Ερωτικές σχέσεις

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
^prinCess^ ---> ναι .. το καταλαβαινω.. ομως . .. εγω πιστευω οτι μια σχεση '' απο αποσταση'' δεν κραταει πολυ..
και στην συγκεκριμενη περιπτωση η κοπελα περναει τον περισσοτερο χρονο της με τον 'partblah1990'... οποτε...

Προφανώς άλλοι μπορούν κι άλλοι ε μπορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Παιδιά τώρα που τη γνώρισα καλύτερα έμαθα κάποια πράγματα παραπάνω και θα σας τα πω :

Εν τέλη είναι συνομήλικοι και βλέπονται κάθε μέρα και τα έχουν 3 χρόνια ,είναι φοιτητές στην ίδια πόλη...άρα είναι παντρεμένοι (ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ= ΑΟΡΑΤΗ)και δεν θέλω να τους τα χαλάσω.Μόνο και μόνο τις φωτογραφίες που μου έδειξε αυτή μαζί του σε ένα άλμπουμ της φαίνεται ότι υπάρχει πολύ αγάπη...και έτσι δεν μπορώ να κάνω τίποτα παρά μόνο σαν να τη βλέπω σαν μια πολύ καλή μου φίλη .Η φωτογραφία που είδα ήταν screensaver στο κινητό της ,δεν κρυφοκοίταξα τίποτα εγώ !

Τώρα την βοηθάω σε ένα μάθημα και την βλέπω συχνά..δεν με χαλάει πως είχε η όλη κατάσταση μάλλον εγώ θα γίνω ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ !χχαχαχχα :)

Κάτι άλλο ...αυτή δηλαδή πως με βλέπει σαν ένα πολύ καλό της φίλο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

coco :D

Νεοφερμένος

Η coco :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπόν η κοπέλα ,κρίνοντας από την συμπεριφορά της, πρέπει κάτι να αισθάνεται για εσένα αλλά είτε δεν το έχει ξεκαθαρίσει μέσα της είτε το νιώθει υποσυνείδητα... γιατί πρέπει να ξέρεις ότι τα κορίτσια δεν κάνουν παρέα με αγόρια που δεν τις ελκύουν καθόλου ... Όλα μα όλα τα κορίτσια γίνονται κολλητές με αγόρια που τα βλέπουν κάπως. Στην δική σου περίπτωση η κοπέλα μπορεί να μην το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα. Απλώς θέλει λίγο σπρώξιμο.
: Για να καταλάβεις τα αισθήματα της κάνε την να ζηλέψει (πες της π.χ. οτι σου αρέσει μια φίλη της και ότι είσαι ερωτευμένος για να δεις απο τις αντιδράσεις της αν της αρέσεις. αν εκείνη τσαντιστεί , ή στην παρουσιάζει μαύρο χάλι ή τελος πάντων βάζει εμπόδια τότε ΣΙΓΟΥΡΑ σε γουστάρει. Όμως αν με προθυμία τρέξει να την "ψαρέψει" και σου κλείνει ραντεβού και σου δίνει συμβουλές τι της αρέσει τότε σταμάτα το εκεί γιατί δεν έχεις μέλλον με τίποτα.) Εγγυημένο και αλάνθαστο κόλπο ... Ελπίζω να σε βοήθησα

Υ.Γ.: Παίξε τον πολύ ερωτευμένο γιατί μπορεί η κοπέλα να είναι γάτα και να καταλάβει το παιχνίδι. Επίσης σου προτείνω να προτιμήσεις απλή γνωστή της και όχι κολλητή γιατί αν δεν τσιμπήσει και εσένα δεν σου αρέσει η άλλη κοπέλα και τη φτύσεις θα σε θεωρήσουν γουρούνι ...

Καλή επιτυχία!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εν τέλη είναι συνομήλικοι και βλέπονται κάθε μέρα και τα έχουν 3 χρόνια ,είναι φοιτητές στην ίδια πόλη...άρα είναι παντρεμένοι (ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ= ΑΟΡΑΤΗ)και δεν θέλω να τους τα χαλάσω.

