Απιστία

nenaki20271

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
και εγώ το ίδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για την απιστία σε μια σχέση;
'Εχετε απατήσει ποτέ τον σύντροφο σας;
Σας έχουν απατήσει; Και αν ναι πώς το μάθατε;
Ποιοί θεωρείτε οτι είναι οι παράγοντες που παροτρύνουν κάποιον/α να απιστήσει;

Πιστευω πως σε μια σχεση αν υπαρχει απιστα,μειωνεται και η εμπιστοσυνη που εχει ο ενας στον αλλον.
Με εχουν απατησει και το εμαθα αφου χωρισαμε απο το φιλο του παιδιου που με απατησε.
Μετα απο 3 μηνες,μου ζητησε να τα ξαναβρουμε. Δεχτηκα και για να παρω το αιμα μου πισω,τον απατησα αλλα στα ψεμματα.:redface:
Πιστευω πως οι παραγοντες που παροτρυνουν καποιον/α να απιστησει ειναι η αναζητηση νεων εμειριων,η ελλειψη ερωτικων επαφων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Η απιστία είναι που οδηγεί στη ρήξη της αυλαίας σε μια σχέση!ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΟΜΩΣ,τίποτε περισσότερο,τίποτε λιγότερο...χωράει φυσικά η συγχώρεση,αλλά ποτέ η επανένταξη του ατόμου που απίστησε στη ζωή του ατόμου που υπέστησε την απιστία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Βασικα ας τα παρουμε ενα-ενα...γιατι να υπαρχει παγιωμενη πιστη σε μια σχεση?
Μπορουμε να εισαγουμε ενα προοδευτικο μοντελο,ελευθερη σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
οταν μιλαμε ομως για αποκλειστικη-σοβαρη σχεση,τότε ισχύουν τα παραπάνω κι αυτό που είπα...τώρα αν αλλάζουμε διάσταση και το πάμε σε ελεύθερη σχέση,ανοίγουμε άλλο κεφάλαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
doesnt matter had sex.. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Γιατι να υπαρξει αυτη η δεσμευση του ατομου,μεσα στα συνορα της ''σοβαρης-αποκλειστικης'' σχεσης?Αυτες οι σχεσεις υπηρξαν στο παρελθον,πολλες μαλιστα εξαναγκαστικα για οικονομικους σκοπους,οπως κληρονομιες,προικες κτλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
συμφωνω με τον night, το μυαλο πρεπει να απελευθερωθει απο τα ταμπου της απιστιας, σημασία εχει η ηδονή που προσφέρει η πράξη. Σε μια ανώτερη κοινωνία η απιστία δεν πρέπει να γίνεται θέμα προβληματισμού απο το ζεύγος δυνάμεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
house κάποια άτομα θέλουν να είναι αποκλειστικά μαζί όμως!σιγά μη γίνουμε και κοινωνία μουσουλμάνων (ο πασάς με το χαρέμι και η γυναίκα -εδώ η διαφορά- επίσης μ'ένα τσούρμο ακόμη)...δηλαδή αν νιώθεις πολύ δυνατά πράγματα για τον άλλον γιατί να μην είσαι αποκλειστικά μαζί του και να συνδέεστε αποκλειστικά και με άρρηκτα δεσμά,συνυφασμένα στα πλαίσια κανονικής σχέσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τα κινητρα στις σημερινες κοινωνιες μας ειναι κινητρα συμφεροντολογικα,ακομη και στις σχεσεις,πχ γιατι ο αλλος εχει λεφτα.Πιστευω ετσι κινουνταν και παντα οι σχεσεις,οπως προειπα και παραπανω.Ελαχιστες ειναι οι φορες που υπαρχει ενας γερος συναισθηματικος δεσμος μεταξυ των 2 ατομων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
συμφωνω με τον night, το μυαλο πρεπει να απελευθερωθει απο τα ταμπου της απιστιας, σημασία εχει η ηδονή που προσφέρει η πράξη. Σε μια ανώτερη κοινωνία η απιστία δεν πρέπει να γίνεται θέμα προβληματισμού απο το ζεύγος δυνάμεων
Ναι νταξ,αν σκεφτόμαστε μονάχα την ηδονή,δεν θα έχουμε και μεγάλες διαφορές από το υπόλοιπο ζωϊκό βασίλειο.
Τα κινητρα στις σημερινες κοινωνιες μας ειναι κινητρα συμφεροντολογικα,ακομη και στις σχεσεις,πχ γιατι ο αλλος εχει λεφτα.Πιστευω ετσι κινουνταν και παντα οι σχεσεις,οπως προειπα και παραπανω.Ελαχιστες ειναι οι φορες που υπαρχει ενας γερος συναισθηματικος δεσμος μεταξυ των 2 ατομων.

