Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιάαααα...Λοιπόν, πρόβλημα.....Έχω να πάω σε γάμο και ψάχνω φόρεμα και παπούτσια... Έχω ένα φόρεμα καλοκαιρινό μαύρο άσπρο κοραλί εξώπλατο και σκέφτομαι τι παπούτσια να βάλω. Λέω μαύρα πέδιλα... Τι λέτε? Επίσης σκέφτομαι να πάω να πάρω καινούργιο φόρεμα αν βρω κανένα ωραίο. Αν ξέρετε μαγαζί στη Θεσσαλονίκη ή στη Λάρισα ενημερώστε με. Πέιτε καμία ιδέα.....
:hmm: Επίσης, ώρα για συζήτηση.Πως σας αρέσει να ντύνεστε? Τι ρούχα προτιμάτε? Από που ψωνίζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μμμμ το καλοκαίρι τα μαύρα παπούτσια είναι λίγο έντονα, τι λες για κάτι σε μπεζ; Γιατί το κοραλί και το ασπρομαυρο είναι ήδη πολλά και λογικά έντονα, αν ανέβαζες καμιά εικόνα θα ήταν πιο εύκολο... Το μήκος του φορέματος παίζει ρόλο επίσης...
Δεν είμαι από Β. Ελλάδα οπότε δε μπορώ να σου πω χεχε...
Στην καθημερινότητα μου είμαι casual προς το preppy/chic : τζην, κοντομάνικο , πουκάμισο αλλά βάζω κάποιο αξεσουάρ λίγο θηλυκό. Αλλά περνάω και φάσεις που πραγματικά βαριέμαι να ντυθώ και φοράω μόνο φόρμες και φούτερ. Δεν είμαι πολύ των χρωμάτων, προτιμώ γήινους τόνους, μαύρο,γκρι,καφέ, μπεζ και κανένα μωβ/ροζουλί , άντε και κανένα κόκκινο στα high μου.Δε θα με δεις ποτέ με πορτοκαλί (εκτός από πιτζάμες) :P
Δεν μου πολυαρέσουν τα ρούχα που σε κάνουν να φαίνεσαι σα σακούλα :P
Το καλοκαίρι προτιμώ σορτσάκια και μίνι φορεματάκια αέρινα με σανδάλια απλά φλατ. Δε συμπαθώ τα ψηλοτάκουνα παπούτσια ούτε τις πλατφόρμες, γιατί επιλέγω πρώτα την άνεση (βλέπεις έχω αδύναμους και αδύνατους αστραγάλους:P)


Αλήθεια τι κόλλημα με τα allstar όλοι; Δε τα συμπαθώ καθόλου άπαππαααα
To κόλλημά μου είναι με τα σκουλαρίκια (τα μεγάλα) hahaha
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Kι εγώ θα πρότεινα κάτι σε nude, είτε πέδιλο είτε peep-toe γόβα.
Μμμ τι φόρεμα σκέφτεσαι να πάρεις; Εγώ είμαι μεγάλη φαν των πολυεθνικών (για Θεσσαλονίκη: στη Τσιμισκή και στο Cosmos θα βρεις σίγουρα κάτι), πόσο μάλλον τέτοια εποχή που λόγω εκπτώσεων θα βρεις μεγάλες και πολλές ευκαιρίες.
Όσον αφορά το στιλ, όπως είπε και η tsoufou, κι εγώ προτιμώ τους γηινους τόνους,ενώ σπάνια φοράω έντονα χρώματα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Kι εγώ θα πρότεινα κάτι σε nude, είτε πέδιλο είτε peep-toe γόβα.
Μμμ τι φόρεμα σκέφτεσαι να πάρεις; Εγώ είμαι μεγάλη φαν των πολυεθνικών (για Θεσσαλονίκη: στη Τσιμισκή και στο Cosmos θα βρεις σίγουρα κάτι), πόσο μάλλον τέτοια εποχή που λόγω εκπτώσεων θα βρεις μεγάλες και πολλές ευκαιρίες.
Όσον αφορά το στιλ, όπως είπε και η tsoufou, κι εγώ προτιμώ τους γηινους τόνους,ενώ σπάνια φοράω έντονα χρώματα. :)

Δεν είναι μικρή για γόβες; Καλοκαίρι είναι, σε παίρνει να βάλεις ένα ωραίο nude σανδάλι. Μη χαλάς τα πόδια σου από τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kι εγώ θα πρότεινα κάτι σε nude, είτε πέδιλο είτε peep-toe γόβα.

