Έγραψα χειρότερα από πέρυσι

theoperisteraki

Νεοφερμένος

Η theoperisteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι καινουρια εδω. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση
Φετος εδωσα για δευτερη φορα πανελληνιες και δυστυχως εγραψα χειροτερα απο περυσι.
Μπορω να κρατησω τον περσινο μου βαθμο; Αν ναι, με ποια διαδικασια γινεται αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν μπορείς να τον αλλάξεις. Οπότε αναγκαστικά θα πορευτείς με τον φετινό βαθμό. Για πόση διαφορά μιλάμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Μπορείς να παραμείνεις σε όποια σχολή γράφτηκες πέρυσι. Αν γράφτηκες βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoperisteraki

Νεοφερμένος

Η theoperisteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εε...αρκετα μεγαλη!2000 μορια+
δηλαδη με το 10% δεν μπορω να δωσω;
πως, γραφτηκα αλλα για να ξαναδωσω σημαινει οτι δεν μου αρεσε η σχολη μου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πως και δεν είχε ανοίξει τέτοι topic ήδη?:worry:
Τεσπά,καλή τύχη σου εύχομαι(αν είχες αποφασίσει να κάνεις μηχανογραφικό με 10% νομίζω θα είχες περισσότερες πιθανότητες να πιάσεις τη σχολή 1ης επιλογής σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
που να ηξερε η κοπελα οτι φετος θα ηταν μικροτερες οι βασεις με τετοια θεματα που εβαλαν...παντως μου φαινεται τεραστια διαφορα 2000 μορια...γιατι ετσι? αν επιτρεπεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
που να ηξερε η κοπελα οτι φετος θα ηταν μικροτερες οι βασεις με τετοια θεματα που εβαλαν...παντως μου φαινεται τεραστια διαφορα 2000 μορια...γιατι ετσι? αν επιτρεπεται...

Ε οκ,άμα έχεις ένα καλό βαθμό απο τη πρώτη χρονία(έχασες τη σχολή που θές για 200-300 μόρια πχ) το να δώσεις και δεύτερη φορά είναι ρίσκο...
Εγώ πχ πέρσι ήμουνα τουρίστας,δεκατρείς χιλιάδες μόρια έβγαλα,που να πάω μ'αυτά με 10%.
Άμα πάλι είχα βγάλει 17400 θα το σκεφτόμουνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Κάνε κανονικά μηχανογραφικό και ποτέ δεν ξέρεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι καινουρια εδω. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση
Φετος εδωσα για δευτερη φορα πανελληνιες και δυστυχως εγραψα χειροτερα απο περυσι.
Μπορω να κρατησω τον περσινο μου βαθμο; Αν ναι, με ποια διαδικασια γινεται αυτο;
Δεν είχες γραφτεί στην περσινή σου σχολή?

Αν έχεις γραφτεί,δεν έχεις πρόβλημα και να μην περάσεις φέτος κάπου,μπορείς να πας εκεί.

Με 10% δεν μπορείς να δώσεις ,επειδή έδωσες Πανελλήνιες. Οπότε το μηχανογραφικό θα το κάνεις με 90%.
Όπως επίσης δεν μπορείς να κρατήσεις και τον περσινό σου βαθμό. =/
Μόνο αν πέρασες σε κάποια σχολή,μπορείς να πας εκεί. =/

Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoperisteraki

Νεοφερμένος

Η theoperisteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον αν και απορω με τις περισσοτερες απαντησεις. Τελικα υπερεβαλα, δεν ηταν 2000 μορια, αλλα ηταν 600 μορια πιο κατω.

Οπως και να εχει δεν εχει σημασια τι θα ηταν καλυτερα να εχω κανει ουτε γιατι εγραψα χειροτερα, ουτε με βοηθαει να συζηταμε για αυτο και να κανουμε κριτικη στις λανθασμενες επιλογες μου. Εχω και γονεις που καλυπτουν μια χαρα αυτη την αναγκη. Το γεγονος οτι δεν πηγα καλα ειναι κατι που μου εχει στοιχισει παρα πολυ και με εχει στεναχωρησει πολυ και δεν θελω να το συζητησω αλλωστε η ερωτηση μου δεν εχει καμια σχεση με αυτο.

Δεκτο λοιπον οτι δεν μπορω να κρατησω τον περσινο μου βαθμο. Θελω να κανω 2 ακομα ερωτησεις σε οποιον ενδιαφερεται και ξερει να μου απαντησει.
1)Περσι γραφτηκα στη σχολη μου στο πρωτο εξαμηνο αλλα δεν ξαναπατησα ποτε ουτε γραφτηκα στο 2ο εξαμηνο. Μπορω ακομα να παω στη σχολη μου; Και με ποια διαδικασια; Ξαναγραφομαι παλι στο 1ο εξαμηνο την περιοδο των εγγραφων;
2)Αν κανω μηχανογραφικο και περασω καπου χανω την περσινη μου σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Για το 1ο πρέπει να απευθυνθείς στην γραμματεία σου.

