Απειλούν οι ερωτικές σχέσεις τις φιλικές;

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τώρα εξηγούνται όλα.
Άτιμη αρκουδίτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αυτό που εκλείπει από το φιλικό σεξ είναι το ερωτικό πάθος. Sorry guys, αλλά το σεξ με κάποιον που δεν είσαι και τόσο ερωτευμένος και δεν γουστάρεις και τόσο θα είναι πάντα ελλιπές. :)



:worry:

Μπορεις καλλιστα να πας με εναν φιλο/φιλη που γουσταρεις,αλλα δεν χρειαζεται να συναψετε και σχεση,αυτο εννοω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αυτό που εκλείπει από το φιλικό σεξ είναι το ερωτικό πάθος. Sorry guys, αλλά το σεξ με κάποιον που δεν είσαι και τόσο ερωτευμένος και δεν γουστάρεις και τόσο θα είναι πάντα ελλιπές.
Όμως, είναι πολύ εύκολο μια καθαρά φιλική σχέση να εξελιχθεί σε ερωτική. Και αυτό είναι πολύ όμορφο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μπορεις καλλιστα να πας με εναν φιλο/φιλη που γουσταρεις,αλλα δεν χρειαζεται να συναψετε και σχεση,αυτο εννοω.

Δεν γουστάρω κάποιον φίλο μου, βρε παιδούλιμ. Με τους φίλους παίζουμε Monopoly όχι πλακωτό. ;)

Όμως, είναι πολύ εύκολο μια καθαρά φιλική σχέση να εξελιχθεί σε ερωτική. Και αυτό είναι πολύ όμορφο.

Δεν αμφιβάλλω. Απλά ,ας μην κοροιδευόμαστε, δεν ήταν ποτέ φιλική. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Όμως, είναι πολύ εύκολο μια καθαρά φιλική σχέση να εξελιχθεί σε ερωτική. Και αυτό είναι πολύ όμορφο.

Έτσι, έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν γουστάρω κάποιον φίλο μου, βρε παιδούλιμ. Με τους φίλους παίζουμε Monopoly όχι πλακωτό.

Αυτοι δεν ειναι πραγματικοι φιλοι. :(
Σε εκμεταλλευονται για να βγαζουν τις καπιταλισιτκες διαθεσεις τους στην Μονοπολι.:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αυτοι δεν ειναι πραγματικοι φιλοι. :(
Σε εκμεταλλευονται για να βγαζουν τις καπιταλισιτκες διαθεσεις τους στην Μονοπολι.:cry_x:

Μιλάς εσύ που έπινες freddo cappuccino στο cosmos; :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Το φιλικο σεξ ειναι το καλυτερο dude :smoke:



Τα καλυτερα Γκολ μπαινουν στα φιλικα :redface:
Απλα ισχυει.

Μιλάς εσύ που έπινες freddo cappuccino στο cosmos; :confused: :P
Σκανδαλο! τσ τσ τσ!:eek::smoke:

πρωτα απ'ολα αυτος ειναι 25αρης και τον γνωρισε μεσω φβ. Η κοπελα ηταν εξαιρετικα καλα με το βαρος της και το σωμα της, αλλα της ελεγε πως επρεπε να χασει κιλα. Εχασε 7 κιλα, εχει αδυνατισει τοσο πολυ που εχει μεινει πετσι και κοκκαλο και επειδη εχω γνωστη μου που επασχε απο νευρικη ανορεξια ξερω πως ειναι και θεωρω πως και αυτη η κοπελα ειναι πολυ κοντα σε αυτο! Δεν θεωρω οτι πιο φυσιολογικο να συμβαινει κατι τετοιο. Επισης ενα χρονο το κρυβει απο τους γονεις της και αυτο της εχει στοιχισει ψυχικα, εγω προσπαθησα να την βοηθησω, αλλα εκεινος της ελεγε αλλα. Επισης οταν ειναι να χωρισουν και της λεει οτι θα αυτοκτονησει και την εχει συμπεριλαβει στην διαθηκη του και εκεινη παραδεχεται πως οταν της το ειπε εχασε την γη κατω απο τα ποδια της, αλλα μενει.. Και εχουν συμβει και αλλα τοσα! Εγω συγγνωμη αυτο δεν το βλεπω φυσιολογικο. Μπορει να ειναι φυσιολογικο και εγω να ειμαι υπερβολικη.

