Φροντιστήριο σχεδίου

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Ξεκινώντας να πω ότι θα πάω Β' λυκείου το Σεπτέμβρη και στοχεύω για αρχιτεκτονική (ίσως είναι μακρινό όνειρο αλλά δεν είναι του παρόντος). Σκοπεύω να αρχίσω μαθήματα γραμμικού και ελεύθερου σχεδίου αλλά στην "πόλη" μου δεν υπάρχει φροντιστήριο και θα αναγκαστώ να πάω στο κοντινότερο της περιοχής. Ρώτησε λοιπόν η θεία μου την καθηγήτρια του συγκεκριμένου φροντηστιρίου για τις ώρες , τα δίδακτρα κτλ. και της είπε πως κάνουν 2 ώρες κάθε Σάββατο (γραμμικό και ελεύθερο συνολικά 2 ώρες) και ότι η ώρα κοστίζει 12 ευρώ. Και ερωτώ εγώ, δεν είναι λίγες οι δύο ώρες τη βδομάδα; Από όσα έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ βλέπω 6ωρα ( και 12ωρα :jumpy: ) !

Επιπλέον τα δίδακτρα θα μου βγαίνουν γύρω στα 100 ευρώ το μήνα με αυτό το πρόγραμμα... δηλαδή εσείς που κάνατε ή κάνετε 6ωρα πόσα σας βγαίνουν; τα τριπλάσια;

Το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη που θα πάω θα ζητήσω και βαθμολογίες προηγούμενων μαθητών.

Η μόνη εναλλακτική λύση που υπάρχει είναι η Θεσσαλονίκη αλλά χρειάζομαι 3 ώρες να πάω και άλλες τόσες να γυρίσω, οπότε χλωμό το βλέπω. :'( :'( :'(

Κάθε απάντηση δεκτή!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Ξεκινώντας να πω ότι θα πάω Β' λυκείου το Σεπτέμβρη και στοχεύω για αρχιτεκτονική (ίσως είναι μακρινό όνειρο αλλά δεν είναι του παρόντος). Σκοπεύω να αρχίσω μαθήματα γραμμικού και ελεύθερου σχεδίου αλλά στην "πόλη" μου δεν υπάρχει φροντιστήριο και θα αναγκαστώ να πάω στο κοντινότερο της περιοχής. Ρώτησε λοιπόν η θεία μου την καθηγήτρια του συγκεκριμένου φροντηστιρίου για τις ώρες , τα δίδακτρα κτλ. και της είπε πως κάνουν 2 ώρες κάθε Σάββατο (γραμμικό και ελεύθερο συνολικά 2 ώρες) και ότι η ώρα κοστίζει 12 ευρώ. Και ερωτώ εγώ, δεν είναι λίγες οι δύο ώρες τη βδομάδα; Από όσα έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ βλέπω 6ωρα ( και 12ωρα :jumpy: ) !

Επιπλέον τα δίδακτρα θα μου βγαίνουν γύρω στα 100 ευρώ το μήνα με αυτό το πρόγραμμα... δηλαδή εσείς που κάνατε ή κάνετε 6ωρα πόσα σας βγαίνουν; τα τριπλάσια;

Το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη που θα πάω θα ζητήσω και βαθμολογίες προηγούμενων μαθητών.

Η μόνη εναλλακτική λύση που υπάρχει είναι η Θεσσαλονίκη αλλά χρειάζομαι 3 ώρες να πάω και άλλες τόσες να γυρίσω, οπότε χλωμό το βλέπω. :'( :'( :'(

Κάθε βοήθεια/συμβουλή δεκτή!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:)


Kανουν 6 ωρες,οσοι ειναι στη Γ λυκειου.Εσυ τωρα,θα ξεκινησεις Β,οποτε το θεωρω αστοχο να συγκρινεις το προγραμμα σου με αυτο της Γ.

Στην περιπτωση εξ'αλλου,που δεις οτι εχεις προβλημα/σου φαινεται δυσκολο,το συζητας με το φροντιστηριο και μπορεις να ζητησεις πιο πολλες ωρες,ισως και μονη σου.

