Άλγεβρα/Γεωμετρία

Χαρουμπίτας

Νεοφερμένος

Η Χαρουμπίτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μου αρέσουν τα Μαθηματικά :clapup:...
Αλλά δεν είμαι σίγουρη αν μου αρέσει η άλγεβρα ή η γεωμετρία :confused::confused::worry::worry:
Εσείς τι λέτε ?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
και τα δυο σχεδον το ιδιο
η γεωμετρια λιγο παραπανω γιατι σε καθε ασκηση χρειαζεται φαντασια....ποτε δεν ειναι βαρετη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά πιο πολύ μου αρέσει η Άλγεβρα, μου αρέσουν οι εξισώσεις, οι συναρτήσεις κτλ.
Η Γεωμετρία είναι ορισμένες φορές περίπλοκη με τα σχήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Άλγεβρα χωρίς δεύτερη σκέψη...!
Οι ασκήσεις της γεωμετρίας και κυρίως αυτό το "να αποδείξετε ότι......"ανέκαθεν μου 'σπαγαν τα νεύρα.Το αντιπαθώ απεριόριστα το συγκεκριμένο μάθημα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
άλγεβρα φυσικά, γεωμετρία μου αρέσει μόνο αν μιλάμε για αναλυτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η άλγεβρα. Τη θεωρώ ότι είναι ένα καταπληκτικό εργαλείο για τη φυσική και άλλες επιστήμες. Η γεωμετρία μου αρέσει επίσης πολύ, αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο: Τη θεωρώ σαν ένα υπέροχο παιχνίδι στρατηγικής και λογικής. Ελπίζω γρήγορα να βρω χρόνο να ασχοληθώ με τη γεωμετρία σαν χόμπι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι η Άλγεβρα είναι πραγματικά ιδιαίτερο μάθημα.Επίσης είναι ένα από τα αγαπημένα μου μαζί με τα της Κατεύθυνσης.
Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ είτε με την Άλγεβρα είτε με τις Κωνικές Τομές και μετέπειτα ανεξαρτήτως των σπουδών μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η άλγεβρα. Τη θεωρώ ότι είναι ένα καταπληκτικό εργαλείο για τη φυσική και άλλες επιστήμες. Η γεωμετρία μου αρέσει επίσης πολύ, αλλά για τελείως διαφορετικό λόγο: Τη θεωρώ σαν ένα υπέροχο παιχνίδι στρατηγικής και λογικής. Ελπίζω γρήγορα να βρω χρόνο να ασχοληθώ με τη γεωμετρία σαν χόμπι.




+1
η αλγεβρα απλως γουσταρω οταν φτανω στο αποτελεσμα...σου δινει μια αισθηση ανωτεροτητας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ και η άλγεβρα και η γεωμετρία ... και τα δυο έχουν την γοητεία τους ...:clapup:
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ελπίζω γρήγορα να βρω χρόνο να ασχοληθώ με τη γεωμετρία σαν χόμπι.


λολ, έτσι έλεγα και εγώ στα νειάτα μ, αλλά τελικά αγόρασα καλάμι ψαρέματος :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μου αρεσουν παρα πολυ τα μαθηματικα....Στην πρωτη γυμνασιου μου αρεσε η αλγεβτρα ενω φετος μου αρεσε πιο πολυ οι γεωμετρια...του χρονου πιστευω να εχω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη για το θεμα..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top