Φυσικοθεραπεία vs Διαιτολογίας/Διατροφολογίας

Φυσικοθεραπεία vs Διαιτολογία/Διατροφολογία
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)
  • Φυσικοθεραπεία

  • Διατροφολογία/διαιτολογία

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

θάλασσα

Νεοφερμένος

Η θάλασσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Τα σκεφτομαι και τα 2 οχι το ιδιο ειναι η αληθεια. απλα θα ηθελα τις αποψεις σας για τα 2 αυτα τμηματα γιατι ειμαι σε φαση μπερδεματος :worry: ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εγω σκεφτομαι για φυσικοθεραπεια και μαλλον εκει θα παω!!!Το βρισκω ενδιαφερον και λενε οτι προς το παρον εχει επαγγελματικη αποκατασταση...τωρα θα δουμε!!! ;)
Καλη σου επιλογη!!!!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Φυσικοθεραπειας..ποσο βγαλατε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cherryblossom

Νεοφερμένος

Η Διώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Είναι διαφορετικά αντικείμενα οπότε σίγουρα θα μπορέσεις να επιλέξεις!Μπορείς να κοιτάξεις το πρόγραμμα σπουδών της κάθε σχολής και να δεις ποια μαθήματα σου αρέσουν και ποιες είναι οι επαγγελματικές επιλογές της κάθε μίας.
Ενδεικτικά σου επισυνάπτω τα προγράμματα σπουδών που βρήκα
Τμήμα Φυσικοθεραπειας
πηγή


Τμήμα Διαιτολογίας
Αρχική σελίδα ->Tμήμα Διατροφής ->Πρόγραμμα Σπουδών


Νομίζω ότι η Φυσικοθεραπεία έχει πιο ενδιαφέροντα μαθήματα και προοπτικές αποκατάστασης αλλά όπως και να'χει εύχομαι να συμπληρώσεις έξυπνα το μηχανογραφικό σου και να επιλέξεις τελικά τη σχολή που σε ενδιαφέρει περισσότερο!
Καλή σταδιοδρομία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erilesg

Δραστήριο μέλος

Η erilesg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 419 μηνύματα.
αν και μ αρεσουν και τα 2
και 9α τα δηλωσω για καλο και κακο
η μαμα μου τελειωσε φυσικο9εραπευτρια τοτε και που καταφερε διοριστηκε ειναι σε ΚΑΠΗ πληρωνεται μια χαρα στραβομουτσουνιαζει
και οταν τις λεω ποσο εχουν οι βασεις κ στα 2 τμηματα μου λεει ποιος τα δηλωνει και τι επαγγελματικη αποκατασταση εχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι διαφορετικά αντικείμενα οπότε σίγουρα θα μπορέσεις να επιλέξεις!Μπορείς να κοιτάξεις το πρόγραμμα σπουδών της κάθε σχολής και να δεις ποια μαθήματα σου αρέσουν και ποιες είναι οι επαγγελματικές επιλογές της κάθε μίας.
Ενδεικτικά σου επισυνάπτω τα προγράμματα σπουδών που βρήκα
Τμήμα Φυσικοθεραπειας
πηγή


Τμήμα Διαιτολογίας
Αρχική σελίδα ->Tμήμα Διατροφής ->Πρόγραμμα Σπουδών


Νομίζω ότι η Φυσικοθεραπεία έχει πιο ενδιαφέροντα μαθήματα και προοπτικές αποκατάστασης αλλά όπως και να'χει εύχομαι να συμπληρώσεις έξυπνα το μηχανογραφικό σου και να επιλέξεις τελικά τη σχολή που σε ενδιαφέρει περισσότερο!
Καλή σταδιοδρομία!
Έτσι ακριβώς.

Δες πρώτα τα μαθήματα.
Κατέληξε στο τι σου αρέσει πραγματικά να κάνεις.

Όλα αυτά περί επαγγελματικής αποκατάστασης εγώ τα ακούω βερεσέ.

Αν δεν σου αρέσει κάτι,δεν μπορείς να προχωρήσεις,
δεν μπορείς να γίνεις ένας σωστός φοιτητής και αργότερα ένας σωστός επαγγελματίας.-

Αν δεν είσαι καλός και αν δεν γουστάρεις αυτό που κάνεις,αν δεν ψάχνεσαι,αν δεν έχεις ικανότητες,
όση επαγγελματική αποκατάσταση και να έχει κάτι,δεν θα βρείς τίποτα.-

Το να σου αρέσει κάτι είναι ότι σημαντικότερο γιατί πολλοί είπαν "α αυτό έχει επαγγελματική αποκατάσταση,ας πάω" ,"ε αφού πέρασα εκεί,ας πάω ακόμα και αν είναι εντελώς άσχετο με τα ενδιαφέροντα μου και με αυτά που θέλω να κάνω στη ζωή,που ξέρεις,ίσως μου αρέσει". Λάθος.
Αν είναι εντελώς εκτός των ενδιαφερόντων σου,δεν μπορείς να εξελιχθείς.

Αυτά. Καλή σταδιοδρομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Αν πιανετε τα μορια για Φυσικοθεραπεια μη το συζητατε καθολου....Ειναι επαγγελμα που εχει σχεση με την ιατρικη και η κριση δεν το επηρεαζει τοσο οσο αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top