Ψηφίστηκε το Μεσοπρόθεσμο

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

Υπερψηφίστηκε με 155 «ΝΑΙ» το Μεσοπρόθεσμο

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 29 Ιουνίου 2011, 15:44

Λίγα λεπτά μετά τις 15:30 ξεκίνησε η ονομαστική ψηφοφορία του Μεσοπρόθεσμου Προγράμματος στην Ολομέλεια της Βουλής.

Καταγράφηκαν δύο διαφοροποιήσεις βουλευτών από τα κόμματά τους. Ο βουλευτής του ΠΑ.ΣΟ.Κ. Π. Κορουμπλής ψήφισε «όχι» και τέθηκε εκτός Κ.Ο ΠΑΣΟΚ, ενώ η βουλευτής της Ν.Δ. Έλσα Παπαδημητρίου ψήφισε «ναι» και στη συνέχεια αυτοδιεγράφη. Τελικά, με 155 «ΝΑΙ» υπερψηφίστηκε το Μεσοπρόθεσμο, σε σύνολο 298 βουλευτών, ενώ 138 εψήφισαν «Όχι».


Ζωή σε 'μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Μολων Λαβε (ο,τι εχει απομεινει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Hταν αναμενομενο...αφου κανεις δεν τους εμποδιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ο Γ. Παπακωνσταντίνου είπε ότι "αποτελεί στόχο εθνικής επιβίωσης", αφήνοντας ανοιχτό το ενδεχόμενο να υπάρξουν περιθώρια βελτίωσης του προγράμματος, το οποίο ωστόσο έσπευσε να το χαρακτηρίσει ως "αυτονόητη ανάγκη για τη χώρα" και εξήγησε ότι "πρέπει να προχωρήσουν οι αποκρατικοποιήσεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Με γεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Δεν αισθάνεστε μια ανακούφιση τώρα που σώθηκε η χώρα;:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Υπεροχαααα οδευουμε στην καταστροφη και χαιρομαι πάρα πολυ που θα δω αυτο το εθνος να διαλυετεαιΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να τα καταφέρουμε. Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο αλλά μπορούμε να ΠΑΜΕ και πάλι μπροστά όπως και παλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
@fockos: καλυτερα θα ηταν να πεις μπορεί να τα ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝΕ.. βλέπεις μόνοι τους φτάσαν μεχρι εκί που φτάσαν δε νομίζω να ρώτησε κανείς κανέναν από εμάς αν θέλουμε ΔΝΤ και μαλ@κίες... δημοκρατία σε λέει μετά... :@:@:@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να τα καταφέρουμε. Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο αλλά μπορούμε να ΠΑΜΕ και πάλι μπροστά όπως και παλιά
Δε θυμάμαι να πήγαμε πραγματικά μπροστά.
Από το ''δυστυχώς επτοχεύσαμεν'' όλο για κρίση μιλάμε, πουθενά πρόοδος ή εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Το θεμα ειναι πως θα παμε.Εχουν απεργια τα Μ.Μ.Μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Όχι που δεν θα παιρνούσε... Ετοιμαστείτε να πάμε στο Πακιστάν να πουλάμε cd....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
το θεμα ειναιπως μονο με θαυμα θα παμε....
Δε γίνονται έτσι τα θαύματα!
Άσε που είναι τέτοια η νοοτροπία των (περισσότερων) Ελλήνων, που θαύμα θα ήταν να κάτσουν να δουλεύψουν αντί να κωλοβαράνε όλη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Δε γίνονται έτσι τα θαύματα!
Άσε που είναι τέτοια η νοοτροπία των (περισσότερων) Ελλήνων, που θαύμα θα ήταν να κάτσουν να δουλεύψουν αντί να κωλοβαράνε όλη μέρα.

