Στρατός vs Αστυνομία

Στρατός ή Αστυνομία?
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 27)

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ποιες σχολές προτιμάται?
Αστυνομικές ή Στρατιωτικές? Και αν ναι για ποιον λόγο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black star123

Νεοφερμένος

Η black star123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω πιστευω καλυτερα ειναι στις αστυνομικες σχολες.Το επαγγελμα του αστυνομικου ειναι πιο ενδιαφερον ,εχει λιγοτερες μεταθεσεις και γενικα καλυτερες συνθηκες εργασιας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Προτιμώ στρατό.
Πολύ πιο ενδιαφέρουσα εκπαίδευση και καλύτερες συνθήκες εργασίας αργότερα.
Μακάρι να περάσω κάπου,έστω και ΣΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgopoulou

Νεοφερμένος

Ο georgopoulou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και γω πιστεύω ότι οι Αστυνομικές σχολές είναι μακράν πιο ενδιαφέρουσες! Θέλω σαν τρελός να μπω! Αυτό που μου την δίνει κυριολεκτικά είναι ότι υπάρχουν άτομα τα οποία μπαίνουν μόνο για τα λεφτά, χωρίς να θέλω να δημιουργήσω αντίθεση και κακία μαζί τους! Απλώς το θεωρώ άδικο κάποιος να παίρνει την θέση απο ένα παιδί επειδή έγραψε καλύτερα αλλά κατά τα άλλα το θέλει λιγότερο σε γενικές γραμμές! Για τις στρατιωτικέ/αστυνομικές σχολές θεωρώ ότι έπρεπε να υπάρχει άλλο σύστημα εισαγωγής ή τουλάχιστον να προσμετρούνταν και οι αθλητικές δοκιμασίες και να είναι σε βαθμό δυσκολίας μεγαλύτερο από τον τωρινό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ποιες σχολές προτιμάται?
Αστυνομικές ή Στρατιωτικές? Και αν ναι για ποιον λόγο?



Καμμία από τις δύο!

Η στρατιωτική σχολή θα σε βγάλει κηφήνα και κοινωνικό βάρος, ενώ η αστυνομική σχολή
θα σε βγάλει δημόσιο κίνδυνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Προτιμώ στρατό.
Πολύ πιο ενδιαφέρουσα εκπαίδευση και καλύτερες συνθήκες εργασίας αργότερα.
Μακάρι να περάσω κάπου,έστω και ΣΜΥ.


τα υπέρ του στρατού
-δέν έχεις τριβές με πολίτες
-δέν έχεις τόσες ευθύνες
-ο κόσμος σε εκτιμάει
τα κατά του στρατού
-μεταθέσεις
-καψώνια στις σχολές
-έλλειψη συναδελφικότητας

τα υπέρ της αστυνομίας
-περισσότερες διεξόδους και αντικείμενα
-όχι μεταθέσεις
-έντονη συναδελφικότητα
τα κατά
-τριβή με πολίτες
-ευθύνες
-χάλια ωράρια
-ΑΘΗΝΑ


