα να δω αν έχει περάσει κάποιος σίγουρα στο Ιστορικό της Κομοτηνής ή αν λογικά (σύμφωνα με τις προτεινόμενες βάσεις) έχει περάσει στη σχολή αυτή... Υπάρχει κανείς;;; :hmm:


Υ.Γ Επίσης υπάρχει κανείς που να σπουδάζει ήδη στη σχολή αυτή;Αν ναι ας μου πει αν είναι καλή η σχολή και αν ο/η ίδιος/ίδια είναι ευχαριστημένος/η...

hey ! θα ειμαστε συμφοιτητες δηλαδη? :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
τελικά όχι... πέρασα στη φιλολογία κομοτηνής :D αλλά λογικά θα σε πετύχω εκεί !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Απ' ότι βλέπω στον Οδηγό Σπουδών του τμήματος Φιλολογικά μαθήματα (Αρχαία - Νέα ελληνική και Λατινική φιλολογία) ως υποχρεωτικά δεν υπάρχουν; Δηλαδή είναι μόνο επιλεγόμενα και άρα δεν βγαίνεις φιλόλογος από εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosMantz

Νεοφερμένος

Ο NikosMantz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ειμαι μαθητης γ λυκειου τεχνολογικης κατ, και θα δωσω ιστορια γενικης... στοχος μου ειναι το τμημα ιστοριας και εθνολογιας (ξερω σε μερικους μπορει να φανει παραλογο)... ειδα ομως πως σε αυτο το τμημα τα αρχαια - λατινικα δεν ειναι υποχρεωτικα μαθηματα... λετε να αντιμετωπισω προβλημα;
οποιος μπορει παρακαλω να βοηθησει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosMantz

Νεοφερμένος

Ο NikosMantz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κανεις;;; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αφου δεν θα δωσεις αρχαια-λατινικα λογω κατ., γιατι σκας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Δε θα αντιμετωπίσεις τεράστιο πρόβλημα, αλλά σίγουρα θα έχεις κάποιο μικρό πρόβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosMantz

Νεοφερμένος

Ο NikosMantz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
απλα εχω καποιες αμφιβολιες μιας και ειναι ενα καθαρα θεωρητικο τμημα και απο τεχνολογικη δεν εχω καμια επαφη με αρχαια και λατινικα οποτε φοβαμαι μηπως υπαρξει μεγαλο προβλημα, οπως πχ αν πηγαινα φιλολογια π εκει σιγουρα το προβλημα ειναι μεγαλο...
την ιστορια την λατρευω και θα ηθελα να ασχοληθω μαζι της αλλα δεν θα μπορουσα να πω και το ιδιο με τα αλλα φιλολογικα μαθηματα, γιαυτο και επελεξα τεχνολογικη - ιστορια γενικης (με απωλεια μοριων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Το έχω ρωτήσει και εγώ αυτό σε κάποιο ποστ, αν και δεν ενδιαφέρομαι για το εν λόγω τμήμα. Ναι, απ' όσο φαίνεται τα προαναφερθέντα φιλολογικά μαθήματα δεν είναι υποχρεωτικά. Βέβαια, όλο και κάποιος πιο "ειδικός" θα ξέρει κάτι παραπάνω! Καλή τύχη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Και τι να κάνεις τα πολλά αρχαία;Πάρε εκεί δύο-τρία επιλογής άν σε ενδιαφέρει να διδάξεις.Πάντως περίεργο να μην έχει υποχρεωτικά μαθήματα μιας και όλα τα ιστορικά τμήματα έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deina

Νεοφερμένος

Η deina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Σαν ειδική ( πήρα πτυχίο πρόσφατα) σου απαντώ ότι εδώ και 2 χρόνια που άλλαξε ο οδηγός σπουδών
δεν υπάρχουν υποχρεωτικά ούτε Αρχαία ούτε Λατινικά,οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.
Θα βαρεθείς να διαβάζεις Ιστορία πάντως
Γιατί σου φάνηκε ενδιαφέρον το τμήμα ?
Ρώτησε ότι θέλεις πάντως αν έχεις και άλλες απορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο τμήμα έχει μαθήματα με υποχρεωτική παρακολούθηση (απουσίες, σεμινάρια, πτυχιακή κ.α.);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosMantz

Νεοφερμένος

Ο NikosMantz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σαν ειδική ( πήρα πτυχίο πρόσφατα) σου απαντώ ότι εδώ και 2 χρόνια που άλλαξε ο οδηγός σπουδών
δεν υπάρχουν υποχρεωτικά ούτε Αρχαία ούτε Λατινικά,οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.
Θα βαρεθείς να διαβάζεις Ιστορία πάντως
Γιατί σου φάνηκε ενδιαφέρον το τμήμα ?
Ρώτησε ότι θέλεις πάντως αν έχεις και άλλες απορίες
η αληθεια ειναι πως εμενα μου αρεσει παρα πολυ η ιστορια και με αυτην θα ηθελα να ασχοληθω στο μελλον, δυστυχως ομως με τα αρχαια δεν τα πηγαινα τοσο καλα οποτε επελεξα τεχνολογικη. ετσι, ο μονος τροπος για να σπουδασω ιστορια χωρις να πρεπει να αντιμετωπισω στο πανεπιστημιο αρχαια και λατινικα ειναι αυτο το τμημα, αποτι βλεπω ολα τα αλλα ιστορικα τμηματα εχουν υποχρεωτικα αρχαια και λατινικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top