ουαου... μέσα σε μια φράση έχω ήδη 2 άγνωστες λέξεις...! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ουαου... μέσα σε μια φράση έχω ήδη 2 άγνωστες λέξεις...! :redface: :P

peep-toe είναι αυτές που έχουν κενό μπροστά


Nude είναι το χρώμα του ποδιού που λέμε, το μπεζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μμμμ το καλοκαίρι τα μαύρα παπούτσια είναι λίγο έντονα, τι λες για κάτι σε μπεζ; Γιατί το κοραλί και το ασπρομαυρο είναι ήδη πολλά και λογικά έντονα, αν ανέβαζες καμιά εικόνα θα ήταν πιο εύκολο... Το μήκος του φορέματος παίζει ρόλο επίσης...
Δεν είμαι από Β. Ελλάδα οπότε δε μπορώ να σου πω χεχε...
Στην καθημερινότητα μου είμαι casual προς το preppy/chic : τζην, κοντομάνικο , πουκάμισο αλλά βάζω κάποιο αξεσουάρ λίγο θηλυκό. Αλλά περνάω και φάσεις που πραγματικά βαριέμαι να ντυθώ και φοράω μόνο φόρμες και φούτερ. Δεν είμαι πολύ των χρωμάτων, προτιμώ γήινους τόνους, μαύρο,γκρι,καφέ, μπεζ και κανένα μωβ/ροζουλί , άντε και κανένα κόκκινο στα high μου.Δε θα με δεις ποτέ με πορτοκαλί (εκτός από πιτζάμες) :P
Δεν μου πολυαρέσουν τα ρούχα που σε κάνουν να φαίνεσαι σα σακούλα :P
Το καλοκαίρι προτιμώ σορτσάκια και μίνι φορεματάκια αέρινα με σανδάλια απλά φλατ. Δε συμπαθώ τα ψηλοτάκουνα παπούτσια ούτε τις πλατφόρμες, γιατί επιλέγω πρώτα την άνεση (βλέπεις έχω αδύναμους και αδύνατους αστραγάλους:P)


Αλήθεια τι κόλλημα με τα allstar όλοι; Δε τα συμπαθώ καθόλου άπαππαααα
To κόλλημά μου είναι με τα σκουλαρίκια (τα μεγάλα) hahaha
Κοίτα κι εγώ είμαι πολύ του αθλητικού.Ίσως επειδή ασχολούμε με τον αθλητισμό από μικρή μ'αρέσουν οι φορμές τα αθλητικά σορτσάκια(nike,adidas κι έτσι). Αλλά μ'αρέσει όταν βγαίνω βράδυ είτε κάπου καλά μ'αρέσει να ντύνομαι θυληκά και σέξυ. Όταν λέω σέξυ δεν εννοώ φόρεμα μέχρι τον κώλο, δέκα κιλά μεικ απ και ανοιχτό μπούστο μέχρι τον αφαλό. Μαρέσει να τονίζω τα καλύτερα σημεία του σώματος μου, τα πόδια. Γι αυτό μαρέσει να φοράω κοντά σορτσάκια και φούστες αλλα προσπαθώ να τα συνδιάζω σωστά. Π.χ. όταν φοράω κοντό φόρεμα δεν φοράω γόβα στιλέτο, γιατί μου κάνει πολυ "ξεκωλέ"...

Κοιτάξτε οι γόβες δεν είναι το πρόβλημα μου. Φοράω αρκετά ψηλά παπούτσια αν βγω ντυμένη καλά. Β'λυκείου θα πάω εξάλλου. Δεν τα φοράω συνέχεια βέβαια. Οταν βγαίνετε για καφέ. Πχ. παραλιακή. τι φοράτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@ tsoufou : ευχαριστώ.!
@ Tania_K : μεγάλο θέμα τα παπούτσια, σπάνια βρίσκεις αυτό που θέλεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πφφ. Ναι. Κι αν βρεις όλο και κάποιο κακό θα έχουν. Είτε δεν θα είναι βολικά είτε θα είσαι άτυχη και δεν θα βρεις στο νούμερο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πφφ. Ναι. Κι αν βρεις όλο και κάποιο κακό θα έχουν. Είτε δεν θα είναι βολικά είτε θα είσαι άτυχη και δεν θα βρεις στο νούμερο σου...

ή να κοστίζουν όσο ένας μισθός... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Χαχα.Ναι άλλο κι αυτό να θες να πάρεις παπούτσια να βρίσκεις ακριβώς αυτό που θέλεις και να βλέπεις τιμή. 200:eek: ή και παραπάνω.
Προσωπικά θέλω να ψωνίζω καλής ποιότητας ρούχα και παπούτσια. Προτιμώ τα λίγα και καλά. Αλλά στην εποχή μας είναι δύσκολο να πας να πάρεις παπούτσια τόσο ακριβά ενώ μάλιστα θέλεις να ψωνίσεις τόσα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χαχα.Ναι άλλο κι αυτό να θες να πάρεις παπούτσια να βρίσκεις ακριβώς αυτό που θέλεις και να βλέπεις τιμή. 200:eek: ή και παραπάνω.
Προσωπικά θέλω να ψωνίζω καλής ποιότητας ρούχα και παπούτσια. Προτιμώ τα λίγα και καλά. Αλλά στην εποχή μας είναι δύσκολο να πας να πάρεις παπούτσια τόσο ακριβά ενώ μάλιστα θέλεις να ψωνίσεις τόσα πράγματα.

