[Παλιό Σύστημα] Θετική ή Τεχνολογική Κατεύθυνση;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Γειά σας! Στην Β'Λυκείου είμουν θετική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να αλλάξω σε τεχνολογική. Θέλω να με βοηθήσετε σε αυτό.

1) Είμαι προγραμματιστής άρα πιστεύω ότι το μάθημα της πληροφορικής θα μου είναι εύκολο
2) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 3 πεδίο ( Αλλα με ενδιαφέρει 2 και 4 )
3) Στην Χημεία κατεύθυνσης έγραψα 8 και στης γενικής 9 ( Άλλα το 80% γράφουν πάνω από 18 στην τρίτη )
4) Τα παιδιά που είναι στην τεχνολογική κατεύθυνση δεν είναι και τα καλύτερα
5) ΑΟΔΕ VS Βιολογία ποιό είναι πιο εύκολο? ( ξέρω η βιολογία έχει λογική )

Ξέρω ότι το θέμα έχει ξαναανεβεί, απλά θέλω να το ρωτήσω εγώ ώστε να μπορώ να απαντώ και να ξέρετε τι ακριβώς θέλω.
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βασικά δε βλέπω την απορία οπότε πάμε λίγο.

5) ΑΟΔΕ VS Βιολογία ποιό είναι πιο εύκολο? ( ξέρω η βιολογία έχει λογική )

Δεν έχει πιο εύκολο και το μόνο κοντινότερο που μπορείς να σκεφτείς σ' αυτό είναι το τι σου αρέσει να διαβάζεις απ' τα δύο. Αν και πάλι δεν καταλήγεις κάπου δες τι δε θα μπορούσες να διαβάσεις για πανελλήνιες. Η βιολογία έχει λογική ναι, με την έννοια ότι όσα θα μάθεις βασίζονται σε πολύ συγκεκριμένους μηχανισμούς. Καταλαβαίνεις πώς δουλεύουν αυτοί και καταλαβαίνεις και τι διαβάζεις. Αλλά μην ξεγελιέσαι, είναι δύσκολο μάθημα και καλύπτει κάπως ξέμπαρκα μπροστά στη μέχρι τώρα επαφή σου με το μάθημα στο σχολείο αρκετά κομμάτια σύγχρονων και κλασσικών τάσεων της βιολογίας. Απλά την επιφάνεια αγγίζεις βέβαια μπροστά σε ό,τι υπάρχει να μάθεις με αφορμή όσα λέει το βιβλίο but still, είναι μια καλή εισαγωγή που θέλει να ασχοληθείς πολύ.

Και για τη χημεία κάτι, μην την υποτιμάτε. Αν θέλουν να γίνουν κακοί η ύλη τους δίνει χ α λ α ρ ά τη δυνατότητα να το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Στη θέση μου με όλα αυτά που ανάφερα θα άλλαζες σε τεχνολογική ή θα έμενες θετική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Γειά σας! Στην Β'Λυκείου είμουν θετική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να αλλάξω σε τεχνολογική. Θέλω να με βοηθήσετε σε αυτό.

1) Είμαι προγραμματιστής άρα πιστεύω ότι το μάθημα της πληροφορικής θα μου είναι εύκολο
2) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 3 πεδίο ( Αλλα με ενδιαφέρει 2 και 4 )
3) Στην Χημεία κατεύθυνσης έγραψα 8 και στης γενικής 9 ( Άλλα το 80% γράφουν πάνω από 18 στην τρίτη )
4) Τα παιδιά που είναι στην τεχνολογική κατεύθυνση δεν είναι και τα καλύτερα
5) ΑΟΔΕ VS Βιολογία ποιό είναι πιο εύκολο? ( ξέρω η βιολογία έχει λογική )

Ξέρω ότι το θέμα έχει ξαναανεβεί, απλά θέλω να το ρωτήσω εγώ ώστε να μπορώ να απαντώ και να ξέρετε τι ακριβώς θέλω.
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση!