Διόρθωση,δεν μπορείς να τους τα χαλάσεις.Τα άλλα περί "δε με χαλάει η κατάληξη" και τέτοια είναι φτηνή rhetoric,το να θες μια και να μην έχεις καν την ευκαιρία να της το πεις γιατί έχει πολύχρονη σχέση με κάποιον μπαγλαμά είναι ικανό να σε οδηγήσει σε killing frenzy,αν έχεις κανά G3 πρόχειρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
τι σου κάνει ο γυναικείος κόσμος...για να ψήνει το ψάρι στα αντρικά χείλη! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
και δεν θέλω να τους τα χαλάσω.
Κάτι άλλο ...αυτή δηλαδή πως με βλέπει σαν ένα πολύ καλό της φίλο ?
Aν πραγματικά είσαι ερωτευμένος μαζί της εγώ πιστεύω πως πρέπει να κάνεις πίσω.. Δηλαδή αν βλέπεις πως είναι ευτυχισμένη και ερωτευμένη γιατί να θέλεις να της το χαλάσεις αυτό? Το πως σε βλέπει δεν μπορώ να στο απαντήσω, μόνο η ίδια το ξέρει, ή ίσως και να μην το ξέρει ούτε η ίδια. Πάντως εγώ σου προτείνω να προσπαθήσεις να ξεκολλήσεις αν θέλεις να είστε πραγματικοί φίλοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το αν αυτη σε βλεπει σαν φιλο η οχι πιστευω πως πρεπει εσυ να το καταλαβεις..Γιατι το τι θα σου πω εγω και ολοι οι υπολοιποι εδω μεσα δεν εχει σημασια εφοσον δεν σας ξερουμε.Αυτο που προσωπικα πιστευω ειναι οτι η κοπελα μαλλον σε βλεπει φιλικα(εφοσον εχει σοβαρη σχεση και τον θελει).Μπορει ομως ολο αυτο να ναι μια φουσκα και να μην τα πηγαινουν καλα,τα"αντρας μου" και τα υπολοιπα ναζιαρικα μπορει να ναι τελειως επιφανειακα.Αυτο που για μενα πρεπει να κανεις ειναι να σκεφτεις αν εκεινη εχει καταλαβει οτι την θες.Γιατι αν της το χεις δειξει και εκεινη εχει παρει το μηνυμα αλλα συνεχιζει σε τελειως φιλικο επιπεδο τοτε δυστυχως δεν θελει τπτ περισσοτερο(λογικα παντα).

Παντως οπως και να χει,εισαι δεν εισαι ερωτευμενος,εχει δεν εχει σχεση,πιστευω πως πρεπει να ανοιξεις τα χαρτια σου ευθεως.Τι εχεις να χασεις?ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν 8α πεις μεγαλες κουβεντες οπως ειμαι ερωτευμενος,απλα πες της οτι τον τελευταιο καιρο την βλεπεις αλλιως..Κριμα ειναι να χασεις την ευκαιρια αν και αυτη αισθανεται το ιδιο.Ασε που δεν θα μεινεις με την απορια ;) Και αν τελικα δεν εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα,πες της πως οπως και να χει ειναι ενα ατομο που συμπαθεις και πως δεν θες αυτο να επηρεασει την υπαρχουσα φιλικη σας σχεση..Ετσι ουτε θα την χασεις.Καλη τυχη σε ο,τι κ αν κανεις,θα θελα να μαθω πως το χειριστηκες τελικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikmil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
εγω ένα έχω να πώ...
ματια που δέν βλέπονται..γρήγορα λησμονιούνται!οπωσ λέει και η γιαγιά μ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στου κωφού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα. :lol:

Εμένα μου δείχνει πως ενδιαφέρεται μόνο φιλικά η κοπέλα.
Κάνουν τόση παρέα και δε θα του έλεγε για τυχόν προβλήματα σχέσης; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω ειχα ποτε αγορι...αλλα δεν κανω ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω ειχα ποτε αγορι...αλλα δεν κανω ετσι...

είναι άλλη η οπτική και η θέση..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αυτα ειναι τυχερα που λενε και οι παλιοι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κέιττυ

Νεοφερμένος

Η κέιττυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
carpe diem,φίλε μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mara k telos

Νεοφερμένος

Η mara k telos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως πρέπει να αφήσεις λίγο χρόνο και μετά να κάνεις κάτι. Δεν έχει να χάσεις κάτι! Απλά πες της το σε καμιά εβδομάδα. Ίσως κι αυτή νιώθει κάτι για εσένα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Γειας σας! Ειμαι νεος στο forum! Τον τελευταιο καιρο με απασχολει ιδιαιτερα ενα θεμα με μια κοπελια.

Λοιπον με αυτη την κοπελια γνωριστηκαμε πριν ενα μηνα και κατι, και αυτη εκανε πρωτη την κινηση με σκοπο να γινει κατι μεταξυ μας αφου ειπε στον κολλητο μου οτι της αρεσω. Εγω ανταπωδωσα στον ενδιαφερον της και επειτε απο μια βδομαδα που στελναμε μηνυματα, τα φτιαξαμε. Τον πρωτο καιρο τα πηγαιναμε καλα! Στελναμε γλυκα μηνυματα κτλ. Ομως η συμπεριφορα της μετα απο μια βδομαδα αλλαξε, και μου αρχισε τα ''θελω να μου δωσεις χρονο να σκεφτω για την σχεση μας'' και αλλα τετοια. Τοτε αρχισα να καταλαβαινω οτι κατι δεν παει καλα. Και ετσι αρχισα να κανω προσπαθειες ωστε να μην την χασω, αρχισα να ανοιγομαι σε αυτη, να της λεω οτι την σκεφτομαι κτλ.Βεβαια αυτη συνεχιζε να ανταποκρινετε σε αυτα που τις ελεγα.

