Μαθηματικό με μεταπτυχιακό σε οικονομικά

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Εγω παντως ειχα προβληματιστει πολυ για το αν θα βαλω ασοεε πρωτη επιλογη η μαθηματικο αθηνας αν σε καθησυχαζει αυτο :D . Και τωρα που το σκεφτομαι παλι σ'αυτο το δίλημμα θα ημουν!

Λογικό, αφού για σένα, θεωρείται καλύτερη η ΑΣΟΕΕ λόγω επιστημών. Τα μαθηματικά σου πέφτουν λίγα ή/και άχρηστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Λογικό, αφού για σένα, θεωρείται καλύτερη η ΑΣΟΕΕ λόγω επιστημών. Τα μαθηματικά σου πέφτουν λίγα ή/και άχρηστα.

Καμια σχεση αλλα τελος παντων. Εννοειτε πως δεν ειναι αχρηστα τα μαθηματικα.ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Λογικό, αφού για σένα, θεωρείται καλύτερη η ΑΣΟΕΕ λόγω επιστημών. Τα μαθηματικά σου πέφτουν λίγα ή/και άχρηστα.

που να του πεις οτι εισαι και απο μαθηματικο πατρας . μηδενικο θα σε κανει χαχχααχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
που να του πεις οτι εισαι και απο μαθηματικο πατρας . μηδενικο θα σε κανει χαχχααχ

Νομίζω ότι το ξέρει, αλλά δεν με νοιάζει. Αν ήταν να ακούω την άποψη του καθενός για το τι είμαι ή δεν είμαι, δεν θα είχα κάνει τίποτα στη ζωή μου. Απλά ο καθένας κάνει εκείνο που τον εκφράζει και έχει τις απόψεις του. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Νομίζω ότι το ξέρει, αλλά δεν με νοιάζει. Αν ήταν να ακούω την άποψη του καθενός για το τι είμαι ή δεν είμαι, δεν θα είχα κάνει τίποτα στη ζωή μου. Απλά ο καθένας κάνει εκείνο που τον εκφράζει και έχει τις απόψεις του. :)

Ενταξει ρε παιδια, δεν παει να πει οτι αυτο που λεω ειναι και σωστο! Απλα τις προσωπικες μου εμπειριες εκφραζω τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Νομίζω ότι το ξέρει, αλλά δεν με νοιάζει. Αν ήταν να ακούω την άποψη του καθενός για το τι είμαι ή δεν είμαι, δεν θα είχα κάνει τίποτα στη ζωή μου. Απλά ο καθένας κάνει εκείνο που τον εκφράζει και έχει τις απόψεις του. :)

https://www.youtube.com/watch?v=rsOlCpo6YZM ακου αυτο για να αραξεις λιγο γιατι σε κοβω τσιτα χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Npd το πιστευω αυτο ακρατατα. Ενας καλος μαθητης παντα θα ειναι ενας καλος μαθητης-φοιτητης. Εχουμε καταληξει στο συμπερασμα αυτο αρκετα ατομα τουλαχιστον απο την παρεα μου που σπουδαζουν σε πολυ καλα τμηματα της Αθηνας. Εγω νομιζω ισχυει αν οχι παντα, σε μεγαλο βαθμο. Ο στοκος θα μεινει στοκος μια ζωη αν δν προσπαθησει πολυ σκληρα για μενα. Ισως κανω και λαθος αλλα η εμπειρια αυτο μου εχει δειξει. Ισως σε καποιον αλλο δειχνει αλλα πραγματα.

Αν ίσχυε αυτό τότε τι έχεις να πεις για τη δική σου σχολή. Στις οικονομικές σχολές μπαίνουν όσοι δεν έπιασαν το πολυτεχνείο ή όσοι απλά θέλουν να "βγάλουν κάτι" τις περισσότερες φορές. Σίγουρα από τα λεγόμενα σου δε φαίνεται πως ήσουν έτσι αλλά έχοντας μιλήσει με έναν πολύ μεγάλο αριθμό παιδιών μπορώ να βγάλω συμπεράσματα σε ένα βαθμό.

