Απιστία

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θεωρώ απλά μαλακία αυτό που κάνεις.
Είναι σα να πιέζεις τον εαυτό σου να "μείνει" με την κοπέλα σου, επειδή με την πρωήν δεν πρόκειται να γίνει κάτι άλλο. Κάτι σαν καβάτζα ξέρωγω.
Εγώ στη θέση σου, ή θα' χα μείνει στη 1η φορά της απιστίας και θα το μετάνιωνα πραγματικά, γιατί οκ άνθρωποι είμαστε ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ή θα χώριζα και θα έκανα ό,τι ήθελα, αλλά 3 φορές; Και δεν αποκλείεις καν το ενδεχόμενο να ξαναγίνει;

Νταξ, το βλέπεις κι εσύ ότι κάνεις μλκίες, έτσι; Οπότε τι το συνεχίζεις, αφού αργά ή γρήγορα θα ξαναγίνει, και η άλλη η κοπελίτσα δε φταίει. Αυτό που νιώθεις για τη κοπέλα σου τώρα είναι απλά συνήθεια. Στην ουσία την εκμεταλλεύεσαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Το ξέρω είμαι μαλάκας.Μην με βαράτε :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν σε φτάνουμε. -.-' Μας χωρίζουν πολλά μέτρα καλώδια -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δεν σε φτάνουμε. -.-' Μας χωρίζουν πολλά μέτρα καλώδια -.-'

Άναψαν τα λαμπάκια σου Σόζι. Πες μας, μια απ' τις ερωτικές σου περιπέτειες, πάνω σ' αυτό το θέμα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Έχω κερατώσει (αν και δεν μ'αρεσει η λέξη) τρεις φορές την κοπέλα μου.Και τις τρεις φορές με την πρώην μου.Ακόμα τρέφω συναίσθηματα γι'αυτήν δυστυχώς.Ο λόγος ήταν ότι είχα πάρα πολύ καιρό να δω την πρώην μου και όταν την είδα και μιλήσαμε και απομονωθήκαμε δεν αντιστάθηκα.Κάθε φορά το μετάνιωνα αλλά κάθε φορά που την έβλεπα ήθελα τόσο πολύ να την αρπάξω...Και ποτέ μου δεν σκεφτόμουνα την κοπέλα μου την ώρα που ήμουν με την πρώην μου.Ήταν σαν να υπήρχε μόνο αυτή για μένα.Παρόλα αυτά την θέλω πολύ την κοπέλα μου,περνάω τέλεια μαζί της,δεν μπορώ να πω ότι ζω τον μεγάλο έρωτα,ούτε ότι την αγαπώ αλλά έχει γίνει πλέον κομμάτι της ζωής μου.
Πλέον εχω αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να αφοσιωθώ αποκλειστικά στην κοπέλα μου,να μην μιλάω με την πρώην μου και να κάνουμε μια νέα αρχή.Ετσι αποφασισα να της αποκαλύψω τις απιστίες μου.Βέβαια προσπάθησα όσο το δυνατόν να τα παρουσιάσω προς το συμφέρον μου τα πράγματα για να μην με παρατήσει.Και δεν με παράτησε.Αν και την πονάει το θέμα ακόμα,με έχει συγχωρήσει!!!
Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα μπορέσω να αντισταθώ στην πρώην μου σε περίπτωση που επαναληφθεί μια πιο... προσωπική μας συντάντηση.
1)
Ελπίζω να μην έχει κρυφό προφίλ στο iscool η κοπέλα μου
2)
Καταραμένη πρώην που δεν μπορώ να σε ξεχάσω

