Όσοι ''απέτυχαν" στις Πανελλήνιες

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχετε αρχίσει να προδικάζετε τα αποτελέσματα χωρίς λόγο.

Κατ' αρχάς, ξεχάστε πώς πήγατε και στρωθείτε να γράψετε καλά στα 1 ή 2 μαθήματα που σας απομένουν. Ακόμα και 1-2 μαθήματα μπορούν να κάνουν την διαφορά και να σας βάλουν σε μία σχολή της προτίμησή σας.

Έπειτα, σταματήστε να κοιτάζετε τις περσινές βάσεις! Οι βάσεις είστε εσείς οι ίδιοι! Μην ξεχνάτε, η βάση ενός τμήματος είναι πολύ απλά τα μόρια του τελευταίου εισαχθέντα σε αυτό. Τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω. Έχουμε και λέμε:

  • Κατ' αρχάς, περιμέντε να βγουν οι βαθμοί.
  • Προσωπική αίσθηση: οι "άριστοι" της χρονιάς σας που ήταν να πάνε καλά έχουν πάει καλά ούτως ή άλλως. Αυτοί δεν ανησυχούν, αλλά ούτε και χρειάζετε να ανησυχείτε εσείς, καθώς ούτως ή άλλως ήταν εκτός συναγωνισμού.
Πάμε λοιπόν στους υπολοίπους, δηλαδή σ' αυτούς που η εισαγωγή θα κριθεί στα ψιλά γράμματα.

  • Συνήθως όταν έμπαιναν εύκολα θέματα τότε η εισαγωγή κρινόταν στο μόριο. Και τι είναι το μόριο; Ένα λάθος απροσεξίας συνήθως, με αποτέλεσμα το να περάσεις σε μία σχολή ήταν λίγο-πολύ τύχη.
  • Φέτος έχουμε μία κατάσταση με πολύ μπερδεμένα θέματα. Όταν τα θέματα είναι δύσκολα, τότε οι κερδισμένοι είναι αυτοί που έχουν δώσει τον καλύτερό τους εαυτό.
Τι θέλω να πω; Ό,τι θέματα και να πέσουν, οι θέσεις δεν αλλάζουν. Συνεπώς, αν κάποια χρονιά πέσουν παλούκια θέματα και αρχίσετε να κλαίτε την μοίρα σας επειδή γράψατε 17 και όχι 19.5 ... σκεφτείτε το ξανά, γιατί με δύσκολα θέματα, αυτός που έχει 17 θα μπει στην ΑΣΟΕΕ και στην Ιατρική. Γιατί; Γιατί πολύ απλά οι μη-ψύχραιμοι ανταγωνιστές του θα τα παρατήσουν με το που θα δουν τα θέματα...

Θυμηθείτε το εξής: δεν ανταγωνίζεστε την επιτροπή για το ποιος θα πιάσει το 20. Σφάζεστε μεταξύ σας για το ποιος θα φάει την θέση του άλλου.

Συνεπώς:

  • Έχουν μείνει 1 ή 2 μαθήματα. Δώστε τον καλύτερο εαυτό σας και ψυχραιμία σε ό,τι και να πέσει. Θυμηθείτε ότι αν κάτι είναι δύσκολο για σας, θα είναι δύσκολο για όλους.
  • Μην προδικάζετε ότι δεν έχετε πάει καλά. Γιατί θυμηθείτε ότι το "καλά" είναι σε σχέση με το πόσο έχουν γράψει οι άλλοι και όχι σε σχέση με το πόσο κοντά είστε στο 20. Αν όλοι κλαίγεστε ότι έχετε αποτύχει ... ξανασκεφτείτε το μήπως τελικά οι υπόλοιποι τελικά τα πήγαν πιο ... "σκατά" από εσάς. Γιατί μπορεί να σας έρθει μία ευχάριστη έκπληξη τον Αύγουστο και να δείτε τον εαυτό σας στη σχολή που θέλετε.
  • Καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πότε μαθαίνουμε εισακτέους ανά σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Παιδια το 2002 τι ειχε γίνει στα θέματα? Τα γαμησαν όπως φέτος τα παιδιά??? Γιατι τοτε ηταν οι χαμηλοτερες βασεις στην ιστορια των πανελληνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
νομίζω δεν ειναι για εμας αυτα ειναι για περσυ....ή κανω λάθος?