Διαπιστώνω ότι στο συγκεκριμένο φόρουμ των "ξερόλων", καλλιεργείται μια εικόνα αρνητική για τις θετικές / φυσικές επιστήμες (π.χ. μαθηματικά και σχετικά) χωρίς να γνωρίζω τα πραγματικά αίτια αυτής.
Π.χ. θες να κλείσεις για ένα ξενοδοχείο στο ιντερνετ και έχεις δύο ξενοδοχεία που ενώ υποστηρίζουν ότι προσφέρουν τα ίδια έχουν μεγάλη διαφορά στη τιμή. Εσύ αν έχεις τη δυνατότητα να πας στο ακριβότερο θα το κάνεις γιατί ξέρεις πως κατά πάσα πιθανότητα αξίζει και η λογική αυτή είναι δεκτή. Προφανώς όμως είναι ανόητο να κάνεις και το ίδιο με τις σχολές στο μηχανογραφικό πόσο μάλλον με επιστήμες ολόκληρες βάσει των μορίων εισαγωγής. Λογική που υποστηρίζεται 1000% από τους γονείς.
Επίσης είναι και η άγνοια και η παραπληροφόρηση για την αγορά εργασίας σε γονείς και μαθητές οι οποίοι πιστεύουν πως το καθηγητηλίκι είναι η μόνη διέξοδος των αποφοίτων των θετικών επιστημών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Από τη στιγμή Θοδωρή, που ακόμη και στις "μοδάτες" επιστήμες κάνουν με το κιλό τα μεταπτυχιακά σε light αντικείμενα..πόσο μάλλον στις λεγόμενες "καθηγητικές" (λόγω ιδιομορφίας της Ελληνικής αγοράς εργασίας). Αφού οι "μοδάτες" επιστήμες έχουν καλές προοπτικές, γιατί υπάρχει στροφή για επιπλέον μεταπτυχιακές σπουδές; Τι δεν καλύπτει το πτυχίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Μην τις λέτε καθηγητικες :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από τη στιγμή Θοδωρή, που ακόμη και στις "μοδάτες" επιστήμες κάνουν με το κιλό τα μεταπτυχιακά σε light αντικείμενα..πόσο μάλλον στις λεγόμενες "καθηγητικές" (λόγω ιδιομορφίας της Ελληνικής αγοράς εργασίας). Αφού οι "μοδάτες" επιστήμες έχουν καλές προοπτικές, γιατί υπάρχει στροφή για επιπλέον μεταπτυχιακές σπουδές; Τι δεν καλύπτει το πτυχίο;

Δε νομίζω κανείς να κοιτάει πραγματικά πως είναι η αγορά εργασίας όταν δηλώνει τις σχολές στο μηχανογραφικό και γι'αυτό συχνά έχει τελείως ουτοπική άποψη. Εδώ ο πατέρας μου μου λέγε πως άμα τελειώσω ηλεκτρολόγος θα με περιμένουν έξω από το πανεπιστήμιο με έτοιμα τα χαρτιά να τα υπογράψω:P.

Υ.Γ
Λίγο όφτοπικ αλλά τεσπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Αν ίσχυε αυτό τότε τι έχεις να πεις για τη δική σου σχολή. Στις οικονομικές σχολές μπαίνουν όσοι δεν έπιασαν το πολυτεχνείο ή όσοι απλά θέλουν να "βγάλουν κάτι" τις περισσότερες φορές. Σίγουρα από τα λεγόμενα σου δε φαίνεται πως ήσουν έτσι αλλά έχοντας μιλήσει με έναν πολύ μεγάλο αριθμό παιδιών μπορώ να βγάλω συμπεράσματα σε ένα βαθμό.


Π.χ. θες να κλείσεις για ένα ξενοδοχείο στο ιντερνετ και έχεις δύο ξενοδοχεία που ενώ υποστηρίζουν ότι προσφέρουν τα ίδια έχουν μεγάλη διαφορά στη τιμή. Εσύ αν έχεις τη δυνατότητα να πας στο ακριβότερο θα το κάνεις γιατί ξέρεις πως κατά πάσα πιθανότητα αξίζει και η λογική αυτή είναι δεκτή. Προφανώς όμως είναι ανόητο να κάνεις και το ίδιο με τις σχολές στο μηχανογραφικό πόσο μάλλον με επιστήμες ολόκληρες βάσει των μορίων εισαγωγής. Λογική που υποστηρίζεται 1000% από τους γονείς.
Επίσης είναι και η άγνοια και η παραπληροφόρηση για την αγορά εργασίας σε γονείς και μαθητές οι οποίοι πιστεύουν πως το καθηγητηλίκι είναι η μόνη διέξοδος των αποφοίτων των θετικών επιστημών.