βέβαια όλα έιναι υποκειμενικά. αν περάσεις σμυ ή ευλεπίδων αυτό για το το οποίο θα πρέπει να προετοιμαστείς είναι αυτά που θα συναντήσεις όταν μπείς. μήν περιμένεις οτι θα είστε σε ένα διδακτήριο σαν σχολείο. θα υπάρχει έντονος ψυχολογικός πόλεμος έλληψη ύπνου, καψώνια απο τα άλλα έτη, ωστε να μείνουν τελικά αυτοί που πραγματικά θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
αρνουμαι να πιστεψω πωσ υπαρχουν ατομα 17 χρονων που θελουν να πανε να γινουν στατιωτικοι και μπατσοι... δεν ειναι φυσιολογικο... αρα οσοι θελετε να πατε. για τα στανταρ λιγα λεφτακια πατε! παντωσ εαν τα καταφερετε και περασετε. τσεκαρετε με τα ιδια μορια σε ποσεσ αλλεσ σχολεσ μπορειτε να μπειτε που ειναι πραγματικα ενδιαφερουσεσ... και δεν τιθεται θεμα υποκειμενικοτητασ... τραβα στρατο να τρεχεισ γυρω γυρω. να φωναζεισ ζητω η ελλαδαρα και τι ωραια που ηταν το 1967 και να μαθεισ να στοχευεισ με ενα οπλο ? ποιο το ενδιαφερον ? κριμαααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
αρνουμαι να πιστεψω πωσ υπαρχουν ατομα 17 χρονων που θελουν να πανε να γινουν στατιωτικοι και μπατσοι... δεν ειναι φυσιολογικο... αρα οσοι θελετε να πατε. για τα στανταρ λιγα λεφτακια πατε! παντωσ εαν τα καταφερετε και περασετε. τσεκαρετε με τα ιδια μορια σε ποσεσ αλλεσ σχολεσ μπορειτε να μπειτε που ειναι πραγματικα ενδιαφερουσεσ... και δεν τιθεται θεμα υποκειμενικοτητασ... τραβα στρατο να τρεχεισ γυρω γυρω. να φωναζεισ ζητω η ελλαδαρα και τι ωραια που ηταν το 1967 και να μαθεισ να στοχευεισ με ενα οπλο ? ποιο το ενδιαφερον ? κριμαααα

Φίλε, είσαι ένας βλάκας.

Πρωτού αρχίσεις ν' αραδιάζεις τις μπούρδες σου, κάτσε και σκέψου τί κρύβεται πίσω απ' αυτά τα επαγγέλματα. Ο άλλος δεν γουστάρει να κάθεται στο σπιτάκι του, αλλά να φυλάει, με το ενδεχόμενο της αυτοθυσίας, τον κώλο σου. Είδες τί πάθανε τα δυο τα παλικάρια τις προάλλες;;;;; τα μπατσάκια;;;; ΕΙΔΕΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ο άλλος έχει υψηλό το εθνικό φρόνημα και γουστάρει και πάει στρατό και σε περίπτωση μάχης να είναι ετοιμοπόλεμος στο πλευρό της πατρίδας του, αλλά εσύ πού να το σκεφτείς, είσαι υπεράνω όλων αυτών, δεν έχεις πατρίδα.

Α ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΑ που υπάρχει στον κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Επ, ηρεμία παίδες.

Υπάρχουν άνθρωποι που αντιλαμβάνονται διαφορετικά κάποια πράγματα, δεν είναι λόγος εκνευρισμού αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καμμία από τις δύο!

Η στρατιωτική σχολή θα σε βγάλει κηφήνα και κοινωνικό βάρος, ενώ η αστυνομική σχολή
θα σε βγάλει δημόσιο κίνδυνο :P

Εσάς τους ανοιχτόμυαλους του φόρουμ νόμιζα ότι δε σας αγγίζουν οι κοινωνικές προκαταλήψεις και τα στερεότυπα, αλλά όπως φαίνεται κάνω λάθος.Δηλαδή, όπως και να΄χει οι αστυνομικοί γίνονται ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.Πιο πομπώδες μήνυμα δε μπορούσες να γράψεις?(really, αν μπορείς το περιμένω.)
Ωραία, να μην έχουμε αστυνομία, και όταν θα έρθει ο τάδε ψυχάκιας να σε κλέψει/κακοποιήσει/σκοτώσει στείλε μου πμ.Τραγικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
γιατι οι μπατσοι πανε τρεισ τρεισ ?
ενας ξερει να διαβαζει ενασ ξερει να γραφει και ο τριτοσ θελει να κανει παρεα με διανοουμενουσ! χαχαχα

σοβαρη δουλεια ρε. να γινετε πορεια κατα των μετρων που πηρε η κυβερνηση εναντια στον λαο κτλ και τα ζωα τα χοιρηνα να φυλανε τα αφεντικα τουσ... μια ζωη να τουσ διαταζει καποιοσ και αυτοι ακριτα να δεχονται οτι τουσ πουν να κανουν!
μονο κ μονο απο τον τροπο που μιλησεσ εχω να σου πω πωσ φιλαρακι το να γινεισ μπατσοσ σου ταιριαζει γαντι..ειναι ιδανικο επαγγελμα για σενα!

