ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Πηγαινω δευτερα γυμνασιου και σκεφτομαι να μην συνεχισω στο γενικο λυκειο, γιατι δεν τα παω και τοσο καλα, και να παω στα ΕΠΑΛ. Μπορειτε να μου πειτε ποιες σχολες εχουν τα ΕΠΑΛ;

Τα ΕΠΑΛ χωρίζονται σε δύο κατηγορίες: Τα ΕΠΑΛ Ομάδας Α (ΕΠΑΛ Α) και τα ΕΠΑΛ Ομάδας Β (ΕΠΑΛ Β)

Όλοι οι μαθητές των ΕΠΑΛ (είτε Α είτε Β) εξετάζονται ενδοσχολικά σε όλα τα μαθήματα της Γ΄ Τάξης ΕΠΑΛ για να πάρουν το απολυτήριο ΕΠΑΛ και το επαγγελματικό τους δίπλωμα που είναι αντίστοιχο του τομέα που επέλεξαν στο ΕΠΑΛ.

Όσοι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι των ΕΠΑΛ Α και Β το επιλέξουν, έχουν την δυνατότητα να είναι υποψήφιοι για εισαγωγή σε σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Οι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι των ΕΠΑΛ Α και Β που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι εξετάζονται πανελλαδικώς σε εθνικό επίπεδο σε ορισμένα μαθήματα που καθορίζονται από το ΥΠΕΠΘ και υποβάλλουν στο αρμόδιο γραφείο-διεύθυνση της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης μηχανογραφικό δελτίο στο οποίο δηλώνουν ιεραρχημένες τις σχολές της προτίμησής τους. Οι πανελλήνιες εξετάσεις των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων των ΕΠΑΛ (και Α και Β) δεν είναι και απολυτήριες εξετάσεις όπως συμβαίνει στα ΓΕΛ, δηλαδή δεν λαμβάνονται υπόψη στην διαμόρφωση του βαθμού του απολυτηρίου ΕΠΑΛ.

Όσοι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι των ΕΠΑΛ Α επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για εισαγωγή σε σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, εξετάζονται πανελλαδικά σε 4 μαθήματα: Νεοελληνική γλώσσα, Μαθηματικά και 2 μαθήματα ειδικότητας. Οι υποψήφιοι αυτής της κατηγορίας έχουν δικαίωμα να δηλώσουν στο μηχανογραφικό τους μόνο ΤΕΙ και ισοδύναμες σχολές (π.χ. σχολές υπαξιωματικών, αστυφυλάκων, ΑΣΠΑΙΤΕ κλπ.). Οι σχολές που θα δηλώσουν στο μηχανογραφικό τους πρέπει να είναι αντίστοιχες του τομέα που επέλεξαν κατά την διάρκεια της φοίτησής τους στο ΕΠΑΛ.

Όσοι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι των ΕΠΑΛ Β επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για εισαγωγή σε σχολή ή τμήμα της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, εξετάζονται πανελλαδικά σε 6 ή 7 μαθήματα κατά περίπτωση: Νεοελληνική γλώσσα, Μάθημα γενικής παιδείας, Μαθηματικά ΙΙ, Φυσική ΙΙ και 2 μαθήματα ειδικότητας. Υπάρχει ακόμα το μάθημα επιλογής "Αρχές οικονομικής θεωρίας" κατά ΓΕΛ ή "Αρχές οικονομικής θεωρίας ΙΙ" κατά ΕΠΑΛ Β. Όσοι υποψήφιοι ΕΠΑΛ Β επιθυμούν να δηλώσουν σχολές του 5ου επιστημονικού πεδίου (οικονομίας-διοίκησης) είναι υποχρεωμένοι να εξεταστούν πανελλαδικά σε 7 μαθήματα, με επιπλέον έξεταστέο μάθημα το μάθημα επιλογής "Αρχές οικονομικής θεωρίας ΙΙ", και να επιλέξουν ως μάθημα γενικής παιδείας "Μαθηματικά και στοιχεία στατιστικής". Οι υποψήφιοι αυτής της κατηγορίας έχουν δικαίωμα να δηλώσουν στο μηχανογραφικό τους όλες τις σχολές τις τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ-ΤΕΙ και ισοδύναμες σχολές) όπως και οι υποψήφιοι ΓΕΛ.

