Παραγγελία μέσω internet

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εχει αγορασει κανεις κατι μεσω amazon?θελω να αγορασω μια ξυριστικη μηχανη αλλα δεν εχω ξαναγορασει με προπληρωμενη καρτα απο το internet και το συγκεκριμενο μαγαζι και επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θα ηθελα να ακουσω εμπειριες

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 11-13 προήλθαν από το νήμα "Αγορές που θέλετε να κάνετε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εχει αγορασει κανεις κατι μεσω amazon?θελω να αγορασω μια ξυριστικη μηχανη αλλα δεν εχω ξαναγορασει με προπληρωμενη καρτα απο το internet και το συγκεκριμενο μαγαζι και επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θα ηθελα να ακουσω εμπειριες
To amazon είναι από τα μεγαλύτερα, ασφαλέστερα και εγκυρότερα online "πολυκαταστήματα". Έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές, κυρίως βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
για τα μεταφορικα ποσο πληρωνεις συνηθως και σε ποσες μερες ερχονται?εχει τυχει καμια στραβη ποτε(οπως να σου φερουν λαθος βιβλιο η να καταστραφει στη μεταφορα)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
για τα μεταφορικα ποσο πληρωνεις συνηθως και σε ποσες μερες ερχονται?εχει τυχει καμια στραβη ποτε(οπως να σου φερουν λαθος βιβλιο η να καταστραφει στη μεταφορα)?

Εγώ αγόραζα από το amazon.co.uk , αν κάνεις μεγάλες παραγγελίες από το amazon.com μπορεί να σου ρθει ραβασάκι από το τελωνείο για εκτελωνισμό και 100+ έξοδα εκτελωνισμού. Στραβή δεν έχει τύχη, συνήθως μια βδομάδα max κάνουν να έρθουν. Το αν θα καταστραφεί το δέμα στο δρόμο είναι θέμα του ταχυδρομείoυ. Το amazon σου δίνει τη δυνατότητα και απλού standard και express με κούριερ. Τα μεταφορικά είναι ανάλογα με την ποσότητα και σε κάποιες κατηγορίες ανάλογα με το βάρος.

Δες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
στο site τους στη αρχικη σελιδα μερικες φορες εχει διαφημιση για δωρεαν μεταφορικα για παραγγελιες 25 λιρες και ανω,δεν ισχυει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
στο site τους στη αρχικη σελιδα μερικες φορες εχει διαφημιση για δωρεαν μεταφορικα για παραγγελιες 25 λιρες και ανω,δεν ισχυει αυτο?

Θα πρέπει να κοιτάς αν λέει free international shipping ή domestic. Συνήθως οι περισσότερες τέτοιες προσφορές είναι για εντός Αγγλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Έχω κάνει παραγγελεία από το amazon.co.uk, αν και διάλεξα την αποστολή χωρίς επιπλέον έξοδα, και περίμενα να μου έρθει μετά από κανα 2 βδομάδες, τελικά μου έφτασε σε 1 βδομάδα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
στο site τους στη αρχικη σελιδα μερικες φορες εχει διαφημιση για δωρεαν μεταφορικα για παραγγελιες 25 λιρες και ανω,δεν ισχυει αυτο?

Free super saver delivery λέγεται αυτό, και ισχύει μόνο για ό,τι πουλάει η Amazon (κι όχι third-parties) ή ό,τι τέλος πάντων τρέχει αυτή (μπορεί να αγοράσεις κάτι από third-party αλλά τη μεταφορά να την κάνει η Amazon).

7 με 10 μερούλες θέλει και ισχύει και για εκτός UK προφανώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι καποιες φορες το amazon δεν τα στελνει ως συστημενα και η ταχυδρομικη τα αφηνει απλα κατω στην πολυκατοικια σαν λογαριασμο της δεη. ισχυει αυτο,η βλακειες εγραφαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι γίνεται με express delivery, αλλά με τ' άλλα δύο (standard, free super saver) ισχύει ναι. Βασικά ό,τι μπορεί να κουβαλήσει ο ταχυδρόμος θα το αφήσει στην πόρτα. Άρα αν δεν πάρεις κάνα textbook 2000 σελίδων ξερωγώ κι είναι μικρό βιβλιαράκι, θα στο αφήσει στο κουτί λογικά. Αλλιώς αφήνει ειδοποιητήριο να πας να το πάρεις.

