Σχολές Δημοσιογραφίας

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στόχο αλλά πιστεύω ότι με λίγη προσπάθεια θα μπορέσω να μπω ΔHMΟΣΙΟΓΡΑΦIAΣ & MEΣΩN MAZΙΚΗΣ EΠIKOINΩΝΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.
Βασικά δεν ξέρω τίποτα σχετικά με αυτή τη σχολή απλά μου έκανε κλικ. Καμιά χρήσιμη πληροφορία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
αχ δημοσιογραφια...τοονειρο μου!!!!!πανατ η8ελα αυτην την σχολη..την πιανβω και αθηνα και 8εσαλονικη αλλα δεν 8α παω...ενα εχω να παω επαγγελαμτικη αποκτασταση μηδεν οποτε.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raspberry

Νεοφερμένος

Η Raspberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Λέτε να πέσουν οι βάσεις φέτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Παιδιά έμαθα ότι το τμήμα στεγάζεται σε ένα νεοκλασσικό στην Εγνατίας...Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratinho38

Νεοφερμένος

Ο stratinho38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα παρακαλουσα οι φοιτητες της συγκεκριμενης σχολης να βοηθησουν.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loobs

Νεοφερμένος

Η μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πφφφ και γω θέλω να μάθω και βλέποντας το θέμα ήλπιζα ότι θα βρω κάτι! γιατί να μην σου έχουν απαντήσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νινιώ

Νεοφερμένος

Η νινιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
'Δημοσιογραφία στο καποδιστριακό ή στη Πάντειο;;; Βοήθεια!!!
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qsvenskt

Νεοφερμένος

Η qsvenskt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
κ εγω θελω να μαθω!αν μπορειτε βοηθηστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νινιώ

Νεοφερμένος

Η νινιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μου ειπαν οτι στη παντειο ειναι πιο πρακτικα τα πραγματα...(εχει και ραδιοφωνικο σταθμο)και επισης συνεργαζεται με την ΕΤ1,ΝΕΤ και ΕΡΑ ΣΠΟΡΤ..
Ενω στο καποδιστριακο ειναι περισσοτερο μπλα μπλα και θεωρια...
εγω κατεληξα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Korina92

Νεοφερμένος

Η Korina92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Η δημοσιογραφια ειναι και μενα το ονειρο μου αλλα εχω ακουσει οτι καμια πανεπιστημιακη σχολη στην Ελλαδα δεν ειναι καλη οποτε θα κανω σχετικο μεταπτυχιακο.
Και πραγματι στη Θεσσαλονικη στεγαζεται σε νεοκλασσικο στην Εγνατια...Για την ακριβεια μια τρυπα ειναι δεν το πιστευα οταν το ειδα!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δεν ισχύει! Από ΜΜΕ μπορείς να πας διαφίμηση, δημόσιες σχέσεις και marketing αλλά και επικοινωνιολόγος που είναι ανερχόμενα

Κοίτα η φίλη μου σπουδάσει Καποδιστριακό και μου είπε ότι είναι πολύ καλό τμήμα αν καιδ εν έχει δικό του κτήριο, αυτό είναι το μόνο πρόβλημα. Για την Πάντειο δεν ξέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sayer

Νεοφερμένος

Ο sayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Πελοποννήσου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλησπέρα,

να κανω μια ερωτηση, εχω λιγα ακομα μαθηματα για να παρω το διπλωμα πολυτεχνικης σχολης.
Σκεφτομαι ομως να ξαναεδινα πανελληνιες με στοχο εντελως αλλο πραγμα, δημοσιογραφικα τμηματα.
Απο ενα απλο googling ειδα 3 ΑΕΙ με υψηλοτατες βασεις εισαγωγης (18+) και 1 ΤΕΙ στον Πύργο. Για τα ΑΕΙ αυτα και το Τει, εξεταζεται και τα Αγγλικά ως ειδικο μαθημα ?

αλλες ευκολοτερες δίοδοι προς δημοσιογραφια? (μαλλον αποκλειονται ιδιωτικες επι πληρωμη σχολες, δεν με ιντριγκαρει η ιδεα).
πιθανή υπαρξη καποιου σχετικου μεταπτυχιακού ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Στην υψηλή βάση που βλέπεις, είναι μέσα και τα αγγλικά, οπότε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα (για τα ΑΕΙ λέω, το ΤΕΙ ούτε καν το ξέρω).
Μπορείς να σκεφτείς επίσης και τις κατατακτήριες για να μπεις σε μία από αυτές...Για μεταπτυχιακά, συγκεκριμένα δημοσιογραφίας, δύσκολα νομίζω θα σε πάρουν. Ας πούμε, στα δικά μας (ΕΜΜΕ-ΕΚΠΑ) νομίζω υπάρχει περιορισμός από ποιες σχολές πρέπει να προέρχονται οι υποψήφιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sayer

Νεοφερμένος

Ο sayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Πελοποννήσου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
S ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
Δλδ , ετσι αρχικα για ενημερωση, το ειδικο μαθημα τι βαθμο (ποσα μορια) παιρνει ως αριστα? Γιατι αν ειναι τα Αγγλικά, εχω σχετικα καλο επιπεδο (κατοχος του prof.michigan).

επισης , μπορω να συμμετασχω στο καταλληλο πεδιο μηχανογραφικου, τοσο απο θετικη οσο και απο θεωρητικη κατευθυνση ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σχετικά με τα πεδία και τα μόρια, δεν μπορώ να βοηθήσω πολύ, έχω φύγει πολλά χρόνια από το σχολείο και έδινα με άλλο σύστημα...:)

Αν θέλεις κάτι σχετικά με τη σχολή και τα μαθήματα και τα υπόλοιπα, μετά χαράς να βοηθήσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γιατι δεν δινεις κατατακτηριες οταν με το καλο βγεις απ τη σχολη σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Βασικά κάνα μέσον έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να περάσει στις κατατακτήριες...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Για να δουλέψει μετά τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top