Αλλα με αλλους γνωστους/γνωστες που εχουν υγιεις μακροχρονιες σχεσεις, και γι αυτα συζηταμε, αλλα μιλαμε και για κανενα αλλο θεμα.
Ναι αλλα απο οσα μου λες μαλλονη τυπισσα θελει να φαει τα μουτρα της , παλι επιλογη της ειναι , προφανως για να μενει εχει τους λογους της και δε πρεπει να μπλεκεται κανεις αλλος ...της ειπες τη γνωμη σου μια δυο φορες , φτανει απο εκει και περα ειναι ματαιο και εκνευριστικο να γινεται καποιος τοσο παρεμβατικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Ναι αλλα απο οσα μου λες μαλλονη τυπισσα θελει να φαει τα μουτρα της , παλι επιλογη της ειναι , προφανως για να μενει εχει τους λογους της και δε πρεπει να μπλεκεται κανεις αλλος ...της ειπες τη γνωμη σου μια δυο φορες , φτανει απο εκει και περα ειναι ματαιο και εκνευριστικο να γινεται καποιος τοσο παρεμβατικος...

Αυτό είπα, πως μετά απο κάποιο σημείο σταμάτησα, αφου είχε τέτοια εμμονή. Εγω ήθελα να την βοηθλησω κυρίως για τα προβλήματα υγείας.. επειδη πολύ κοντινό μου άτομο έπασχε απο νευρική ανορεξία, ήθελα και αυτή την κοπέλα να την βοηθήσω να δει λίγο πιο καθαρά οτι καταστρέφεται.. Συγγνώμη που δεν παράτησα έναν συνάνθρωπο μου στο έλεος της μοίρας του.. Όταν γνωρίζουμε, καλό είναι να βοηθάμε και τους άλλους που μπορεί να πάθουν το ίδιο, όταν πρόκειται φυσικά για πρόβλημα υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Συγγνώμη που δεν παράτησα έναν συνάνθρωπο μου στο έλεος της μοίρας του.. Όταν γνωρίζουμε, καλό είναι να βοηθάμε και τους άλλους που μπορεί να πάθουν το ίδιο, όταν πρόκειται φυσικά για πρόβλημα υγείας.
Σου ειπα εγω να την αφησεις να καταστρεφεται?
Αυτο που ανεφερα ειναι οτι απο τη στιγμη που προσπαθεις να βοηθησεις καποιον ο οποιος δεν ειναι δεκτικος και δε θελει τη βοηθεια σου , σημαινει οτι εχει κανει την επιλογη του οποια και αν ειναι αυτη .
Απο εκει και περα πρεπει ο αλλος να το σεβαστει αυτο το πραγμα και να μη γινεται παρεμβατικος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
απειλουν οι ερωτικες τις φιλικες


οχι βεβαια.

αρκει να μην εχεις φιλους
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ειναι ενα κλασικο θεμα.Επειδη τους τελευταιους μηνες το βιωνω θα ηθελα την αποψη σας.
Λοιπον ειμαστε μια παρεα 8 ατομων.Το 2 ατομα ειναι(μετα απο πολλη προσπαθεια)σε σχεση.Αυτο επηρεαζει τη σχεση και την αρμονια της παρεας.ΔΛΔ αυτα τα 2 ατομα αδιαφορουν για τους υπολοιπους κατι που στεναχωρει αρκετα.Εγινε μια πρωτη συζητηση απο μερους μου και απο μια αλλη κοπελα προσ την κοπελα που εχει σχεση αλλα εξακολουθει να μην μας δινει μεγαλη σημασια.Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε τη γνωμη σας και πρψς πρεπει να αντιμετωπισω ολο αυτο.θελουμε να κανουμε κατι να τους ταρακουνησουμε αλλα δεν εχουμε σκεφτει κατι αξιολογο..Περιμενω τις προτασεις σας.:worry:


Σημείωση συντονιστή: Τα μηνύματα από εδώ και κάτω προήλθαν από το συγχωνευμένο θέμα "έρωτας και φίλοι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ειναι ενα κλασικο θεμα.Επειδη τους τελευταιους μηνες το βιωνω θα ηθελα την αποψη σας.
Λοιπον ειμαστε μια παρεα 8 ατομων.Το 2 ατομα ειναι(μετα απο πολλη προσπαθεια)σε σχεση.Αυτο επηρεαζει τη σχεση και την αρμονια της παρεας.ΔΛΔ αυτα τα 2 ατομα αδιαφορουν για τους υπολοιπους κατι που στεναχωρει αρκετα.Εγινε μια πρωτη συζητηση απο μερους μου και απο μια αλλη κοπελα προσ την κοπελα που εχει σχεση αλλα εξακολουθει να μην μας δινει μεγαλη σημασια.Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε τη γνωμη σας και πρψς πρεπει να αντιμετωπισω ολο αυτο.θελουμε να κανουμε κατι να τους ταρακουνησουμε αλλα δεν εχουμε σκεφτει κατι αξιολογο..Περιμενω τις προτασεις σας.:worry:

να την πεσετε στις κοπελες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι απλο,μεγαλωνει η παρεα!Προσπαθησε να βγαινετε ολοι μαζι και φιλοι και τα ζευγαρια.Σιγουρα,θα θελουν να ειναι κ μονοι τους,αλλα σιγουρα θα μπορουν να ερχονται κ με εσας.το σημαντικο κιολας ειναι να σας συμπαθει κ το αγορ της,αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Ειναι απλο,μεγαλωνει η παρεα!Προσπαθησε να βγαινετε ολοι μαζι και φιλοι και τα ζευγαρια.Σιγουρα,θα θελουν να ειναι κ μονοι τους,αλλα σιγουρα θα μπορουν να ερχονται κ με εσας.το σημαντικο κιολας ειναι να σας συμπαθει κ το αγορ της,αλλιως...
το αγορι ειναι παιδι της παρεας οπως και η κοπελα.Οταν βγαινουμε μαζι σαν παρεα(πραγμα σπανιο) το ζευγαρι φιλιεται και ειναι συνεχεια μαζι.Δεν χωριζουν και λιγο για να μιλησουμε ο ενας με τον αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μόνο εγώ στεναχωριεμαι όταν βλέπω ζευγάρια που ΔΕΝ είναι μες τις γλυκες; :p Αν τώρα ξεκίνησε η σχέση τους (που από ό,τι κατάλαβα αυτό έγινε), αφήστε τα παιδιά να χαρούν και να το απολαύσουν! Με τον καιρό θα ρουτίνασουν και θα σταματήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Ενός λεπτού σιγή για τους φίλους που βρήκαν γκόμενα και χάθηκαν... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έρως ανίκατε μάχαν ή το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον κλπ. Αναπόφευκτα και φυσιολογικά δημιουργούνται οι σχέσεις στις παρέες και το φιλικό ψιλοχαλάει. Η λύση είναι να ζευγαρωθούν μεταξύ τους και τα υπόλοιπα μέλη της παρέας, οπότε πάμε σε άλλη κλάση που είναι η παρέα ζευγαριών. (Ή υπάρχει και άλλη λύση που την αφήνω να την γράψει ο φίλος μου ο Mr. Crowley).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top