Κοίτα λογικά τώρα έχει εκπτώσεις, αν δεν βιάζεσαι μπορείς να ψάξεις και να βρεις πολλές ευκαιρίες. Έχεις σκεφτεί το online shopping ; Εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές από asos, yoox, topshop, forever21 και εκτός από νορμάλ τιμές έχουν και εκπτώσεις και την επιλογή μεταξύ φτηνότερου και ακριβότερου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Κοίτα λογικά τώρα έχει εκπτώσεις, αν δεν βιάζεσαι μπορείς να ψάξεις και να βρεις πολλές ευκαιρίες. Έχεις σκεφτεί το online shopping ; Εγώ έχω ψωνίσει αρκετές φορές από asos, yoox, topshop, forever21 και εκτός από νορμάλ τιμές έχουν και εκπτώσεις και την επιλογή μεταξύ φτηνότερου και ακριβότερου.
Δεν το έχω σκεφτεί. Προτιμώ να βγαίνω στα μαγαζιά, Αλλά μπορει να το σκεφτώ. Είναι μία λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν είναι μικρή για γόβες; Καλοκαίρι είναι, σε παίρνει να βάλεις ένα ωραίο nude σανδάλι. Μη χαλάς τα πόδια σου από τώρα :P
Ναι όντως...Τώρα είδα την ηλικία :redface: :P Πάντως αν θέλει υπάρχουν και γόβες με 5-7 εκατ. που μπορεί να τις περπατήσει σχετικά εύκολα...
Αλλά σίγουρα μπορεί να βρει ένα ζευγάρι εντυπωσιακά πέδιλα σε ένα ουδέτερο χρώμα όπως το μπεζ/nude διότι είναι χρώμα που γενικότερα σε σώζει όταν δεν ξέρεις τι να βάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Βασικά σκέφτομαι να πάρω τέτοιο χρώμα γιατί είναι καλοκαιρινό, εντυπωσιακό και φοριέται εύκολα. Τι γνώμη έχεις για το άσπρο?
Βασικά γενικά τι γνώμη έχετε όλοι για το άσπρο χρώμα στα παπούτσια. Κυρίως τα ψηλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βασικά σκέφτομαι να πάρω τέτοιο χρώμα γιατί είναι καλοκαιρινό, εντυπωσιακό και φοριέται εύκολα. Τι γνώμη έχεις για το άσπρο?
Βασικά γενικά τι γνώμη έχετε όλοι για το άσπρο χρώμα στα παπούτσια. Κυρίως τα ψηλα...

Όχι άσπρο, δε ξέρω μου φαίνεται λίγο βλαχέ:P Αν σκέφτεσαι ψηλο παπούτσι τότε πρέπει να πάρεις nude χρώμα. Πολύ classy, σικάτο και μπορείς να το φορέσεις με 1 εκατομμύριο τρόπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Βασικά γενικά τι γνώμη έχετε όλοι για το άσπρο χρώμα στα παπούτσια. Κυρίως τα ψηλα...

It's ok, but θέλει προσοχή...Δηλαδή αν πάρεις λευκό λουστρίν παπουτσάκι είναι εύκολο να σου βγάζει μαύρες γραμμές και θα σου χαλάει όλο το σχέδιο...:/:
Επίσης μ'αρέσουν και τα αρχαιοελληνικά στιλ σανδάλια με το απαλό καφέ χρωματάκι. Δίνει άλλη αίσθηση στο λουκ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Όχι άσπρο, δε ξέρω μου φαίνεται λίγο βλαχέ:P Αν σκέφτεσαι ψηλο παπούτσι τότε πρέπει να πάρεις nude χρώμα. Πολύ classy, σικάτο και μπορείς να το φορέσεις με 1 εκατομμύριο τρόπους.
Κοίτα είχα κολλήσει πέρισυ να πάρω άσπρο παπούτσι, αλλά φέτος άλλαξα γνώμη.
Έχω ένα κόλλημα και θέλω να συνδιάζω ακριβώς τα χρώματα μεταξύ τους. Για παράδειγμα, θέλω να βάλω τζιν με άσπρη μπλούζα. Με τι παπουτσάκι θα ο φορέσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Κοίτα είχα κολλήσει πέρισυ να πάρω άσπρο παπούτσι, αλλά φέτος άλλαξα γνώμη.
Έχω ένα κόλλημα και θέλω να συνδιάζω ακριβώς τα χρώματα μεταξύ τους. Για παράδειγμα, θέλω να βάλω τζιν με άσπρη μπλούζα. Με τι παπουτσάκι θα ο φορέσω?

Με ο,τι θες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
It's ok, but θέλει προσοχή...Δηλαδή αν πάρεις λευκό λουστρίν παπουτσάκι είναι εύκολο να σου βγάζει μαύρες γραμμές και θα σου χαλάει όλο το σχέδιο...:/:
Επίσης μ'αρέσουν και τα αρχαιοελληνικά στιλ σανδάλια με το απαλό καφέ χρωματάκι. Δίνει άλλη αίσθηση στο λουκ σου.
Ναι κατο καφέ είναι ένα χρώμα που το καλοκαίρι παίζει πολύ και τεριάζει εύκολα.... Μία ζώνη και μία τσάντα και έχεις ένα τέλιο συνολάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top