Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Προσοχή στη Δάφνη, κοντά στο μετρό. Δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα τώρα τελευταία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sophie_Ricci

Νεοφερμένος

Η Sophie_Ricci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
δεν το συζητω ΚΑΛΛΙΘΕΑ!η καλλιθεα εχει παρα πολυ καλη συγκοινωνια.παιρνεις το λεωφορειο απο συγγρου και σε 5 λεπτα εφτασες στην παντειο.συν τοις αλλοις η καλλιθεα ειναι πολυ μεγαλος δημος και ωραια περιοχη και λιγοτερο ακινδυνη σε σχεση με αλλες βεβαια τον τελευταιο χρονο ακουω κανα πυροβολισμο :P αλλα νομιζω οτι ειναι καλη περιοχη:)λογικα τα ενοικια στην καλλιθεα πρεπει να ειναι υψηλα οπως και στη νεα σμυρνη και το μοσχατο που ειναι κοντα.που εχεις νοικιασει τωρα;ε δεν νομιζω οτι η καλλιθεα ειναι επικυνδυνη περιοχη
Δεν έχω νοικιάσει ακόμα..μένω στον θείο μου μέχρι να βρω κάτι.. Ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Ευχαριστώ πολύ παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Εγώ ως γνήσια Καλλιθεότισσα θα σου πρότεινα αν έψαχνες σπίτι ή κοντά στην πλατεία κύπρου, για να είσαι κοντά σε ηλεκτρικό και λεωφορεία ή προς το τραμ που είναι πιο ήσυχα και είναι πάλι κοντά σε συγκοινωνίες! Το 040 που φτάνει στην Πάντειο περνάει κάθε τέταρτο! Σίγουρα θα σε βολέψει η Καλλιθέα! Αν θες παραπάνω πληροφορίες στείλε μου προσωπικό μήνυμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Προσοχή στη Δάφνη, κοντά στο μετρό. Δεν είναι πολύ καλά τα πράγματα τώρα τελευταία...

αν και μενω παρα πολυ μακρια απο δαφνη επειδη πηγαινω πολυ συχνα, και "περιεργες" ωρες .. δεν συμφωνω με αυτο που λες... μια χαρα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
αν και μενω παρα πολυ μακρια απο δαφνη επειδη πηγαινω πολυ συχνα, και "περιεργες" ωρες .. δεν συμφωνω με αυτο που λες... μια χαρα ειναι!

Εγώ πάλι που μένω σχετικά κοντά στη Δάφνη και έχω δει την αλλαγή τα τελευταία 10 χρόνια, ειδικά γύρω από το μετρό στα στενά, έχω πάθει σοκ...Δεν λέω φυσικά ότι είναι Κυψέλη, αλλά δεν είναι όπως ήταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ που βρήκα το συγκεκριμένο θέμα, μιας και σκέφτομαι να αλλάξω σπίτι. μενω Ιλισια (άνω) η περιοχή είναι ειλικρινά πολύκαλή, δλδ δεν φοβασαι να γυρισεις το βραδυ σπιτι, δεν εχεις τετοια θεματα, αν και μου ειχαν παραβιασει μια φορα την πορτα μου,αλλα αυτα να φανταστω παντου μπορει να συμβουν,ειναι θεμα τυχης!
σκεφτομουν για παγκρατι λοιπον,εχω παει γενικα πλατεια,ειναι ωραια αλλα εχω ακουσει και κακα λογια. θέλω ενας που ζει στο παγκρατι να μου πει τι παιζει, θεμα αλλοδαπων,ασφάλειας, κλπα. ( απλα να πει καποιος που ζει εκει και οχι καποιος που εχει ακουσει απο τον ξάδερφο του ξαδερφουκλπ!)