Το σημαντικο ομως ειναι να θυμασαι οτι εισαι ακομα Β και οχι Γ,αρα θες λιγοτερες απο 6 ωρες,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Kανουν 6 ωρες,οσοι ειναι στη Γ λυκειου.Εσυ τωρα,θα ξεκινησεις Β,οποτε το θεωρω αστοχο να συγκρινεις το προγραμμα σου με αυτο της Γ.

Στην περιπτωση εξ'αλλου,που δεις οτι εχεις προβλημα/σου φαινεται δυσκολο,το συζητας με το φροντιστηριο και μπορεις να ζητησεις πιο πολλες ωρες,ισως και μονη σου.

Το σημαντικο ομως ειναι να θυμασαι οτι εισαι ακομα Β και οχι Γ,αρα θες λιγοτερες απο 6 ωρες,

Οκ, σ'ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Ξεκινώντας να πω ότι θα πάω Β' λυκείου το Σεπτέμβρη και στοχεύω για αρχιτεκτονική (ίσως είναι μακρινό όνειρο αλλά δεν είναι του παρόντος). Σκοπεύω να αρχίσω μαθήματα γραμμικού και ελεύθερου σχεδίου αλλά στην "πόλη" μου δεν υπάρχει φροντιστήριο και θα αναγκαστώ να πάω στο κοντινότερο της περιοχής. Ρώτησε λοιπόν η θεία μου την καθηγήτρια του συγκεκριμένου φροντηστιρίου για τις ώρες , τα δίδακτρα κτλ. και της είπε πως κάνουν 2 ώρες κάθε Σάββατο (γραμμικό και ελεύθερο συνολικά 2 ώρες) και ότι η ώρα κοστίζει 12 ευρώ. Και ερωτώ εγώ, δεν είναι λίγες οι δύο ώρες τη βδομάδα; Από όσα έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ βλέπω 6ωρα ( και 12ωρα :jumpy: ) !

Επιπλέον τα δίδακτρα θα μου βγαίνουν γύρω στα 100 ευρώ το μήνα με αυτό το πρόγραμμα... δηλαδή εσείς που κάνατε ή κάνετε 6ωρα πόσα σας βγαίνουν; τα τριπλάσια;

Το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη που θα πάω θα ζητήσω και βαθμολογίες προηγούμενων μαθητών.

Η μόνη εναλλακτική λύση που υπάρχει είναι η Θεσσαλονίκη αλλά χρειάζομαι 3 ώρες να πάω και άλλες τόσες να γυρίσω, οπότε χλωμό το βλέπω. :'( :'( :'(