Tι θα ελεγες να τελειωνες με την τωρινη σου κοπελα και να επεστρεφες στην πρωην?Ετσι θα ησασταν ολοι πολυ πιο ευτυχισμενοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Έχω κερατώσει (αν και δεν μ'αρεσει η λέξη) τρεις φορές την κοπέλα μου.Και τις τρεις φορές με την πρώην μου.Ακόμα τρέφω συναίσθηματα γι'αυτήν δυστυχώς.Ο λόγος ήταν ότι είχα πάρα πολύ καιρό να δω την πρώην μου και όταν την είδα και μιλήσαμε και απομονωθήκαμε δεν αντιστάθηκα.Κάθε φορά το μετάνιωνα αλλά κάθε φορά που την έβλεπα ήθελα τόσο πολύ να την αρπάξω...Και ποτέ μου δεν σκεφτόμουνα την κοπέλα μου την ώρα που ήμουν με την πρώην μου.Ήταν σαν να υπήρχε μόνο αυτή για μένα.Παρόλα αυτά την θέλω πολύ την κοπέλα μου,περνάω τέλεια μαζί της,δεν μπορώ να πω ότι ζω τον μεγάλο έρωτα,ούτε ότι την αγαπώ αλλά έχει γίνει πλέον κομμάτι της ζωής μου.
Πλέον εχω αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να αφοσιωθώ αποκλειστικά στην κοπέλα μου,να μην μιλάω με την πρώην μου και να κάνουμε μια νέα αρχή.Ετσι αποφασισα να της αποκαλύψω τις απιστίες μου.Βέβαια προσπάθησα όσο το δυνατόν να τα παρουσιάσω προς το συμφέρον μου τα πράγματα για να μην με παρατήσει.Και δεν με παράτησε.Αν και την πονάει το θέμα ακόμα,με έχει συγχωρήσει!!!
Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα μπορέσω να αντισταθώ στην πρώην μου σε περίπτωση που επαναληφθεί μια πιο... προσωπική μας συντάντηση.
1)
Ελπίζω να μην έχει κρυφό προφίλ στο iscool η κοπέλα μου
2)
Καταραμένη πρώην που δεν μπορώ να σε ξεχάσω

Βασικά κοίτα, είσαι σε δύσκολη κατάσταση τώρα, αν χωρίσεις με την τωρινή θα βαρεθείς (ξανά) την πρώην, έτσι γίνεται πάντα μην το ψάχνεις.
Πρέπει να προσπαθήσεις να περιορίσεις όσο πιο πολύ γίνεται τις συναντήσεις με την πρώην, σκέψου όλα αυτά που σας έκαναν να χωρίσετε.. Δώστης να καταλάβει ότι το πράγμα τελείωσε..

Αυτά από εμένα, καλή τύχη!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για την απιστία σε μια σχέση;
'Εχετε απατήσει ποτέ τον σύντροφο σας;
Σας έχουν απατήσει; Και αν ναι πώς το μάθατε;
Ποιοί θεωρείτε οτι είναι οι παράγοντες που παροτρύνουν κάποιον/α να απιστήσει;

Τι πιστεύετε για την απιστία σε μια σχέση;

Δεν είναι σταθερός χαρακτήρας.:(

'Εχετε απατήσει ποτέ τον σύντροφο σας;

Όχι.:D

Σας έχουν απατήσει; Και αν ναι πώς το μάθατε;

Maybe όχι.:)

Ποιοί θεωρείτε οτι είναι οι παράγοντες που παροτρύνουν κάποιον/α να απιστήσει;

Δεν είναι σταθερός χαρακτήρας. Again.:(

Επίσης ως προς το θέμα απιστία μπορούν να ειπωθούν παρά πολλά. Οι κυριότεροι λόγοι είναι: Ο χαρακτήρας του ατόμου που το κάνει δεν είναι σταθερός και δεύτερον το κάνει με να έχει "κατάσταση" με κάποιο άλλο άτομο ( συνήθως πάνω από ένα είναι) αλλά δεν θέλει να χάσει και την σιγουριά του ατόμου που είναι σε σχέση μαζί του, γιατί αλλιώς θα χώριζε και ας έκανε ότι ήθελε μετά.




Έχω κερατώσει (αν και δεν μ'αρεσει η λέξη) τρεις φορές την κοπέλα μου.Και τις τρεις φορές με την πρώην μου.Ακόμα τρέφω συναίσθηματα γι'αυτήν δυστυχώς.Ο λόγος ήταν ότι είχα πάρα πολύ καιρό να δω την πρώην μου και όταν την είδα και μιλήσαμε και απομονωθήκαμε δεν αντιστάθηκα.Κάθε φορά το μετάνιωνα αλλά κάθε φορά που την έβλεπα ήθελα τόσο πολύ να την αρπάξω...Και ποτέ μου δεν σκεφτόμουνα την κοπέλα μου την ώρα που ήμουν με την πρώην μου.Ήταν σαν να υπήρχε μόνο αυτή για μένα.Παρόλα αυτά την θέλω πολύ την κοπέλα μου,περνάω τέλεια μαζί της,δεν μπορώ να πω ότι ζω τον μεγάλο έρωτα,ούτε ότι την αγαπώ αλλά έχει γίνει πλέον κομμάτι της ζωής μου.
Πλέον εχω αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να αφοσιωθώ αποκλειστικά στην κοπέλα μου,να μην μιλάω με την πρώην μου και να κάνουμε μια νέα αρχή.Ετσι αποφασισα να της αποκαλύψω τις απιστίες μου.Βέβαια προσπάθησα όσο το δυνατόν να τα παρουσιάσω προς το συμφέρον μου τα πράγματα για να μην με παρατήσει.Και δεν με παράτησε.Αν και την πονάει το θέμα ακόμα,με έχει συγχωρήσει!!!
Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα μπορέσω να αντισταθώ στην πρώην μου σε περίπτωση που επαναληφθεί μια πιο... προσωπική μας συντάντηση.
1)
Ελπίζω να μην έχει κρυφό προφίλ στο iscool η κοπέλα μου
2)
Καταραμένη πρώην που δεν μπορώ να σε ξεχάσω