Ομως μετα απο 2 βδομαδες και ενω ειχαμε κανονισει να συναντηθουμε εξω, αυτη τελευταια στιγμη μου ειπε οτι δεν θα μπορεσει και υστερα μου εστειλε με μηνυμα οτι καλυτερα ειναι να χωρισουμε. Την επομενη μερα εμαθα οτι το προηγουμενο βραδυ τα ειχε φτιαξει με αλλον. Απογοητευτηκα, θυμωσα, δεν εκανα τιποτα. Μετα απο μια βδομαδα μου εστειλε μηνυμα και παραδεκτηκε το λαθος της και οτι θελει πλεον να μιλησουμε. Δεν ανεφερε καθολου, οτι τα εχει με αλλον. Εγω δεχτηκα και συναντηθηκαμε να κουβεντιασουμε. Η συζητηση το εφερε και της ειπα οτι ξερω οτι τα εχει με αλλον και στην αρχη δεν το παραδεκτηκε και αρπαχτηκαμε.

Μετα απο λιγες μερες, μου εστειλε με μηνυμα, πως οντως ειναι αλλου, και εχει αισθηματα για μενα, αλλα δεν ειναι δυνατα.

Το θεμα λοιπον ειναι, οτι εχω κολλησει μαζι της, και δεν ξερω τι να κανω. Οι φιλοι μου μου λενε πως πρεπει να ξεκολλησω, αλλα δεν ειναι καθολου ευκολο. Εγω αυτο που θελω ειναι να την ξανακερδισω με καποιο τροπο. Τι με συμβουλευετε? Πως ειναι σωστο να χειριστω το ολο θεμα, ωστε να μην τα κανω χειροτερα? Εχω αναγκη απο συμβουλες.!
Ευχαριστω εκ'των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τον πρωτο καιρο τα πηγαιναμε καλα! Στελναμε γλυκα μηνυματα κτλ. Ομως η συμπεριφορα της μετα απο μια βδομαδα αλλαξε, και μου αρχισε τα ''θελω να μου δωσεις χρονο να σκεφτω για την σχεση μας''
Ωχ, καλά.

Ένας βασικός κανόνας που θα πρέπει να μάθεις: άμα αρχίσει η άλλη να λέει "θέλω χρόνο" και τα σχετικά, δώσε της αυτό ακριβώς που ζητάει: όλο τον χρόνο του κόσμου. Αυτή θα σκέφτεται, εσύ θα κυνηγάς κάποια άλλη.


Σε όλη μου τη ζωή έως τώρα έχω συναντήσει ακριβώς μία κοπέλα που πραγματικά εννοούσε το "θέλω λίγο χρόνο". Και ναι, πράγματι, τόσο ήθελε, λίγο χρόνο.

Όλες οι άλλες, μηδεμίας εξαιρουμένης, το είχαν σαν κλασική ατάκα έτσι ώστε:

  • Να μην είναι "δεσμευμένες" μαζί σου.
  • Να σε έχουν καβάντζα.

Η ερώτησή μου: γιατί να θες να ξανακερδίσεις μία χαζογκόμενα; Ή καλύτερα να "κερδίσεις" σκέτο, γιατί ποτέ δεν ήταν δική σου, έτσι όπως φαίνεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Στην αρχή δεν ήταν έτσι τα πράγματα. Τα πηγαίναμε πολύ καλά. Στην συνέχεια δεν ξέρω τι έγινε και άλλαξε έτσι η συμπεριφορά της, και συμπεριφέρθηκε έτσι. Το συγκεκριμένο αγόρι το ήξερε καιρό πριν γνωρίσει εμένα. Πολλά ερώτηματα έχουν μείνει αναπάντητα ακόμα και τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γιατί να την ξανακερδίσεις καμάρι μου; Άστην να πάει στο καλό μαζί με τον άλλον. Ξεκόλλα και βρες άλλη, αφού στο είπε και μόνη της ότι δε σε θέλει πια, μη την παρακαλάς κιόλας, γιατί χειρότερα θα τα κάνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Γράψτην στα @@ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Γράψτην στα @@ σου.

ακριβώς :)
και γενικά καλύτερα μια κοπέλα να σε μισεί και να σε ζηλεύει παρά να σε λυπάται (οίκτο) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top