[Αρχείο] Συζητήσεις για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Kάπου παίζει ρόλο και η ημερομηνία γέννησης.Ως τρίτο ή τέταρτο κριτήριo:P

what? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετά το κριτήριο του ΓΒΠ είναι το ποιος είναι μεγαλύτερος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ότι έχει βγει και έχω διαβάσει για μηχανογραφικά είναι για το 90%! Εμάς με το 10% το υπουργείο μας έχει , χμ, λίγο γραμμένους να το πω; :P
Φανταστείτε έστειλα e-mail με σχετική ερώτηση στο υπουργείο και μου στάλθηκε bot mail, με αυτά τα ημιτελή που γράφει στο άπειρα καλοφτιαγμένο site τους. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετά το κριτήριο του ΓΒΠ είναι το ποιος είναι μεγαλύτερος:P
A καλά, εγώ δηλαδή που είμαι Νοέμβριο, χέσε μέσα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετά το κριτήριο του ΓΒΠ είναι το ποιος είναι μεγαλύτερος:P
Να και ένα καλό του να είσαι γεννημένη Ιανουάριο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Άμα υπάρχει ισοβαθμία τότε μπαίνει αυτός που έχει μεγαλύτερο ΓΒΠ. Άμα είναι ίσος και αυτός τότε μπαίνουν και οι δύο.
Αυτό έχω διαβάσει ότι ισχύει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ότι έχει βγει και έχω διαβάσει για μηχανογραφικά είναι για το 90%! Εμάς με το 10% το υπουργείο μας έχει , χμ, λίγο γραμμένους να το πω;
Μα ότι κάνουν και τα παιδιά με το 90%,το ίδιο δεν θα κάνουμε κι εμείς? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Μα ότι κάνουν και τα παιδιά με το 90%,το ίδιο δεν θα κάνουμε κι εμείς? :worry:

Υποθέτω! Αλλά απο την υπόθεση μέχρι την πράξη έχει μια διαφορά!
Το ηλεκτρονικό μηχανογραφικό λέει πως θα χρησιμοποιήσουν τον κωδικό των πανελλήνιων για να μπουν στο σύστημα! Εμείς πως; Θα περάσουν όοοοοοοοοοοοοοολους τους υποψηφίους των τελευταίων 2 χρόνων ΜΠΑΣ και θελήσει κάποιος μηχανογραφικό;

Ενημέρωση 0! Ούτε ένα "Τα ίδια θα ισχύουν για τους υποψήφιους με το 10%" ξερω γω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Υποθέτω! Αλλά απο την υπόθεση μέχρι την πράξη έχει μια διαφορά!
Το ηλεκτρονικό μηχανογραφικό λέει πως θα χρησιμοποιήσουν τον κωδικό των πανελλήνιων για να μπουν στο σύστημα! Εμείς πως; Θα περάσουν όοοοοοοοοοοοοοολους τους υποψηφίους των τελευταίων 2 χρόνων ΜΠΑΣ και θελήσει κάποιος μηχανογραφικό;

Ενημέρωση 0! Ούτε ένα "Τα ίδια θα ισχύουν για τους υποψήφιους με το 10%" ξερω γω!
Eίναι υποχρεωμένοι να περάσουν όλους τους υποψηφίους των τελευταίων χρόνων.
Δεν μας είπαν ποτέ να κάνουμε κάποια αίτηση,έστω κάτι,αυτοί που θα δώσουμε για 10% για να ξέρουν πιο συγκεκριμένα.
Άρα ναι,πρέπει να είναι περασμένοι όλοι.-

Εγώ έχω τον κωδικό μου από πέρυσι και αυτόν θα χρησιμοποιήσω πάντως.
Δεν γίνεται να μην έχουν μεριμνήσει και για μας.
Αν είναι δυνατόν δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Eίναι υποχρεωμένοι να περάσουν όλους τους υποψηφίους των τελευταίων χρόνων.
Δεν μας είπαν ποτέ να κάνουμε κάποια αίτηση,έστω κάτι,αυτοί που δώσουμε για 10% για να ξέρουν πιο συγκεκριμένα.
Άρα ναι,πρέπει να είναι περασμένοι όλοι.-

Εγώ έχω τον κωδικό μου από πέρυσι και αυτόν θα χρησιμοποιήσω πάντως.
Δεν γίνεται να μην έχουν μεριμνήσει και για μας.
Αν είναι δυνατόν δηλαδή.


