[12/5/2011] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 149)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 7 4.7%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 18 12.1%
  • Καλά

    Ψήφοι: 39 26.2%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 21 14.1%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 3 2.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 60 40.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ωραια και βατα τα θεματα λοιπον!! Βρισκω βεβαια λιγο δυσκολη την αναπτυξη παραγραφου, αλλα κατα τα αλλα ολα καλα... Ειχανε χρονια να βαλουν και ομιλια σε ημεριδα νομιζω:)!!
Βατά,ναι.
Με το που τα διάβασα,δεν βρήκα κάτι τρομερά δύσκολο,απλά πραγματάκια ήθελε να γράψεις πάντως.
Nothing special.
Δηλαδή νομίζω η δική μας περσυνή χρονιά,ήταν η πιο "άκυρη" στο θέμα της Έκθεσης,που μας είχαν βάλει για την αυτομόρφωση. :confused:

Τα περισσότερα παιδιά πάντως,προφανώς και θα έχουν γράψει μια χαρά.

Kατά τα άλλα συμφωνώ με αυτό που είπε ο Γιώργος:
η λογική λέει ότι κάποια μαθήματα βαρύτητας θα είναι αυξημένης δυσκολίας για να μην πάνε οι βάσεις στον Θεό.
Και είναι καλό για όσους έχουν διαβάσει να τσιμπήσουν λίγο κάποια μαθήματα.

Καλή συνέχεια να έχετε και στα υπόλοιπα μαθήματα, όσοι δίνετε! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδιά πολύ εύκολα τα θέματα φέτος!!!Εγώ θα δυσκολευόμουν μόνο στην ανάπτυξη παραγράφου!!!
Συμφωνώ με την _Elena_ !!!Εμάς πέρσυ μας έβαλαν πολύ άκυρο θέμα......αυτομόρφωση....