3)Από την στιγμή που δεν έγραψες και τόσο καλά στην χημεία,σημαίνει πως υπάρχουν κενά.Αντιθέτως,στο ΑΕΠΠ και στο ΑΟΔΕ δεν χρειάζονται προαπαιτούμενες γνώσεις. Όσον αφορά τις βαθμολογίες,και το ΑΟΔΕ είναι ένα μάθημα όπου οι μαθητές πιάνουν υψηλές βαθμολογίες.
4) Αυτό σε ενδιαφέρει μόνο αν δεν κάνεις φροντ και θα στηριχτείς αποκλειστικά και μόνο στο σχολείο,όπου ναι συνήθως δεν γίνεται μάθημα. Αλλά αυτό γίνεται σε όλες της κατ,οπότε;
5)Η βιολογία εκτός από την αποστήθιση έχει και ασκήσεις.Ενώ το ΑΟΔΕ αν δεν κάνω λάθος μία άσκηση έχει σε όλο το βιβλίο.Για μένα πάντως η βιολογία είναι 100 φορές πιο ευχάριστη.

Αυτά,από εκεί και πέρα διαλέγεις την κατ και σύμφωνα με το ποιά μαθήματα σου αρέσουν.Π.χ. εγώ και τρίτο πεδίο να μην ήθελα,ΑΟΔΕ δεν θα μάθαινα ούτε με σφαίρες,άλλοι το λένε για την χημεία αυτό. Θέλω να πω ,αν πάρεις το μάθημα εξαρχής με στραβό μάτι , δύσκολα θα κάτσεις να το λιώσεις και να γράψεις 100, οπότε κοιτάμε και λίγο τις προτιμήσεις μας.

Καλή επιτυχία σε ότι και αν επιλέξεις. =]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Στο πόστ #12 εδώ βλέπω ότι η ύλη στο αοδέ είναι 60 σελίδες..
Αν αληθεύει λέω να αρχίσω να διαβάζω αοδέ από τώρα με αυτά τα κεφάλαια μόνο..
Καλά θα κάνω ή θα αλλάξει η ύλη? Και αν αλλάξει ξέρετε κάποιο κεφάλαιο που σίγουρα δεν θα αλλάξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Στη θέση μου με όλα αυτά που ανάφερα θα άλλαζες σε τεχνολογική ή θα έμενες θετική?

Τεχνολογική. Θέλει περισσότερη σιγουριά για χημεία/βιολογία και νομίζω θα το ήξερες και μόνος σου ήδη αν ήθελες θετική. Απ' τη στιγμή που είσαι εντάξει με ΑΕΠΠ και δε θες 3ο το ΑΟΔΕ μη σε αγχώνει. Δεν είναι λόγος δηλαδή να αφήσεις την κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Γειά σας! Στην Β'Λυκείου είμουν θετική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να αλλάξω σε τεχνολογική....
Σίγουρα η θετική είναι πιο απαιτητική. Αφού δεν σε ενδιαφέρει 3ο πεδίο δεν είναι υποχρεωτικό να πας θετική. (Μαντεύω ότι στο σχολείο σου δεν υπάρχει Τ-1*, αλλιώς θα σου την πρότεινα ανεπιφύλακτα). Το ότι σου αρέσει το ΑΝΕΠΠ, ενώ δεν σου αρέσει (συμπεραίνω) η χημεία, είναι ισχυρό επιχείρημα υπέρ της τεχνολογικής. Αυτό για τα παιδιά της τεχνολογικής, μπορεί να ψιλοϊσχύει στη Β, αλλά στη Γ η κατάσταση ομαλοποιείται. Δεν έκανα ούτε ΑΟΔΕ ούτε βιολογία, όμως οι φήμες λένε ότι το ΑΟΔΕ παλεύεται πιο εύκολα. ΕΣΥ αποφασίζεις. Καλή επιτυχία σε όποια κατεύθυνση διαλέξεις.

* Τ-1: Τεχνολογική κύκλος 1 (τεχνολογίας και παραγωγής).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τι εννοείς Τ-1? Τεχνολοκιγό-1?

Υ.Γ Απάντήστε μου στο προηγούμενο post άμα γίνεται :)
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση μέχρι τώρα

* Τ-1: Τεχνολογική κύκλος 1 (τεχνολογίας και παραγωγής).

Δεν γνωρίζω τι είναι ακριβώς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
η βιολογια πολυ πιο δυσκολη, καθως περα απο την αποστηθιση εχει και ασκησεις.Στο τελος περα απο ερωτησεις θεωρειας (copy paste απο το βιβλιο) και τις ασκησεις , βαζουν και συνδυαστικες ερωτησεις θεωρειας που πρεπει να μπλεξεις την θεωρεια απο πολλα κεφαλαια μαζι. Ε, και αφου δε σου πολυαρεσει η χημεια πηγαινε τεχνολογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τι εννοείς Τ-1? Τεχνολοκιγό-1?