Αν πιστευεις οτι καποιος περασε ΛΟΧΡΗ ΔΕΤ ΟΔΕ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ , με μ.ο κοντα στα 17-18.000 μορια γιατι δεν περασε πολυτεχνειο πλανασαι οικτρα. 1) Στην χειροτερη καποιος με τοσα μορια περναγε πολυτεχνειο επαρχειας 100% και σε πολυ καλο τμημα 2) Δεν ειναι μονο το πολυτεχνειο και τπτ αλλο σ'αυτη την χωρα καθως και η ΑΣΟΕΕ εχει πολυ καλο ονομα εξω οπως και αλλα πανεπιστημια ΕΚΠΑ κτλ 3) Πολλοι ειχαν περασει ασοεε γιατι ειχαν πατεραδες λογιστες 4) αυτο που λες ισχυει κυριως για το τμημα στατιστικης του ΟΠΑ 5) το να συγκρινεις πολυτεχνειο με ασοεε ειναι σαν να συγκρινεις μηλα με αχλαδια 6) Δεν θα εμπαινε καποιος στον κοπο να δωσει ΑΟΘ (εγω προσωπικα δεν θα εμπαινα και θα αφιερωνα παραπανω χρονο σε μαθηματικα και φυσικη κατ).

Το να περασαν επειδη δεν ηξεραν τι ηθελαν παω πασο.. ουτε και εγω ηξερα τι ηθελα να κανω 18 χρονων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν το πιστεύω το βλέπω:worry:. Δεν είχα καμιά πρόθεση να θίξω εσένα πόσο μάλλον την επιστήμη σου, δε σύγκρινα κτις σχολές του πολυτεχνείου με αυτές του ΟΠΑ καθώς έχουν διαφορετικό αντικείμενο και κάτι τέτοιο θα ήταν χαζό.

Τα 18.000 μόρια στο 5ο παιδίο απέχουν πάρα πολύ από τα αντίστοιχα στο 2ο-4ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
η διαφορα ειναι καπου στα 1000 μορια maximum, καθως δινεις ενα μαθημα παραπανω. Και σε καποια τμηματα οπως το ΔΕΤ που εχει 17+ μορια μπαινεις και απο 4 πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι το ΑΟΘ αλλά και τα μαθηματικά γενικής που ναι πολύ πιο εύκολα μαθήματα από τα μαθηματικά και τη φυσική κατ.. Η διαφορά μπορεί κάλλιστα να περάσει τα 1000 μόρια:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Διαφωνω. Βαλτα κατω να δεις ποσο βγαινει, γιατι δεν τα εχεις υπολογισει καλα. Μιλαμε παντα για τις βασεις ετσι, γιατι υπηρχαν πολλα ατομα και με 18+. Εμενα μου ειχε βγει διαφορα 850 μορια

Τεσπα, δεν θα κατσουμε να συγκρινουμε ποιος την εχει πιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

echoe

Νεοφερμένος

Η echoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το μαθηματικό Αθήνας έχει πολύ υψηλό και απαιτητικό επίπεδο σπουδών και για να περάσεις μάθημα πρέπει να λιώσεις στο διάβασμα και να το έχεις κατανοήσει.Ομως δεν ισχύει το ίδιο για μαθηματικό Σάμου και Πάτρας.Το σεμφε θεωρείται καλή σχολή αλλά ούτε αυτή συγκρίνεται με το μαθηματικό Αθηνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Το μαθηματικό Αθήνας έχει πολύ υψηλό και απαιτητικό επίπεδο σπουδών και για να περάσεις μάθημα πρέπει να λιώσεις στο διάβασμα και να το έχεις κατανοήσει.Ομως δεν ισχύει το ίδιο για μαθηματικό Σάμου και Πάτρας.Το σεμφε θεωρείται καλή σχολή αλλά ούτε αυτή συγκρίνεται με το μαθηματικό Αθηνας.

ΣΕΜΦΕ,ΘΕΣ/ΝΙΚΗ,ΑΘΗΝΑ, ΓΙΑΝΝΕΝΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δε νομίζω κανείς να κοιτάει πραγματικά πως είναι η αγορά εργασίας όταν δηλώνει τις σχολές στο μηχανογραφικό και γι'αυτό συχνά έχει τελείως ουτοπική άποψη. Εδώ ο πατέρας μου μου λέγε πως άμα τελειώσω ηλεκτρολόγος θα με περιμένουν έξω από το πανεπιστήμιο με έτοιμα τα χαρτιά να τα υπογράψω:P.

Υ.Γ
Λίγο όφτοπικ αλλά τεσπα.

