Εκκλησία και Έρωτας

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
1ον για να είμαι ειλικρινής άρχισα απο τη 2η σελίδα το θέμα και με αφορμή το πόστ του exposed

2ον ο Θεος έχει δώσει τις 10 εντολές (αυτό βέβαια είναι απο τα λίγα της Π.Δ. που έχουν σημασία για τους Ορθόδοξους. Αναλύω παρακάτω γιατί.). Το αν εμείς τις κάναμε 200010 εντολές, είναι ενα άλλο ζήτημα και εκεί εστιάζω

3ον Ποιά ιστορία; Παλαιά Διαθήκη; Τι σχέση έχει η ιστορία του Εβραικού έθνους με τη δική μας Ορθόδοξη πίστη; Και αν θες πάμε κι ενα βήμα παρακάτω... Βυζάντιο! Τα ίδια με τώρα γίνονταν και τότε! Άσε που υπήρχαν 2 κυβερνήσεις στην ουσία. Των παπάδων και των Αυτοκρατόρων.

χαιρομαι που δεν αφορουσε εμενα η προηγουμενη κουβεντα σου

καθε λαος και καθε βασηλιας, καθε μεταφραση και καθε προκαθημενος εβαλε την πινελια του στην Ιστορια της θρησκειας μας. Πιστευεις πραγματικα οτι οι δεκα εντολες ειναι δωσμενες απο τον θεο και μαλιστα στην μορφη οπου της συναστησαμε στην νεοτερη ιστορια μας? δεν θα σου πω εγω τι να διαβασεις δεν ειμαι μεντορας ουτε δασκαλα κανενος ουτε και θα το παιξω σχετικη θα σου προτεινω ομως να επισκεπτεσαι περα απο το νετ και τα σχολικα βιβλια και τις βιβλιοθηκες γιατι εχουν μεγαλους θυσαυρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Παλαιά Διαθήκη; Τι σχέση έχει η ιστορία του Εβραικού έθνους με τη δική μας Ορθόδοξη πίστη;

Toν ίδιο Θεό μήπως? :P

Πλάκα πλάκα, και αυτό άμα το έλεγες κάποτε, θα γινόσουν πάλι μπάρμπεκιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Toν ίδιο Θεό μήπως? :P

Πλάκα πλάκα, και αυτό άμα το έλεγες κάποτε, θα γινόσουν πάλι μπάρμπεκιου...
εχεις ενα κατι με το μπαρμπεκιου ε? ωχ θα βγω off topic...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τα συμπεράσματα δικά σας... :rolleyes:
Το μόνο που έχω να σχολίασω είναι ότι το κείμενο μου φαίνεται κάπως για να είναι αληθινό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Toν ίδιο Θεό μήπως? :P

Πλάκα πλάκα, και αυτό άμα το έλεγες κάποτε, θα γινόσουν πάλι μπάρμπεκιου...

Δηλαδή εαν εγω φαντασιωθώ ενα Θεο με κολάν να χορεύει τη Σοκολάτα του Σαρμπέλ και τον βάλω στην ιστορία μου ΠΑΡΟΛΟ που είναι ο ίδιος με τον Ορθόδοξο, θα πρέπει τα παιδιά σου να μάθουν την ιστορία μου; Μη εθελοτυφλούμε! Οι άνθρωποι τον φαντάζονταν ως λυτρωτή του Εβραικού Έθνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μη εθελοτυφλούμε! Οι άνθρωποι τον φαντάζονταν ως λυτρωτή του Εβραικού Έθνους

Σωστό. Ο Χριστός όμως, γι' αυτόν το Θεό δε μιλούσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Το μόνο που έχω να σχολίασω είναι ότι το κείμενο μου φαίνεται κάπως για να είναι αληθινό....

Κι όμως έχει δημοσιευτεί στη σχολική εφημεριδούλα Schooligans. Φαντάζομαι οτι οι "άπιστοι Θωμάδες" (να είμαι και εντός θέματος :P ) μπορούν να ψάξουν τα τεύχη της να το βρούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κι όμως έχει δημοσιευτεί στη σχολική εφημεριδούλα Schooligans. Φαντάζομαι οτι οι "άπιστοι Θωμάδες" (να είμαι και εντός θέματος :P ) μπορούν να ψάξουν τα τεύχη της να το βρούν...
Καλά καλά πως κάνεις έτσι , αλλά το κείμενο μου φαινόνταν κάπως....
Τελος πάντως, ας συνεχίσουμε στο θέμα μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Σωστό. Ο Χριστός όμως, γι' αυτόν το Θεό δε μιλούσε?