Ε αυτά νομίζω μετά από μία συγκεκριμένη ηλικία. Γιατί δεν νομίζω σκατά 17 ετών πχ να νοιάζονται για τα λεφτά του άλλου,μιάς και οι δύο συντηρούνται από γονείς ως επί το πλείστον. Και οκέ,δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα από την στιγμή που έχουν βγει και τα δύο φύλα με ίσες ευκαιρίες στην αγορά εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ναι νταξ,αν σκεφτόμαστε μονάχα την ηδονή,δεν θα έχουμε και μεγάλες διαφορές από το υπόλοιπο ζωϊκό βασίλειο.

γιατί έχουμε διαφορές τώρα; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ελάχιστες οι φορές που 2 άτομα δεσμεύονται με ειλικρινείς και γνήσιες δεσμεύσεις μέσα σε σοβαρά πλαίσια,αλλά υπαρκτές..ακόμα κι έτσι,γι'αυτές τις ελάχιστες αναφερόμαστε..γι'αυτό γίνεται και λόγος για απιστία..στις υπόλοιπες περιπτώσεις αναιρούνται τα πάντα,εφόσον υπάρχει μόνον συμφέρον..αν η άλλη δεσμευτεί με τον άλλον για τα λεφτά του δε νομίζω να την πολυτσούξει αν τον δει με άλλες..το μόνο που θα την τσούξει είναι το αν θα μπει χέρι στο μερίδιό της..κάπως έτσι πάει..σχολίασα τα αποτελέσματα της απιστίας στην ψυχολογία ενός ατόμου που ενώ είχε εμπιστοσύνη στο ταίρι του,κλονίστηκε,όχι τα αποτελέσματα στα συμφέροντα που υπάρχουν κάποιες φορές! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ναι νταξ,αν σκεφτόμαστε μονάχα την ηδονή,δεν θα έχουμε και μεγάλες διαφορές από το υπόλοιπο ζωϊκό βασίλειο.

Actually,the funny thing is that the truth is exactly the opposite,μια βασική διαφορά που έχει ο άνθρωπος,along with dolphins απ'τα υπόλοιπα ζώα είναι ότι είναι τα δύο μόνα είδη που κάνουν σεξ και για ηδονή,αντί only for the sake of reproduction.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η απιστία είναι η πιο ασχημη επιλογη που μπορει να κάνει ενας Αντρας ή γυναίκα στον ή στην συντροφο του.Ακομα και σε μια ελευθερη σχεση όταν έχεις κάποια στο ματι καλυτερα να χωρισεις την κοπέλα που έχεις δίπλα σου παρα να το καταλάβει και να την στεναχωρήσεις.Δεν έχει κάποιο νόημα.

Βεβαια η απιστία μπορει να συμβαίνει επειδη ο ενας απο τους δυο στην σχεση φερεται ασχημα,είναι αποτομος και ψυχρός.Εξαιτίας και της άχημης συμπεριφοράς μπορεί κάποιος ή κάποια να καταφύγει στην Απιστία,αλλα και η απιστια δεν είναι λύση.

Αν βλέπεις ότι η σύντροφος σου έχει ασχημη και αναιδής συμπεριφορα καλύτερα να κάτσεις να συζητησεις μαζι της για ποιο λόγο σου φέρεται με τον ασχημο και αναιδές τρόπο και να το ξεκαθαρίσεις.Αν συνεχίζει να κάνει τα ίδια η κοπέλα τοτε χωρίζεις και προχωρας σε νέα σχέση.