Στα μαθήματα ειδικότητας, υποψήφιοι ΕΠΑΛ Α και ΕΠΑΛ Β εξετάζονται σε κοινά θέματα. Στα μαθήματα: Νεοελληνική γλώσσα, Μάθημα γενικής παιδείας, Μαθηματικά ΙΙ (ΕΠΑΛ Β)-Μαθηματικά κατεύθυνσης (ΓΕΛ), Φυσική ΙΙ (ΕΠΑΛ Β)-Φυσική κατεύθυνσης (ΓΕΛ), Αρχές Οικονομική θεωρίας ΙΙ (ΕΠΑΛ Β)-Αρχές Οικονομικής θεωρίας (ΓΕΛ), υποψήφιοι ΕΠΑΛ Β και ΓΕΛ εξετάζονται σε κοινά θέματα.

Ό,τι ισχύει για τους υποψηφίους ΓΕΛ όσον αφορά τον υπολογισμό του βαθμού πρόσβασης, των μορίων και τη συμπλήρωση του μηχανογραφικού ισχύουν ακριβώς τα ίδια και για υποψηφίους ΕΠΑΛ Β. Το μηχανογραφικό δελτίο είναι το ίδιο έντυπο για υποψηφίους ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Β, ενώ είναι διαφορετικό έντυπο για τους υποψηφίους ΕΠΑΛ Α. Οι εξετάσεις στα ειδικά μαθήματα γίνονται σε κοινά θέματα για υποψηφίους ΕΠΑΛ Α, ΕΠΑΛ Β και ΓΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Αν απλά θέλει να τελειώσει κάποιος το λύκειο, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να πάει ΕΠΑΛ Α ομάδα. Αν κάποιος θέλει να σπουδάσει, γνωρίζοντας τις αδυναμίες του και ότι δύσκολα θα επιβιώσει στο Ενιαίο, καλύτερα και πάλι στο ΕΠΑΛ Α Ομάδα, αλλά χρειάζεται και πάλι διάβασμα. Οι πιθανότητες του όμως για ένα καλό ΤΕΙ αυξάνονται κατακόρυφα. Αν πάλι θες απλά να ακολουθήσεις μια ειδικότητα όπως της κομμώτριας, δεν χρειάζεται καν λύκειο, αλλά όπως λένε τα παιδιά ΕΠΑΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psynick

Νεοφερμένος

Ο psynick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παρακαλώ επειδή πρέπει να εγγραφώ 1-2 Σεπτεμβρίου 2009
και ο χρόνος πιέζει ασφυκτικά, χρειάζομαι άμεσα την βοήθεια σας.



Φέτος αποφάσισα να εγγραφώ στην 2α τάξη σε ΕΠΑΛ στο τμήμα ηλεκτρολόγων (Εγκαταστάσεων Κτιρίων και Βιομηχανικών Χώρων).
Θέλω εφόσον τελειώσω το ΕΠΑΛ, να πάω σε ΤΕΙ σχετικό με τον τομέα ψύξη - κλιματισμός (που ανήκει στους Μηχανολόγους) γιατί θεωρώ ότι το σύνολο των γνώσεων θα μου δώσει την επαγγελματική αποκατάσταση που επιθυμώ.

Ερώτηση: Έχω αυτή τη δυνατότητα από το ΕΠΑΛ μέσω πανελλαδικών ή απλά πρέπει να περιοριστώ μόνο στους ελάχιστους τομείς:
1. ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
2. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
3. ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ
4. ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
5. ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
6. ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
7. ΓΕΩΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ
8. ΟΧΗΜΑΤΩΝ
9. ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗΣ
10. ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ

όπως εμφανίζονται στο μηχανογραφικό, σχετικούς με το τμήμα των ηλεκτρολόγων που διάλεξα ?

Αν είναι έτσι τότε τι στο καλό "δυνατότητες" τριτοβάθμιας εκπαίδευσης μου προσφέρονται μετά το ΕΠΑΛ?
Πώς μπορεί ένας από το γενικό λύκειο να δώσει για Μηχανολόγος και δεν επιτρέπεται εγώ να συνεχίσω σε μία παραπλήσια του Ηλεκτρολόγου ειδικότητα?