Ο Χριστός μιλούσε για το Θεο με βάση την ΑΓΑΠΗ! Δεν έκανε πολεμική μάζωξη ούτε φώναζε "στ' αρματα, στ άρματα, εμπρός στον αγώνα". Οι Εβραίοι όμως δεν μάσαγαν απο αγάπη. Ήθελαν ενα Χριστό με μια σπαθάρα ΝΑ με το συμπάθειο για να διώξει τους Ρωμαίους! Δεν ανταποκρινόταν ο Χριστός στις προσδοκίες τους κι ετσι τον φάγανε τον Θεάνθρωπο... Ήτανε κάτι σαν πραγματικός σοσιαλιστής ενω οι Εβραίοι ήταν φανατίλες που είπαμε, ήθελαν να διώξουν τους Ρωμαίους για να κάνουν εκείνοι κουμάντο στα εδάφη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν έκανε πολεμική μάζωξη ούτε φώναζε "στ' αρματα, στ άρματα, εμπρός στον αγώνα".

Αν θυμάμαι καλά, μπήκε στο ναό του Σολωμώντα με το στυλιάρι, και πέταξε έξω τους έμπορους...

Οι Εβραίοι όμως δεν μάσαγαν απο αγάπη. Ήθελαν ενα Χριστό με μια σπαθάρα ΝΑ με το συμπάθειο για να διώξει τους Ρωμαίους! Δεν ανταποκρινόταν ο Χριστός στις προσδοκίες τους κι ετσι τον φάγανε τον Θεάνθρωπο...

Όταν κυρήττεις την Αγάπη, δεν ανταποκρίνεσαι στις προσδοκίες κανενός.

Ήτανε κάτι σαν πραγματικός σοσιαλιστής

:P


Άντε, να δεις που αυτό θα γίνει νέο τόπικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Αν θυμάμαι καλά, μπήκε στο ναό του Σολωμώντα με το στυλιάρι, και πέταξε έξω τους έμπορους...

Όταν κυρήττεις την Αγάπη, δεν ανταποκρίνεσαι στις προσδοκίες κανενός.



Άντε, να δεις που αυτό θα γίνει νέο τόπικ...

Τι σχέση έχει η πολεμική μάζωξη στην οποία αναφέρθηκα εγω, με την εκδίωξη των εμπόρων απο το ΝΑΟ ΟΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΕΤΑΙ Ο ΘΕΟΣ;; Αφού τον είχανε κάνει Βαρβάκειο Αγορά καλά τους έκανε!

Όσο για τις προσδοκίες, είδες που σχεδόν έρχεσαι στα λόγια μου;