η λεξη παλληκαρια αγραματε εκολαπτομενε μπατσε ετσι γραφετε!
και ποιοσ καθοριζει ρε το εθνικο φρονημα.. δηλαδη οι στρατιωτικοι ειναι πιο πατριωτεσ απο μενα ? και βασικα ποιοσ ειναι ο Ελληνασ και ποιοσ οχι ? εσυ δηλαδη εισαι Ελληνασ ? γιατι εισαι Ελληνασ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
γιατι οι μπατσοι πανε τρεισ τρεισ ?
ενας ξερει να διαβαζει ενασ ξερει να γραφει και ο τριτοσ θελει να κανει παρεα με διανοουμενουσ! χαχαχα

σοβαρη δουλεια ρε. να γινετε πορεια κατα των μετρων που πηρε η κυβερνηση εναντια στον λαο κτλ και τα ζωα τα χοιρηνα να φυλανε τα αφεντικα τουσ... μια ζωη να τουσ διαταζει καποιοσ και αυτοι ακριτα να δεχονται οτι τουσ πουν να κανουν!
μονο κ μονο απο τον τροπο που μιλησεσ εχω να σου πω πωσ φιλαρακι το να γινεισ μπατσοσ σου ταιριαζει γαντι..ειναι ιδανικο επαγγελμα για σενα!

η λεξη παλληκαρια αγραματε εκολαπτομενε μπατσε ετσι γραφετε!
και ποιοσ καθοριζει ρε το εθνικο φρονημα.. δηλαδη οι στρατιωτικοι ειναι πιο πατριωτεσ απο μενα ? και βασικα ποιοσ ειναι ο Ελληνασ και ποιοσ οχι ? εσυ δηλαδη εισαι Ελληνασ ? γιατι εισαι Ελληνασ ?


Αχαχαχαχαχαχαχαχα κατ' αρχήν είσαι πολύ αστείος φίλε!!! είσαι κέντρο της προσοχής εκτός των ηληθιοτήτων που αραδιάζεις ΚΑΙ για το χιούμορ σου!!!! ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


ΑΥΤΟ είναι η αστυνομία; έτσι ορίζεται;;; αστυνομία εστί η ομάδα που φυλάει τα αφεντικά του, ε; αυτά που σε συμφέρουν λες μάγκακο. Η διαδικασία αυτή είναι στις υποχρεώσεις των αστυνομικών, δεν γίνεται αλλιώς. Ο κάθε επιλεγμένος αστυνομικός είναι υποχρεωμένος να κάνει ΚΑΙ αυτό. Δεν πήγε αστυνομία για να φυλάει τον κάθε έναν, απλά είναι και αυτό στο πρόγραμμα του, όπως και να φυλάει στις πορείες τους επιτιθέμενους. Ζούμε σ' ενα δημοκρατικό κράτος όπου βίαιες κινήσεις δίχως λόγο και αιτία διώκονται ποινικά από τους τηρητές του νόμου. Ετσι ορίζει το άκρως δημοκρατικό σύνταγμα μας. Άραγε κατά την βίαιη πορεία ο αστυνομικός έχει το δικαίωμα χειροδίκησης. Δεν αντιλέγω, ότι μπορεί να είναι άδικο μεν που ο κοσμάκης μάχεται για δικαιώματα του, αλλά ο αστυνομικός δε κάνει τη δουλειά του. Είναι φαύλος κύκλος το ξέρω, αλλά δε μπορείς να κατηγορείς την αστυνομία.
Ο αστυνομικός επιλέγει τη δουλειά για να υπερασπιστεί τον πολίτη όταν κάποιος καταπατεί τα ατομικά του δικαιώματα, εκεί θα δράσει αυτός. Εκεί όπου του ορίζει το σύνταγμα. Ο αστυνομικός κατατάσσεται στην ομάδα αυτή, εκτιθέμενος στον κίνδυνο, πρόθυμος ν αυτοθυσιαστεί για να σε προστατεύσει. Μην κοιτάς μόνο την πλευρά που σε συμφέρει, να τα βλέπεις όλα σφαιρικά πρωτού γίνεις απόλυτος.
Λάθος κάνεις, λυπάμαι. Δεν θα γίνω μπάτσος, θα γίνω αστυνομικός που ξέρει να σέβεται, να έχει αξίες και να είναι πρόθυμος να φάει μαχαιριά ακόμα και προς χάριν τύπων σαν εσένα επειδή αυτή είναι η δουλειά του, να προστατεύει τον πολίτη.