Κάθε απάντηση δεκτή!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:)
Αν και δεν έκανα από τη Β' σχέδιο πράγματι, οι περισσότεροι επιλέγουν να κάνουν ένα 6ωρο την εβδομάδα (3 ελεύθερο και 3 γραμμικό). Και μένα, πάντως, λίγες μου φαίνονται...Να 'λεγες 4ωρο, να σου 'λεγα εντάξει.:P Δε νομίζω να προλαβαίνεις να κάνεις και πολλά μέσα σε 1 ώρα!:confused: Μήπως όμως έχουν έτσι το πρόγραμμα και "φουλάρουν" από το καλοκαίρι της Β' και μετά; Αλλά και πάλι, αν έχουν πολλές ώρες κατά την διάρκεια της προετοιμασίας, το πρόγραμμά σου θα είναι πολύ γεμάτο, δεδομένου ότι θα έχεις και φροντιστήρια για τα μαθήματα του σχολείου... :hmm:Άμα κάνεις κανά 4ωρο την εβδομάδα;
Καλά, το 6ωρο πήγαινε-έλα εγώ δεν θα το άντεχα (3 ώρες είχα εγώ και βαρούσα ενέσεις:P)..Βέβαια, έγκειται στην προσωπικό μόχθο που διατίθεται να καταβάλει ο καθένας....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αν και δεν έκανα από τη Β' σχέδιο πράγματι, οι περισσότεροι επιλέγουν να κάνουν ένα 6ωρο την εβδομάδα (3 ελεύθερο και 3 γραμμικό). Και μένα, πάντως, λίγες μου φαίνονται...Να 'λεγες 4ωρο, να σου 'λεγα εντάξει.:P Δε νομίζω να προλαβαίνεις να κάνεις και πολλά μέσα σε 1 ώρα!:confused: Μήπως όμως έχουν έτσι το πρόγραμμα και "φουλάρουν" από το καλοκαίρι της Β' και μετά; Αλλά και πάλι, αν έχουν πολλές ώρες κατά την διάρκεια της προετοιμασίας, το πρόγραμμά σου θα είναι πολύ γεμάτο, δεδομένου ότι θα έχεις και φροντιστήρια για τα μαθήματα του σχολείου... :hmm:Άμα κάνεις κανά 4ωρο την εβδομάδα;
Καλά, το 6ωρο πήγαινε-έλα εγώ δεν θα το άντεχα (3 ώρες είχα εγώ και βαρούσα ενέσεις:P)..Βέβαια, έγκειται στην προσωπικό μόχθο που διατίθεται να καταβάλει ο καθένας....:D

Δεν ξέρωω και εμένα λίγες μου φαίνονται :worry: Ίσως προτείνω να κάνουμε δύο 2ωρα και 2 4ωρα το μήνα , ε; :confused:
Εσύ πόσο πλήρωνες ,αν επιτρέπεται ; :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν ξέρωω και εμένα λίγες μου φαίνονται :worry: Ίσως προτείνω να κάνουμε δύο 2ωρα και 2 4ωρα το μήνα , ε; :confused:
Εσύ πόσο πλήρωνες ,αν επιτρέπεται ; :rolleyes:

Μια χαρά! Σίγουρα καλύτερα από 4 ώρες το μήνα...:)
Εγώ στη Γ' που έκανα 1 εξάωρο την εβδομάδα πλήρωνα 200 € (και στη Β' για 6ωρο/εβδομάδα τόσο ήταν,δεν άλλαζαν οι τιμές:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μια χαρά! Σίγουρα καλύτερα από 4 ώρες το μήνα...:)
Εγώ στη Γ' που έκανα 1 εξάωρο την εβδομάδα πλήρωνα 200 € (και στη Β' για 6ωρο/εβδομάδα τόσο ήταν,δεν άλλαζαν οι τιμές:P).

Χμμ.. ωραία θα το προτείνω εγώ όοοταν θα πάω, δεν έχω να χάσω τίποτα!
Σ'ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγω εκανα και στην Β' και συνεχιζω και στην Γ' με ενα 6ωρο την εβδομαδα. (3 ωρες ελευθερο και 3 γραμμικο). τις 2 τις βρισκω λιγες, εκτος και αν σου βαζει πολυ δουλεια για το σπιτι (στο γραμμικο βασικα). Εαν υπαρχει παραπανω απο ενα τμημα, συζητησε το μηπως μπορεις να πηγαινεις σε 2 τμηματα ας πουμε...
Υ.Γ. εγω με 6 ωρες φετος θα πληρωνω 185 το μηνα(λογω κρισης ειναι πιο φθηνα απο περυσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω εκανα και στην Β' και συνεχιζω και στην Γ' με ενα 6ωρο την εβδομαδα. (3 ωρες ελευθερο και 3 γραμμικο). τις 2 τις βρισκω λιγες, εκτος και αν σου βαζει πολυ δουλεια για το σπιτι (στο γραμμικο βασικα). Εαν υπαρχει παραπανω απο ενα τμημα, συζητησε το μηπως μπορεις να πηγαινεις σε 2 τμηματα ας πουμε...
Υ.Γ. εγω με 6 ωρες φετος θα πληρωνω 185 το μηνα(λογω κρισης ειναι πιο φθηνα απο περυσι)

