ΗΜΜΥ, ΣΕΜΦΕ ή Φυσικό;

Τι σχολή θα διαλέγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
  • ΗΜΜΥ

    Ψήφοι: 3 30.0%
  • ΣΕΜΦΕ

    Ψήφοι: 2 20.0%
  • Φυσικό

    Ψήφοι: 5 50.0%

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Σκέφτομαι αυτές τις σχολές κυρίως με την σκέψη να ασχοληθώ αργότερα με την ενέργεια αλλά να έχω και άλλες επιλογές όσο είναι αυτό δυνατόν....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Τσέκαρε εδώ και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Oι ηλεκτρολόγοιΜΜΥ με κατεύθυνση ενέργεια επικεντρωνονται παραπάνω στην ηλεκτρική ενέργεια (συστήματα ηλεκτρικής ενέργειας, ηλεκτρικές μηχανές κ.λπ.). Αν θέλεις αποκλειστικά ενέργεια θα σου πρότεινα να κοιτάξεις μηχανολόγων μηχανικών έτσι ώστε να αποφύγεις τα μαθήματα τηλεπικοινωνικών και υπολογιστών.

Στο ΣΕΜΦΕ/Φυσικό δεν γνωρίζω τι γνώσεις παρέχονται αλλά τα δικαιώματα που τους παρέχονται ως προς την ενέργεια είναι περιορισμένα (αν όχι και ανύρπακτα) στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Ακριβώς λόγω των μαθημάτων για υπολογιστές και τηλεπικοινωνίες έχω αμφιβολίες για ΗΜΜΥ (έχω ψάξει στο full τι γίνεται και στις 3 σχολες) και μηχανολόγων ακούω ότι είναι πολύ χειρότερα σε θέμα αποκατάστασης απ'ότι ηλεκτρολόγων.....και το ΣΕΜΦΕ δεν έχει ροή με ενέργεια, κάτι που μου φαίνεται τρελό θα πρέπε να ταν η κυριότερη ροή για μια τέτοια σχολη(όσον αφορά τον κλάδο των φυσικών πάντα)...οποτε λες από φυσικό δεν παίζει δουλειά σχετικά με ηλεκτρονικά/ενέργεια(ακόμα και με μεταπτυχιακό);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top