Όπως και να 'χει, για ό,τι πάρεις έχε το νου σου μετά από μια βδομαδούλα και βλέπε για το χαρτάκι ή το κουτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Express delivery= courier , με υπογραφή και τα συναφή.
Το standard είναι κλασικό ταχυδρομείο. Χαρακτηριστικά θυμάμαι (επειδή ζούσα στην επαρχία και ο ταχυδρόμος τα φέρνει όλα τα δέματα σπίτι χωρίς ειδοποίηση) όταν έπαιρνα βιβλία (και επειδή εκείνος φοβόταν το σκύλο μου) τα πέταγε από την εξώπορτα στην αυλή :P

Στην Αθήνα τώρα μου στέλνουν ειδοποίηση (ένα χαρτάκι που λέει ΕΛΤΑ) και πας και το παίρνεις μόνος από το ταχυδρομείο. Πάντως τα κουτιά είναι τεράστια, να το έχεις στο νου σου. Τόσο δα να ναι το βιβλίο, το κουτί είναι τουλάχιστον 3πλάσιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
απο το αγγλικο amazon δεν μπορω να παραγγειλω ηλεκτρονκες συσκευες γιατι θα ερθουν με την αγγλικη την πριζα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
απο το αγγλικο amazon δεν μπορω να παραγγειλω ηλεκτρονκες συσκευες γιατι θα ερθουν με την αγγλικη την πριζα ε?

Ε μετά πας σε ένα κατάστημα με ηλεκτρικά είδη ή μεγάλο σουπερμάρκετ, παίρνεις έναν αντάπτορα και είσαι κομπλέ. Το πιστολάκι μου, το μπλέντερ και η τοστιέρα μου έχουν αγγλικό βύσμα και με τον αντάπτορα τόσα χρόνια δεν έχω κανένα θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
ηθελα μια ξυριστικη μηχανη και αυτες εχουν την αγγλικη πριζα με δυο βισματα ομως,οποτε θα θελω δυο ανταπτορες.δεν γινεται να πουλησει το αγγλικο amazon πραγματα απο το γερμανικο ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ε μετά πας σε ένα κατάστημα με ηλεκτρικά είδη ή μεγάλο σουπερμάρκετ, παίρνεις έναν αντάπτορα και είσαι κομπλέ. Το πιστολάκι μου, το μπλέντερ και η τοστιέρα μου έχουν αγγλικό βύσμα και με τον αντάπτορα τόσα χρόνια δεν έχω κανένα θέμα. :P

Πες μου ότι πήρες τοστιέρα από amazon όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πες μου ότι πήρες τοστιέρα από amazon όμως.

Όχι από το ebay :P Με 40% off :P


ηθελα μια ξυριστικη μηχανη και αυτες εχουν την αγγλικη πριζα με δυο βισματα ομως,οποτε θα θελω δυο ανταπτορες.δεν γινεται να πουλησει το αγγλικο amazon πραγματα απο το γερμανικο ετσι?

Α δεν ξέρω. Πάντως τους 2 αντάπτορες τους παίρνω 5 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
θα ειναι λιγο ασχημο ομως να εχω δυο ανταπτορες,και δεν τους πουλαει το amazon κατευθειαν οποτε τουλαχιστον για τον αγγλικο θα πρεπει να πληρωσω εξτρα μεταφορικα.εχει παραγγειλει κανενας απο το γερμανικο amazon?γιατι τα μεταφορικα ειναι τοσο ακριβα και αργα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
θα ειναι λιγο ασχημο ομως να εχω δυο ανταπτορες,και δεν τους πουλαει το amazon κατευθειαν οποτε τουλαχιστον για τον αγγλικο θα πρεπει να πληρωσω εξτρα μεταφορικα.εχει παραγγειλει κανενας απο το γερμανικο amazon?γιατι τα μεταφορικα ειναι τοσο ακριβα και αργα?

Μπορείς να βρεις και σε άλλα site την ίδια μηχανή και μπορεί να την έχουν και με άλλο βύσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγω παραγγελνω συνεχεια ρουχα απο το sportsdirect.Φθηνα και καλης ποιοτητας,βεβαια εχει πολλα εξοδα αποστολης,οποτε μαζευομαστε 4-5 ατομα και κανουμε παραγγελια για να τα μοιρασουμε.Ολα μου τα ρουχα ειναι everlast,lonsdale,adidas και no fear.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Μπορείς να βρεις και σε άλλα site την ίδια μηχανή και μπορεί να την έχουν και με άλλο βύσμα.

απλα προτιμω το amazon γιατι ειναι μεγαλο και το εμπιστευομαι,δεν εμπιστευομαι καποιο αγνωστο να το πληρωσω προκαταβολικα.αν ξερεις καποιο καλο ομως να προτεινεις θα το κοιταξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top