Σαξόφωνο.. Τέλος ή καινούργια αρχή;

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Λοιπόν.. Όπως φαίνεται από τον τίτλο, το θέμα έχει να κάνει με τη μουσική.. Για να μην περιαυτολογώ, παίζω σαξόφωνο εδώ και 8 χρόνια( ή μάλλον έπαιζα μέχρι πριν από 6 μήνες). Φέτος έδινα πανελλαδικές και σταμάτησα.. Δεν ασχολήθηκα καθόλου και τώρα το πληρώνω.. Δεν ήμουνα και βιρτουόζος, αλλά τα κατάφερνα κατά κάποιον τρόπο.. Με βοηθούσε να χαλαρώσω και να εκτονωθώ όποτε το χρειαζόμουνα. Τώρα τα πράγματα είναι απογοητευτικά! Το χέρι δεν "τρέχει" όπως παλιά. Δεν ξέρω τι να κάνω. Ή θα θέσω ένα τέρμα στον κύκλο που ονομάζεται " σαξόφωνο" ή θα κάνω μια καινούργια αρχή, θα το παλέψω.(Σκέφτομαι να μάθω κάποιο άλλο όργανο..)
Πείτε μου τη γνώμη σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γιατί να σταματήσεις; Το πιο πιθανό είναι πως η απουσία εξάσκησης και η εσωτερική πίεση να σε κρατάνε μπλοκαρισμένη. Μην το αφήσεις, είναι εξαιρετικό όργανο <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
+φωνω... κριμα ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Θα περάσει ελάχιστος χρόνος μέχρι να "γυμναστεί" και πάλι το χέρι σου, μην ανησυχείς, απλώς παίζε σε καθημερινή βάση. Εξάλλου τώρα το καλοκαίρι σού δίνεται η ευκαιρία να βελτιώσεις και το παίξιμό σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Κοίτα αφού είναι κάτι που σε ηρεμεί και σε κάνει καλύτερα μη το σταματάς εδώ! Πέρασαν μόνο 6 μήνες και εσύ παίζεις 8 χρόνια.Αποκλείεται να μη ξέρεις τίποτα! Προσπάθησε λίγο και σιγά σιγά θα τα θυμηθείς...
Κοίτα το καλά! Σε περιμένει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έπαιζα έξι χρόνια -όλο το δημοτικό- πιάνο κανονικά σε ωδείο. (Τότε πρέπει να ήταν και το πρώτο κόλλημα που έφαγα με καθηγήτριά μου btw, ήταν ο ορισμός της ομορφιάς η κοπέλα.) But anyway :P, σταμάτησα μόλις πήγα γυμνάσιο και το ξανάπιασα στο λύκειο μόνος μου πια. Ξανασταματάω τον περασμένο Σεπτέμβριο και δεν παίζω ούτε νότα πρακτικά για ένα χρόνο. Άρχισα πάλι τη Δευτέρα που τελειώσαμε.

Μέχρι σήμερα δεν είμαι ακριβώς όπως ήμουν το Σεπτέμβριο αλλά έχω θυμηθεί τα περισσότερα απ' όσα έπαιζα τότε και πιστεύω μέχρι και την επόμενη εβδομάδα θα έχω επανέλθει πλήρως. Μη σε αγχώνουν λοιπόν τα withdrawal effects, φαντάζομαι ούτε και οι πνεύμονές σου την παλεύουν όπως παλιά (παίζει ο μαθηματικός μου κι ένας συμμαθητής μου και ακούω καμιά φορά συζητήσεις). Δώσε λίγο χρόνο και μη φοβάσαι να προσπαθήσεις. Μόνη σου πάντα, δεν είναι ανάγκη να 'χεις κάποιον από πάνω. Δούλεψε και δικά σου πράγματα, για να μην πω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις τώρα μέχρι να συνηθίσεις ξανά είναι να παίζεις μόνο τέτοια. Απλά φαντάσου κι άστα δάχτυλά σου να κάνουν τη δουλειά. Δε θα σου πάρει πολύ να θυμηθείς.

Όσο για το άλλο όργανο εγκρίνω, παράλληλα με το σαξόφωνο. Go for it. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petrosod

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petrosod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
οντως ποιος ο λογος να το αφησεις...παιζω πιανο εδω και 10 χρονια και το εκοψα σαν και εσενα για πεντε μηνες...αλλα τωρα παιζω ξανα κανονικοτατα...το ταλεντο δεν χανεται μονο το παθος...αν εχασες το ενδιαφερον σου για το σαξοφωνο αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά, είναι πολύ ενθαρρυντικά όσα γράψατε.. Το αγαπώ το σαξόφωνο από μικρό παιδί, συγκεκριμένα από εφτά χρονών. Στην πραγματικότητα η όλη ιδέα του ωδείου μου τη δίνει στα νεύρα.. Θα κάνω την προσπάθειά μου το καλοκαίρι κι αν δεν τελεσφορήσει, τότε θα δω τι θα κάνω στη συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top