Δε ξέρω αν θα γίνει ξεχωριστό θέμα αλλά αν είναι να συνεχιστεί με τέτοιο ρυθμό η αντιπαράθεσή μας, μήπως θα ήταν φρόνιμο να κλείσουμε τους Η/Υ μας και να πάμε για μπύρες; Άντε κερνάω!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
όταν λές την μηχανοκίνητη εννοείς την :whatever: ?
Με ποιά δικαιολογία το απαγορεύει ; ....
Η δικαιολογία είναι ένα σημείο στην παλαιά διαθήκη που λέει για 2 αδέρφια, τον Ηρ και τον Αυνάν (εξ ου και αυνανισμός). Πεθαίνει λοιπόν ο Ηρ και μένει η γυναίκα του, η Θαμάρ, χηρα. Ο εβραικός νόμος της εποχής (αλλα και ο πατέρας των δύο αδερφών, ο Ιούδας) λεει οτι για να μή μείνει στο δρόμο ο Αυνάν και παντρέυεται τη γυναίκα του για να κάνει αυτή παιδί και να συνεχιστεί η γενεολογία του Ηρ (θυμηθείτε επι παλαιάς διαθήκης έχει πολλες γυναίκες ο κάθε άντρας σύν οτι μόνο αυτός εχει δικαίωμα ιδιοκτισίας που συμπεριλαμβάνει και τις γυναίκες. Η δε λέξει φεμινισμός στα αρχαία Εβραικά μεταφράζεται περιφραστικά ώς "Παρακαλώ λιθοβολίστε με τώρα"). Αν κάνει τώρα παιδιά η χήρα του Ηρ θεωρούνται ώς του Ηρ και έχουν μερίδιο απο την περιουσία (κυρίως πρόβατα) του παππού Ιούδα. Ο Αυνάν όμως φιλάργυρος και κατα τη συνουσία του με τη Θαμάρ εξπερματώνει έξω για να μήν στεριθούν οι δικοι του γιοι τα πρόβατα του παππού Ιούδα, προκαλώντας έτσι την οργή του κυρίου. Είναι προφανές εξ αυτού οτι το "χειροκίνητο" είναι αμαρτία, οπως αποφάσησε κάποιος πολύ "αμαρτωλος" και ο ίδιος ΙΜΗΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Να κάνω ένα αφελές ερώτημα: και τι σας νοιάζει ποια είναι η άποψη των παπάδων ή έστω της θρησκείας για τον έρωτα ή το σεξ? Θα το λάβετε υπόψη σας? Εαν ναι νομίζω είστε σε λάθος δρόμο έτσι και αλλιώς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Η δικαιολογία είναι ένα σημείο στην παλαιά διαθήκη που λέει για 2 αδέρφια, τον Ηρ και τον Αυνάν (εξ ου και αυνανισμός). Πεθαίνει λοιπόν ο Ηρ και μένει η γυναίκα του, η Θαμάρ, χηρα. Ο εβραικός νόμος της εποχής (αλλα και ο πατέρας των δύο αδερφών, ο Ιούδας) λεει οτι για να μή μείνει στο δρόμο ο Αυνάν και παντρέυεται τη γυναίκα του για να κάνει αυτή παιδί και να συνεχιστεί η γενεολογία του Ηρ (θυμηθείτε επι παλαιάς διαθήκης έχει πολλες γυναίκες ο κάθε άντρας σύν οτι μόνο αυτός εχει δικαίωμα ιδιοκτισίας που συμπεριλαμβάνει και τις γυναίκες. Η δε λέξει φεμινισμός στα αρχαία Εβραικά μεταφράζεται περιφραστικά ώς "Παρακαλώ λιθοβολίστε με τώρα"). Αν κάνει τώρα παιδιά η χήρα του Ηρ θεωρούνται ώς του Ηρ και έχουν μερίδιο απο την περιουσία (κυρίως πρόβατα) του παππού Ιούδα. Ο Αυνάν όμως φιλάργυρος και κατα τη συνουσία του με τη Θαμάρ εξπερματώνει έξω για να μήν στεριθούν οι δικοι του γιοι τα πρόβατα του παππού Ιούδα, προκαλώντας έτσι την οργή του κυρίου. Είναι προφανές εξ αυτού οτι το "χειροκίνητο" είναι αμαρτία, οπως αποφάσησε κάποιος πολύ "αμαρτωλος" και ο ίδιος ΙΜΗΟ.

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
Να κάνω ένα αφελές ερώτημα: και τι σας νοιάζει ποια είναι η άποψη των παπάδων ή έστω της θρησκείας για τον έρωτα ή το σεξ? Θα το λάβετε υπόψη σας? Εαν ναι νομίζω είστε σε λάθος δρόμο έτσι και αλλιώς. :)

Εγω προσωπικά την ακούω και τη σέβομαι την άποψή τους ΑΛΛΑ ΔΕΝ θα την τηρήσω! Και θα σου εξηγήσω ευθύς αμέσως το γιατί! Όταν είμαι δεμένος συναισθηματικά με μια κοπέλα δε μπορεί κανείς να μας απαγορεύσει να μοιραστούμε ο ένας τον άλλο και σωματικά. Να αγγίξουμε και να νιώσουμε μια εικόνα του που δεν βγαίνει στον έξω κόσμο, να αφιερώσουμε κάποιες στιγμές, όχι για να βγάλουμε τα ζωώδη ένστικτά μας ΑΛΛΑ για να πουμε το "σ' αγαπώ και μοιράζομαι ολα όσα είμαι, μαζί σου" με τη γλώσσα του σώματος. Μη βλέπουμε τη συνουσία ως "Βάζω το λουκάνικο να φτύσει". Είναι καφρίλα αν το σκέφτεται μόνο έτσι κάποιος, έστω και παπάς!