Ειλικρινά το ελπίζω.
Φέτος ήδη έχουν κάνει αρκετές λαλακιες (βλέπε απολυτήρια χωρίς πανελλήνιες) και δε θα εκπλαγώ καθόλου αν βγει καμία περίεργη απόφαση/ανακοίνωση τελευταία στιγμή.
Πάντως στο site του υπουργείου δε λέει ΤΙΠΟΤΑ για τα μηχανογραφικά, αν είναι δυνατόν. ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ; -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έχει μπει Ιούνιος και δεν έχουμε δει ακόμα το μηχανογραφικό δελτίο. Αίσχος! Ξεφτίλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
....:( απογοήτευση.... τελευταία για ακόμη μια φορά η παιδεία στη λίστα των προτεραιοτήτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Πανζουρλισμός! Έχετε δίκιο που έχετε αγανακτήσει παιδιά...φέτος είναι τελείως αποδιοργανωμένοι σαν να μην δώσαμε ποτέ εξετάσεις... έκτος από τις πορβλέψης περι βασεων τιποτα αλλο...για τα μηχανογραφηκα σιγη υχθίος...Αντε και πες εμεις δε ξερουμε ..ακομα...αυτοι του υπουργειο ξερουν????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
^Για να υπάρξει "αποδιοργάνωση" πρέπει να υπάρχει κάποια στοιχειώδη οργάνωση.
Εγώ βλέπω αδιαφορία. Παίζουν με το άγχος και το μέλλον 100κ παιδιών. Είναι Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Χ-Τ-Ο-Ι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Αν και είμαι μικρός ακόμα, θέλω να ρωτήσω αν ισχύει κάτι που άκουσα σχετικά με τη δήλωση πρώτης σχολής, ότι δηλαδή αν είσαι εσύ και ένας άλλος και έχετε παρόμοιο βαθμό, θα μπει στη σχολή αυτός που την έχει δηλώσει πρώτη. Ισχύει;
Δεν ισχυει.Αν εχετε τον ιδιο αριθμο μοριων,θα μετρησουν τον Γ.Β.Π.Αν παλι εχετε ιδιο ΓΒΠ θα μετρησουν το αθροισμα των βαθμων των 2 βαθμων βαρυτητας.Αν και αυτο ειναι ισο,περνατε και οι δυο.
Νομίζω ότι το κριτήριο της σειράς προτίμησης σε περίπτωση ισοβαθμίας, ισχύει μόνο για τις στρατιωτικές σχολές.
Kάπου παίζει ρόλο και η ημερομηνία γέννησης.Ως τρίτο ή τέταρτο κριτήριo:P
Σοβαρέψου, κάποιοι μπορεί να σε πιστέψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.

Σοβαρέψου, κάποιοι μπορεί να σε πιστέψουν.


Καταρχάς άσε το ειρωνικό υφάκι που τόσο σου αρέσει να χρησιμοποιείς ορισμένες φορές:)

Και κατά δεύτερον αυτό που είπα όντως ισχύει για κάποιες κατηγορίες μαθητών(έστω και με το 5%)
https://www.proslipsis.gr/cmCat_treePrd.php?&cm_catid=58&cm_prdid=8215



Nαι συγγνώμη μπέρδεψα το ΓΒΠ με το απολυτήριο.Κρεμάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Να το νέο μηχανογραφικό:

Κάντε ΚΛΙΚ στην εικόνα.............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά,εγώ δεν μπορώ να μπώ στην ιστοσελίδα που λέει !
Μηπως δεν την έχουν ανοίξει ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά,εγώ δεν μπορώ να μπώ στην ιστοσελίδα που λέει !
Μηπως δεν την έχουν ανοίξει ακόμα;

Αν αναφέρεσαι στο link του Dias τότε σε εμένα δουλεύει:/:
Ξαναδοκίμασε να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λογικά θα είναι διαθέσιμη αφότου ανακοινωθούν τα αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top