οχι ειναι για 2011-2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Ας μιλήσει λοιπόν ένας απόφοιτος από το... περιβόητο 2002.

Το 2002 οι υποψήφιοι δίναμε 9 μαθήματα, και όσοι έδιναν ΑΟΘ 10. Αυτό είχε ως θετικό το γεγονός ότι αν έκανες μαλακία σε ένα μάθημα την κάλυπτες πιο εύκολα με τα υπόλοιπα, αλλά και αρνητικό το γεγονός της διάρκειας των εξετάσεων, που ήταν 3 εβδομάδες. Βέβαια τι να πουν και τα παιδιά του 2001, που έδιναν 14 μαθήματα, ε; Αλλά δεν θα σας παιδέψω άλλο με ζητήματα... αρχαιολογίας :Ρ

Τα θέματα του 2002 λοιπόν, κληθήκαμε όλοι να τα αντιμετωπίσουμε τότε. Ήταν πολλά και δύσκολα. Ειδικότερα, η διαφορά με το 2001, ήταν χαώδης. Βλέπετε, το 2001 μπήκαν εύκολα θέματα, συνυπολογίζοντας και ότι ήταν η πρώτη χρονιά του νέου συστήματος και το μεγάλος πλήθος των μαθημάτων. Το 2002 όμως, με την μείωση των μαθημάτων και την θέληση να μειωθούν οι βάσεις (που είχαν φτάσει στον Θεό), υψώθηκαν τα πρώτα αγγούρια.

Τα στατιστικά στοιχεία που αποτύπωναν τις επιδόσεις των υποψηφίων επιβεβαίωναν ότι τα αγγούρια είχαν μπει για τα καλά εκεί που έπρεπε. Δεν θα σας μιλήσω με φήμες. Θα σας μιλήσω για την προσωπική μου εμπειρία.

Με 17600 μόρια περίπου, με βάση τις βάσεις της προηγούμενης χρονιάς, περνούσα στην 7η μου επιλογή. Ξαδέρφη μου, που το είχε μεράκι να γίνει ψυχολόγος, ετοίμαζε βαλίτσες για την Κρήτη, αντί για Θεσσαλονίκη. Άλλος συνομήλικος ξάδερφος, άρχισε να γυροφέρνει τα ΙΕΚ και κόντεψε να μην κάνει μηχανογραφικό. Η κολλητή μου φίλη και πλέον μέλλουσα κουμπάρα μου σκεφτόταν ότι η Νομική είναι ένα άπιαστο όνειρο. Άλλη φίλη μου που ήθελε να περάσει στην Αθήνα για να ζήσει πιο "γκλαμουράτη" φοιτητική ζωή (κατά την γνώμη της πάντα, ε;) άρχισε να συμβιβάζεται με την ιδέα της μπαςκλας (κατά την γνώμη της, επαναλαμβάνω) επαρχίας.

Όταν βγήκαν οι βάσεις, ΟΛΟΙ οι παραπάνω διαψευστήκαμε πανηγυρικά. Εγώ πέρασα στην 2η μου επιλογή, η ξαδέρφη μου όχι απλώς πέρασε στην Ψυχολογία Θεσσαλονίκης αλλά και με καλή σειρά, ο ξάδερφος έστησε ένα γαμάτο μηχανογραφικό και πέρασε σε σχολή που την έβγαλε με ενθουσιασμό μάλιστα, η μέλλουσα κουμπάρα μου πλέον είναι δικηγόρος, και η τελευταία φίλη μου τελικά πέρασε στην Πάντειο στην Αθήνα.

Αν δεν ξέρετε πως βγαίνουν οι βάσεις, καλό θα ήταν να μάθετε. Έχω γράψει ένα κατατοπιστικό κείμενο εδώ: https://ischool.e-steki.gr/γ-λυκείου...συμβουλές-σχετικές-απορίες-61698/#post2297019

Σε κάποιο σημείο του κειμένου, λέω λοιπόν:

Οπως καταλαβαινετε, οι περσινες βασεις ειναι το αποτελεσμα της περσινης "γεννας" των πανελληνιων εξετασεων. Ποιοι παραγοντες την επηρρεασαν;

α) Το πληθος των κενων θεσεων εισακτεων που περσι ανακοινωσαν οι σχολες,
β) Η δυσκολια των θεματων και επομενως, οι επιδοσεις των περσινων υποψηφιων,
γ) Η βαθμολογηση των περσινων γραπτων και πως αυτη εγινε [π.χ. θα μπορουσε να εχει δοθει γραμμη απο το υπουργειο για σκληρη ή μαλακη αντιμετωπιση],
δ) Οι προτιμησεις των περσινων υποψηφιων και η αποτυπωση τους στα μηχανογραφικα δελτια.

