ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

rusty

Νεοφερμένος

Ο rusty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Σκεφτομαι να γραφτώ σε εσπερινό ΕΠΑΛ και θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις.

Έχω τελειώσει Β Κύκλο ΤΕΕ Πληροφορικής και θα ήθελα να πάω εσπερινό ΕΠΑΛ πάλι στην Πληροφορική για να δώσω πανελλήνιες σε κάποιο για ΑΕΙ του 1ου επιστημονικού πεδίου. Γίνεται γενικά να γραφτώ;

Και αν γίνεται τελικά η εγγραφή μπορώ να δώσω Πανελλήνιες σε όλες τις σχολές ΑΕΙ του 1ου Επιστημονικού πεδίου;

Συγνώμη αν σας κούρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ναι αλλά θα πρέπει να ξεκινήσεις από την β επάλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rusty

Νεοφερμένος

Ο rusty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μαριε ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις όμως και τους συντελεστές των μαθημάτων εκτος της Νεοελληνικής Γλώσσας και της Ιστορίας που είναι 0.9 και 0.4 αντίστοιχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Μαριε ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις όμως και τους συντελεστές των μαθημάτων εκτος της Νεοελληνικής Γλώσσας και της Ιστορίας που είναι 0.9 και 0.4 αντίστοιχα;

Εχω φτιάξει ένα υπόμνημα και νομίζω λέει αυτό που ρωτας...Για δές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianna_v.

Νεοφερμένος

Η marianna_v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, είμαι απόφοιτη Γενικού λυκειου απο το 1999, και θελω να δώσω εισαγωγικές εξετάσεις για να περάσω σε ΤΕΙ (εργοθεραπεία). Μπορω να δώσω εξετάσεις απο ΕΠΑΛ?
Επίσης κοιταζα τις βάσεις εσαγωγής και είδα οτι το τμημα που με ενδιαφέρει απο ΕΠΑΛ εχει 1507 μόρια. Τι σημαίνει αυτό σαν βαθμός?

Σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Xωρίς να είμαι 100% σίγουρη, νομίζω ότι εφ' όσον είσαι απόφοιτος γενικού λυκείου δεν μπορείς να δώσεις από ΕΠΑΛ.
Αυτό το λέω γιατί ήθελα να δώσω και γω μέσω ΕΠΑΛ, και από ένα φροντιστήριο μου είπαν ότι δεν γίνεται.:(
Ξαναρώτα όμως καλού κακού.
Και πες και μας.

Για τις βάσεις τους είναι κάτι που και γω θα ήθελα να το μάθω.

Δες και με το νυχτερινό σχολείο τι παίζει. Αν και αφού υπάρχει το απολυτήριο, σημαίνει ότι έχεις τελειώσει με το θέμα Λύκειο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianna_v.

Νεοφερμένος

Η marianna_v. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
προσπαθω απο το πρωι να βγάλω μια άκρη μέσω υπουργείου και εχω πάρει ως τωρα μια αρνητικη αλλά και μια θετική απάντηση.
Το σίγουρο είναι οτι σαν απόφοιτη των δεσμών, δεν μετράνε τα προφορικά και ισχυεί μόνο οτι θα γράψω.
Το πρόβλημα μου είναι οτι εχω ξεκινησει να διαβάζω αρχαια για να δώσω απο Γενικό Λύκειο αλλά αν όντως μπορω να μπω απο ΕΠΑΛ, κρίμα το διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo_17

Νεοφερμένος

Ο theo_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι γίνεται, και οι σχολές είναι η εξής:

-ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ


ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
(ΡΕΘΥΜΝΟ)

-ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ

ΟΡΓΑΝΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
(ΛΗΞΟΥΡΙ)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ναι γίνεται, και οι σχολές είναι η εξής:

-ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ


ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
(ΡΕΘΥΜΝΟ)


-ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ

ΟΡΓΑΝΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ (ΛΗΞΟΥΡΙ)

τα οποια βεβαια ειναι τει και οχι αει.. .
ναι στανταρ περνας σε αυτες τις σχολες αλλα δεν μπορεις να περασεις στις πανεπιστημιακες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι γίνεται, και οι σχολές είναι η εξής:

-ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ


ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
(ΡΕΘΥΜΝΟ)

-ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ

ΟΡΓΑΝΩΝ ΙΟΝΙΩΝ ΝΗΣΩΝ
(ΛΗΞΟΥΡΙ)



Απο ποια ειδικοτητα ομως..... Απο "Ηλεκτρονικη" μηπως?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδια ξαναδείνω! Και μου παν οτι η δηλωση για αποφοιτους ξεκινησε χτες !! Μηπως ξερει κανεις τι θα χρειαστω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Αν είσαι Ομάδα Α τότε πήγενε στο σχολείο που φοιτούσες για να δεις πότε γίνεται η κατάθεση(3-16 είναι αλλα ρώτα πότε καταθέτει το σχολείο σου)Και θέλει και το αντίγραφο του απολυτηρίου σου επικυρωμένο!Αν είσαι Β τοτε....το εχασες το "τρένο"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Και εμεις πρεπει να δηλωσουμε τωρα μεχρι 16..........Τι να κανω????!!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Τίποτα καλέ!Εσύ πας σχολείο ακόμη!Μια μέρα θα σας πουν πότε θα τα καταθέσετε!Μην αγχόνεσαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikel0uko

Νεοφερμένος

Η mikela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Λάρισα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Απο ποια ειδικοτητα ομως..... Απο "Ηλεκτρονικη" μηπως?????

οχι απο εφαρμοσμενων τεχνων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι μας ενημερωσαν οτι εχουν ερθει και απο 3 μαρτιου εως 16 πρεπει να τα καταθεσουμε..!! Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω με ποια σειρα να βαλω τις σχολες και τα λοιπα.Ειμαι σε διλημα βρε αδερφε.pfffffffffff θα σκασω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva_the_fairy

Νεοφερμένος

Η eva_the_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας,
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση..
Από ΕΠΑΛ μπορώ να δώσω ταυτόχρονα και για ΑΕΙ και για ΤΕΙ;
Ή μόνο για ΑΕΙ ή ΤΕΙ; :redface::redface::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Γεια σας,
Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση..
Από ΕΠΑΛ μπορώ να δώσω ταυτόχρονα και για ΑΕΙ και για ΤΕΙ;
Ή μόνο για ΑΕΙ ή ΤΕΙ; :redface::redface::hmm:


Έυα γεια σου,μπορεις να δωσεις και για ΑΕΙ και για ΤΕΙ ταυτοχρονα δινοντας 6 μαθηματα οπως αυτα που δινουν στο Γεν.Λυκειο (με εξαιρεση τα 2 μαθηματα ειδικοτητας).
Αλλα μπορεις να δωσεις και μονο για ΤΕΙ δινοντας 4 μονο μαθηματα (Μαθηματικα Τεε,Εκθεση,2 ειδικοτητας) Υπαρχει ενα υπομνημα αν ψαξεις λιγο,θα βρεις ολες τις πληροφοριες που θες :D
Ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva_the_fairy

Νεοφερμένος

Η eva_the_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ααα ευχαριστώ πολύ Κώστα!! :):):):):):);););):D
Βοηθησες ποοολυ όχι λιγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Χαιρομαι..!!! Ψαξε ομως και του υπομνημα για περισσοτερες πληροφοριες... https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48139
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top