Όσο για την παρατήρηση σου στην ορθογραφία, ήθελα να σου πω πόσο άτοπος είσαι. Πόσο οξύμωρη ήταν η παρατήρηση σου όταν έχεις κάνει αμέτρητα ορθογραφικά λάθη στην ανάρτηση σου και όταν εν τέλει η λέξη που έγραψα δεν είναι λάθος ορθογραφικά. Επαναλαμβάνεις τη φύση της... φύσης σου! γίνεσαι πάλι απόλυτος ενώ στηρίζεσαι σε ημιμάθειες και ανακρίβειες! Γιάτί λοιπόν να σε πάρει ο καθείς στα σοβαρά, όταν λες την άποψη σου;

Ναι, κύριε. Οι στρατιωτικοί είναι πιό πατριώτες από σενα. Είναι ΠΑΝΤΑ έτοιμοι να σταθούν στο πλάι της πετρίδος, αυτοί θα τρέξουν να σε υπερασπιστούν στον πόλεμο δίχως τον παραμικρό δισταγμό, όταν εσύ, πιθανώς, να μην θες να κουνηθείς απ' το σπιτάκι σου. Σ' αυτό ειδικεύονται, στην άμεση εξόρμηση σε περίπτωση πολέμου. αυτή είναι η δουλειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
γιατι οι μπατσοι πανε τρεισ τρεισ ?
ενας ξερει να διαβαζει ενασ ξερει να γραφει και ο τριτοσ θελει να κανει παρεα με διανοουμενουσ! χαχαχα

σοβαρη δουλεια ρε. να γινετε πορεια κατα των μετρων που πηρε η κυβερνηση εναντια στον λαο κτλ και τα ζωα τα χοιρηνα να φυλανε τα αφεντικα τουσ... μια ζωη να τουσ διαταζει καποιοσ και αυτοι ακριτα να δεχονται οτι τουσ πουν να κανουν!
μονο κ μονο απο τον τροπο που μιλησεσ εχω να σου πω πωσ φιλαρακι το να γινεισ μπατσοσ σου ταιριαζει γαντι..ειναι ιδανικο επαγγελμα για σενα!

η λεξη παλληκαρια αγραματε εκολαπτομενε μπατσε ετσι γραφετε!
και ποιοσ καθοριζει ρε το εθνικο φρονημα.. δηλαδη οι στρατιωτικοι ειναι πιο πατριωτεσ απο μενα ? και βασικα ποιοσ ειναι ο Ελληνασ και ποιοσ οχι ? εσυ δηλαδη εισαι Ελληνασ ? γιατι εισαι Ελληνασ ?

Υπάρχει ξες και το τελικό ς plus "εκκολαπτόμενε","αγράμματε","γράφεται","χοιρινά".

Δε νομίζω ότι το παλικάρι που έγραψε το thread ενδιαφέρεται για τις αρχ*διές του καθενός αν γουστάρει ή όχι τον στρατό και την αστυνομία.Σε ποια σχολή να πάει ρώτησε,δε ζήτησε έκθεση ιδεών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
σκεψου ρε φιλαρακι ποσο ζωα ειναι που για μια ζωη που κανουν αυτο το επαγγελμα δεν εχουν ποτε το δικαιωμα να πραξουν κατα βουληση!υπαρχει κορεσμοσ σκεψησ.... απλα τουσ διαταζουν, και οι αλλοι τελιωσ ακριτα το κανουν! σκεψου ποσο μεσσιανικο ειναι! εντομεταξυ γιατι αραγε το πτυχιο σασ ειναι ισαξιο των ΑΕΙ? το προγραμμα σπουδων ειναι επιπεδου γυμνασιου! για τουσ μπατσουσ. οι στρατιωτικοι εχουν μια χαρα προγραμμα σπουδων αλλα ρε πουστη εσεισ ειστε τελιωσ αμορφωτοι!