αχχχ εδώ και 1-2 χρονι αυτο φωναζω... η νοοτροπία του έλληνα ειναι να κάνει κάτι ο άλλος πρώτα και μετά θα κάνω κι εγώ... αμ δε γίνονται έτσι.... αν δε σηκωθω κι εγω κι εσυ την ιδια στιγμή δε γινεται τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Δε γίνονται έτσι τα θαύματα!
Άσε που είναι τέτοια η νοοτροπία των (περισσότερων) Ελλήνων, που θαύμα θα ήταν να κάτσουν να δουλεύψουν αντί να κωλοβαράνε όλη μέρα.
εσυ εχεις γονεις ιδιωτικους υπαλληλους προφανως αλλιως δεν εξηγειται αυτη σου η σταση...δηλαδη η μητερα μου που εχασε 5000 ευρω σε ενα χρονο πρεπει να κατσει με σταυρωμενα τα χερια...και τωρα θελουν να της παρουν και αλλα λευτα...απο που θα κοψουμε δηλαδη?απο το γαλα τα αυγα τα μακαρονια? εισαι γυμνασιακι και δεν ξερεις την τυφλα σου δυστυχως...θα σου προτεινα να σταματησεις να μιλας διοτι ελευθερια λογου εχουμε ,ελευθερια βλακειας δεν νομιζω...και συγγνωμη αν ειμαι σκληρος ομως το να μιλας ετσι για πολλους ελληνες ειναι αισχος...εσυ καθεσαι και χαιρεσαι ακομα διοτι δεν στα εχουν κοψει τα χαρτζιλικια αλλοι ομως δυσκολευονται να ζησουν(να επιβιωσουν δοξα τον θεο μπορουν ακομη)επομενως εχουμε που εχουμε τα νευρα μας μην μας τα σπασεις εσυ μεσημεριατικα...(παιρνεις -1 απο εμενα και ελπιζω να παρεις και αλλα απειρα) στο θεμα μας τωρα...γιατι νιωθω ενα μικρο φοβο οτι αυτο που φαινεται το μεσοπροθεσμο θεωρητικα θα ειναι χειροτερο στην πραξη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
εσυ εχεις γονεις ιδιωτικους υπαλληλους προφανως αλλιως δεν εξηγειται αυτη σου η σταση...δηλαδη η μητερα μου που εχασε 5000 ευρω σε ενα χρονο πρεπει να κατσει με σταυρωμενα τα χερια...και τωρα θελουν να της παρουν και αλλα λευτα...απο που θα κοψουμε δηλαδη?απο το γαλα τα αυγα τα μακαρονια? εισαι γυμνασιακι και δεν ξερεις την τυφλα σου δυστυχως...θα σου προτεινα να σταματησεις να μιλας διοτι ελευθερια λογου εχουμε ,ελευθερια βλακειας δεν νομιζω...και συγγνωμη αν ειμαι σκληρος ομως το να μιλας ετσι για πολλους ελληνες ειναι αισχος...εσυ καθεσαι και χαιρεσαι ακομα διοτι δεν στα εχουν κοψει τα χαρτζιλικια αλλοι ομως δυσκολευονται να ζησουν(να επιβιωσουν δοξα τον θεο μπορουν ακομη)επομενως εχουμε που εχουμε τα νευρα μας μην μας τα σπασεις εσυ μεσημεριατικα...(παιρνεις -1 απο εμενα και ελπιζω να παρεις και αλλα απειρα) στο θεμα μας τωρα...γιατι νιωθω ενα μικρο φοβο οτι αυτο που φαινεται το μεσοπροθεσμο θεωρητικα θα ειναι χειροτερο στην πραξη????
Ξέρεις τι? Είσαι πολύ λάθος. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι γνωρίζω καλά και τις 2 πλευρές. Έχω γνωρίσει ανθρώπους και από τον ιδιωτικό και από το δημόσιο επαγγελματικό χώρο και ίσως θα έπρεπε να το κάνεις κι εσύ αυτό.
Το ότι είμαι ''γυμνασιάκι'' πες μου που ακριβώς κολλάει και γιατί παίζει ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
εσυ εχεις γονεις ιδιωτικους υπαλληλους προφανως αλλιως δεν εξηγειται αυτη σου η σταση...δηλαδη η μητερα μου που εχασε 5000 ευρω σε ενα χρονο πρεπει να κατσει με σταυρωμενα τα χερια...και τωρα θελουν να της παρουν και αλλα λευτα...απο που θα κοψουμε δηλαδη?απο το γαλα τα αυγα τα μακαρονια? εισαι γυμνασιακι και δεν ξερεις την τυφλα σου δυστυχως...θα σου προτεινα να σταματησεις να μιλας διοτι ελευθερια λογου εχουμε ,ελευθερια βλακειας δεν νομιζω...και συγγνωμη αν ειμαι σκληρος ομως το να μιλας ετσι για πολλους ελληνες ειναι αισχος...εσυ καθεσαι και χαιρεσαι ακομα διοτι δεν στα εχουν κοψει τα χαρτζιλικια αλλοι ομως δυσκολευονται να ζησουν(να επιβιωσουν δοξα τον θεο μπορουν ακομη)επομενως εχουμε που εχουμε τα νευρα μας μην μας τα σπασεις εσυ μεσημεριατικα...(παιρνεις -1 απο εμενα και ελπιζω να παρεις και αλλα απειρα) στο θεμα μας τωρα...γιατι νιωθω ενα μικρο φοβο οτι αυτο που φαινεται το μεσοπροθεσμο θεωρητικα θα ειναι χειροτερο στην πραξη????

δε νομίζω πως έχει και άδικο βρε συ... οκ ναι μην τους βαζουμε όλους στο ίδιο σακί αλλά εν μέρει έχει δίκιο τα βλέπω εγώ κάθε μερα στο χωριό μου γεμίζουν οι καφετεριες από το πρωί έως το βραδυ... μην απαντήσεις ξεφεύγουμε νομίζω... ο οποιοσδήποτε μοντ πιστεύει ότι πρέπεινα αφαιρεθεί το ποστ λόγο οφ τοπικ ας το κάνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να τα καταφέρουμε. Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο αλλά μπορούμε να ΠΑΜΕ και πάλι μπροστά όπως και παλιά

και στην Αργεντινή έτσι έλεγαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια σορρυ αλλα θα ρωτησω κατι.τι ειναι το μεσοπροθεσμο?δεν ειμαι εκτος τοπου,γνωριζω που εχουμε φτασει,το βλεπω και απο την δουλεια του πατερα μου και απο το οτι ο κοσμος ζητιανευει και ολο και περισσοτερες επιχειρησεις κλεινουν!αλλα πραγματικα δεν ξερω τι ειναι το μεσοπροθεσμο!θα μπορουσατε να με διαφωτισετε?με λιγα λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top