Απόφυγε την. Είναι πολύ δύσκολο αυτό και το γνωρίζω γιατί έτυχε να ερωτευτώ και εγώ και την "πάτησα" ( Είναι το ποιο όμορφο πράγμα στον κόσμο να ερωτεύεσαι πραγματικά ) να ξέρεις ότι χρειάζεται πολύ καιρός να την ξεπεράσεις.
Απλά για τώρα απόφυγε την.

Επίσης καλά έκανες που το είπες στην κοπέλα σου αλλά το θέμα είναι εάν είναι πρωτάρα ( είσαι πρώτη της σχέση ) και πόσους μήνες τα έχεις με αυτήν?

Θεωρώ απλά μαλακία αυτό που κάνεις.
Είναι σα να πιέζεις τον εαυτό σου να "μείνει" με την κοπέλα σου, επειδή με την πρωήν δεν πρόκειται να γίνει κάτι άλλο. Κάτι σαν καβάτζα ξέρωγω.
Εγώ στη θέση σου, ή θα' χα μείνει στη 1η φορά της απιστίας και θα το μετάνιωνα πραγματικά, γιατί οκ άνθρωποι είμαστε ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ή θα χώριζα και θα έκανα ό,τι ήθελα, αλλά 3 φορές; Και δεν αποκλείεις καν το ενδεχόμενο να ξαναγίνει;

Νταξ, το βλέπεις κι εσύ ότι κάνεις μλκίες, έτσι; Οπότε τι το συνεχίζεις, αφού αργά ή γρήγορα θα ξαναγίνει, και η άλλη η κοπελίτσα δε φταίει. Αυτό που νιώθεις για τη κοπέλα σου τώρα είναι απλά συνήθεια. Στην ουσία την εκμεταλλεύεσαι.:P

Δεν την εκμεταλλεύεται απλά δεν τον αφήνει να συνέχει το παρελθόν του. Την θέλει αυτήν τώρα που είναι σχέση αλλά και πάλι όπως προείπα δεν τον αφήνει το παρελθόν του. Επίσης δεν την έχει καβάτζα, είμαι 80% σίγουρος.

θα χώριζα και θα έκανα ό,τι ήθελα, αλλά 3 φορές; Και δεν αποκλείεις καν το ενδεχόμενο να ξαναγίνει;

Εδώ προσπαθεί να τον χωρίσει η πρώην του, του τα ρίχνει και επειδή είναι ερωτευμένος μαζί της δεν μπορεί να αντισταθεί δυστυχώς. Ο λόγος που το κάνει εκείνη είναι γιατί ζηλεύει την κοπέλα του και αυτόν επειδή έχει προχωρήσει την ζωή του ενώ η πρώην του όχι, αλλιώς δεν θα ασχολούνται με αυτόν και θα έβρισκε άλλον ( επίσης είναι ποιο εύκολο για τις γυναίκες να βρουν γκόμενο παρά τα αγόρια να βρουν γκόμενα) και θέλει να τον αποτελειώσει aka καταστρέψει. Αυτά. :(

Υστερόγραφο: Βλέπεις οι γυναίκες τι είναι ικανές να κάνουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για την απιστία σε μια σχέση;
'Εχετε απατήσει ποτέ τον σύντροφο σας;
Σας έχουν απατήσει; Και αν ναι πώς το μάθατε;
Ποιοί θεωρείτε οτι είναι οι παράγοντες που παροτρύνουν κάποιον/α να απιστήσει;