2. Τι μου προτείνετε ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
λοιπον, γεια σας παιδια... εχω μερικες αποριες και ειπα να γραψω μπας και δω φως στο τουνελ...
λοιπον, εχουμε και λεμε

εγω πηγαινω σε ΕΠΑΛ στην ειδικοτητα της Πληροφορικης, ειμαι στην τριτη ταξη και σκεφτομαι να δωσω πανελληνιες... απ' οτι ξερω δινω 2 μαθηματα ειδικοτητας τα δικτυα υπολογιστων και δομημενο προγραμματισμο. οι αποριες μου ειναι οι εξης

σκεφτομαι να δωσω για ΣΜΥ αεροποριας, μπορω να δωσω απο τα ΕΠΑΛ; θα δωσω μονο τα 4 μαθηματα για ΤΕΙ ή η σχολη ειναι για ΑΕΙ και πρεπει να δωσω τα 6;

αν μπορω να δωσω απο τα ΕΠΑΛ, η σχολη βρισκεται στην Α ομαδα ή στη Β;

μηπως γνωριζεται που εχει σχολες στην Ελλαδα;

επισης εχω ακουσει οτι τις γυναικες τις βαζουν στα γραφεια, αληθευει; (οποιες αλλες πληροφοριες γνωριζεται δεκτες)

συγγνωμη για τον βομβαρδισμο των ερωτησεων αλλα εχω αγχωθει πολυ..:'(
συγγνωμη και για τυχον λαθη καθως ειμαι καινουρια στην παρεα σας....:bye:

παρακαλω να απαντησουν οσοι γνωριζουν σιγουρα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
λοιπον, γεια σας παιδια... εχω μερικες αποριες και ειπα να γραψω μπας και δω φως στο τουνελ...
λοιπον, εχουμε και λεμε

εγω πηγαινω σε ΕΠΑΛ στην ειδικοτητα της Πληροφορικης, ειμαι στην τριτη ταξη και σκεφτομαι να δωσω πανελληνιες... απ' οτι ξερω δινω 2 μαθηματα ειδικοτητας τα δικτυα υπολογιστων και δομημενο προγραμματισμο. οι αποριες μου ειναι οι εξης

σκεφτομαι να δωσω για ΣΜΥ αεροποριας, μπορω να δωσω απο τα ΕΠΑΛ; θα δωσω μονο τα 4 μαθηματα για ΤΕΙ ή η σχολη ειναι για ΑΕΙ και πρεπει να δωσω τα 6;

αν μπορω να δωσω απο τα ΕΠΑΛ, η σχολη βρισκεται στην Α ομαδα ή στη Β;

μηπως γνωριζεται που εχει σχολες στην Ελλαδα;

επισης εχω ακουσει οτι τις γυναικες τις βαζουν στα γραφεια, αληθευει; (οποιες αλλες πληροφοριες γνωριζεται δεκτες)

συγγνωμη για τον βομβαρδισμο των ερωτησεων αλλα εχω αγχωθει πολυ..:'(
συγγνωμη και για τυχον λαθη καθως ειμαι καινουρια στην παρεα σας....:bye:

παρακαλω να απαντησουν οσοι γνωριζουν σιγουρα!!:D

Λες ΣΜΥ αεροπορίας?!?!Λογικά θα εννοείς την ΣΤΥΑ (Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας)!Φυσικά και μπορείς να δόσεις απο ΕΠΑΛ και απο Α (4 μαθήματα) και απο Β ομάδα (6 μαθήματα)!Η βάση στην ομάδα Α είναι 1884 και στην Β 16760!Η σχολή βρίσκεται στην Αεροπορική Βάση της Δεκέλειας Αττικής (Τατόι)!Όσο γι αυτό με τα γραφεία...τα έχεις μπερδέψει με τους ΕΠ.ΟΠ.! Εφόσον εσύ θα πας στην σχολή θα αντιμετωπίζεσαι σαν άντρας!
Οι πρώτες 40 ημέρες είναι λίγο παλούκι που λέμε(σε ξυπνάνε όποτε θέλουν, δεν έχεις τηλέφωνο, δεν επικοινωνείς καθόλου με τον έξω κόσμο, σε κλεινουν σε ένα δωμάτιο κ σου φωνάζουν με σβηστά τα φώτα για να σου σπάσουν το ηθικό και αλλα πολλά τέτοια)!Και μία συμβουλή...πρέπει να είσαι πολύ σίγουρη για να πας εκεί!Γιατί αν δεν το θες 100% θα σε κόψουν στην συνέντευξη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
οκ, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Με προλαβες ρε Αποστολε...! Queen αν οντως ενδιαφερεσαι για ΣΤΥΑ μην μασας.Θα εχεις εξασφαλισει το μελλον σου αν μπεις μεσα...
By the way χωρις να βγω εκτος θεματος πως σου φαινονται τα μαθηματα ειδικοτητας πληροφορικη...(Για μενα πανδυσκολααα!!! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μονο δυσκολα τα εχω παιξει χαχα