Ευχαριστω πολυυυ! χιχι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εμενα Βικτώρια για 3 χρόνια (2007-2010) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Εκείνο το διάστημα μου έσπασαν 4 (!) φορές το αυτοκίνητο στο Γαλάτσι στα 500 μέτρα από το τμήμα, στη Βικτώρια (σκοτεινό στενάκι) ποτέ.
Επίσης, έχω γεννηθεί στα Εξάρχεια και πολλές φορές πηγαινα βόλτες στο λόφο του Στρέφη για κούνιες. Ω, ναι, πάλι δεν είχα πρόβλημα. Μην παρεξηγείτε ολόκληρες περιοχές επειδή ακούστηκε κάτι στις ειδήσεις. Οι κλεφτες/αλλοδαποί/πρεζάκια/κλπ είναι παντού, δεν πάνε μόνο στο κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εμενα Βικτώρια για 3 χρόνια (2007-2010) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Εκείνο το διάστημα μου έσπασαν 4 (!) φορές το αυτοκίνητο στο Γαλάτσι στα 500 μέτρα από το τμήμα, στη Βικτώρια (σκοτεινό στενάκι) ποτέ.
Επίσης, έχω γεννηθεί στα Εξάρχεια και πολλές φορές πηγαινα βόλτες στο λόφο του Στρέφη για κούνιες. Ω, ναι, πάλι δεν είχα πρόβλημα. Μην παρεξηγείτε ολόκληρες περιοχές επειδή ακούστηκε κάτι στις ειδήσεις. Οι κλεφτες/αλλοδαποί/πρεζάκια/κλπ είναι παντού, δεν πάνε μόνο στο κέντρο.

Σωστή η παρατήρησή σου, το πρόβλημα είναι πράγματι γενικό αλλά:

Ήδη από το 2010 η κατάσταση έχει επιδεινωθεί πολύ ακόμα και στα κεντρικότερα σημεία όπου υπάρχει καθημερινή κίνηση.

Δεν πάνε μόνο στο κέντρο, αλλά κυρίως στο κέντρο.

Γενικά, δεν είναι ιδανικό σημείο για να στεγαστείς.
Το ενοίκιο σε σχέση με το περιβάλλον είναι δυσανάλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εγώ πάντα πίστευα ότι κινδυνεύεις πολύ λιγότερο αμα μένεις εκεί, σαν κάποιου είδους αλληλεγγύη προς τον άφραγκο "συνάδελφο" από μέρους τους! Σιγά μην πάνε να κλέψουν τους άφραγκους. Και στις ειδήσεις που βλέπω, πάνε και ανοίγουν σπίτια που έχουν σταμπάρει ότι μένουν άτομα με ακριβά αυτοκίνητα και τους παίρνουν χρυσαφικά κλπ. Αμα δεν έχεις (και για να μένεις εκεί μαλλον δεν έχεις) νομίζω διατρέχεις λιγότερο κίνδυνο. Τώρα αμα κυκλοφορείς με το iphone στο χέρι και με ύφος, ε μπορεί να γίνεις στόχος. Οσο για τις τιμές των ενοικίων, ίδες νομίζω είναι σε όλες τις περιοχές με μετρό στην ευρύτερη περιοχή του κέντρου. Με άλλα λόγια, είτε πάρεις γκαρσονιέρα-δυάρι στο Αιγάλεω, είτε πάρεις το ίδιο στους Αμπελόκηπους, τα ίδια θα δώσεις. Καισαριανή γδέρνουν, αλλά αφού υπάρχει τόση ζήτηση, καλά κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εγώ πάντα πίστευα ότι κινδυνεύεις πολύ λιγότερο αμα μένεις εκεί, σαν κάποιου είδους αλληλεγγύη προς τον άφραγκο "συνάδελφο" από μέρους τους! Σιγά μην πάνε να κλέψουν τους άφραγκους. Και στις ειδήσεις που βλέπω, πάνε και ανοίγουν σπίτια που έχουν σταμπάρει ότι μένουν άτομα με ακριβά αυτοκίνητα και τους παίρνουν χρυσαφικά κλπ. Αμα δεν έχεις (και για να μένεις εκεί μαλλον δεν έχεις) νομίζω διατρέχεις λιγότερο κίνδυνο. Τώρα αμα κυκλοφορείς με το iphone στο χέρι και με ύφος, ε μπορεί να γίνεις στόχος. Οσο για τις τιμές των ενοικίων, ίδες νομίζω είναι σε όλες τις περιοχές με μετρό στην ευρύτερη περιοχή του κέντρου. Με άλλα λόγια, είτε πάρεις γκαρσονιέρα-δυάρι στο Αιγάλεω, είτε πάρεις το ίδιο στους Αμπελόκηπους, τα ίδια θα δώσεις. Καισαριανή γδέρνουν, αλλά αφού υπάρχει τόση ζήτηση, καλά κάνουν.
λαθοσ-οι κλεφτεσ στισ φτωχεσ περιοχεσ χτυπανε περισσοτερο γιατι η παραβιαση των ιδιοκτησιων ειναι απειρωσ ευκολοτερη και οχι μονο.εδω σε σκοτωνουν για 5 ευρω ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ που βρήκα το συγκεκριμένο θέμα, μιας και σκέφτομαι να αλλάξω σπίτι. μενω Ιλισια (άνω) η περιοχή είναι ειλικρινά πολύκαλή, δλδ δεν φοβασαι να γυρισεις το βραδυ σπιτι, δεν εχεις τετοια θεματα, αν και μου ειχαν παραβιασει μια φορα την πορτα μου,αλλα αυτα να φανταστω παντου μπορει να συμβουν,ειναι θεμα τυχης!
σκεφτομουν για παγκρατι λοιπον,εχω παει γενικα πλατεια,ειναι ωραια αλλα εχω ακουσει και κακα λογια. θέλω ενας που ζει στο παγκρατι να μου πει τι παιζει, θεμα αλλοδαπων,ασφάλειας, κλπα. ( απλα να πει καποιος που ζει εκει και οχι καποιος που εχει ακουσει απο τον ξάδερφο του ξαδερφουκλπ!)