Οπως αντιλαμβανεστε, ολα αυτα [αν εξαιρεσουμε τον α) παραγοντα που ειναι περιπου ιδιος καθε χρονια] εσας ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ. Δεν ειστε σε θεση να αξιολογησετε την δυσκολια των φετινων θεματων, αλλα ακομη και να ησασταν, δεν ξερετε πως βαθμολογηθηκαν πανελληνιως τα γραπτα, και φυσικα, περα απο την δικη σας προτιμηση και 5-10 φιλων σας, δεν γνωριζετε τις ΦΕΤΙΝΕΣ προτιμησεις των συμμαθητων σας.

Με λιγα λογια, δεν ειστε σε θεση να γνωριζετε αν οι βασεις θα πεσουν ή θα ανεβουν και ποσο. Ως εκ τουτου, οι περσινες βασεις θα επρεπε για εσας να εχουν εντελως ενδεικτικο χαρακτηρα, για να μην πω οτι δεν θα επρεπε να τις λαμβανετε καθολου υποψιν.

Αντιλαμβανομαι οτι οι προτιμησεις των υποψηφιων καθε χρονια μοιαζουν παρομοιες, δηλαδη παντα οι αριστοι μαθητες θα διαλεγουν τις Ιατρικες και τις Νομικες για παραδειγμα, αλλα αν εγω ημουν μαθητης και εβγαζα 12, αν ηθελα να γινω γιατρος, πρωτη την Ιατρικη θα εβαζα.


Ειδικά για φέτος πάντως, πέραν της αναμενόμενης πτώσης των βάσεων λόγω των θεμάτων, αναμένεται και επιπλέον πτώση των βάσεων στην επαρχία λόγω οικονομικής κρίσης, υπόψιν.

Μην τρελαίνεστε. Δώστε το ένα ή τα δυο μαθήματα που σας έμειναν και όταν έρθει η ώρα του μηχανογραφικού, εδώ θα είμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως, μπορεί κανείς να διαπιστώσει με τα ίδια του τα μάτια τις μεγάλες διαφορές στις βάσεις για τα επίμαχα χρόνια, στο site του υπουργείου:
https://www.ypepth.gr/efarmoges/baseis.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει κάτι (ίσως δεν το παρακολούθησα σωστά λόγω ...φόρτου εργασίας).
Ανακοινώθηκαν οι θέσεις εισακτέων. Ανακοινώθηκε ότι για τις ειδικές κατηγορίες (πολύτεκνοι, τρίτεκνοι, ορφανοί, με αδέλφια φοιτητές κλπ κλπ κλπ κλπ) θα διατεθεί το 20% των θέσεων σε κάθε σχολή. Το ερώτημα μου είναι:
Αυτό το 20% είναι επιπλέον ή περιέχεται στις θέσεις?
Παρακαλώ αν κάποιος έχει σαφές σχετικό link, θα ήταν ευπρόσδεκτο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Οι ειδικές κατηγορίες είναι επιπλέον Δία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny_girl!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η funny_girl! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμύνταιο (Φλώρινα). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ας μιλήσει λοιπόν ένας απόφοιτος από το... περιβόητο 2002.


Ειδικά για φέτος πάντως, πέραν της αναμενόμενης πτώσης των βάσεων λόγω των θεμάτων, αναμένεται και επιπλέον πτώση των βάσεων στην επαρχία λόγω οικονομικής κρίσης, υπόψιν.

Μην τρελαίνεστε. Δώστε το ένα ή τα δυο μαθήματα που σας έμειναν και όταν έρθει η ώρα του μηχανογραφικού, εδώ θα είμαστε.