Υ.Γ Απάντήστε μου στο προηγούμενο post άμα γίνεται :)
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση μέχρι τώρα

Δεν γνωρίζω τι είναι ακριβώς ;)
Εννοεί τη δεύτερη τεχνολογική κατεύθυνση που υπάρχει με τίτλο "κύκλος τεχνολογίας". Τα μαθήματα είναι Μαθηματικά, Φυσική, Ηλεκτρολογία και Χημεία- Βιοχημεία. Πρόκεται για τη σπάνια κατεύθυνση καθώς σχεδον κανείς δεν πάει εκεί. Δε ξέρω αν προσφέρεται για σένα λόγω της Χημείας- Βιοχημείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εννοεί τη δεύτερη τεχνολογική κατεύθυνση που υπάρχει με τίτλο "κύκλος τεχνολογίας". Τα μαθήματα είναι Μαθηματικά, Φυσική, Ηλεκτρολογία και Χημεία- Βιοχημεία. Πρόκεται για τη σπάνια κατεύθυνση καθώς σχεδον κανείς δεν πάει εκεί. Δε ξέρω αν προσφέρεται για σένα λόγω της Χημείας- Βιοχημείας.

Δεν γνωρίζω ακριβώς.
Εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι Έχεις Μαθηματικά κατ, φυσική κατ, έκθεση, μάθημα επιλογής, κ τα άλλα 2 εξαρτάται από την κατευθυνση.. Σωστά δεν τα λέω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παιδια τι το κουραζουμε το θεμα; Κανει μπαμ οτι το παιδι θελει και πρεπει να παει τεχνολογικη.Σου ευχομαι καλη επιτυχια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω ακριβώς.
Εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι Έχεις Μαθηματικά κατ, φυσική κατ, έκθεση, μάθημα επιλογής, κ τα άλλα 2 εξαρτάται από την κατευθυνση.. Σωστά δεν τα λέω?
Ναι. Έχεις να επιλέξεις μεταξύ τριών κατευθύνσεων. Τεχνολογική 1 (αν γίνει), 2 και Θετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Ναι. Έχεις να επιλέξεις μεταξύ τριών κατευθύνσεων. Τεχνολογική 1 (αν γίνει), 2 και Θετική.

Διαφορές τεχνολογική 1 με 2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γειά σας! Στην Β'Λυκείου είμουν θετική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να αλλάξω σε τεχνολογική. Θέλω να με βοηθήσετε σε αυτό.

1) Είμαι προγραμματιστής άρα πιστεύω ότι το μάθημα της πληροφορικής θα μου είναι εύκολο
2) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 3 πεδίο ( Αλλα με ενδιαφέρει 2 και 4 )
3) Στην Χημεία κατεύθυνσης έγραψα 8 και στης γενικής 9 ( Άλλα το 80% γράφουν πάνω από 18 στην τρίτη )
4) Τα παιδιά που είναι στην τεχνολογική κατεύθυνση δεν είναι και τα καλύτερα
5) ΑΟΔΕ VS Βιολογία ποιό είναι πιο εύκολο? ( ξέρω η βιολογία έχει λογική )

Ξέρω ότι το θέμα έχει ξαναανεβεί, απλά θέλω να το ρωτήσω εγώ ώστε να μπορώ να απαντώ και να ξέρετε τι ακριβώς θέλω.
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση!
2.αφου δεν σε ενδιαφερει καμια σχολη απο 3ο πεδιο παμε προς τεχνολογικη
3.το 80% ειναι εντελως υπερβολικο ποσοστο:P αλλα ναι η χημεια ειναι το πιο απλο της θετικης
4.γενικοτερα ναι αλλα μπορει στο σχολειο και το φροντιστηριο σου τα παιδια της τεχνολογικης να ειναι πολυ καλα(σε μενα δεν ηταν,θετικη ημουν αλλα οντως η τεχνολογικη μας δεν...)
5.νομιζω πως η βιολογια ειναι πιο ζορικο μαθημα...εκτος αν σ αρεσει βεβαια οπως και εμενα που ναι μεν με δυσκολεψε αλλα και ευχαριστα την διαβαζα και ημουν στο 19% του ποσοστου των αριστουχων στο μαθημα που ηταν περυσι 43%...αλλα αντικειμενικα και με αυτα που ακουω το αοδε ειναι πιο ευκολη λυση πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Διαφορές τεχνολογική 1 με 2?
Κύκλος Τεχνολογίας: Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία- Βιοχημεία, Ηλεκτρολογία.
Κύκλος Πληροφορικής: Μαθηματικά, Φυσική, Ανάπτυξη Εφαρμογών, Διοίκηση Επιχειρήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Οκ σίγουρα θα πάρω κύκλο πληροφορικής!
Τελευταία ερώτηση -> Απλά απαντήστε μου εδώ
Πραγματικά ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γειά σας! Στην Β'Λυκείου είμουν θετική κατεύθυνση. Σκέφτομαι να αλλάξω σε τεχνολογική. Θέλω να με βοηθήσετε σε αυτό.

