Γενικό -  Πώς τα πήγατε στις Εξετάσεις;

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Kαι εγώ πέρυσι στη Γλώσσα 20 έγραψα.

Φέτος υπολογίζω κανα 93-94

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Α τωρα ειδα οτι το κοριτσι εννουσε στο γυμνασιο.Μπορει να εγραψε 20 λογω της στρογγυλοποιησης.Στο λυκειο ειναι αδυνατο να γραψεις 20.Στην καλυτερη ενα 98-99.100 δεν γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Το πιο εύκολο μάθημα είναι η Γεωμετρία της Α' λυκείου ρε :P

Απλώς θέλουν λίγο διάβασμα οι ορισμοί, οι ιδιότητες κτλ κτλ :P

ΩΧ, ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΣΑΝ ΓΡΑΠΤΟΣ ΒΑΘΜΟΣ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΤΗΣ ΕΓΡΑΣΙΑΣ


ΑΜΑΝ
20 είχα εκεί:P
καθολου αδυνατο..ειχα γραψει περσι 20 στην εκθεση...φετος να δουμε:'(

Μη τρελενόμαστε...Από στρογγυλοποίηση θα βγήκε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το 20 και η έκθεση είναι αιώνιοι εχθροί. Βέβαια δεν ξέρω και τι θέματα βάζουν σε άλλα σχολεία γιατί έχω ακούσει και κάτι γελοία σε σύγκριση με ό,τι γράφαμε εμείς έστω όλη τη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Oι βαθμοί βγήκαν και έστειλα τον πατέρα μου να πάει να τους πάρει.

:who:

Θέλω να δω τι πήρα στην έκθεση :p

(Γμτ, ήταν κλειστό. Aύριο το πρωί λοιπόν I guess)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomi

Νεοφερμένος

Η θωμη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Oι βαθμοί βγήκαν και έστειλα τον πατέρα μου να πάει να τους πάρει.

:who:

Θέλω να δω τι πήρα στην έκθεση :p

(Γμτ, ήταν κλειστό. Aύριο το πρωί λοιπόν I guess)
........χα......εγω εκθεση θα εχω κανα 17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jon-Jon

Νεοφερμένος

Ο Jon-Jon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
φέτος εμεινα σε 6 μαθηματα:Αρχαια,ιστορία,αλγεβρα,γεωμετρια,φυσική και χημεια.ξερετε ποτε ειναι ι εξεταστικη για τον σεπτεμβριο?και επειδη δεν ειχα ανοιξει βιβλιο στην σχολικη χρονια παρα μονο στισ εξετασεις μπορειτε να μου πρτοτεινετε καμια μεθοδο μελετης?επειδη εχω αγανακτισει και φοβαμαι την αντιδραση των γονιων μου:'(
-----------------------------------------
φετος εμεινα σε 6 μαθηματα.αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι οι καθηγητες με περνανε για αλητη και δεν μου δεινουνε την προσοχη που δειχνουν σε αλλουσ μαθητες στην ταξη.θελω αν μπορειτε να μου δωσετε καμια συμβουλη για να διαβασω με τετοιο τροπο ωστε να τα καταφερω.ειμαι διατεθημενος να κανω τα παντα για να μην μεινω στην α΄ λυκειου.σας παρακαλω βοηθειστε με,ειμαι αγανακτισμενος και δεν ξερω πως να το πω στους γονεις μου:'(
-----------------------------------------
σορυ για την επαναληψη εγινε μπερδεμα
-----------------------------------------
πραγματικα ειμαι σε διλημα:να παω σε επαλ,να συνεχισω γενικό η να το σταματησωκαι να το τελειωσω σε κανα 4-5 χρονια.δεν αντεχω αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
φέτος εμεινα σε 6 μαθηματα:Αρχαια,ιστορία,αλγεβρα,γεωμετρια,φυσική και χημεια.ξερετε ποτε ειναι ι εξεταστικη για τον σεπτεμβριο?και επειδη δεν ειχα ανοιξει βιβλιο στην σχολικη χρονια παρα μονο στισ εξετασεις μπορειτε να μου πρτοτεινετε καμια μεθοδο μελετης?επειδη εχω αγανακτισει και φοβαμαι την αντιδραση των γονιων μου:'(
-----------------------------------------
φετος εμεινα σε 6 μαθηματα.αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι οι καθηγητες με περνανε για αλητη και δεν μου δεινουνε την προσοχη που δειχνουν σε αλλουσ μαθητες στην ταξη.θελω αν μπορειτε να μου δωσετε καμια συμβουλη για να διαβασω με τετοιο τροπο ωστε να τα καταφερω.ειμαι διατεθημενος να κανω τα παντα για να μην μεινω στην α΄ λυκειου.σας παρακαλω βοηθειστε με,ειμαι αγανακτισμενος και δεν ξερω πως να το πω στους γονεις μου:'(
-----------------------------------------
σορυ για την επαναληψη εγινε μπερδεμα
-----------------------------------------
πραγματικα ειμαι σε διλημα:να παω σε επαλ,να συνεχισω γενικό η να το σταματησωκαι να το τελειωσω σε κανα 4-5 χρονια.δεν αντεχω αλλο...