Τεσπα!!!!Ελπίζω να έγραψαν όλοι πάρα πολύ καλά (γράφεις πολύ εύκολα με τέτοιο θέμα)!!
Καλή συνέχεια στα παιδιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Κι εμένα μια χαρά μου φάνηκαν τα φετινά θέματα...(για άλλη μια χρονιά αποδεικνύεται ότι δεν πρέπει να δίνουμε βάση στις φήμες που ακούγονται κάθε φορά πριν τις πανελλαδικές περί εύκολων ή δύσκολων θεμάτων...)...Βέβαια λογικά θα τσιμπήσουν κάποιο άλλο μάθημα για να αντισταθμιστεί η κατάσταση....Αλλά don't worry,όποιος διάβασε θα ανταμοιφθεί!:)(μακάρι πάντως να πέσει και σ' εμάς θέμα τέτοιας δυσκολίας του χρόνου γιατί την έκθεση τη φοβάμαι λίγο από άποψη βαθμολόγησης...);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
πάντως στην έκθεση νομίζω ότι η βαθμολογία είναι λίγο υποκειμενική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
"Γράψτε για το διαδίκτυο και την εκπαίδευση". Σαν να λες στον Διαμαντίδη να σηκώσει Ευρωπαϊκή Κούπα. Piece of cake.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
πάντως στην έκθεση νομίζω ότι η βαθμολογία είναι λίγο υποκειμενική...
Εννοείται αυτό,γι' αυτό άλλωστε είναι και το πιο αβέβαιο,κατά τη γνώμη μου,μάθημα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Φαγαμε αυτομορφωση περυσι που ουτε ποτε ειχα ακουσει τη λεξη,το κειμενο τους στην περιληψη ηταν πολυ μικρο για 100-120 λεξεις περιληψη αρκετα μεγαλυτερο απο περυσι!Οι ασκησεις εχουν τη φυσιολογικη δυσκολια και ενας διαβασμενος τις γραφει ανετα!Το θεμα ηταν παιδικο ολοι το εχουν κανει στο φροντιστηριο και ειναι ενα πολυ στανταρ θεμα που μπορει να γραψει ακομα και ο παππους μου,(εμεις κοιτιομασταν κανα τεταρτο για να καταλαβουμε τι λεει),ασε που δεν μπορουσες να ξεκολησεις το μυαλο σου απο τη λεξη αυτομορφωση και ελεγες "θελει αυτο?θελει το αλλο?"?Φετινοι υποψηφιοι ειστε πολυ τυχεροι,μακαρι να συνεχισουν με τοσο βατα θεματα!Αυτομορφωση εμεις γατακια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Φετινοι υποψηφιοι ειστε πολυ τυχεροι
Καλά,είναι νωρίς ακόμα για να το πούμε αυτό...Μόλις ένα μάθημα έχουν γράψει..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω προς τι η συζήτηση για την τύχη των φετινών ή την ατυχία των περσινών υποψηφίων με το θέμα της Έκθεσης. Αν πέσουν σε όλα τα μαθήματα εύκολα θέματα, θα γράψουν περισσότεροι καλά, αλλά αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα την άνοδο των βάσεων, και το αντίθετο. Διαγωνισμός είναι οι πανελλήνιες εξετάσεις, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει σημασία πόσο θα γράψεις σε σχέση με το 20, αλλά σε σχέση με το πως έγραψαν οι άλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά εγω είπα για : ενημετωση μεσω κοινωνικη δικτύωσης, ιντερνετικες εφημερίδες ιντερνετικες εγκυκλοπαιδιες ιντερνετικο ραδιοφωνο και μετα ειπα πως αν μπει το ιντερνετ στα σχολεια θα σταματησει αν ειναι η μονη αυθεντια ο καθηγητης θα υπαρχει επικοινωνια με αλλα σχολεια και ανταλαγη αποψεων και οτι τα βιβλία θα αντικατασταθουνα πο τους υπολογιστες....πως με βλέπετε? μήπως έχω πέσει εκτός θέματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά η άποψη μου είναι ότι το θέμα είναι πολύ βατό. Εμείς είμαστε ζωντανά παραδείγματα και γενικά πιστεύω ότι τα παιδιά πρέπει να είναι πολύ ευχαριστημένα. Προσωπικά μιλώντας, αυτό το θέμα είναι απο τα αγαπημένα μου. Αλλά εγώ θα δώσω του χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Εύκολα θέματα από τη θεματογραφία της Β΄ Λυκείου...οι καλά διαβασμένοι λοιπόν από φέτος έγραφαν άνετα! (Τσάμπα ο κόπος μιας ολόκληρης χρονιάς :( ) Αυτό βέβαια σημαίνει ότι εμάς του χρόνου θα μας π................. :(

Δεν είναι απόλυτο αυτό!!!
Έδινε και ο αδερφός μου και του φάνηκαν εύκολα!! Καλή επιτυχία σε όλους και καλή συνέχεια!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ με την σειρά μου πιστεύω ότι τα θέματα ήταν όχι μόνο εύκολα αλλά και πλήρως αναμενόμενα (βλ. Επανάσταση του facebook στον αραβικό κόσμο) και σίγουρα ευκολότερα από τα δικά μας πέρισυ(αν και δεν παραπονιέμαι 19 έγραψα :)). Όσο για την ανάπτυξη παραγράφου μου φάνηκε και αυτή εξαιρετικά απλή στο νόημα. Ελπίζω όλοι (όσοι με ενδιαφέρουν-κακία) να έσκισαν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
καλα ηταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas Ped.

Νεοφερμένος

Ο Kostas Ped. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλά,είναι νωρίς ακόμα για να το πούμε αυτό...Μόλις ένα μάθημα έχουν γράψει..:/:
Εννοουσα σε αυτο το μαθημα οτι ηταν τυχεροι μακαρι παρακατω να μπουν ιδιας δυσκολιας θεματα για να γραψουν οι διαβασμενοι!Το γραφω παρακατω στο προηγουμενο ποστ μου!:P:D