εγω που με εναν προχειρο ψιλουπολογισμο των μοριων που εκανα μου βγαινουν 14600 και για 5ο πεδιο 15800 αλλα και παλι τ σσασ 8α το δηλωσω,οπωσ και το οικονομικο πανεπ. α8ηνασ:P και ας μην τα πιασω...8α ξερω οτι εστω τα εβαλα και ας ειχα 1 στισ 100000 πι8ανοτητες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Οι ειδικές κατηγορίες είναι επιπλέον Δία.
Συγνώμη που επιμένω, όμως επειδή έψαξα και δεν το βρήκα αυτό με σαφήνεια, μήπως υπάρχει κάπου γραμμένο?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δία η αλήθεια είναι ότι ο νόμος είναι λίγο συγκεχυμένος σε αυτό το σημείο, μπορώ όμως με βεβαιότητα να σου πω πως αν ένα τμήμα ανακοινώσει 300 θέσεις, θα πάρει 270 με το 90%, 30 με το 10% και καμιά πενηνταριά ακόμη από τις ειδικές κατηγορίες. Το έχω δει και στην πράξη αυτό. Αν τώρα φέτος άλλαξε αυτό, αυτό δεν το ξέρω, αν και δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,053 μηνύματα.
Δία η αλήθεια είναι ότι ο νόμος είναι λίγο συγκεχυμένος σε αυτό το σημείο, μπορώ όμως με βεβαιότητα να σου πω πως αν ένα τμήμα ανακοινώσει 300 θέσεις, θα πάρει 270 με το 90%, 30 με το 10% και καμιά πενηνταριά ακόμη από τις ειδικές κατηγορίες. Το έχω δει και στην πράξη αυτό. Αν τώρα φέτος άλλαξε αυτό, αυτό δεν το ξέρω, αν και δεν το νομίζω.
Για μέχρι πέρυσι το ξέρω ότι είναι έτσι. Για φέτος τι γίνεται? Γιατί αν 20% είναι μέρος του αριθμού των εισακτέων που ανακοινώθηκε, τότε δεν έχουμε γερή μέιωση θέσεων?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εγώ γιατί νομίζω ότι στο συνολικό αριθμό εισακτέων περιλαμβάνονται και οι ειδικές κατηγορίες;
Νομίζω κάτι τέτοιο είχα ακούσει στις ειδήσεις. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ,αν παλιά μπαίναν 270 εκ των οποίων μπορούσαν να είναι όσοι να ναι από μεταγραφή φέτος είπαν 250 απο πανελλήνιες και 20 απο όλα τα άλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ,αν παλιά μπαίναν 270 εκ των οποίων μπορούσαν να είναι όσοι να ναι από μεταγραφή φέτος είπαν 250 απο πανελλήνιες και 20 απο όλα τα άλλα!

Nαι και εγώ κάπως έτσι το κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι κατακτήριες είναι πολύ δύσκολες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Αν νιώθεις πως έκανες ότι καλύτερο μπορούσες τότε δν είναι αποτυχία. Ίσα ίσα, όλοι όσοι προσπάθησαν φέτος κέρδισαν πολλά! Με τη γνώση, ότι γνωση + αν είναι αυτή ανοίγει τ μυαλό! Εμένα όλη αυτή η διαδικασία με άλλαξε πολύ, ήρθα σε επαφή με καθηγητές στο φροντ αλλά + στο σχολείο π αγαπούσαν αυτό π έκαναν + η προσπάθειά τους να μας μάθουν κάποια πράγματα σε βάθος ήταν μεγαλύτερη από την προσπάθειά μ να γράψω καλά φέτος... Έμαθα λοιπόν πως ό,τι + αν κάνεις στη ζωή σ πρέπει να μάθεις να τ αγαπάς! Τι να το κάνω να περάσω και ιατρική (αν και πρακτικά δε γίνεται επδ είμαι τεχνολογική! :Ρ) αν δν μ αρέσει αυτό που θα κάνω + να περάσω απλά + μόνο για να λέω ότι είμαι Σε γαμάτη σχολή? Άλλωστε κάθε εμπόδιο για καλό! Δν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί η ζωή μας ακόμα + αν δν περάσουμε πουθενά... Ας κοιτάξουμε να τα έχουμε καλά με τν εαυτό μας + όλα θα έρθουν!
Αλλά όπως ειπώθηκε και παραπάνω ας περιμένουμε να δούμε τις βαθμολογίες μας, να δούμε τις βάσεις (που δεν ξέρω αν θα πέσουν ή αν θα ανέβουν πάντως σίγουρα μας επιφυλάσσουν εκπλήξεις :Ρ) και μετά κλαιγόμαστε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top