οτι ειναι αυτη που την ληγει
οχι...δε θα εκανα ποτε κατι που δε θελα με τιποτα να μου κανουν
μμμ δε ξερω και δε θα μαθω ποτε!!!
απωλεια αλληλοσεβασμου,αγαπησ καποιεσ φορεσ,η αδιαφορια και η αισθηση του δεδομενου οδηγουν θεωρω σε απιστια!!!;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
εκανε φλερτ μεσω φεις!παιζει να βγηκε και για καφε με καποια και με εναν φιλο του...υποστηριζει πως ολα τα εκαναν για πλακα....!
τον αγαπαω τρελαααα......να του το συγχωρησω???αχ θεε μου θα τρελαθωωωωω!!!!!!!!!απο χτες που το ανακαλυψα εχω πεθανει στο κλαμα!!! :'( τον αγαπαωωω παρα μα παρα πολυυυ! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
εκανε φλερτ μεσω φεις!παιζει να βγηκε και για καφε με καποια και με εναν φιλο του...υποστηριζει πως ολα τα εκαναν για πλακα....!
τον αγαπαω τρελαααα......να του το συγχωρησω???αχ θεε μου θα τρελαθωωωωω!!!!!!!!!απο χτες που το ανακαλυψα εχω πεθανει στο κλαμα!!! :'( τον αγαπαωωω παρα μα παρα πολυυυ! :'(

Αν δεν πάτε για γάμο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει κανείς να τα ζήσει όλα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Αν δεν πάτε για γάμο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Πρέπει κανείς να τα ζήσει όλα :whistle:

μπορει να ακουστει περιεργο αλλα εγω τον θελω και για γαμο ακομαααα!!!απο τωρα κανω ονειρα!!!μαζι τα κανουμε!!!!για μενα ηταν το ΤΕΛΕΙΟ!η εικονα ομως αυτη γκρεμιστηκε σε λιγα λεπτα χτες!!!θελω πισω την εμπιστοσυνη που του ειχα!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
μπορει να ακουστει περιεργο αλλα εγω τον θελω και για γαμο ακομαααα!!!απο τωρα κανω ονειρα!!!μαζι τα κανουμε!!!!για μενα ηταν το ΤΕΛΕΙΟ!η εικονα ομως αυτη γκρεμιστηκε σε λιγα λεπτα χτες!!!θελω πισω την εμπιστοσυνη που του ειχα!!!!:(
:confused::worry: .....Τότε συζητήστε το ανοιχτά και πες του τι περιμένεις από αυτόν.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για την απιστία σε μια σχέση;
'Εχετε απατήσει ποτέ τον σύντροφο σας;
Σας έχουν απατήσει; Και αν ναι πώς το μάθατε;
Ποιοί θεωρείτε οτι είναι οι παράγοντες που παροτρύνουν κάποιον/α να απιστήσει;

Ότι στην συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων σημαίνει το τέλος της.
Δεν έχω απατήσει ΠΟΤΕ. (Όταν έχω σχέση,δεν ξέρω...αλλά το μάτι μου δεν "παίζει" - είμαι αφοσιωμένος ΕΚΕΙ.)
Δεν με έχουν απατήσει ακριβώς, απλά όταν τσακωθήκαμε, έκανε γνωριμία με άλλον.
Έτυχε να το τελειώσω την περίοδο που γινόταν αυτό χωρίς να ξέρω κάτι.... και μου το παραδέχτηκε μετά τον χωρισμό.
Και μετά πήγε και τα έφτιαξε με τον κολλητό κοινό μας φίλο. (ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΧΩΡΙΣΑ -_-)

Εγώ πιστεύω ότι οτιδήποτε ΔΕΝ έχει η σχέση σου προσπαθείς να το βρεις αλλού και άπαξ και το βρεις...προκύπτουν πολλά θέματα.
Απο τη μια λες ειναι η σχεση μου εχουμε περασει τοσα μαζι μπλα μπλα....αλλα απο την άλλη είδα την Y. που μου δείχνει κατανόηση, είναι πολύ sexy μπλα μπλα.