Full-time θερινα σε φροντιστηριο,για τα μαθηματα που εμεινες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι ο σεβασμός από καθηγητή σε μαθητή πάει ανάλογα με τους βαθμούς του 2ου, έλεος δηλαδή. Πάντως και εσύ, δεν έπρεπε να το αφήσεις τόσο πολύ. Η σχολική χρονιά δεν αναπληρώνεται τόσο εύκολα. Εγω πάντως, θα σου πρότεινα προσωπικό διάβασμα. Το φροντιστήριο θέλει οργάνωση και συγκεκριμένο πρόγραμμα, απ'ό,τι έχω καταλάβει όμως, το παιδί δεν έχει μάθει να διαβαζει, πώς θα μπορέσει νανταπεξέλθει; Είπες ότι είσαι διατεθιμένος να κάνεις τα πάντα για να μην μείνεις. Ξεκίνα από σήμερα, όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Πάρε ένα ένα τα πράγματα, αργά, μέχρι να τα καταλάβεις, λογικά θα έχεις πάρει και βοηθήματα. Μάλλον δε θα κρατούσες και πολλές σημειώσεις στην τάξη οπότε τα βοηθήματα θα είναι η κυρίως στήριξή σου. Αυτά για τα θετικά μαθήματα. Στα αρχαία, τα πράγματα είναι πιο δύσκολα. Το συντακτικό βγαίνει άνετα και οι μεταφράσεις, αλλά η γραμματική θέλει δουλειά. Χαρτί και μολύβι είναι η γραμματική. Διάβασε τους κανόνες, μάθε το λύω-λύομαι νεράκι και έτσι θα είσαι καλυμμένος στα ομαλά βαρύτονα ρήματα. Τώρα στα συννηρημένα, εμένα προσωπικά με βόλευε να μαθαίνω τον κανόνα των συναιρέσεων και μετά να γράφω τους ασυναιρετους τύπους και ύστερα να τους συναιρώ. Ιστορία, τόσο χάλια που είναι το βιβλίο δεν έχω να σου δώσω συμβουλές. Μα, πραγματικά εγω αν δεν είχα σημειώσεις από την τάξη δεν την πάλευα την ιστορία φέτος. Τώρα δεν ξέρω, βοήθημα ιστορίας, αν δεις ότι δε γίνεται αλλιώς, πάρε ένα.

Αυτά κι ελπίζω να βοήθησα.Για οποιαδήποτε ερώτηση, feel free to ask,

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ναι οκ και εγώ παίζω στην 1η ομάδα της Barcelona FC.

Πως γίνεται να βγάζεις 20 μ.ο με ένα 19.. έλεος..
Τη βάψατε φίλε με τόσες μεταγραφές που έκανε η Real.
19 είχα στο γραπτό.Οπότε ο μέσος όρος του μαθήματος είναι 19,5.Έτσι ο γενικός μέσος όρος είναι πάνω από 19,95.Άρα 20.
-----------------------------------------
Οι βαθμοί είναι σίγουρα πληθωριστικοί αλλά αφού όλοι παίρνουν 1 βαθμό παραπάνω,γιατί να μην πάρει και αυτός που έγραψε 19???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mόνο που μιλάμε για εξετάσεις εδώ ε όχι για τους τελικούς ...:PΚαι το 19.5 δεν γίνεται 20 αλλά μένει ως έχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Τη βάψατε φίλε με τόσες μεταγραφές που έκανε η Real.
19 είχα στο γραπτό.Οπότε ο μέσος όρος του μαθήματος είναι 19,5.Έτσι ο γενικός μέσος όρος είναι πάνω από 19,95.Άρα 20.
-----------------------------------------
Οι βαθμοί είναι σίγουρα πληθωριστικοί αλλά αφού όλοι παίρνουν 1 βαθμό παραπάνω,γιατί να μην πάρει και αυτός που έγραψε 19???????
Eπιμενεις εγραψες εκθεση 20?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Λοιπόν αν σας πω