Η απίστια σε κάθε περίπτωση είναι αδικαιολογητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Τι πιστεύετε για την απιστία σε μια σχέση;
'Εχετε απατήσει ποτέ τον σύντροφο σας;
Σας έχουν απατήσει; Και αν ναι πώς το μάθατε;
Ποιοί θεωρείτε οτι είναι οι παράγοντες που παροτρύνουν κάποιον/α να απιστήσει;

1. Ότι είναι μια μικρή περιπέτεια
2. όχι
3. όχι απ΄οσο ξέρω
4. Η ρουτίνα που επικρατεί σε μία σχέση, έτσι ο καθένας ψάχνει να βρει αλλού αυτό που η σχέση που έχει δεν μπορεί να του προσφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
1.Ειναι απο τα πιο τραγικα πραγματα που μπορουν να συμβουν σε εναν ζευγαρι!!Μακραν!!!
2.Οχι βεβαια!!!!
3.Ναι!Σε μια παλιοτερη σχεση μου....ειναι πολυ αστειος ο τροπος με τον οποιο το εμαθα!Τοτε δεν ειχα φεις και ξαφνικα η κολλητη μου ανακαλυπτει πως ο δικος μου ειχε βαλει σε σχεση με μια αλλη!Φαινεται πως ημουν εγω το τριτο προσωπο!!
4.Δεν μπορω να το εξηγησω!Αψυχολογητη κινηση.......κομπλεξισμος...........!!!

Γενικα, σε οποιον τυχει να απατηθει η μονη λυση ειναι να ΣΟΥΤΑΡΕΙ αυτο που το εκανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Έχω κερατώσει (αν και δεν μ'αρεσει η λέξη) τρεις φορές την κοπέλα μου.Και τις τρεις φορές με την πρώην μου.Ακόμα τρέφω συναίσθηματα γι'αυτήν δυστυχώς.Ο λόγος ήταν ότι είχα πάρα πολύ καιρό να δω την πρώην μου και όταν την είδα και μιλήσαμε και απομονωθήκαμε δεν αντιστάθηκα.Κάθε φορά το μετάνιωνα αλλά κάθε φορά που την έβλεπα ήθελα τόσο πολύ να την αρπάξω...Και ποτέ μου δεν σκεφτόμουνα την κοπέλα μου την ώρα που ήμουν με την πρώην μου.Ήταν σαν να υπήρχε μόνο αυτή για μένα.Παρόλα αυτά την θέλω πολύ την κοπέλα μου,περνάω τέλεια μαζί της,δεν μπορώ να πω ότι ζω τον μεγάλο έρωτα,ούτε ότι την αγαπώ αλλά έχει γίνει πλέον κομμάτι της ζωής μου.
Πλέον εχω αποφασίσει ότι ήρθε η ώρα να αφοσιωθώ αποκλειστικά στην κοπέλα μου,να μην μιλάω με την πρώην μου και να κάνουμε μια νέα αρχή.Ετσι αποφασισα να της αποκαλύψω τις απιστίες μου.Βέβαια προσπάθησα όσο το δυνατόν να τα παρουσιάσω προς το συμφέρον μου τα πράγματα για να μην με παρατήσει.Και δεν με παράτησε.Αν και την πονάει το θέμα ακόμα,με έχει συγχωρήσει!!!
Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα μπορέσω να αντισταθώ στην πρώην μου σε περίπτωση που επαναληφθεί μια πιο... προσωπική μας συντάντηση.
1)
Ελπίζω να μην έχει κρυφό προφίλ στο iscool η κοπέλα μου
2)
Καταραμένη πρώην που δεν μπορώ να σε ξεχάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τιτής,

έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.

Αν αγαπούσες την κοπέλα σου, πραγματικά, δεν θα πήγαινες με την πρώην σου. Ο μόνος λόγος για να πάς με μια πρώην σου είναι : είτε επειδή την θές ακόμα, είτε επειδή είστε fuckbuddies.

Τι να πώ... Καλό ξεμπέρδεμα με τα προσωπικά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top