Mα εκφράζουν άποψη και άτομα που σπουδάζουν αυτές τις επιστήμες. Υποτίθεται ότι σπουδάζουν πάνω σε τομείς αιχμής στον παλμό των εξελίξεων (υποτίθεται) και πάλι αισθάνονται ότι για να βρουν εργασία, πρέπει να κάνουν τουλάχιστον πάρουν μεταπτυχιακό δίπλωμα. Στις θετικές επιστήμες από την άλλη, ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σημαίνει δυο πράγματα: (α). επιμόρφωση στο βασικό πτυχίο σε σύγχρονους τομείς, ή/και (β) ειδίκευση με στόχο επιπλέον επαγγελματικές επιλογές. Με τη λογική της Ελληνικής κοινωνίας, εφόσον οι θετικές επιστήμες είναι για "μέτριους" ανθρώπους, είναι παραδεκτό ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα. Η ελίτ των πτυχιούχων της ΑΣΟΕΕ και άλλων πρωτοκλασάτων επιστημών για ποιο λόγο τρέχουν διακαώς για μεταπτυχιακές σπουδές; Τι στο διάολο το πρώτο πτυχίο δεν επαρκεί; Αφού υποτίθεται ότι με το που τελειώνουν το Τμήμα, όλοι τους έχουν σίγουρη αποκατάσταση και δεν είναι σαν τους..καθηγητάκους.

Υ.Γ. Vikam, ο όρος "καθηγητικός" είναι άκρως ειρωνικός για να εξηγήσω την άποψή μου σύμφωνα με τα Ελληνικά δεδομένα. Επειδή τόσα χρόνια, η αγορά εργασίας στη χώρα μας ήταν "συντεχνειακή" λογικό ήταν να μην υπάρχουν οι εναλλακτικές επαγγελματικές επιλογές που υπάρχουν σε σύγχρονες οικονομίες. Ο Ελληνικός λαός μεγάλωσε με 4 επιστήμες-επαγγέλματα: γιατρούς, μηχανικούς, δικηγόρους και δασκάλους. Η πολιτική σκηνή και ο διεφθαρμένος συνδικαλισμός χτίστηκαν με τέτοια θεμέλια-ιδεώδη. Δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλελες

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πουλελες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Mα εκφράζουν άποψη και άτομα που σπουδάζουν αυτές τις επιστήμες. Υποτίθεται ότι σπουδάζουν πάνω σε τομείς αιχμής στον παλμό των εξελίξεων (υποτίθεται) και πάλι αισθάνονται ότι για να βρουν εργασία, πρέπει να κάνουν τουλάχιστον πάρουν μεταπτυχιακό δίπλωμα. Στις θετικές επιστήμες από την άλλη, ο μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σημαίνει δυο πράγματα: (α). επιμόρφωση στο βασικό πτυχίο σε σύγχρονους τομείς, ή/και (β) ειδίκευση με στόχο επιπλέον επαγγελματικές επιλογές. Με τη λογική της Ελληνικής κοινωνίας, εφόσον οι θετικές επιστήμες είναι για "μέτριους" ανθρώπους, είναι παραδεκτό ένα μεταπτυχιακό δίπλωμα. Η ελίτ των πτυχιούχων της ΑΣΟΕΕ και άλλων πρωτοκλασάτων επιστημών για ποιο λόγο τρέχουν διακαώς για μεταπτυχιακές σπουδές; Τι στο διάολο το πρώτο πτυχίο δεν επαρκεί; Αφού υποτίθεται ότι με το που τελειώνουν το Τμήμα, όλοι τους έχουν σίγουρη αποκατάσταση και δεν είναι σαν τους..καθηγητάκους.

Υ.Γ. Vikam, ο όρος "καθηγητικός" είναι άκρως ειρωνικός για να εξηγήσω την άποψή μου σύμφωνα με τα Ελληνικά δεδομένα. Επειδή τόσα χρόνια, η αγορά εργασίας στη χώρα μας ήταν "συντεχνειακή" λογικό ήταν να μην υπάρχουν οι εναλλακτικές επαγγελματικές επιλογές που υπάρχουν σε σύγχρονες οικονομίες. Ο Ελληνικός λαός μεγάλωσε με 4 επιστήμες-επαγγέλματα: γιατρούς, μηχανικούς, δικηγόρους και δασκάλους. Η πολιτική σκηνή και ο διεφθαρμένος συνδικαλισμός χτίστηκαν με τέτοια θεμέλια-ιδεώδη. Δυστυχώς.

Εισαι λιγο απολυτος. Καμια σχολη δεν σου εξασφαλιζει ψωμι, εκτος απο τις στρατιωτικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μα εδώ στο φόρουμ, μόνο τον κύκλο δεν τετραγωνίσατε ακόμη..

δεν μιλάω μόνο για τους οικονομικάριους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top