Θα μου πείτε: Καλά ρε άρχοντα, εσυ δεν έχεις δει καμια ωραία στο δρόμο και να γυρίσεις να σκεφτείς "μανάρα μου να σου πετάξω τα μάτια όξω" ;

Και σας απαντώ: Φυσικά! Έχω ορμές! Αλλά πέρα απο αυτές υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Αυτή που γίνεται ενα με τα συναισθήματα και τα ολοκληρώνει. Ειδικά αυτή την όψη του νομίσματος μπορείς να τη δεις μόνο μ εκείνη που λατρεύεις.


Τα ρέστα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Ο χριστιανισμός -και όλες οι προηγούμενες ανατολικές θρησκείες- που έθεσαν την πραγματική ζωή πέρα από αυτή που ζούμε, έσπευσαν να καταδικάσουν τις σωματικές λειτουργίες. Μέσα στη χαριτωμένη ισοπέδωση του φανατισμού, κάποτε αρνούντο τον ύπνο, τη τροφή, ακόμα και το νερό, πόσο μάλλον τις κα(μπιιιιπ)βλες. Μέσα σε αυτό το υγιές κλίμα, βγήκαν και θα βγαίνουν οι εκπρόσωποι της Εκκλησίας, να μας διδάξουν σεξουαλική ηθική... Φυσικό δεν ήταν να χαντακώσουν κόσμο και κοσμάκη? Ο Φρόυντ άλλωστε είπε, ότι η καταπιεσμένη σεξουαλική ορμή, αποβαίνει καταστροφικά - Ίσως αυτό φταίει, που στις συγκεντρώσεις της Εκκλησίας, θαυμάζουμε πρόσωπα και εκφράσεις που ...ηδονίζονται να φωνάζουν και να σείουν λάβαρα!

Μια χαρά τα λες.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εγω προσωπικά την ακούω και τη σέβομαι την άποψή τους ΑΛΛΑ ΔΕΝ θα την τηρήσω!
Τα ρέστα μου!

Δεν σεβομαι καθόλου την αποψή τους. 'Ετσι και αλλιώς στηρίζεται σε πολύ ξεπερασμένα στερεότυπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
Να κάνω ένα αφελές ερώτημα: και τι σας νοιάζει ποια είναι η άποψη των παπάδων ή έστω της θρησκείας για τον έρωτα ή το σεξ? Θα το λάβετε υπόψη σας? Εαν ναι νομίζω είστε σε λάθος δρόμο έτσι και αλλιώς. :)
To thread αυτό το δημιουργήσα για τι δεν ήξερα το λόγο που υπάρχει αυτή η απαγορεύση. Δεν με νοιάζει ποία είναι η άποψη των παπάδων όχι μόνο γιατί δεν πιστεύω αλλά γιατί την ζωή μου θα την ζήσω όπως θέλω εγώ και όχι όπως θέλουν οι παπάδες.

Εγω προσωπικά την ακούω και τη σέβομαι την άποψή τους ΑΛΛΑ ΔΕΝ θα την τηρήσω! Και θα σου εξηγήσω ευθύς αμέσως το γιατί! Όταν είμαι δεμένος συναισθηματικά με μια κοπέλα δε μπορεί κανείς να μας απαγορεύσει να μοιραστούμε ο ένας τον άλλο και σωματικά. Να αγγίξουμε και να νιώσουμε μια εικόνα του που δεν βγαίνει στον έξω κόσμο, να αφιερώσουμε κάποιες στιγμές, όχι για να βγάλουμε τα ζωώδη ένστικτά μας ΑΛΛΑ για να πουμε το "σ' αγαπώ και μοιράζομαι ολα όσα είμαι, μαζί σου" με τη γλώσσα του σώματος. Μη βλέπουμε τη συνουσία ως "Βάζω το λουκάνικο να φτύσει". Είναι καφρίλα αν το σκέφτεται μόνο έτσι κάποιος, έστω και παπάς!
:worship::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγω προσωπικά την ακούω και τη σέβομαι την άποψή τους ΑΛΛΑ ΔΕΝ θα την τηρήσω!

Τότε, είναι σα να μην την ακούς καν. :P

Αντιμετώπισέ το: "Church Kills".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγω προσωπικά την ακούω και τη σέβομαι την άποψή τους ΑΛΛΑ ΔΕΝ θα την τηρήσω!

Τότε, είναι σα να μην την ακούς καν. :P

Αντιμετώπισέ το: "H Εκκλησία Βλάπτει Σοβαρά την Υγεία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top