Θεωρώ ότι καταλαβαίνεις ότι κάτι δεν πάει καλά όταν αρχίζεις και κοιτάς άλλες κοπέλες-αλλα αγόρια (όπως παραπάνω.)
Μετά προσπαθείς να εξηγήσεις στη σχέση σου αυτά που σε προβληματίζουν και αν βλέπεις ότι δεν αλλάζει κάτι τότε απλά χωρίζεις.
Δίχως όμως να έχεις εξασφαλίσει την καβατζούλα σου.
ΠΡΕΠΕΙ να μένουμε μόνοι στη ζωή μας μερικές φορές.
Για να εκτιμούμε κάποια πράγματα και για να ξεκαθαρίζουν τα συναισθήματά μας.
Και μην ξεχνάτε (και αυτό πάει ειδικά στο Τίτη) ότι όταν χωρίζουμε, ΠΡΕΠΕΙ πρώτα να κλείνει ο κύκλος της σχέσης, να ξεκαθαρίζει το τοπίο και ΜΕΤΑ να ξεκινάμε κάτι καινούργιο. ΓΙΑΤΙ; Γιατί απλά θα απιστούμε και θα κολλάμε στους-στις πρωην μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
:confused::worry: .....Τότε συζητήστε το ανοιχτά και πες του τι περιμένεις από αυτόν.:/:

:(:(:(.....κλαιει και εκεινος και ραγιζει η καρδια μου!!δεν μπορω να τον ακουω ετσι.....του μιλησα και λεει πως δεν εγινε τιποτα και πως ηταν απλα βλακειες......:(:(:( μακαρι να γινουμε οπως πριν...μακαρι να αποκτησω την ιδια τυφλη εμπιστοσυνη που του ειχα μεχρι προτινος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
τιτης

καλα η κοπελα σου πρεπει να ειναι υπερβολικα καλη...εμενα τα μισα να μου εκανες θα σε ειχα στειλει στο σπιτακι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
:(:(:(.....κλαιει και εκεινος και ραγιζει η καρδια μου!!δεν μπορω να τον ακουω ετσι.....του μιλησα και λεει πως δεν εγινε τιποτα και πως ηταν απλα βλακειες......:(:(:( μακαρι να γινουμε οπως πριν...μακαρι να αποκτησω την ιδια τυφλη εμπιστοσυνη που του ειχα μεχρι προτινος...

στη θέση σου θα το έψαχνα περισσότερο μέχρι τέλους και φυσικά,με ψυχραιμία (θα προσπαθούσα όσο το δυνατόν περισσότερη να είχα,ανάλογα βέβαια και με το βαθμό σοβαρότητας της σχέσης)..
δε στο λέω για να απογοητευτείς,κάθε άλλο..απλά,μην συγκινείσαι υπερβολικά από τα κλάματα, τα παρακάλια και τους ισχυρισμούς..επιβεβαίωσέ το πρώτα,πριν γλυκαθείς τώρα και απογοητευτείς χειρότερα μετά (που ειλικρινά,δε στο εύχομαι)..
εγώ πάντως,ως τέρμα καχύποπτη που είμαι,δύσκολα θα τον ξαναεμπιστευόμουν..δε θα τον χώριζα αν δεν επιβεβαίωνα και κάτι,αλλά θα είχα αρκετές πισινές,μέχρι να ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙ το αντίθετο από αυτά που θα υποψιαζόμουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μια απορία:
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε ένα ζευγάρι με πολύ καλή σχέση και κάποια στιγμή που βρίσκεται μαζί με άλλο φιλικό ζευγάρι, τα παιχνίδια καταλήγουν σε ανταλλαγή συντρόφων. Στην περίπτωση αυτή, διαπράχτηκαν ή όχι απιστίες?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Διαπράχτηκαν αλλά διαπράχτηκαν με την κοινή συναίνεση του ζευγαριού... νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Μια απορία:
Ας υποθέσουμε ότι έχουμε ένα ζευγάρι με πολύ καλή σχέση και κάποια στιγμή που βρίσκεται μαζί με άλλο φιλικό ζευγάρι, τα παιχνίδια καταλήγουν σε ανταλλαγή συντρόφων. Στην περίπτωση αυτή, διαπράχτηκαν ή όχι απιστίες?


Οι απιστίες είναι σαν τα μαθηματικά, αν είναι ομαδικές με ανταλλαγές αριθμών από την μια πλευρά την εξίσωσης στην άλλη, τότε αυτοεξουδετερώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
μμμ λοιπόν!εγώ με την απιστία δεν έχουμε και την καλύτερη σχέση..όταν ξέρεις τι νιώθεις και ξέρεις τι σου γίνεται δεν μπορώ να διανοηθώ να τον κερατώσεις...δεν μπορώ να το καταλάβω σαν ιδέα δεν το δικιολογώ δεν απατώ αν και έχω συγχωρίσει απιστία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top