Η ιστορία ενός σκύλου

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.



η ιστορια ενος σκυλου. Ως ποτε θα τους φερομαστε σαν να ειναι παιχνιδια??:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Το έχω ξαναδεί αυτό το βίντεο και δεν μου είναι πολύ εύκολο να ξαναδώ τέτοιες εικόνες...:/:

Απλά θέλω να πω πως όποιος παίρνει κατοικίδιο, είτε γάτα είτε σκύλο είτε οποιοδήποτε άλλο ζώο, καλά θα κάνει να το σκεφτεί πολύ καλά πριν το αποφασίσει. Ένα ζώο θέλει τις φροντίδες του, τα εμβόλια του, το χώρο του, την προσοχή του ανθρώπου (δεν μ' αρέσει η λέξη αφεντικό γιατί δεν αντιμετωπίζω τα ζώα έτσι),κλπ. Όποιος δεν είναι πρόθυμος να κάνει κι αυτός κάποιες προσπάθειες και ν΄ασχοληθεί με το ζωάκι του, καλύτερα να μην πάρει καθόλου. Ένα πολύ συχνό λάθος που γίνεται είναι να παίρνουν κουτάβια επειδή στην αρχή είναι μικρά και χαριτωμένα και μετά λόγω απουσίας εκπαίδευσης τα ζώα να γίνονται ζωηρά και οι άνθρωποι να τα παρατάνε στους δρόμους. Τα σκυλιά χρειάζονται εκπαίδευση. Όπως και οι άνθρωποι άλλωστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δυστυχως μερικοι ως πολλοι θεωρουν τα κατοικιδια αξεσουαρ. Ιδιως τους σκυλους ή τις γατες. Και περα απο το γεγονος οτι η φροντιδα ενος σκυλιου θυμιζει καπως την φροντιδα ενος παιδιου, γιατι κι αυτο μικρο ειναι συνηθως οταν το παιρνεις και εχεις την ευθυνη του να το μεγαλωσεις, να το εκαπιδευσεις, μερικοι νομιζουν πως ετσι θα δειχνουν πιο ''κουλ'' (ελεος), λεγοντας πως εχουν κατοικιδιο και να το βγαζουν βολτες και να ερχεται ο καθε ασχετος να τους λεει ''αχ τι ομορφο που ειναι; Να το χαιδεψω;''. Μετα ομως, που θα κανει ζημιες και οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα απο απλα πραγματα που πρεπει ή δεν πρεπει να κανουμε στα ζωντανα μας, ειναι ωρα να το παρατησεις στον δρομο. Το παιδι τους θα το παραταγαν; Οχι. Το ζωο, γιατι; Θα μου πειτε δεν ειναι το ιδιο και θα εχετε δικιο, αλλα σε πολλα μοιαζουν. Τουλαχιστον αμα καποιος αντιμετωπιζει διαφορα προληματα με το κατοικιδιο του, ή για καποιους λογους δεν μπορει να το κρατησει ο ιδιος, το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να βρει καποιον για τον οποιο θα ειναι σιγουρος οτι θα το φροντιστει και θα το αγαπησει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
ενας στη γειτονια μου εχει σκυλι..πραγματικα το χει παρατιμενο..εχει να το κουρεψει χρονια και κοντευει να σκασει,κανενα εμβολιο,το ταιζει μια φορα την εβδομαδα,ποτε βολτες το χει παντα δεμενο στην αυλη,και οταν το χαιδευει κραταει ξυλο δε το ακουμπαει..και το θεωρει φυλακα..καποια μερα θα προσπαθησω να το λυσω χωρις να με δει..πιστευω θα ηταν η καλυτερη λυση για το σκυλακι.εσεις τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το παιδι τους θα το παραταγαν; Όχι.
Μην είσαι τόσο βεβαία.

καποια μερα θα προσπαθησω να το λυσω χωρις να με δει..πιστευω θα ηταν η καλυτερη λυση για το σκυλακι.εσεις τι λετε?
Ούτε κατά διάνοια. Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να βρεις το μπελά σου. Καλύτερα να αποτανθείς σε καμιά φιλοζωϊκή και να αναλάβει αυτή τα περαιτέρω ή έστω επώνυμη καταγγελία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:/: δεν το έχω ξαναδεί το βίντεο και δεν μπόρεσα να κρατηθώ,δάκρυσα αφού έχω ζήσει με ζώα από πολύ μικρή !
Είναι κρίμα,τα ζώα σ'αυτό τον πλανήτη είναι πραγματικά αυτά που δεν φταίνε... Ο άνθρωπος καταστρέφει ανεξέλεγκτα,σκοτώνει και εκμεταλλεύεται τα ζώα και κανείς δεν κάνει κάτι γι'αυτό!Εγώ έχω βρει 7 γατάκια μικρά... το ένα το χάρισα αλλά τα άλλα δεν μπορώ :( Μια κυρία ενδιαφέρθηκε να πάρει κάποιο αλλά μόλις είδε ότι δεν είναι ράτσα ή ότι δεν έχει γαλάζια μάτια π.χ τα απέρριψε. :mad: και οι φιλοζωικές? αυτές τίποτα... δεν κάνουν τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top