Και εσύ 6ωρα κανεις ε; :hmm:
Μου άρεσε πάντως αυτό που είπες για τα δυο τμήματα :)
Και τα δίδακτρα είναι πολύ καλά πιστεύω !!!
Ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Και εσύ 6ωρα κανεις ε; :hmm:
Μου άρεσε πάντως αυτό που είπες για τα δυο τμήματα :)
Και τα δίδακτρα είναι πολύ καλά πιστεύω !!!
Ευχαριστώ πολύ !
ναι ειναι καλα:) (στο φροντιστηριο μου κανουν και δωρο ενα επιπλεον 3ωρο σε ελευθερο ή γραμμικο-περσυ τουλαχιστον ισχυε)
σε εμας π.χ. το σαββατο υπηρχαν τμηματα απο τις 8 μεχρι τις 4. πηγαινες σε οποιο σε βολευε(αν και συνηθως ειχαμε σταθερες ωρες)
μπορει να εχεις κι εσυ κατι αναλογο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ναι ειναι καλα:) (στο φροντιστηριο μου κανουν και δωρο ενα επιπλεον 3ωρο σε ελευθερο ή γραμμικο-περσυ τουλαχιστον ισχυε)
σε εμας π.χ. το σαββατο υπηρχαν τμηματα απο τις 8 μεχρι τις 4. πηγαινες σε οποιο σε βολευε(αν και συνηθως ειχαμε σταθερες ωρες)
μπορει να εχεις κι εσυ κατι αναλογο;)

Μακάρι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna650

Νεοφερμένος

Η anna650 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
dreamer 2 ωρες ελευθερο ΚΑΙ γραμμικο ειναι γελοιο, τι θα προλαβεις να κανεις? ειδικα στην αρχη δηλαδη θα κανεις βδομαδες για να τελειωσεις σχεδιο με τετοιο προγραμμα...καλυτερα να ρωτησεις αν μπορεις να πηγαινεις περισσοτερες...;) και βασικα πιστευω οτι ειναι καλυτερα να κοιταξεις να δωσεις περισσοτερη εμφαση στο σχεδιο φετος παρα του χρονου στη γ για να μη ζοριστεις με το χρονο (τουλαχιστον εμενα μου φανηκε οτι μου εφαγε πολυ χρονο απ το διαβασμα το σχεδιο στη γ ασε που ημοθν και συνεχως κουρασμενη αρα εκανα τη μιση δουλεια απ οτι θα εκανα στη β)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
dreamer 2 ωρες ελευθερο ΚΑΙ γραμμικο ειναι γελοιο, τι θα προλαβεις να κανεις? ειδικα στην αρχη δηλαδη θα κανεις βδομαδες για να τελειωσεις σχεδιο με τετοιο προγραμμα...καλυτερα να ρωτησεις αν μπορεις να πηγαινεις περισσοτερες...;) και βασικα πιστευω οτι ειναι καλυτερα να κοιταξεις να δωσεις περισσοτερη εμφαση στο σχεδιο φετος παρα του χρονου στη γ για να μη ζοριστεις με το χρονο (τουλαχιστον εμενα μου φανηκε οτι μου εφαγε πολυ χρονο απ το διαβασμα το σχεδιο στη γ ασε που ημοθν και συνεχως κουρασμενη αρα εκανα τη μιση δουλεια απ οτι θα εκανα στη β)

ναι δικιο εχεις.. δεν φτανουν δυο ωρες :/:

σ'ευχαριστω για την απαντηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laemma