εμενα γιατι να με συμφερουν?τι κερδιζω εγω που τα λεω?
καλα αυτο για τισ πορειεσ δεν το σχολιαζω... αμα ποτε στην ζωη σου κατεβεισ σε πορεια(οχι σαν ματασ αλλα σαν πολιτησ) θα το αναιρεσεισ! δηλαδη και σαν ματασ θα το καταλαβεισ αλλα θα σου εχουν κανει τετοια πληση εγκεφαλου που θα ειναι πλεον αργα!

τι να σου πω.εμενα δεν μου χρειαστηκε ποτε να με φυλαξει η αστυνομια.. μια ταυτοτητα χρειαστηκε να μου βγαλει.. κ αυτο με τα χιλια ζορια (αμα ειναι ηλιθιοσ ο ανθρωποσ...)

δεν ζουμε σε ενα δημοκρατικο κρατοσ... αλλα δεν πιστευα και πωσ θα ηξερεσ τι ειναι δημοκρατια... απλα εσενα σου εχουν πει πωσ ακου παιδι μου σημερα εχουμε προεδρευομενη κοινοβουλευτικη δημοκρατια και εσυ ειπεσ ναι μαμα ετσι ειναι :D

και εδω τιθεται το μεγα ερωτημα... ο μπατσοσ δεν ειναι απλοσ κοσμακησ ? δεν μαχεται για τα δικαιωματα του ? η ειναι οντωσ τοσο ηλιθιοσ που ουτε αυτο δεν μπορει να κανει ?

ρε εδω δεν ξερεισ τι ειναι δημοκρατια θα μου πεισ και για τα δικαιωματα ? :P

περι ορθογραφικων αστο γαμησετο... παρε τηλεφωνο κανα φιλολογο οταν γραφεισ γιατι γινεσαι και ρεζιλι ρε γαμωτο!
(ποσο ατοποσ ειμαι :P δεν υπαρχει ο ατοποσ ανθρωποσ ηλιθιε...) ποια ειναι η ημιμαθεια μου ? ποια ειναι η ανακριβεια μου ?

και οσον αφορα αυτο περι στρατιωτικων... λιγη ιστορια του 40 να διαβαζεσ μιασ και εισαι και πατριωτησ.. θα μαθαινεσ εαν πολεμαγαν οι στρατιωτικοι η οι φανταροι! αγραμματε!

Mr. Crowley ναι το ξερω πωσ σε ποια σχολη να παει ψαχνει... απλα θελω να ελπιζω πωσ την ωρα του μηχανογραφικου θα αλλαξει αποψη! μακαρι! ασ προσευχηθουμε ολοι μαζι !:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Mr. Crowley ναι το ξερω πωσ σε ποια σχολη να παει ψαχνει... απλα θελω να ελπιζω πωσ την ωρα του μηχανογραφικου θα αλλαξει αποψη! μακαρι! ασ προσευχηθουμε ολοι μαζι !:D

Dude,το παιδί έχει αποφασίσει.Και στο κάτω κάτω,δε ρώτησε πάνω σ'αυτό τη γνώμη σου.Δεν καταφέρνεις κάτι,κανείς δε θα λάβαινε υπ'όψιν του έναν άγνωστο απ'το Ίντερνετ για να του αλλάξει μια τέτοια απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
καποτε θα με θυμηθει (ελπιζω)


απολαυστε! https://www.youtube.com/watch?v=Kpshhka6jH0&playnext=1&list=PL8F77DD40DB6B897E