1) Είμαι προγραμματιστής άρα πιστεύω ότι το μάθημα της πληροφορικής θα μου είναι εύκολο
2) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 3 πεδίο ( Αλλα με ενδιαφέρει 2 και 4 )
3) Στην Χημεία κατεύθυνσης έγραψα 8 και στης γενικής 9 ( Άλλα το 80% γράφουν πάνω από 18 στην τρίτη )
4) Τα παιδιά που είναι στην τεχνολογική κατεύθυνση δεν είναι και τα καλύτερα
5) ΑΟΔΕ VS Βιολογία ποιό είναι πιο εύκολο? ( ξέρω η βιολογία έχει λογική )

Ξέρω ότι το θέμα έχει ξαναανεβεί, απλά θέλω να το ρωτήσω εγώ ώστε να μπορώ να απαντώ και να ξέρετε τι ακριβώς θέλω.
Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση!

1)Mπορεί όμως και να σε μπερδέψει με βάση τα όσα ήδη ξέρεις.
2)Σημαντικό επιχείρημα.
3)Αν το 80% έγραφε πάνω από 18 στη χημεία θα φούντερνα από το μπαλκόνι τώρα.
4)Δεν ισχύει απόλυτα αυτό.Η δικιά μας τεχνολογική έγραψε πολύ καλύτερα συγκεντρωτικά από ότι εμείς που είμασταν κατά τα λεγόμενα πολλών από τις πιο καλές θετικές που είχε το σχολείο.
5)Εγώ με όσα είδα φέτος κατέληξα ότι το ΑΟΔΕ αρκεί να το διαβάσεις και να το λιώσεις.Μετά έρχεται.Από την άλληΕγώ στη βιολογία,αν και την έμαθα απέξω(έστω και 2 βδομάδες πριν τις εξετάσεις) έφαγα κατραπακιά και δε ξέρω από που(ίσως από τις ασκήσεις) .

Οπότε τεχνολογική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Είσαι για τεχνολογική! Το λες και μόνο σου από αυτά που γράφεις
Είσαι για τεχνολογική για 3 λόγους!
1) Είμαι προγραμματιστής άρα πιστεύω ότι το μάθημα της πληροφορικής θα μου είναι εύκολο
2) Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το 3 πεδίο ( Αλλα με ενδιαφέρει 2 και 4 )
3) Στην Χημεία κατεύθυνσης έγραψα 8 και στης γενικής 9 ( Άλλα το 80% γράφουν πάνω από 18 στην τρίτη )

Εμείς τι άλλο να σε πούμε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Λοιπόν φίλε μου σε αυτό το ποστ θα βγάλω το άχτι μου. Φέτος έδωσα και ήμουν θετική κατέυθηνση. Πέρσυ δήλωσα θετική γιατί ήθελα να περάσω χημικός μηχανικός ή χημικός, δεν με ενδιέφερε το τρίτο πεδίο. Ένα έχω να σου πω.. Ήταν η μεγαλύτερη βλακεία της ζωής μου. Η βιολογία παλούκι και χρειάζεται απίστευο διαβασμα. Για να φανταστείς βιολογία έγραψα 15,6 ενώ έβγαλα 18038 μόρια. Επίσης η χημεία δεν είναι καθόλου εύκολη όσο λένε. Εύκολη μεν αλλά θέλει και αυτή αρκετό διάβασμα. Φέτος ειδικά την θετική την σκίσανε ενώ την τεχνολογική την βοήθησαν αρκετα αφού πολοί έγραψαν ακρετά καλά ενώ έβγαλαν σχετικά χαμηλά μόρια ( ένα παιδί έγραψε 20 αοδε και έβγαλε 14000 μόρια). Δεν θέλω να σε αποτρέψω απο το να πας θετική αλλά σου λέω τι πέρασα εγώ σε αυτήν.

Υ.Γ. Όταν αποφασίσεις ενημέρωσέ μας να ξέρουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top