Νεοφερμένος

Η laemma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Ξεκινώντας να πω ότι θα πάω Β' λυκείου το Σεπτέμβρη και στοχεύω για αρχιτεκτονική (ίσως είναι μακρινό όνειρο αλλά δεν είναι του παρόντος). Σκοπεύω να αρχίσω μαθήματα γραμμικού και ελεύθερου σχεδίου αλλά στην "πόλη" μου δεν υπάρχει φροντιστήριο και θα αναγκαστώ να πάω στο κοντινότερο της περιοχής. Ρώτησε λοιπόν η θεία μου την καθηγήτρια του συγκεκριμένου φροντηστιρίου για τις ώρες , τα δίδακτρα κτλ. και της είπε πως κάνουν 2 ώρες κάθε Σάββατο (γραμμικό και ελεύθερο συνολικά 2 ώρες) και ότι η ώρα κοστίζει 12 ευρώ. Και ερωτώ εγώ, δεν είναι λίγες οι δύο ώρες τη βδομάδα; Από όσα έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ βλέπω 6ωρα ( και 12ωρα :jumpy: ) !

Επιπλέον τα δίδακτρα θα μου βγαίνουν γύρω στα 100 ευρώ το μήνα με αυτό το πρόγραμμα... δηλαδή εσείς που κάνατε ή κάνετε 6ωρα πόσα σας βγαίνουν; τα τριπλάσια;

Το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη που θα πάω θα ζητήσω και βαθμολογίες προηγούμενων μαθητών.

Η μόνη εναλλακτική λύση που υπάρχει είναι η Θεσσαλονίκη αλλά χρειάζομαι 3 ώρες να πάω και άλλες τόσες να γυρίσω, οπότε χλωμό το βλέπω. :'( :'( :'(

Κάθε απάντηση δεκτή!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
:)

Δύο ώρες;; :confused: Δεν υπάρχει περίπτωση να φτάνουν!! :P
Εγώ και στην Β' και στην Γ' λυκείου έκανα 5 ώρες την εβδομάδα... Την μία εβδομάδα γραμμικό και την άλλη ελεύθερο.. εναλλάξ! Ο χρόνος αρχικά δεν μου έφτανε για να τελειώσω ένα σχέδιο και το συνέχιζα στο επόμενο μάθημα.. Όσο περνάει ο καιρός όμως και συνηθίζεις πιστεύω ότι το 5ωρο φτάνει για να τελειώσεις ένα σχέδιο.
Ρώτα αν γίνεται να κάνεις 5ωρα μαθήματα ή τουλάχιστον 4ωρα... Αλλιώς δεν θα γίνει ουσιαστική δουλειά και τζάμπα θα χάνεις χρόνο από το διάβασμα σου...
Όσον αφορά τα δίδακτρα στην Β' λυκείου πλήρωσα 1200 ευρώ τον χρόνο (2 άτομα στο τμήμα) και στην Γ' λυκείου 1500 ευρώ και έκανα ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer_

Νεοφερμένος

Η dreamer_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Δύο ώρες;; :confused: Δεν υπάρχει περίπτωση να φτάνουν!! :P
Εγώ και στην Β' και στην Γ' λυκείου έκανα 5 ώρες την εβδομάδα... Την μία εβδομάδα γραμμικό και την άλλη ελεύθερο.. εναλλάξ! Ο χρόνος αρχικά δεν μου έφτανε για να τελειώσω ένα σχέδιο και το συνέχιζα στο επόμενο μάθημα.. Όσο περνάει ο καιρός όμως και συνηθίζεις πιστεύω ότι το 5ωρο φτάνει για να τελειώσεις ένα σχέδιο.
Ρώτα αν γίνεται να κάνεις 5ωρα μαθήματα ή τουλάχιστον 4ωρα... Αλλιώς δεν θα γίνει ουσιαστική δουλειά και τζάμπα θα χάνεις χρόνο από το διάβασμα σου...
Όσον αφορά τα δίδακτρα στην Β' λυκείου πλήρωσα 1200 ευρώ τον χρόνο (2 άτομα στο τμήμα) και στην Γ' λυκείου 1500 ευρώ και έκανα ιδιαίτερα.