Ευχαριστω πολυυυ! χιχι:)

Έχω γυρίσει άπειρες φορές με τα πόδια στο σπίτι μου αργά το βράδυ και δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι..Είναι μια χαρά το Παγκράτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Τι συμβαίνει στην περιοχή του Ζωγράφου; Είναι ήρεμη και σχετικά ασφαλής ,όπως ακούγεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Εγω θα προτεινα περιοχες οπως το Χαλανδρι, η Αγια Παρασκευη ο Χολαργος και το Νεο Ψυχικο απο βορεια προαστια τα οποια ειναι και ευκολα προσβασημα απο μετρο. Αλλιως για κεντρο θα προτεινα ειτε Κολωνακι ειτε Φιλοπαππου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Εγώ πάντα πίστευα ότι κινδυνεύεις πολύ λιγότερο αμα μένεις εκεί, σαν κάποιου είδους αλληλεγγύη προς τον άφραγκο "συνάδελφο" από μέρους τους! Σιγά μην πάνε να κλέψουν τους άφραγκους. Και στις ειδήσεις που βλέπω, πάνε και ανοίγουν σπίτια που έχουν σταμπάρει ότι μένουν άτομα με ακριβά αυτοκίνητα και τους παίρνουν χρυσαφικά κλπ. Αμα δεν έχεις (και για να μένεις εκεί μαλλον δεν έχεις) νομίζω διατρέχεις λιγότερο κίνδυνο. Τώρα αμα κυκλοφορείς με το iphone στο χέρι και με ύφος, ε μπορεί να γίνεις στόχος. Οσο για τις τιμές των ενοικίων, ίδες νομίζω είναι σε όλες τις περιοχές με μετρό στην ευρύτερη περιοχή του κέντρου. Με άλλα λόγια, είτε πάρεις γκαρσονιέρα-δυάρι στο Αιγάλεω, είτε πάρεις το ίδιο στους Αμπελόκηπους, τα ίδια θα δώσεις. Καισαριανή γδέρνουν, αλλά αφού υπάρχει τόση ζήτηση, καλά κάνουν.

Εγώ πάλι μεροκαματιάρηδες που να μην έπεσαν θύματα κλοπής/επίθεσης δεν έχω ακούσει.

Οι ειδήσεις δεν καλύπτουν το σύνολο των περιπτώσεων, αλλά και να υποθέταμε κάτι τέτοιο, τα περιστατικά με παππούδες και γιαγιάδες δεν μπορεί να μην τα έχεις ακούσει.

Αλίμονό μας αν θεωρηθεί πρόκληση το να μιλάς στο κινητό σου ή να είσαι υπερόπτης.
Τίποτα από τα δύο δε δικαιολογεί τη στοχοποίηση.

Ναι, τα ενοίκια δεν έχουν τεράστιες αποκλίσεις μεταξύ τους και αυτό υποστηρίζει αυτό που είπα πριν.
Πληρώνεις πολλά για να ζεις σε ένα τέτοιο περιβάλλον.

Όχι ότι υποστηρίζω πως σε άλλες περιοχές δεν υπάρχει εγκληματικότητα, μην παρεξηγηθώ.
Αλλά σίγουρα το μέγεθος δεν είναι το ίδιο.

Εγω θα προτεινα περιοχες οπως το Χαλανδρι, η Αγια Παρασκευη ο Χολαργος και το Νεο Ψυχικο απο βορεια προαστια τα οποια ειναι και ευκολα προσβασημα απο μετρο. Αλλιως για κεντρο θα προτεινα ειτε Κολωνακι ειτε Φιλοπαππου.