Δεν καταλαβαίνω προς τι η συζήτηση για την τύχη των φετινών ή την ατυχία των περσινών υποψηφίων με το θέμα της Έκθεσης. Αν πέσουν σε όλα τα μαθήματα εύκολα θέματα, θα γράψουν περισσότεροι καλά, αλλά αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα την άνοδο των βάσεων, και το αντίθετο. Διαγωνισμός είναι οι πανελλήνιες εξετάσεις, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει σημασία πόσο θα γράψεις σε σχέση με το 20, αλλά σε σχέση με το πως έγραψαν οι άλλοι.
Συμφωνω απολυτα οτι ειναι διαγωνισμος αλλα θεωρησα σκοπιμο να γινει η συκριση με το προηγουμενο θεμα για να
φανει η ευκολια του θεματος αυτου σε συγκριση με καποιο αλλο!Και κατι αλλο ξερω πολυ καλους μαθητες στην εκθεση που
περσι δεν εγραψαν οσο αξιζαν και εχασαν υψηλοβαθμες σχολες διοτι ειχαν κατι αλλο στο μυαλο τους και δεν εγραψαν συμφωνα με τη γραμμη του υπουργειου ενω στα φετινα θεματα θα λαμψει η αξιοκρατια καθως οι καλοι μαθητες και οι διαβασμενοι θα ξεχωρησουν απο τους υπολοιπους τοσο στην αναπτυξη οσο και στην εκφραση καθως δεν θα προβληματιστουν καθολου για το τι πρεπει να γραψουν και αν ειναι εκτος η εντος θεματος οποτε θα εχουν τη δυνατοτητα να ξεχωρισουν!Τετοια θεματα πρεπει να πεφτουν καθε χρονο για να αξιοποιειται ο καλος,ταλαντουχος και διαβασμενος μαθητης στο μαθημα της εκθεσης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κάτι σχετικό με ηλεκτρονική διακυβέρνηση ή ηλεκτρονικά μέσα στην εκπαίδευση θα πέσει


=============================================
Θέμα αναμενομενο αλλά επικίνδυνο..... Ξεχνάτε κάτι παιδιά διορθώνουν φιλόλογοι και αν κρίνω από τους δικούς μου στο σχολείο που παρεπιπτώντος ήταν και διορθωτές στις πανελλαδικές καλά καλά δεν γνωρίζουν καν να ανοίξουν το pc. Θα ήθελα να τους βλέπω από μια γωνιά να διορθωνουν και να προσπαθούν να καταλάβουν τις υπηρεσίες του διαδίκτυου τι στιγμή που που καλά καλά δεν γνωρίζουν τι είναι το διαδίκτυο.

Στην έκθεση όλοι καλά γράφουν τα κλάματα πέφτουν σε αυτό το μάθημα όταν βγαίνουν τα αποτελέσματα. Όπως καταλάβατε στις πανελλαδικές πέφτουν γενικά πιο εύκολα θέματα από αυτά που σας έβαζαν οι καθηγητές σας στις ενδοσχολικές τα προηγούμενα χρόνια (αυτό ισχύει για όλα τα μαθήματα) και γι αυτό θεωρω οτι όποιος επέλεξε να μην δώσει πανελλαδικές έκανε τραγικό λάθος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ξεκάθαρο, εύκολο, μη αμφισβητήσιμο θέμα. Τα παιδιά που έδωσαν φέτος θα έχουν μια κάπως πιο καθαρή γενική εικόνα για το πως τα πήγαν σε αντίθεση με πέρσι που το τοπίο ήταν εντελώς θωλό! Παρόλα αυτά ξεχάστε την έκθεση και προχωρείστε! Μην υπολογίζετε πόσο γράψατε, είναι σχεδόν αδύνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ελπίζω να τα πήγατε όλοι τέλεια..πάντως μου φαίνεται ευκολότερο από το ρημάδι το περσινό με την αυτομόρφωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βάλτε στο poll και μια επιλογή "δεν έχω ιδέα"
εμένα πάντως πιο εύκολες μου φάνηκαν οι ασκήσεις παρά το θέμα, δεν το περίμενα είναι η αλήθεια

αναμένουμε τώρα τα παλούκια σε μαθηματικά και φυσική :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πιστεύω ότι τα πήγα πολύ καλά σε γενικές γραμμές. Θα φανεί...
Φέτος πάντως, τα βρήκα κάπως πιο ''σκούρα'' τα πράγματα σε σχέση με πέρυσι.
Ποιοι ήταν οι δύο τρόποι ανάπτυξης; Τι βάλατε; Εγώ έβαλα Διαίρεση και Σύγκριση-Αντίθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top