Για το 2ο, για να χάσεις την περσινή σου σχολή πρέπει να αποφασίσεις να γραφτείς στην καινούργια. Αν περάσεις σε μια καινούργια και δεν γραφτείς, δεν υπάρχει πρόβλημα. Αυτό που απαγορεύεται είναι να είσαι γραμμένη σε δυο σχολές, όχι γραμμένη σε μια και περασμένη στην άλλη. Εξάλλου, αν λέμε τώρα περάσεις κάπου που σου αρέσει περισσότερο από την περσινή σου σχολή, για να είσαι νόμιμη, θα πρέπει να διαγραφείς πρώτα από την παλιά σου σχολή (είναι μια διαδικασία που την κάνεις εσύ η ίδια) και μετά να γραφτείς στην καινούργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον αν και απορω με τις περισσοτερες απαντησεις. Τελικα υπερεβαλα, δεν ηταν 2000 μορια, αλλα ηταν 600 μορια πιο κατω.

Οπως και να εχει δεν εχει σημασια τι θα ηταν καλυτερα να εχω κανει ουτε γιατι εγραψα χειροτερα, ουτε με βοηθαει να συζηταμε για αυτο και να κανουμε κριτικη στις λανθασμενες επιλογες μου. Εχω και γονεις που καλυπτουν μια χαρα αυτη την αναγκη. Το γεγονος οτι δεν πηγα καλα ειναι κατι που μου εχει στοιχισει παρα πολυ και με εχει στεναχωρησει πολυ και δεν θελω να το συζητησω αλλωστε η ερωτηση μου δεν εχει καμια σχεση με αυτο.

Δεκτο λοιπον οτι δεν μπορω να κρατησω τον περσινο μου βαθμο. Θελω να κανω 2 ακομα ερωτησεις σε οποιον ενδιαφερεται και ξερει να μου απαντησει.
1)Περσι γραφτηκα στη σχολη μου στο πρωτο εξαμηνο αλλα δεν ξαναπατησα ποτε ουτε γραφτηκα στο 2ο εξαμηνο. Μπορω ακομα να παω στη σχολη μου; Και με ποια διαδικασια; Ξαναγραφομαι παλι στο 1ο εξαμηνο την περιοδο των εγγραφων;
2)Αν κανω μηχανογραφικο και περασω καπου χανω την περσινη μου σχολη;

1) Συνεχίζεις κανονικά από το 3ο εξάμηνο, απλά θα πρέπει να ξαναδηλώσεις τα μαθήματα που δεν πέρασες στα προηγούμενα εξάμηνα.
2) Εννοείται πως δεν χάνεις τη σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
2) Δεν χάνεις την φοιτητική σου ιδιότητα στο τμήμα που είσαι εγγεγραμμένη, ακόμη κι αν περάσεις σ' άλλη σχολή. Για να απωλέσεις την ιδιότητα αυτή θα πρέπει να υποβάλεις αίτηση διαγραφής στο τμήμα που φοιτάς. Αφού παραλάβεις τη βεβαίωση διαγραφής που θα σου χορηγήσει, θα χρησιμοποιήσεις το εν λόγω έγγραφο κατά τη διαδικασία εγγραφής στο νέο τμήμα σου...Τέλος πάντων!
Το θέμα είναι ότι τυπικά παραμένεις στο τμήμα σου, ανεξαρτήτως του αν περάσεις σ' άλλο ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoperisteraki

Νεοφερμένος

Η theoperisteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σας ευχαριστω και παλι. Μια μικρη ανακουφιση ειναι και αυτο αν και η σχολη μου δεν μου αρεσει καθολου. Δεν ξερω θα προσπαθησω να το δω λιγο διαφορετικα και πιο αισιοδοξα κι ας ελπισουμε οτι δεν θα καταληξω να την παρατησω τον επομενο χρονο...Και οτι με καποιο μεταπτυχιακο θα την παλεψω καπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σας ευχαριστω και παλι. Μια μικρη ανακουφιση ειναι και αυτο αν και η σχολη μου δεν μου αρεσει καθολου. Δεν ξερω θα προσπαθησω να το δω λιγο διαφορετικα και πιο αισιοδοξα κι ας ελπισουμε οτι δεν θα καταληξω να την παρατησω τον επομενο χρονο...Και οτι με καποιο μεταπτυχιακο θα την παλεψω καπως...
Εναλλακτικά καταθέτεις κανονικά μηχανογραφικό, παρά την επιδείνωση της βαθμολογίας σου, μήπως φέτος περάσεις σε σχολή που σε ενδιαφέρει περισσότερο από την τωρινή. Αν δεν τα καταφέρεις και φέτος, τότε συνεχίζεις κανονικά στην παλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εναλλακτικά καταθέτεις κανονικά μηχανογραφικό, παρά την επιδείνωση της βαθμολογίας σου, μήπως φέτος περάσεις σε σχολή που σε ενδιαφέρει περισσότερο από την τωρινή. Αν δεν τα καταφέρεις και φέτος, τότε συνεχίζεις κανονικά στην παλιά.
Υes. Mην το αφήσεις και δεν κάνεις μηχανογραφικό φέτος,ποτέ δεν ξέρεις!

Επίσης βάλε μερικές σχολές που να σου αρέσουν κάπως περισσότερο σε σχέση με την παλιά,
και ας είναι και λίγο πιο ψηλά από τα μόρια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top