Όταν βιάσουν την μάνα σου πάρε τηλέφωνο την πυροσβεστική.
Δεν σε παρεξηγώ.
Φαίνεται ότι έχεις ψυχολογικά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ (ξανά)δίνω φέτος πανελλήνιες για αστυνομία. Αστυνομία ή στρατό ήθελα πάντα αλλά πλέον λόγω ηλικίας δεν μπορώ να μπώ σε στρατιωτική σχολή και έτσι διάλεξα αστυνομία. (Άλλος ένας εκολαπτόμενος φασίστας μπάτσος...?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
vavlas δεν πιστευα ποτε πωσ οι μπατσοι θα με προστατευσουν! ασε που δεν ξερω για σενα παντωσ εμενα εαν ποτε μου βιαζαν την μανα δεν θα εκανα κλησεισ... τωρα δεν ξερω τι γινεται με σενα εαν εχεισ συνιθισει να σου βιαζουν την μανα και εσυ να εισαι στο τηλεφωνο... τεσπα γουστα ειναι αυτα! εχω ψυχολογικα ? ωραια ευχαριστω... εχω ψυχολογικα επειδη εγω θελω να αγωνιστω και να προσπαθησω με τα επαγγελματικα μου και να μην βολευτω απο τα 18 μου ε? τεσπα... ναι μαλλον ειμαι πολυ χαζοσ που θελω να αγωνιστω και να μην αραζω απο τα 18 μου δικιο εχεισ!

επι τη ευκαιρια να συγχαρω τα παλληκαρια τησ ελληνικησ αστυνομιασ για την επεμβαση τουσ στην κερατεα... προστατευουν το πολιτη απο την εγκληματικοτητα! συνχαρητηρια! πραγματικα καθε βραδυ κοιμαμαι πιο ηρεμοσ γνωριζοντασ για την επιχειρηση τουσ εκει !

επισησ θα ηθελα να επισημανω... πωσ ουτε αναρχικοσ ειμαι... ουτε αριστεροσ.. ουτε δεξιοσ... γενικα δεν ειμαι κατι ειμαι απλα ενασ πολιτησ που εχει ζησει τουσ μπατσουσ και εχει δει 10 πραγματα ( θελω να ελπιζω πωσ εσεισ δεν τα εχετε δει και για αυτο θελετε να χωθειτε εκει περα) απλα για να μην γινει καμια παρεξηγηση!

https://www.youtube.com/watch?v=a_56DSWcP1s&feature=related
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
@μανώλησ109 Οι αστυνομικοί είναι άνθρωποι σαν κι εμάς απλώς κάνουν την δουλειά τους δηλαδή να προστατεύουν τον πολίτη και το καθεστώς. Είχα πάει γήπεδο και στην απέναντι εξέδρα βαρούσαν τον Κούγια και οι αστυνομικοί που καθόντουσαν στην εξέδρα μας τον βρίζαν. Αν ο Κούγιας ήταν στην εξέδρα μας όφειλαν να τον προστατεύσουν κι ας ήθελαν να μέσα τους να τον βαρέσουν κι αυτοί.

Για την Κερατέα ο κ. Πάγκαλος είπε κάτι σωστό <<Ποια λαϊκή οργή, όποιος φωνάζει είναι ο λαός;>>. Η Κερατέα έχει τόσους κατοίκους και στους δρόμους δεν κατέβηκαν ούτε το 1/1000 (και αυτοί δεν ήταν μόνο κάτοικοι της Κερατέας). Ακόμα και δακρυγόνα να πετάξει η αστυνομία, κανένας δεν έχει δικαίωμα να πετάξει μολότοφ. Όποιος πετάξει μολότοφ η αστυνομία οφείλει να τον συλλάβει (όχι επειδή το θέλει αλλά γιατί αυτή είναι η δουλειά της.). Όταν φοράς την στολή δεν είσαι πολίτης είσαι αστυνομικός.

Προσωπικά το βρίσκω λογικό κάποιο παιδί να θέλει να πάει αστυνομία, καθώς στην τηλεόραση εχει καλή εικόνα. Από την άλλη στρατό (επαγγελματίες δολοφόνοι) με παρεξενεύει. Εγώ ούτε αστυνομία δεν ήθελα να πάω ούτε στρατο καθώς δεν θέλω να μουν δίνουν εντολές χωρίς να ξέρω το γιατί παίρνω αυτές τις εντολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top