Ωραία το αποφάσισα :P δεν πρόκειται να κάνω 2ωρο! Και ελπίζω να βρω μια άκρη για να μην χρειαστεί να πάω θες/νίκη.
Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosko

Νεοφερμένος

Ο panosko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
[γεια σου δημητρη εγω εκανα σχεδιο 2 χρονια στο Sxedio (metro Αιγαλεω) sxedion.weebly.com και ειναι πολυ καλoi (για τον Πλακα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα, υπεραριθμα τμηματα και λογικη φασον).Περυσι πληρωνα 160 ευρω το μηνα .Τα υλικα εχουν κοστος που ξεκινα απο170 ευρω περιπου) τα οποια μπορεισ να τα παρεις και σταδιακα σε συνενοηση με τους καθηγητες.Πιστευω οτι πρεπει να ξεκιναει καποιος απο Β λυκειου τουλαχιστον η με το τμημα του καλοκαιριου .Χρειαζεσαι γυρω στα 18.000 μορια συν τα μορια αποα τα σχεδια. ελπιζω να βοηθησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Marina-

Νεοφερμένος

Η -Marina- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!Σκέφτομαι σοβαρά για Αρχιτεκτονική και θέλω να ξεκινήσω μαθήματα σχεδίου...Είχα ακούσει από πολλούς για ένα πολύ καλό καθηγητή γραμμικού που δουλεύει στον Πλάκα, Μάρκο τον λένε...Όμως το κακό ήταν ότι όταν πήγα για να ρωτήσω μου είπαν ότι δεν δουλεύει πια εκεί...από ότι κατάλαβα πρέπει να έχει ανοίξει κάτι δικό του.. ξέρει κανείς τίποτα...???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Το σχέδιο καλό είναι να το ξεκινας από την β λυκείου, διότι θα σου δώσει στο ελεύθερο μεγάλη ποιότητα στους τόνους και στο γραμμικό πιο γρήγορη ολοκλήρωση ( το πιο δυσκολο πράγμα στο γραμμικο είναι αν θα το τελειώσεις)
Εγώ με δύο χρόνια σχέδιο φέτος το τέλειωσα 5 λεπτά πριν. Αχ τι θυμηθηκα τωρα...

Στο θέμα μας τώρα, πήγαινα στο Φροντιστήριο Σχεδιου: Άποψη του Η.Σάλαρη στον Πειραιά( Αλκιβιάδου..). Εξαιρετική ποιότητα σπουδών. Πλήρωνα 175€ το μήνα αλλά αξίζουν, πίστεψε με.

Τώρα για τα υλικά δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς πόσο έκαναν , τα παιδιά πιο πάνω το ανέφεραν πάνω κάτω .

Για τους βαθμούς τώρα, πρέπει λογικά να γράψεις κοντά στα 17600+ τα μόρια των σχεδίων για να περάσεις ΕΜΠ. Φέτος με αυτα που έγιναν..είδες που πήγαν οι βάσεις(κάτω 1500 μόρια).
Φέτος και γύρω στα 17000 μόρια να έβγαζες από τα μαθήματα , αν έγραφες και καλά στα σχέδια παιρνούσες ΕΜΠ.

Άντε και καλή επιτυχία !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

-Marina-

Νεοφερμένος

Η -Marina- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν μετά από αρκετό ψάξιμο έμαθα ότι ο κύριος Μάρκος Κοντός άνοιξε δικό του φροντιστήριο σχεδίου στη λεωφόρο Κηφισίας κοντά στο μετρό Πανόρμου. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι μέσα στο εμπορικό κέντρο COSMOS CENTER και ότι τα 8 τρίωρα το μήνα (1 3ωρο γραμμικό και 1 3ωρο ελεύθερο την εβδομάδα)είναι στα 160€. Άντε καλή αρχή να έχουμε !!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Είναι αργά να ξεκινήσω σχέδιο (10 μήνες πριν τις πανελλαδικές); Κυρίως το ελεύθερο με προβληματίζει, αλλά εγώ θέλω απλά να περάσω τη βάση. Κατά τ' άλλα, αρχιτεκτονική να 'ναι κι όπου να 'ναι. Υπάρχουν και οι μετεγγραφές (λέμε τώρα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top