Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το ότι έγραψες τον μεγαλύτερο βαθμό στην έκθεση δεν σημαίνει τίποτα...

Μην ξαναδώσεις κατά τη γνώμη μου, αφού σου αρέσει η σχολή. Για μια πόλη;;:nono:

Στο Ρεθυμνο περασα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Να στε καλα Eirinaki και Letta!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Να'μαι και γω...Με τις βλακείες που έκανα στ'αρχαία (9,3) και στ'αγγλικά (πηγα να γράψω κατευθείαν μετά από κλαμπ και πήρα 12,6),καλά να παθω...Έχασα και τα ΕΜΜΕ ΑΠΘ για 12(!) μόρια(καλά,για καποδιστριακο ούτε λόγος),αναγκαστικά ξαναμπαίνω στο λούκι...Τελικά πήγα στο Διεθνών κι ευρωπαϊκών,αλλά δεν ψήνομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ πέρασα Κοινωνιολογία Κρήτης. Μου αρέσει πολύ ως σχολή αλλά δεν πρόκειται να πάω. Θα βρω το κουράγιο και τη δύναμη να ξαναπροσπαθήσω! Δεν ήμουν μαθήτρια του 19,5 όλα τα χρόνια, με ξενύχτια κλπ για να περάσω στην 22η μου επιλογή με 13501 μόρια! Εξάλλου πεθαίνω για την ψυχολογία!
Σε όσους ξαναδίνουν καλή επιτυχία και σε όσους πέρασαν όπου ήθελαν συγχαρητήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ας σταματήσει αυτή η κοροιδία, στους εαυτούς σας πρώτα απ' όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Αχ, πολύ μου αρέσει τούτο το thread δεν νιώθω μόνη μου. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ας σταματήσει αυτή η κοροιδία, στους εαυτούς σας πρώτα απ' όλα.

Τι εννοεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αυτό για τους μαθητές που ήταν του 19,5 ΑΛΛΑ <insert random reason> έγραψαν ~ 13.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αυτό για τους μαθητές που ήταν του 19,5 ΑΛΛΑ <insert random reason> έγραψαν ~ 13.

Να πω την αληθεια και εγω στα τετραμηνα 19,5 και 19,8 εβγαλα αλλα στο τελος επεσα στο απολυτηριο στο 18,7..και σε μορια 17.600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ε δεν έχει καμία σημασία ο Μ.Ο. των τετραμήνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raziel

Νεοφερμένος

Ο Raziel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλα εννοειται αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγώ έδινα δεύτερη χρονιά φέτος. Πέρσυ είχα χάσει τη σχολή μου για 400 μόρια περίπου.
Αν το έχετε αποφασίσει να ξαναδώσετε, σιγουρευτείτε ότι δεν είναι μια απόφαση επιπόλαιη. Μη νομίζετε ότι θα πάτε χαλαροί φέτος και θα βγάλετε 18ρια.

Η δεύτερη χρονιά είναι ευκολότερη πρακτικά. Ψυχολογικά δεν θα είναι. Οι γνωστοί σας θα είναι στα πανεπιστήμια τους, πράγμα που θα σας προβληματίζει. Ωστόσο θα έχετε άφθονο χρόνο, για μια πλήρη προετοιμασία.
Σας προτείνω να γραφτείτε σε φροντιστήριο με απόφοιτους ώστε να οργανωθείτε πιο καλά. Αν το έχετε πάρει σοβαρά απόφαση, σας εύχομαι καλή επιτυχία και να ξέρετε ότι ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα.

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Και εγω εδωσα δευτερη φορα αν και ειχα περασει σε καλη σχολη δεν με ικανοποιουσε.Φετος ενιωθα πολυ πιο ανετα απο περσι, ειχα οσο χρονο ηθελα για διαβασμα και το οτι ηξερα τι ειναι πανελληνιες με εκανε να μην εχω πολυ ανχος.Καλο κουραγιο σε οσους ξαναδινουν, θα δειτε οτι θα περασει πολυ γρηγορα και αυτη η χρονια και να μην στεναχωριεστε που αλλοι φιλοι σας εχουν περασει, ισα ισα αυτο ειναι καλο για να πηγαινεται να μενεται μαζι τους και να ξεφευγεται λιγο :D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Εγώ ξανά έδωσα και ευτυχώς δε το μετάνιωσα καθόλου! :)

Βέβαια ήταν παλιοκατάσταση να βλέπω τους άλλους να περνάνε ή τελοσπάντων να "προχωράνε" κι εγώ να ξανά δίνω πανελλαδικές χωρίς φροντιστήριο και όλοι όταν τους το λέω να με κοιτάνε με ύφος "το καημένο το παιδί, θα αποτύχει :( ". :D
Τη 2η χρονιά είχα κατά πολύ περισσότερο άγχος από την πρώτη.