Μόνο από άποψη προσβασιμότητας θα επέλεγε κάποιος το Κολωνάκι κατ' εμέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
λαθοσ-οι κλεφτεσ στισ φτωχεσ περιοχεσ χτυπανε περισσοτερο γιατι η παραβιαση των ιδιοκτησιων ειναι απειρωσ ευκολοτερη και οχι μονο.εδω σε σκοτωνουν για 5 ευρω ....
Η πόρτα είναι πόρτα, τι κάνει πιό εύκολη την παραβίασή της αν βρίσκεται σε "φτωχή" ή "πλούσια" περιοχή? :hypno:
Εγω θα προτεινα περιοχες οπως το Χαλανδρι, η Αγια Παρασκευη ο Χολαργος και το Νεο Ψυχικο απο βορεια προαστια τα οποια ειναι και ευκολα προσβασημα απο μετρο. Αλλιως για κεντρο θα προτεινα ειτε Κολωνακι ειτε Φιλοπαππου.
Και για τον απλό κόσμο που δεν είναι Ωνάσης τι έχεις να πεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Η πόρτα είναι πόρτα, τι κάνει πιό εύκολη την παραβίασή της αν βρίσκεται σε "φτωχή" ή "πλούσια" περιοχή? :hypno:

Και για τον απλό κόσμο που δεν είναι Ωνάσης τι έχεις να πεις?

εχω να πω οτι τα νοικια σε περιοχες οπως ο Χολαργος και το Χαλανδρι δεν ειναι τοσο ακριβα και εχω φιλους που μενουν στο Νεο Ψυχικο και το Κολωνακι με νοικια 400 ευρω για διαμερισματα ανω των 40 τετραγονικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
400 δίνω εγώ σε πλήρως ανακαινισμένη μονοκατοικία 60τ.μ. με τεράστια αυλή και κήπο. Πάλι είναι πολλά και θα ζητήσω μείωση, μιας και φίλοι έχουν αντίστοιχο σπίτι με 340. Τώρα αν εσένα μέσα στην κρίση σου φαίνονται λίγα αυτά, να χαρείς γιατί μάλλον η οικογένειά σου είναι πλούσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
400 δίνω εγώ σε πλήρως ανακαινισμένη μονοκατοικία 60τ.μ. με τεράστια αυλή και κήπο. Πάλι είναι πολλά και θα ζητήσω μείωση, μιας και φίλοι έχουν αντίστοιχο σπίτι με 340. Τώρα αν εσένα μέσα στην κρίση σου φαίνονται λίγα αυτά, να χαρείς γιατί μάλλον η οικογένειά σου είναι πλούσια.

καλα απλα θελω να σου δωσω ενα παραδειγμα του οτι και στις καλες περιοχες βρισκεις καποιες ευκαιριες αρκει να ψαξεις και γενικα ξερω καποια παιδια τα οποια ειναι φοιτητες οπως σου πα και μενουν σε τετοια μερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηνουλα67

Νεοφερμένος

Η ειρηνουλα67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ψαχνω σπιτι στην αθηνα. ποια περιοχη ? περασα νιμικη . μου αρεσει το μαρουσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GhastaL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GhastaL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Οι βαθμολογίες έχουν δημοσιευτεί, τα μηχανογραφικά έχουν οριστικοποιηθεί και πολλοί υπολογίζουμε ήδη από τώρα πού θα περάσουμε... Η συζήτηση αυτή περιστρέφεται γύρω από τη φοιτητική διαμονή στην Αθήνα, που έχει πλέον καταντήσει μια περίεργη πόλη για σπουδές.
Η επιλογή περιοχής διαμονής στην πρωτεύουσα εξαρτάται καθοριστικά από την τοποθεσία της σχολής, αλλά νομίζω θα ήταν καλό για όλους όσους σκέφτονται να περάσουν Αθήνα να συζητήσουμε αντικειμενικά ποια περιοχή είναι καλύτερη για να μείνει ένας φοιτητής, ανεξαρτήτως σχολής.
Καλό είναι να συμπεριλάβουμε κάθε παράμετρο που θα μπορούσε να αποτελέσει κριτήρια (π.χ. συγκοινωνίες, ποιότητα πολεοδόμησης, διασκέδαση και ψυχαγωγία, φοιτητικά προνόμια, ποιότητα κατοίκων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top