δεν ξερω παντως για ΣΤΥΑ, αυτα που ακουω μου φαινονται δυσκολα για μια γυναικα.... ξερω βεβαια οτι εχεις εξασφαλισει το μελλον σου αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Με προλαβες ρε Αποστολε...! Queen αν οντως ενδιαφερεσαι για ΣΤΥΑ μην μασας.Θα εχεις εξασφαλισει το μελλον σου αν μπεις μεσα...
By the way χωρις να βγω εκτος θεματος πως σου φαινονται τα μαθηματα ειδικοτητας πληροφορικη...(Για μενα πανδυσκολααα!!! )

Μετά τα Χριστούγεννα θα τα παίζεις στα δάχτυλα και θα αποκτήσεις εμπειρία με τον προγραμματισμό!Μην αγχώνεσαι...είναι νωρίς ακόμη!Κι εγώ έτσι έλεγα!

Αρχική Δημοσίευση από Queen:
οκ, σε ευχαριστώ για την απάντησή σου

Σκέψου το καλά για την ΣΤΥΑ!Στα λέω γιατί έδωσα κι εγώ πέρυσι και ξέρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μηπως γνωριζει καποιος μια χαλαρη σχολη για γυναικες (κυριως δουλεια γραφειου για τις γυναικες) αλλα να εχει σχεση με τις στρατιωτικες σχολες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
μηπως γνωριζει καποιος μια χαλαρη σχολη για γυναικες (κυριως δουλεια γραφειου για τις γυναικες) αλλα να εχει σχεση με τις στρατιωτικες σχολες;

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα!Στο στρατό δεν υπάρχουν άντρες και γυναίκες!Δεν ξεχωρίζουν φύλλα!Εκτός κ αν πας στην Β ομάδα και επιλέξεις την ΣΥΔ (Σχολή Υπαξιωματικών Διοικητικών (αεροπορία πάντα)) που εκεί όλες οι δουλειές είναι γραφείου!Αλλά το λούκι της σχολής θα τραβήξεις θες δεν θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen

Νεοφερμένος

Η Queen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αυτη η σχολη που μου λες, μου φαινεται καλη αλλα δεν εχω ελπιδες να περασω στην Β ομαδα :'(

αχχχχχχ, ηλπιζα μηπως και υπηρχε κατι στην ομαδα Α κλαψ :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
αυτη η σχολη που μου λες, μου φαινεται καλη αλλα δεν εχω ελπιδες να περασω στην Β ομαδα :'(

αχχχχχχ, ηλπιζα μηπως και υπηρχε κατι στην ομαδα Α κλαψ :(

Αμα το σκέφτεσαι έτσι, δηλαδή να έχει "ξεκούραστη" δουλειά στον στρατό καλύτερα να μην πας καθόλου γιατί δεν θα το θέλεις πραγματικά και μετά θα μετανιώνεις για όλη σου την ζωή!Ο στρατός έχει μετατάξεις να το ξέρεις!Μπορεί να είσαι Αθήνα και να σε στείλουν Καστελόριζο!Σκέψου το!Μιλάμε μόνο για Αεροπορία γιατί ο Στρατός Ξηράς και το Ναυτικό είναι πιο "δύσκολα"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Μακαρι...!!! Γιατι τωρα δεν καταλαβαινω χριστο....!!! Πηγαινε στο θεμα "χρειαζεται φροντηστηριο και θα καταλαβεις τι περναω/με εμεις τα παιδια της Γ πληροφορικης :'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
μονο δυσκολα τα εχω παιξει χαχα

δεν ξερω παντως για ΣΤΥΑ, αυτα που ακουω μου φαινονται δυσκολα για μια γυναικα.... ξερω βεβαια οτι εχεις εξασφαλισει το μελλον σου αλλα...

Αυτά που ξέρετε με τις μονιμότητες στο δημόσιο είναι για λίγο ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Αυτά που ξέρετε με τις μονιμότητες στο δημόσιο είναι για λίγο ακόμα...

Άλλο ο στρατός όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.

kelly18

Νεοφερμένος

Η kelly18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
πέρυσι τελείωσα το επάλ κ σκέφτομαι να δώσω ξανά πανελλήνιες...χρειάζεται να κάνω καμία αίτηση στην δευτεροβάθμια?Η πουθενά αλλού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Στο ενιαιο καναμε μια δηλωση στο σχολειο τον Φεβρουαριο,με εσας δεν ξερω τι παιζει,ρωτα το σχολειο οπου φοιτουσες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
γυρω στον Φεβρουαριο-Μαρτιο δεν θυμαμαι ακριβως πρεπει να κανεις αιτηση... πηγαινε στο κοντινοτερο ΕΠΑΛ να σε ενημερωσουν ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top