πόσο έγραψα στις εξετάσεις



και πόσο έβγαλα μέσο όρο


μη με πείτε φυτό


(πάντως ξέρω ότι όλοι θα αρχίσουν να φωνάζουν και να λένε ότι δεν γίνεται):p


αλλά εγώ σας λέω


Λοιπόν

Στις εξετάσεις είχα σε όλα 100 ( και έκθεση. Μου λέει ότι για πανελλήνιες είναι 19,7 :p ) εκτός από ιστορία που είχα 98


και γενικό μέσο όρο έβγαλα


πάμε;


20 :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Mόνο που μιλάμε για εξετάσεις εδώ ε όχι για τους τελικούς ...:PΚαι το 19.5 δεν γίνεται 20 αλλά μένει ως έχει:)
Το 19,5 δεν γίνεται 20 στο συγκεκριμένο μάθημα αλλά δεν εμποδίζει τον τελικό μέσο όρο όλων των μαθημάτων να είναι 20.
-----------------------------------------
Eπιμενεις εγραψες εκθεση 20?
:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss2009

Νεοφερμένος

Ο boss2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπόν αν σας πω




πόσο έγραψα στις εξετάσεις



και πόσο έβγαλα μέσο όρο


μη με πείτε φυτό


(πάντως ξέρω ότι όλοι θα αρχίσουν να φωνάζουν και να λένε ότι δεν γίνεται):p


αλλά εγώ σας λέω


Λοιπόν

Στις εξετάσεις είχα σε όλα 100 ( και έκθεση. Μου λέει ότι για πανελλήνιες είναι 19,7 :p ) εκτός από ιστορία που είχα 98


και γενικό μέσο όρο έβγαλα


πάμε;


20 :D :D
:)Μπράβο Djimmakos συγχαρητήρια να συνεχίσεις έτσι σου εύχομαι!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
:)Μπράβο Djimmakos συγχαρητήρια να συνεχίσεις έτσι σου εύχομαι!!!!!!!!!!!

Eυχαριστώ :D

Eντάξει αυτοί οι βαθμοί είναι απλά για να χαρείς..

Εγώ νοιάζομαι για τις Πανελλήνιες και εκεί θα βάλω τα δυνατά μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγώ νοιάζομαι για τις Πανελλήνιες και εκεί θα βάλω τα δυνατά μου :)
Καλα, αν εσυ βγαλεις κατω απο 19.500 στις Πανελληνιες (και λιγα λεω) θα κυκλοφορω 1 βδομαδα δημοσιως με αυτια γαιδαρου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Καλα, αν εσυ βγαλεις κατω απο 19.500 στις Πανελληνιες (και λιγα λεω) θα κυκλοφορω 1 βδομαδα δημοσιως με αυτια γαιδαρου. :P

Και με 19,400 βολεύομαι.:P

Μου δίνεις κίνητρο να βγάλω 19,400 ακριβώς :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Moυ θυμίζεις ένα επισόδειο Κωνσταντίνου & Ελένης, αυτό με το πτυχίο και το "ω τάφε μου!" :P

Εγω παίρνω την Πέμπτη και υπολογίζω γύρω στο 19 γ.μ.ο. Σ'εμάς δεν μπαίνουν ποτέ 20 αρχαία και έκθεση εκτός κι αν έχεις ένα συγκεκριμένο καθηγητή, όλοι οι άλλοι έκθεση το μέγιστο που μπαίνει είναι 18 στη δική μας τάξη μιας που η καθηγήτρια μας βαθμολογεί με κριτήρια γ'Λυκείου. Άρα είναι αδύνατον να βγάλεις 20 γ.μ.ο. Εδω οι καλύτεροι της φετινής γ' ένας που πήγε cambridge και ένας harvard είχαν 19,9 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εμένα μου είπε ότι αν έγραφα αυτά στις πανελλήνιες θα έγραφα 19.7 στην έκθεση


(αχου, την ψώνισα τελείως εγώ)

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top