Πάντως όποιος διαβάζει σοβαρά, γράφει. :)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Και εγώ θα δώσω του χρόνου..Δεν είμαι ικανοποιημένη για το πως έγραψα φέτος (12.508) και δεν θα έλεγα ότι με πολύενδιαφέρει η σχολή που πέρασα..
(Hλεκτρονική Τει αθήνας)

Πάντως δεν ξέρω πότε να αρχίσω! Το φροντιστήριο αρχίζει το τμήμα σε 1 μόλις εβδομάδα...ή να αρχίσω Από Ιανουάριο και μέχρι τότες διάβασμα μόνη μου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ρε συ εξαρτάται..αν είσαι τύπος που μπορείς να στρωθείς μόνη σου, με πρόγραμμα οκ... αν όχι καλό θα σου κάνει να ξεκινήσεις φρο από τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ρε συ εξαρτάται..αν είσαι τύπος που μπορείς να στρωθείς μόνη σου, με πρόγραμμα οκ... αν όχι καλό θα σου κάνει να ξεκινήσεις φρο από τώρα...

Nαι σώστο και αυτό :)
Χμμ δεν νομίζω πως θα τα καταφέρω μόνη μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Martina

Νεοφερμένος

Η Μαρτίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ας σταματήσει αυτή η κοροιδία, στους εαυτούς σας πρώτα απ' όλα.

Μην "ανησυχείς" αγαπητέ Dythor και κανείς δεν κοροϊδεύει κανέναν.Το γεγονός ότι κάποιος σύμφωνα με τους βαθμούς του σχολείου,είναι μαθητής του 19,5, δε σημαίνει ότι θα γράψει και τόσο στις Πανελλήνιες. Ούτε σημαίνει όμως ότι είναι και του 13 και παίρνει 19,5. Δεν περίμενα να γράψω για 19,5, περίμενα όμως η απόδοσή μου να είναι ανάλογη της προσπάθειας που έκανα. Επειδή λοιπόν, κανείς δε γνωρίζει τους κόπους που έχει κάνει ο καθένας μας, πιστεύω ότι δεν είναι φρόνιμο να βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CleverCitizen

Νεοφερμένος

Ο CleverCitizen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Η δεύτερη χρονιά είναι συνήθως καλύτερη από την πρώτη, ασχέτως με τη δυσκολία των θεμάτων.
Προσωπικά εγώ ξεκίνησα διάβασμα τα χριστούγεννα. 2 μήνες παρακολούθησα τα μαθήματα της σχολής μου και έμεινα ανικανοποίητος. Έτσι γύρισα στα πάτρια εδάφη, στρώθηκα και ξανάδωσα.

Οι συμβουλές που έχω να δώσω στα θηρία (ή μαζόχες, ποτέ δεν κατάλαβα τι από τα 2 ήμουν που ξανάδωσα) είναι λίγες αλλά πιστεύω ουσιώδεις. Λοιπόν παιδάκια σε καμία περίπτωση μη πιστέψετε ότι έχετε χρόνο, δε βαριέσαι, ας ξεκινήσω από βδομάδα κτλ. Θα έρθει ο Μάης πριν καλά καλά το καταλάβετε.
Προτίνω να τα δώσετε όλα σε μαθήματα που έχετε το μεγαλύτερο περιθώριο βελτίωσης(εξαιρείται,εν μέρει, η έκθεση για ευνόητους λόγους). Εγώ για παράδειγμα τα έδωσα όλα στη φυσική που από 10,7 το 2007, φέτος έγραψα 17,5. Αυτό βέβαια δε συνεπάγεται ότι δέ θα διαβάσει καποιος και τα μαθήματα που πήγε λίγο καλύτερα. πχ εγώ "έγραψα" λίγο την ΑΕΠΠ. Από 19,4 το 2007, φέτος "έπεσα" στο 18,4...άτιμη θεωρία....

Προσωπικά πιστέυω ότι όποιος προσπαθήσει το 19,2 να το κάνει 19,8 ξενυχτώντας έχει χάσει τη μπάλα (εξαίρεση βέβαια για κάποιον που στοχεύει ιατρικές/πολυτεχνείο κτλ που μετράει και ο παραμικρός βαθμός)

Ελπίζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ. Καλά κουράγια και ένας χρόνος είναι.... Υπομονή και θα περάσει γρήγορα... Δεν είναι και τόσο χάλια τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
και εγω ξαναδινω φετος αλλα στην ουσια ειναι σαν να δινω για πρωτη φορα..γτ περυση πηγαινα σχολειο για βολτα,μονο μπαλα τα απογευμετα και καθολου φροντ. αλλα το καλοκαιρι δουλεψα και ειδα ποσο δυσκολα ειναι και ετσι ειπα φετος να κανω μια προσπαθεια και να κατσω να διαβασω...εχω γραφτει στα καλυτερα φροντ. κανω και ιδιαιτερα και πιστευω οτι αμα κατσω και στρωθω θα τα καταφερω..μερακι το εχει η μανα μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top